Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    esiretti kardeş hayırlı olsun,güle güle kazasız belasız kullanman dileklerimle.o motoru biliyorum,epey bir extrası vardı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı esiretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar teşekkür ederim. Ben ikinci el aldım. 1800 km de. Ducati bayi sinden aldım. Benim motorda, uzun tur cami var. Siyaha boyanmış. Sis farı, elcik koruma, kedi gözü, orijinalden modifiyeli aldım. Yanlız tür camını daha uzun sandım. Mondial e mail attım. Anında yolladılar bi tane tür cami ve orta sehpa. Küçük yan çantayı alet çantası yaptım. Çok iyi oldu bence. Pulsar ile kıyaslamak gerekirse, konfor açısından pulsar yanına yaklaşamaz. Bursa dan gelmiştim yazın pulsar ile 200 km sonra afedersiniz kıçım yoktu. Gerçi şimdi aldığımda özel alçak yumusatilmis sele de var ama. İnanılmaz rahat, titreşim hiç yok, on fren zayıf birkaç kişinin bahsettiği gibi. Olumsuz kısmı ben hep ön fren kullanırım. Olumlu kısmı da dengeli bir fren yapmanızı sağlıyor. On arka kombine basınca. Gidişi pulsar ile aynı gibi güzel uzuyor. Devirde kesiciye girmiyor herhalde 12 bine falan geldi basmadim daha. Egzoz sesi de güzel horultulu hafif. Ben severim. Pulsar da akrapovic vardı zaten. Bir çok kişi gibi çok az biniyorum bu ara. O yüzden çok detaylı yorum gelmiyor . Bu arada devir benim 1700 falan en düşük. Sizde durumlar nasıl rolanti 2000 gibi sanki.ama stop etme falan bi sorun yok.
    Hayırlı olsun.İlk çalıştırmada devir yüksek,1500 e kadar düşer öyle hareket et yaz kış.Motor düşük viteslerde yavaş gitmeyi sevmiyor,diğer motorlardan daha çabuk fan açıyor.Keyifli,rahat bi motosiklet.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

Ozkan ustaya geldim fan isinma problemi ve takilan aparatlarla ugrasicak 100 km/h erken bakim
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/0mZ1aR.jpg
    Ozkan ustaya geldim fan isinma problemi ve takilan aparatlarla ugrasicak 100 km/h erken bakim
    Sonuçtan haberdar et kardeşim.
    bektanist bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Radyator siparis edildi radyator problem var su an bir durum yok kullanabiliyorum. Onun haricinde zincie bakimi ve sis fari ve usb tesisati cekildi. Guler yuzlu ve isine hakim bir ekip yetkili servis olarak tavsiye ediyorum bende. Olmaz diye bir soylemleri yok her mudehaleye aciklar bilgili ve ilgililer tavsiye eden kardesime tesekkurler.
    cnsn ve turkish39 bunu beğendiler.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Cümleten selamunaleyküm,

Arkadaşlar bugün itibariyle beyaz bi rx3 alarak Konya dan arainiza katıldım. Gerçi uzun zamandir aranizdaydim. Şu anda sevinçten elim ayağım titriyor.
    10 senedir çin mali skuter kullanıyorum, ve buna geçince oh be dünya varmış dedim. Amortisörü çok rahat, hizlanmasi, torku çok iyi, aydınlatması iyi, dengesi iyi, vb.

Yalnız bazı sıkıntılar var:
    1: motor boşta iken, debraja bastığımda farklı bi ses, bıraktığımda farklı bir ses geliyor.(şıkırtı)
    2: kontağı cevirdigimde, enjeksiyon testi yapıldıktan sonra motor ariza yada yağ ışığı sönmüyor, marşa basınca gidiyor.
    3: motorun su deposuna baktığımda, deponun dibinde az bi su gözüküyor. (Radyatör suyu)
    4: motorun direksiyon kilidi çalışmıyor.

aykanege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 kt
    rx3 niyetlendik ama gücümüz 150 kt yetti. zaten ilk motosikletim ve ehliyeti dün aldım. acemiligimi bunda atacağım inşallah. bende aranızda olmayı çok isterdim ama kısmet diyelim.Kazasız cezasız ssurusler.[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    turkish39 ve kafası kırık bunu beğendiler.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten selamunaleyküm,

Arkadaşlar bugün itibariyle beyaz bi rx3 alarak Konya dan arainiza katıldım. Gerçi uzun zamandir aranizdaydim. Şu anda sevinçten elim ayağım titriyor.
    10 senedir çin mali skuter kullanıyorum, ve buna geçince oh be dünya varmış dedim. Amortisörü çok rahat, hizlanmasi, torku çok iyi, aydınlatması iyi, dengesi iyi, vb.

