Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    ilk çıkan yağ ve filtreler nasıldı acaba? çapak çok mu? metal kalıntısı falan foto varmıydı? vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. resim sağ taraftaki çantanın altı tozlu

derdini seveyim diyebilirsiniz de; kardeş fotoğraf çekiyorsun,siteye koyuyorsun bari silseydin
    Onuda düzelttirdik
    zapalka ve bursalıali bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Gele gele o kadar renk icinde turuncusu gelmis. Acaba modifiyesiz eski renklerin satisi devam edecekmi.
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk çıkan yağ ve filtreler nasıldı acaba? çapak çok mu? metal kalıntısı falan foto varmıydı? vesselam..
    hayır,hiç de çok çapak yoktu.ben zaten normalde sakin kullanırım ee bir de rodajda olunca daha da dikkatli kullandım,zorlamadım.filtrelerde kayda değer bir çapak yoktu.alt yağ boşaltma vidasındaki mıknatısta azıcık metal talaşı (1-2 bulgur tanesi kadar)vardı.o da beklenen birşey zaten.
    mitmuallim, Samimi 46 ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi, arka lastik ok, usb de ok, peki motorda ne gibi iyileştirmeler yapıldı acaba? veya yapıldı mı, bilgi var mı?
    dediğim gibi görüntü beni acayip cezbediyor, hala motor konusunda tedirginliğim var.

Motosikleti
    bir süredir BURSAIALİ nickli abimizle tel.de görüşüyoruz.dün beni yine aradı,yazımı okumuş ve ''daha dur km.2500'e gelsin,ondan sonra motorun çekişini gör,hele 4000 den sonra daha da rahatlıyor''dedi.inanıyorum çünkü daha 500 den sonra bariz farketti.zaten ZONGSHEN markası yıllar önce kendini ciddi kanıtlamıştı,ben yaştakiler bilir.aradan geçen bu kadar yılda üretim konusunda kendilerini her firma gibi geliştirmişlerdir diye düşünüyorum.BEN SATIN ALDIĞIMA ZERRE KADAR PİŞMAN DEĞİLİM,OLDUKÇA DA MEMNUNUM.
    Samimi 46, rebel_punto ve bursalıali bunu beğendiler.

Titresim konusunda kaygiliyim fakat sizler diyorsaniz cok rahat ve rahatsiz etmiyor . 2016 modelini alacagim bir abim ile ozelden yazistik . Memnun renk konusunda takintim yok ben alirim bu rengi gelsinde bir an once sabrim kalmadi yoksa maxiscooter alcam . 2 teker sart dellencem artikin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Birde teker kalitesi nasil ? Idare edermi? Alinmalimi? Su da nasil donsoz gibi donmesin makine ?
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Tam istediğim renk geldi. Neredeyse 2 yıl önce mondiale mail atıp bu motoru ve bu rengi getirmelisiniz diyordum. Nihayet geldi. Bence bu renk enduro/cross motorlara çok yakışıyor. Başka alternatif olarak mavi rengi de var. Gerçi bize o renk gelmiyor. Jantlar da büyümüş. artık tam istediğim gibi oldu. İnşallah Nisan da ben de alacağım. Eğer lastik iyi çıkmaz ise Mitas e08 modeli düşünüyorum. Ölçüler bu yeni modele uygun.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Herkese selamlar.
    Motorun 2015 modelini denemistim. Titresim kendi motoruma gore daha az. (ktm duke 200)
    Sele cok rahat, oturus pozisyonu cok iyi tam bir enduro havasi var. Kalibi yerinde, performansi guzel. Sen neden almadin derseniz, motorumu alirken 1 sezon kullanip satmak uzere aldim. 2. Elde cok deger kaybedecigini dusunerek bu modeli almamistim.
    2 olay kafami kurcaladi. Birincisi benzin isigi daha yarida yanmaya basliyor. Depo yariya kadar doluyken yanmasi tuhafima gitti. Benzin gostergesi varmiydi cokta dikkat etmedim, hatirlayamiyorum.
    Ikincisi motorda arkasina teneke baglanmis, surukleniyormus gibi bir ses vardi.
    + ve - olarak baktigimizda kesinlikle alinabilecek bir model. Helede su son modifikasyonlarla beraber cok iyi olmus.
    Kullanan herkesin tekeri duz bassin. Bol bol girip bakiyorum konunuza. Fotograf konusunda cimrilik yapmayinda gozumuz senlensin
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i
    Ne dersiniz 2016 modelde ki değişiklikleri 2015 modellere uygulayabilir miyiz
    bursalıali bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı ALPAGO72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne dersiniz 2016 modelde ki değişiklikleri 2015 modellere uygulayabilir miyiz
    neden uygulayamıyalım ? blok aynı şase aynı granaj aynı.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    bugün itibariyle kaporayı verdim.
    2016 model için,renk olarak turuncu mu kırmızımı derken kırmızıdan yana kullandım tercihimi,
    teslim zamanı olarak motorlar fabrikaya girmiş ise pazartesi kargolarlarmış, değilse ay sonu ancak dedi bayi,
    yani en erken önümüzdeki hafta sonu en geç nisan 10 gibi marşa basarız herhalde,
    burada görüş ve tecrübelerini paylaşan tüm arakdaşlara teşekkürü borç bilirim,kararsızlığımı bu motordan yana kullanmamda katkı sağladıkları için,
    vesselam....
    bursalıali bunu beğendi.

