Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazumada devir kesici var.Ve son hız 151-152.
    İkisi de 24.5 bg gücünde diye biliyorum.164 görünce şaşırdım
    0,8 ile çarp

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0,8 ile çarp
    Yüzde yirmi mi fazla gösteriyo diyosun yani ?

Motosikleti
    Henüz Yok
    Değerli RX3 Evo kullanıcıları ve meraklıları öncelikle selamlar.

Foruma üye olmadan 3 gün içinde konuyu ve tüm mesajları okuyarak az önce bitirdim. Katkıda ve paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim.

Ben de artık aranızdayım ama şimdilik sadece bir takipçi olarak. Henüz ehliyetim bile yok ama bugün evrakları hazırladım, bir kaç gün içinde kurs başvurumu yapacağım.

Bu motoru görmeden önce başlangıç motoru olarak CBF150 almaya karar vermiştim ve hala daha kararımdan dönmüş değilim. Ama acabalarım çok güçlendi. Listeye RX3 Evo da eklendi.

Bu motorla başlayıp düşürürsem için kıyılır diye bunu 2. motor olarak da düşünüyorum.

Neyse daha çok yolumuz var, ama takipteyim.

Klasik cümleyle bitirelim: Tekeriniz düz bassın...
    turkish39 bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzde yirmi mi fazla gösteriyo diyosun yani ?
    Daha önce GPS ile ölçüm yapanlar ibre 155 gösterirken GPS 130 gösterdi dediler. Bu hesapla üç aşağı beş yukarı 20% sapma var.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Son viteste hangi devirlerde 100-110-120 km yapıyor?
    Bide detaylı yakıt hesabı yapan varmıdır bilmiyorum ama sürat bandı yakıt seviyesi okuyanları baya aydınlatıcaktır.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı mustang256 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son viteste hangi devirlerde 100-110-120 km yapıyor?
    Bide detaylı yakıt hesabı yapan varmıdır bilmiyorum ama sürat bandı yakıt seviyesi okuyanları baya aydınlatıcaktır.
    5. vites sabit 7000 devir 111 km hız
    6. vites sabit 7000 devir 123 km hız
    6. vites sabit 8000 devir 135 km hız
    8000 den sonra 140-145-150 ... km hız

