Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kullanan daha doğrusunu bilir tabikide şu çalışmama işi kontağı çevirdikten sonra beklemek gerekmiyormu yakıt pompası devreye girmesi için. Benim bildiğim 0 dan 199 a kadar sayıp tekrar 0 a düşünce çalıştırılıyor. Yanlış biliyorda olabilirim tabi kullanmadım rx3
    kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kontak açıldıktan sonra gösterge normale dönene kadar beklemesi lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Alıntı tr-superman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve bana debriyaj tası ses yaptıgı için değiştirdik denildi . ama hala debriyaj tasından ses geliyor. devriyaja basınca tıkırdama kesiliyor ama devriyajı bırakınca tıkırdama geliyor . ben arkadasımı kıramadım mondıyal aldım ama işte durum bu . suanda 268 km de
    Bence sen ustayı değiştir. Bir de şunu anlamıyorum, motoru bir dinlemeyle nasıl parça değişimine karar veriyorlar ? Bu nasıl bir kendine güvendir ? Belki orada bir parça gevşedi ondan ses yapıyor. Tesadüfen çözse diyecekler ki "Adam bir dinlemeyle olayı çözdü, büyük usta...". Motoru açınca da parça değişimi gerekmese bile artık ustalığına leke sürdürmemek için değiştirecek mecburen.

Kontağı kapattığınızda motora yakıt gitmiyor bunu biliyoruz ve siz gösterge kendine gelmeden marşa basıyosunuz bu karbüratörlü makina degilki :S yakın pompalarken bi vızırtı gelir onun bitmesini bekleyin lütfen.

sanki yakıt ve hava ayarlarında sorun var :S

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    yahu iyide daha yakıt pompası çalışmadan zart diye motoru çalıştırmaya çalışıyorsunuz. Kontağı açtığınızda cihaz 2-3 sn kontrol yapar bu esna da yakıt pompasını sesini duyarsınız zatn o ses kesildikten sonra marşa basarsınız. Siz karbüratörlü motor gibi kontağı açar açmaz marşa basıyorsunuz yahu

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu iyide daha yakıt pompası çalışmadan zart diye motoru çalıştırmaya çalışıyorsunuz. Kontağı açtığınızda cihaz 2-3 sn kontrol yapar bu esna da yakıt pompasını sesini duyarsınız zatn o ses kesildikten sonra marşa basarsınız. Siz karbüratörlü motor gibi kontağı açar açmaz marşa basıyorsunuz yahu
    Zamanla öğrenir alan kişiler sıkıntı yok.Servis söylemedi ya da alan kişi motor almanın heyecanıyla duymamış olabilir.Bu motosiklet yaz kış,her çalıştırmada devir saati 1500 e gelmeden hareket ettirilmiyor.Çalıştırırken gaza da basmaycan.Sen nasıl binmeden önce,kaskını,montunu,eldivenini vs giyerek hazırlanıyorsun ya,o da öyle işte Bu olayı beklemezsen daha çoook stop ediyo bu beee dersin
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

ismail demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Selamun aleyküm cuma itibariyle bende rx3 i almış bulunuyorum.Öncelikle zaman ayırıp burda tecrübe paylaşımı yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum.Email attım az önce ve 10 dakka sonra telefonla aradılar tur camı ve orta sehpayı kargolamak için bilgileri teyit ettiler.Baya bi telefonda ilgilendiler,hayırlı olsun dediler,cep numarası vererek bir sıkıntınızda bizi arayın dediler.Memnun oldum açıkçası...Yeni motor olan arkadaşlar emaıl atarak tur camı ve orta sehpa talep edebilirler direk fabrikadan bilginize...Bide size sormak istediğim 500 bakımını yaptıran arkadaşlara,servi ne kadar bakım ücreti aldı kazıklanmayalım BİDE AYRICA ilk bakımda servise götürdüğümde nelere dikkat etmeliyim.Malum servisçilere pek güven yok.
    giritli ve wayn bee bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Anlamadığım neden insanlar hemen motor işe yaramaz kötü tamir ettir sat benzeri tavsiyelerde bulunuyor. Sanki kedi Ciğer Eğrisi var
    M_S_T bunu beğendi.

Arkadaşlar Bu Hortumdan Akan Nedir Acaba İlk Defa Bu Motorda Böyle Olduğunu Gördüm :S

Motosikleti
    RX3i
    Alıntı byzirvex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bu Hortumdan Akan Nedir Acaba İlk Defa Bu Motorda Böyle Olduğunu Gördüm :S

http://i.hizliresim.com/L4DZdz.png

http://i.hizliresim.com/7bD72r.png
    Merhaba. Sıkıntı yok. Normal bir durum. Ara sıra borununun ucundaki tapayı açıp boşaltın.