Yalnız bazı sıkıntılar var:
    1: motor boşta iken, debraja bastığımda farklı bi ses, bıraktığımda farklı bir ses geliyor.(şıkırtı)
    2: kontağı cevirdigimde, enjeksiyon testi yapıldıktan sonra motor ariza yada yağ ışığı sönmüyor, marşa basınca gidiyor.
    3: motorun su deposuna baktığımda, deponun dibinde az bi su gözüküyor. (Radyatör suyu)
    4: motorun direksiyon kilidi çalışmıyor.
    Sonunda kavuştun demek çok sevindim Hayırlısı olur hakkında inşallah memnun bırakır seni...

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    İnşallah Abi teşekkür ederim.

Motosikleti
    rx3i evo
    cumleten selam . bu rx evo'larin uzerindeki motor blogunun megelli 250r'da kullanilan ile ayni oldugunu biliyoruzdur cogumuz. bu motor blogu ''zongshen zs177mm'' diye geciyor . mondial yetkilileriyle yaptigim gorusmeler sonunda evo ile megelli 250 ayni motor blogu oldugunu fakat rx evo'dakinin daha yeni ve gelistirilmis versyonu oldugunu soylediler. buna sevindim cunku sahibindende megelli 250r ilanlarina bakinirken bir tanesinin 42.000 km devirdigini gordum ve su an dusunuyorumda rx evolarimiz buyuk ihtimalle 50-60.000 km'yi sikintisiz devirir ...

Motosikleti
    Hayirli olsun direksiyon kilidi calisiyor dikkat edersen sadece sola donmez saga doner ve duz olur sistemi bu sekilde radyator suyuna fazla guvenme cunku satis yapan kisiler servis konusunda genelde kotu bilgi eksikligi var aldigim yerdeki kisiye bunun akusu kac amper dedigimde 7 amper dedi oysa biliyorumki 11 amper burdan anlamak lazim konya iklim olarak soguk antifiriz koydur direkt servise git bence incigini cincigini sor ogren ustayida iyi takip et sorusturarak servisin iyisini ogren 10 km/h uzakta olsun ama icin rahat olsun ...
    Aykanege sanada hayirli olsun sifir bilgi icin bu makina agir gelir ilerde alirsin uzulme...

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Bektanist teşekkürler.
    Ustayı bende denedim, bunun 3 filtresimi var dedim, yok yav motorda 3 filtrenin ne işi var dedi. bu arada motor şıkırtısı için bir şey diyor musunuz?

Motosikleti
    Bende oyle bir sorun yok fakat tum motosikletlerde debriyajda ses azalir bosta daha tok bir ses cikar sesi biraz yuksek oldugundan kulagina o sekilde gelebilir dedigim gibi servise git illa 500km/h gitcen diye bir kanun yok ucret talep etmezler... Aklina ne gliyorsa sor..

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Teşekkürler.

Motosikleti
    yeni başlayan..
    MANKU Kardeşim hayırlı olsun motorun..
    bende konyadayım ve bu motordan almak istiyorum..üzerine binip foto çektirdigin motoru gidip bende görmüştüm..yakınlardaysan bir kahve ısmarlayıp motorunu görmek ve bilgi almak isterim..otogar tarafındayım..kolay gelsin..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyator siparis edildi radyator problem var su an bir durum yok kullanabiliyorum. Onun haricinde zincie bakimi ve sis fari ve usb tesisati cekildi. Guler yuzlu ve isine hakim bir ekip yetkili servis olarak tavsiye ediyorum bende. Olmaz diye bir soylemleri yok her mudehaleye aciklar bilgili ve ilgililer tavsiye eden kardesime tesekkurler.
    Radyatörde ne gibi problem var.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı znbznb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MANKU Kardeşim hayırlı olsun motorun..
    bende konyadayım ve bu motordan almak istiyorum..üzerine binip foto çektirdigin motoru gidip bende görmüştüm..yakınlardaysan bir kahve ısmarlayıp motorunu görmek ve bilgi almak isterim..otogar tarafındayım..kolay gelsin..
    Tabi olabilir, müsait bi zamanda buluşabiliriz, ben almadan önce sesini duyamadim, binip test edemedim. Siz ben gibi madur olmayın.

0554 523 9100
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    motor boştayken debriyajı sıkınca kaybolan bir şıkırtı bende de var.direksiyon kilidi her iki yönde de çalışıyor. yalnız çok zor denk getiriyorum çoğu zaman. genleşme kabındaki su zamanla azalıyor bir miktar su ilave edin.ışıkların normal. hayırlı olsun yeni motorun..

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Teşekkür ederim.
    Saygılar.

MANKU Hayirli olsun. Bir suredir bende bu motoru takip ediyorum. Yeni modelin gelmesini bekliyorum, mart sonu nisan gibi gelecekmis. Motoru motomert denmi aldin, kaca birakti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)