Yakıt detaylı,detaysız 3.5 - 4 litre arası
    mustang256 bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadas uzun zamandir motorsiklet arayisi icindeydim arabayi hanima devredip kendime bir tane motorsiklet almak istiyorum ve iki model ve iki tarz arasinda kararsiz kalmistim ya hyosung gv250 alacaktim yada mondial rx3i evo iki aracinda sifirini almayi dusunuyorum ve sonunda mondial de karar kildim simdi japondan sasma diyen arkadaslar olacaktir iillaki o alternatifide dusundum ama yuksek km lerde eski model bi motorsiklet almaktansa sifir bu tarz bisey almaya karar verdim nedenide uzun yillar binmeyi dusunuyor olmamdan kaynakli sizinde fikirlerinizi almak istiyorum aslinda bu baslik altinda yazilanlarin cogunu okudum sizce sifir olarak mondialin bu motorunu almak ne kadar mantikli tarz olarak kesinlikle enduro olmasi lazim yuksek suratlerle kesinlikle isim yok otobanda normal hizlarda gitmek benim icin yeterli keyifli bir sekilde yolun keyfini cikartarak motor kullanmayi tercih ederim.Birde suanda kafami kurcalayan diger bir konu ise yedek parca atiyorum 3-4 sene sonrada olsa bu motorda yedek parca yada servis sikintisi cekermiyim.Kullanan arkadaslarin guncel yorumlarida benim icin cok onemli simdeden tesekkur ediyorum herkese.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadas uzun zamandir motorsiklet arayisi icindeydim arabayi hanima devredip kendime bir tane motorsiklet almak istiyorum ve iki model ve iki tarz arasinda kararsiz kalmistim ya hyosung gv250 alacaktim yada mondial rx3i evo iki aracinda sifirini almayi dusunuyorum ve sonunda mondial de karar kildim simdi japondan sasma diyen arkadaslar olacaktir iillaki o alternatifide dusundum ama yuksek km lerde eski model bi motorsiklet almaktansa sifir bu tarz bisey almaya karar verdim nedenide uzun yillar binmeyi dusunuyor olmamdan kaynakli sizinde fikirlerinizi almak istiyorum aslinda bu baslik altinda yazilanlarin cogunu okudum sizce sifir olarak mondialin bu motorunu almak ne kadar mantikli tarz olarak kesinlikle enduro olmasi lazim yuksek suratlerle kesinlikle isim yok otobanda normal hizlarda gitmek benim icin yeterli keyifli bir sekilde yolun keyfini cikartarak motor kullanmayi tercih ederim.Birde suanda kafami kurcalayan diger bir konu ise yedek parca atiyorum 3-4 sene sonrada olsa bu motorda yedek parca yada servis sikintisi cekermiyim.Kullanan arkadaslarin guncel yorumlarida benim icin cok onemli simdeden tesekkur ediyorum herkese.
    Sadece Mondial değil,bütün firmalar kanunen 10 yıl yedek parça tedariği yapmak zorundadır.Şu anda üretimde olmayan mondialin parçalarını bulabiliyorsunuz.Eğer gerçekten beklentilerini karşılıyorsa ve kısa süreli ticari (al-sat) için almayacaksan bence çok düşünme.Zaten ülkemizde ikinci el çok yanlış anlaşılmış.Motosiklet olsun,araba olsun bi kaç sene önce 10 yıllık araçlara hurda gözülye bakılırken şu an fahiş fiyatlara alınıp satılıyor.Bilhassa şahinler,ikinci on yaşını doldurmuş ama hala temiz,bakımlı diye ibareler zırvalanıyor ve 10bin lira üstü...Japon motosikletlere gelirsek,Türk insanı bir malı pahalıya alırsa gözü gibi bakar.Başka söze gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

aykanege, yusufbaris, kdiner ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Merhaba,

Bismillah diyor ve tanıtım mesajından sonra bir konuya ilk mesajımı yazıyorum.

Bu motoru yeni başlayan birine tavsiye eder misiniz ? yeni başlayan derken vitesli motor kullanıyorum ama tabi çok akan bir trafiğe çıkmışlığım yok. Motor ile öyle aman aman hız yapacağımıda sanmıyorum, genelde hız kurallarına uyan birisiyim ve ayrıca A noktasından B noktasına en kısa zamanda değil tek parça ve keyif alarak gitmek benim için daha önemli.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dark3lue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bismillah diyor ve tanıtım mesajından sonra bir konuya ilk mesajımı yazıyorum.