ARKADAŞLAR EVET VIDEO DA BIR ARA KONTAK KAPATIP ACILIYOR KENDINI BULMADAN MARSA BASILIYOR BUNUN YANLIS OLDUGUNU BILIYORUZ . OLAYIN ASLI ŞU MOTOR ISINDIGINDA STOP EDERSENIZ DAHA CALISMIYOR TAKI KONTAGI KAPATIP MOTORU BOŞAALIP BIR MUDDET BEKLEMEDEN . SU ANDA 260 KM DE 20 GUN CIVARI OLDU BEN ALALI 60 KM IKEN USTAMIN SOYLEDIGI AKU SARJ EDEN PARCA TERS TAKILMIS AKU BOSALMIS SERVISE GONDERDIM ,3 GUN SONRA GERI GELDI VE ARIZA DEVAM EDIYOR . MOTOR YOLDA GIDERKEN KENDILIGINDEN STOP EDIYOR YADA KIRMIZI TUŞ İLE STOP ETTIRDIGINDE MARŞA BASINCA ALMIYOR . GUNLERDIR SERVISLE KONUSUYORUM BANA BEYINDEN DEDILER AYNI MOTORDAN 2 TANE ALDIK DIGERININ BEYNIYLE DEGISTIRDIM YINE DEVAM SONRA BUJIYI DEGISTIRDIM YINE DEVAM AKU YU SARJA VER DEDILER VERDIM YINE AYNI DEVAM EDIYOR 20 GUNLUK 270 KM MOTOR 11,000 TL VERDIM. KEYIF ALIM STRES ALIM DEDIM . SIKINTI OLDU STRES SAHIBI OLDUM . SATAN YER ILGILENMIYOR 3 GUN ONCE BIZ SIZI GUN ICINDE ARAYACAGIM DEDILER 3 GUNDUR ARAYACAKLAR .DURUM BU. MOTORUN ARIZASI HAKKINDA BILGI SAHIBI OLAN VARSA YARDIMCI OLABILIRSE SEVINIRIM. KOLAY GELSIN

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Permatiq59 bunu beğendi.

giritli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba strike 150,honda cbf 150
    Alıntı ismail demir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm cuma itibariyle bende rx3 i almış bulunuyorum.Öncelikle zaman ayırıp burda tecrübe paylaşımı yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum.Email attım az önce ve 10 dakka sonra telefonla aradılar tur camı ve orta sehpayı kargolamak için bilgileri teyit ettiler.Baya bi telefonda ilgilendiler,hayırlı olsun dediler,cep numarası vererek bir sıkıntınızda bizi arayın dediler.Memnun oldum açıkçası...Yeni motor olan arkadaşlar emaıl atarak tur camı ve orta sehpa talep edebilirler direk fabrikadan bilginize...Bide size sormak istediğim 500 bakımını yaptıran arkadaşlara,servi ne kadar bakım ücreti aldı kazıklanmayalım BİDE AYRICA ilk bakımda servise götürdüğümde nelere dikkat etmeliyim.Malum servisçilere pek güven yok.
    ismail bey öncelikle hayırlı olsun bende bursada ikamet ediyorum müsait bi gününüzde motoru yakından görüp tetkik etmek isterim?

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Evet sevgili dostlar motorum bayiye geldi ve toplanmaya başladı. Hayırlısı olur inşallah. Görünüş resimdekilerden daha bi heybetli geldi bana. Allah hayırlısıyla kazasız belasız ağız tadıyla sürüşler nasip eder inşallah cümlemize.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

bu arada Mondial yetkilileri tur camı ve çift ayak için aradılar ve ruhsat çıkınca, resim çekip mail atmamın ardından, belirleyecek olduğum adrese gönderim sağlayacaklar. Buradan Mondial Türkiyeye ve Trabzon Güney Motosiklete teşekkür ederim.
    turkish39, kdiner, mitmuallim ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

merhaba

size bir soru?
    motor soğukken mi yapıyor bu sorunu , sıcakken mi ?
    mesela soğukken ilk çalıştırdınız normal çalıştı, 1-2 dk sonra kontak kapatıp tekrar marşa bastığınız da çalışıyormu ?
    yoksa motor tam ısındıktan sonramı yapıyor.
    Eğer tam ısındıktan sonra ise gaz kelebeği potansiyometresi arızalı yada kalibrasyon ayarı yapılması lazım.
    GÖNDEN bunu beğendi.

Motor sogukken sorun yok ama bir sure kullanıp motor normal sıcaklığına ulaştığında kirmizi stop tuşundan kapattigimizda iste video daki durum ortaya cikiyor ama kontagi kapatip motoru boşa alip beklersek 2 3 dk kadar sonra calistira biliyoruz .

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Merhaba dostlar, sizden ricam bu motosiklete en uygun hangi şirketten ve kaç paraya sigorta yaptırdınız. sanırım fiyatlar yine artmış :(

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı GÖNDEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar, sizden ricam bu motosiklete en uygun hangi şirketten ve kaç paraya sigorta yaptırdınız. sanırım fiyatlar yine artmış :(
    Ergo sigorta en uygun Kırklarelinde...
    GÖNDEN bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

son günlerde artan terör olaylarından dolayı yeni maddeler eklendi sigortalara fiyatlar uçtu

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı fthozturk61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son günlerde artan terör olaylarından dolayı yeni maddeler eklendi sigortalara fiyatlar uçtu
    Fiyat yükseltmeye her türlü bahane uydururken,fiyat düşürmeye bir tek bahanemiz yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/hab...1/25000/25869/

10 kuruş artınca saniyesinde motosiklet fiyatları güncellenirken,herhangi bir düşüşü takip eden yoktur
    GÖNDEN ve fthozturk61 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Arkadaşlar, rx3 te bakım kartına bakıyorum da 2000 km de bir bakıma çağrılıyor.
    bu konuda aydınlatma yapabilir misiniz ?
    su soğutmalı ve yağ filtreli motorlarda 4000-5000km de bakıma giriliyor. bizimkinde yağ filtresi yok sanırım bu yüzden mi acaba ?
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kitapçikta neyse oymuş,mondialden gelen cevap oydu.2000 km de bir.
    GÖNDEN bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)