2016 modelin sadece turuncusu var diye biliyorum. Siz eski modeldeki kirmiziyimi siparis verdiniz. Yoksa kirmizi renkte gelecekmiymis.

Motosikleti
    rx3i evo
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden uygulayamıyalım ? blok aynı şase aynı granaj aynı.
    benim rx3 ile ilgili cok guzel projelerim var allah izin verirse en gec 1 ay icinde tamamlayip burada paylasacagim yalniz sunu belirteyim fabrikanin sattigi 2016 modelden cok daha ustun olacak bilginize ;););)
    bursalıali bunu beğendi.
    keeway arn125 , yamaha ybr 125 esd , hyosung gt250r , honda cbf250 , honda cbr250r repsol , honda crf250L , daelim daystar 250 , mondial rx3i evo

Motosikleti
    Ramzey QM 200 GY - Megelli 250 R
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün itibariyle kaporayı verdim.
    2016 model için,renk olarak turuncu mu kırmızımı derken kırmızıdan yana kullandım tercihimi,
    teslim zamanı olarak motorlar fabrikaya girmiş ise pazartesi kargolarlarmış, değilse ay sonu ancak dedi bayi,
    yani en erken önümüzdeki hafta sonu en geç nisan 10 gibi marşa basarız herhalde,
    burada görüş ve tecrübelerini paylaşan tüm arakdaşlara teşekkürü borç bilirim,kararsızlığımı bu motordan yana kullanmamda katkı sağladıkları için,
    vesselam....
    Arkadaşlar, 2016 model alırken bayilerin yanılgısına düşmeyin. Banada geçen hafta 2016 model kırmızı ve mavi beyaz olandan istediğimi seçebileceğimi söylediler. Fakat benim anladığım kadarıyla 2016 modeller sadece tek renk ve belirtilen değişiklerle gelecek diye tahmin ediyorum. Göz göre göre 2015 modeli 2016 diye satmaya çalışan bayiler var. Duyumu geliyor. Dikkatli olmakta fayda var.
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    birşey dikkatimi çekti,arka fren kaliperi tek,oysa bizimkilerde çift.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    bana bayinin dediği iki renk de var dedi, hatta kapora bedeline karşılık verdiği belgede 2016 model diye yazdı, fabrika çalışanı ile yanımda konuştuktan sonra belirtti bunları bana..
    Sitede 2016 için sadece turuncu gözüküyor
    mondiale mesaj attım bakalım ne olacak
    bursalıali bunu beğendi.

mytheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme enduro 250
    Acaba uzun boylu kullanıcıları mevcut mu?
    Bel ağrıları vs ne durumda kullanan arkadaslar varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
    Boyum 195 ve 90kiloyum,kullandığım motor küçük geliyor ve bu sebepten bel ağrıları oluşuyor.
    bursalıali bunu beğendi.
    zaten bende şans olsa..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birşey dikkatimi çekti,arka fren kaliperi tek,oysa bizimkilerde çift.
    Evet, yenisinde bir tane var ama çapı daha büyük.
    bursalıali bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir süredir BURSAIALİ nickli abimizle tel.de görüşüyoruz.dün beni yine aradı,yazımı okumuş ve ''daha dur km.2500'e gelsin,ondan sonra motorun çekişini gör,hele 4000 den sonra daha da rahatlıyor''dedi.inanıyorum çünkü daha 500 den sonra bariz farketti.zaten ZONGSHEN markası yıllar önce kendini ciddi kanıtlamıştı,ben yaştakiler bilir.aradan geçen bu kadar yılda üretim konusunda kendilerini her firma gibi geliştirmişlerdir diye düşünüyorum.BEN SATIN ALDIĞIMA ZERRE KADAR PİŞMAN DEĞİLİM,OLDUKÇA DA MEMNUNUM.
    Adanaya gelince motosikleti bir denemek isterim. Pulsar iyi hoş ama uzun yolculuk yapılmıyor. En azından benim rahatsız belim ile.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)