Bu motoru yeni başlayan birine tavsiye eder misiniz ? yeni başlayan derken vitesli motor kullanıyorum ama tabi çok akan bir trafiğe çıkmışlığım yok. Motor ile öyle aman aman hız yapacağımıda sanmıyorum, genelde hız kurallarına uyan birisiyim ve ayrıca A noktasından B noktasına en kısa zamanda değil tek parça ve keyif alarak gitmek benim için daha önemli.
    Hayırlısı diyelim.Az da olsa tecrübe illâ lâzım.Bu motor cüsse olarakta yabana atılacak bi motosiklet değil.Hız konusuna gelirsek,hangi motosikleti alırsanız alın sınırları illâ zorlayacaksınız.Sınırları zorlarken tecrübeli olarak zorlamak ile bilinçsiz olarak zorlamak arasında çok fark var.Bilinçsiz olarak zorladığınızda her seferinde daha çok cesaretleneceksiniz.Eğer alırsanız bir süre artçı almamanızı öneririm.Panik fren çalışmanızı,yokuşlarda dur kalk çalışmanızı vs. ondan sonra trafiğe çıkmanızı öneririm.
    dark3lue bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı diyelim.Az da olsa tecrübe illâ lâzım.Bu motor cüsse olarakta yabana atılacak bi motosiklet değil.Hız konusuna gelirsek,hangi motosikleti alırsanız alın sınırları illâ zorlayacaksınız.Sınırları zorlarken tecrübeli olarak zorlamak ile bilinçsiz olarak zorlamak arasında çok fark var.Bilinçsiz olarak zorladığınızda her seferinde daha çok cesaretleneceksiniz.Eğer alırsanız bir süre artçı almamanızı öneririm.Panik fren çalışmanızı,yokuşlarda dur kalk çalışmanızı vs. ondan sonra trafiğe çıkmanızı öneririm.
    Tavsiye ve verdiğiniz bilgi için teşekkürler Emre bey. Evo 3 ile birlikte düşündüğüm bir diğer motor'da Yamaha MT-125, yani anlayacağınız benim tarzım biraz daha Enduro, Naked ve Sport Touring üçgeninde. Vermiş olduğunuz bilgi ışında şunu diyebilir miyiz yani en azından kendi adımada olsa, 125cc ile başlamak, bir veya iki yaz sezonu sonrası ve o zamanki sürüş becerilerim doğrultusunda 250 ve üzeri cc'lere çıkmakta yarar var ? tabi birde denizli'de sürüş teknikleri eğitimi veren bir yer bulabilirsem ( henüz araştırmadım ) yazın güzelde bir eğitim aldıktan sonra yüksek cc'lere kesinlikle çıkmak istiyorum.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dark3lue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye ve verdiğiniz bilgi için teşekkürler Emre bey. Evo 3 ile birlikte düşündüğüm bir diğer motor'da Yamaha MT-125, yani anlayacağınız benim tarzım biraz daha Enduro, Naked ve Sport Touring üçgeninde. Vermiş olduğunuz bilgi ışında şunu diyebilir miyiz yani en azından kendi adımada olsa, 125cc ile başlamak, bir veya iki yaz sezonu sonrası ve o zamanki sürüş becerilerim doğrultusunda 250 ve üzeri cc'lere çıkmakta yarar var ? tabi birde denizli'de sürüş teknikleri eğitimi veren bir yer bulabilirsem ( henüz araştırmadım ) yazın güzelde bir eğitim aldıktan sonra yüksek cc'lere kesinlikle çıkmak istiyorum.
    Motosiklet zevk işidir.22 yılı geçti kullanıyorum.Ancak halâ çok tecrübeliyim,usta şöförüm diyemiyorum.Zamanla kendini usta zanneden zibidiler yüzünden daha da ürker oldum.Her yerden bir şey fırlıyor,görse de görmemezlikten geliyor,bilhassa motosiklet sürücülerinin sağımdan geçmeleri...
    İnşallah zamanla istediğiniz motosikleti alırsınız.Ancak trafikte bir sürü dingil olduğunu asla unutmayın ve ona göre kullanın.Hakkınızda hayırlısı olsun.
    adanalı ve otopsici bunu beğendiler.

BENDE KATILDIM ARANIZA GAYET MEMNUNUM BU FORUMUN COK FAYDASINI GORDUM TAKIBE DEVAM

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar ben bu motoru dusunurken zaten ikinci elinde zarar edermiyim falan diye hic dusunmedim cunku uzun yillar binmeyi dusunuyorum bu nedenle ileride satsam bile ki bu cok uzun bir sure olacak zaten mecbur zarar edeceksin bu motorun sifirini almayi dusunuyorum ki en basindan beri ne oldugunu bileyim aracin, sonucta uzun yillar kullanacaginiz simdi alsan bunu ileride bana yetmiyor diyip satacaksin diyenler olabilir bu konudada soyle dusunuyorum kesinlikle surat ile bi sikintim yok cunku hiz yapmayi sevmiyorum zaten benim amacim yolun keyfini cikartarak surmek bu nedenle 250 cc bi motor benm isimi cok rahat gorecektir benim burada kafami kurcalayan kilit kisim yedek parca konusu o konuda da arkadaslar fikirlerini soylemis zaten hepsine tesekkur ediyorum amacim bu motorun sifirini en kisa zamanda almak ins hayirlisi olsun diyelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Bu arada yarinda direksiyon sinavi var ins alnimizin akiyla cikariz bu isin icinden de

Motosikleti
    Mondial RX3
    Merhaba arkadaşlar,

3 aydır rx3 kullanıcısıyım, lastiklerden pek memnun değilim. Yol tutuşu iyi önerebileceğiniz bir asfalt lastiği modeli var mı?

Cok sukur 3 ay bekledikten sonra ve 2 defa fabrikadan usta gelmesiyle sorunu çözüldü. Ilk mars dislisi ve birkac elektronik parca değiştirildi. Ama hala kendi kendine stop ediyor onun sebebi olarak oksijen sensöru olduğunu söylediler yenisiyle değişiklik yaptilar ama yine devam ediyor simdi daha iyi bir sensor yollayacaklarmis bekliyorum. Geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı kowboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bayramda rx3i evo'm ile ufak bir İç Anadolu turuna cıktım. sizlerle tecrubelerimi paylamak isterim.

Yolculuguma istanbul'dan 25.09.2015 gunu saat 5 de başladım ve yanımda artımla beraber yola koyulduk. motorumun rodajı yenı bittiğinden hem tadını cıkarmak hemde motoru zorlamak için 1800 km yaptım toplamda ilk once kısa molalarla (100 km de 1) Ankara'ya vardım.(sol omuzuma garip bir agrı gırıyor halen bir cekme var o yuzden daha uzun suremedım. ufak bir Ankara turundan sonra tekrar yola koyularak tuzgolu oradan Aksaray'a geçtim. bir gece konaklayıp Ürgüp e yine bir gece konaklayıp 27.09.2015 tarihinde direk İstanbul'a 11 saatlik bir yolculuk ile döndum.
    Arkamda artcı olmama rağmen (ben 65 o 78 kg) motosikletin performansı benı gerçekten etkiledi. Max eğimde 164 km hız gordum. duz yolda 140 km lere hıc zorlanmadan cıktı motor. viraj kabiliyeti ve fren performansı gerçekten cok başarılı. normal suruste motor surucuyu rahatsız etmıyor ancak 130 km den sonra elcikler 140 dan sonra da ayak pedleri titremeye baslıyor. 150km den sonra epey rahatsız ediyor. ama tabikide bu surat motoru olmadıgından benim için bir sorun teşkil etmedi.

1800 kilometre boyunca motorun cıkardıgı tek sorun kısa farların bozulması hemen ampulü değiştirerek sorunu cozdum. ve gerçekten guzel bir motor aldığıma ikna oldum.

seyahatim boyunca daha once bahsettiğim stop etme problemı de devam etti. yola cıkmadan önce sibop ve debriyaj ayarı yapmıştı servis ancak çözüm olmadı. bu hafta içerisinde sanırım konjektor u değiştirecekler.

Not: aşağıdaki haritayı ornek olarak koydum 1400 kusur diyor ancak toplamda 1800 km yaptım

http://oi58.tinypic.com/35hh4jk.jpg
    Stop etme problemi çözüldü mu ?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    sayın arkadaşlar ben bu motoru yakından inceledim acayip hoşuma gitti
    ciddi ciddi almayı düşünüyorum fakat gıcık bir huyum var
    eğer satıcı bir malı çok çok överse direk oradan kaçıyorum
    bunun da satıcısı bayağı övdü ben de acayip kıllandım
    kullanıcı olan arkadaşlardan rica ediyorum
    size göre iyi ve kötü olan yönlerini objektif olarak yazabilir misiniz?
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

DjTim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Merhaba arkadaşlar,
    Hiç biriniz arka çantayı beğenmemişsiniz galiba, ben de kendi motoruma o boyutlarda birşey arıyorum.
    Satmayı düşünen var mıdır?
    Motorum cross, kocaman birşey yerine alet edevat edevat biraz da fazladan birşey koymak için istiyorum. Zira zaten kaskımı çantada tutmayı düşünmüyorum.

Motosikleti
    RX3i
    Kış geldi buralar hep sessizlikle doldu

Bu motorun akibetini çok merak ediyorum. Keşke japonlarda getirse şöyle bir şey.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)