Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Yahu sevgili arkadaşlarım benim motorum bi gelmek bilmedi. fotolarınıza baka baka içim eriyor. hele bi gelsede bende bi keyifle sürsem.
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teşekkürler turkish39 resim paylaşmayı başaramadım bir türlü...

Havalar serinlemeye başlaması itibariyle bol bol dağ ve orman gezisi planlıyorum. Resimleri burada yayınlayacağım. Bana da öğretirsen sevinirim...
    turkish39 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Eyvallah abi ne demek,Hızlıresim sitesine yüklediğin resmin URL sini kopyala,mesaj yazdığımız yerin üstünde bulunan kutucuklarda İnsert İmage (sağdan 3.) ye tıkla ve oraya yapıştır.Ok ' a bastıktan sonra olay tamamdır.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    MErhabalar,

Şuan Hyosung gtr250 im var onu satıp RX3 evo almak istiyorum. Öncelikle merak ettiklerim motorun GPS ayada farklı şekilde son hızı nedir iki kişi ile uzun yol yapılabilir mi? yakıt tüketimi ortalama kaç kuruş yakıyor 100 kmde? facebook grubunda ve forumda bu şekilde detaylı bilgiler bulamadım.

İlginiz içöin şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı wind_surfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MErhabalar,

Şuan Hyosung gtr250 im var onu satıp RX3 evo almak istiyorum. Öncelikle merak ettiklerim motorun GPS ayada farklı şekilde son hızı nedir iki kişi ile uzun yol yapılabilir mi? yakıt tüketimi ortalama kaç kuruş yakıyor 100 kmde? facebook grubunda ve forumda bu şekilde detaylı bilgiler bulamadım.

İlginiz içöin şimdiden teşekkürler.
    5. vites sabit 7000 devir 111 km hız
    6. vites sabit 7000 devir 123 km hız
    6. vites sabit 8000 devir 135 km hız
    8000 den sonra 140-145-148 km hız

"Öncelikle merak ettiklerim motorun GPS ayada farklı şekilde son hızı nedir" Bu kısmı anlamadım.

Yakıt 100 km de 4 litre.Düşürmek kullanıcının elinde.Yine de 3.5 - 4 diyelim.
    Motorun ilk test edenlerinden Gürsel Coşkun İtalya'ya kadar gitti.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    yorumlarınız için çok teşekkür ederim
    "Öncelikle merak ettiklerim motorun GPS ayada farklı şekilde son hızı nedir" Bu kısmı anlamadım.

motorun gstergesi yanlış gösteriyor diyorlar o yüzden sordum GPSle ölçüldü mü ayrıca diye...

uzun yolda ki deneyimlerini paylaştığı bir sayfa var mıdır acaba sele rahatlığı nasıl oturuş pozisyonu ne şekilde arıza çıkarmışmı gibi?

Teşekkürler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı wind_surfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlarınız için çok teşekkür ederim

motorun gstergesi yanlış gösteriyor diyorlar o yüzden sordum GPSle ölçüldü mü ayrıca diye...

uzun yolda ki deneyimlerini paylaştığı bir sayfa var mıdır acaba sele rahatlığı nasıl oturuş pozisyonu ne şekilde arıza çıkarmışmı gibi?

Teşekkürler.
    Göstergede sapma olup olmadığını bir kaç motosikletle deneyeceğim.NC750-CRF250 motorlarla vs.Kyimco dawtonn 300 de sapma yok.
    Sele rahatlığı kişiden kişiye değişir.Ancak oturuş pozisyonu sayesinde çok yoracağını sanmıyorum.3 saat durmadan kullandım.
    Şu an başka bir arkadaşım 10000 km de.Benzin bitmesi haricinde yolda kalmadı

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Türkiye'de motosiklet...
    cenkito ve yusufbaris bunu beğendiler.

MONDİAL RX3i EVO ' yu 0 alıp yaşadıklarım hakkında ...

07,08,2015 Tarihinde Samsun yantur'dan mondial RX3İ EVO yu 0 km olarak satın aldım.60 km de yolda kaldım ve ustaya götürdüğümde akü şarj kondektör bozuk değişmesi lazım denildi ve motor ısınınca debriyaj tasından ses geliyordu debriyaj tası değişti ve bana teslim edildi . şu anda 200 km ve motor normal sıcaklığında eğer stop ederseniz daha çalışmıyor . merakla yarını beklıyorum . kısaca bu şekide olayı takıp edip gerekli bilgilendirmeyi buradan sizinle paylaşacağım .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    TR süperman sen o motoru yaptır elden çıkar bugün al 10.699 tl yarın sorun çıkarsın sizce mantık işimi alın japonu çinliyle oynamayın elden japon almak daha mantıklı motrları bozuk ve dandik üretiyorlar anlaşılan mondi bu sorun çıkarması arıza yapması ve problemli oluşu gayet nomal mondialde bunlar hep var mondiali motorsiklet markası olarak bile görmüyorum.
    tr-superman, viper17 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Alıntı tr-superman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    07,08,2015 Tarihinde Samsun yantur'dan mondial RX3İ EVO yu 0 km olarak satın aldım.60 km de yolda kaldım ve ustaya götürdüğümde akü şarj kondektör bozuk değişmesi lazım denildi ve motor ısınınca debriyaj tasından ses geliyordu debriyaj tası değişti ve bana teslim edildi . şu anda 200 km ve motor normal sıcaklığında eğer stop ederseniz daha çalışmıyor . merakla yarını beklıyorum . kısaca bu şekide olayı takıp edip gerekli bilgilendirmeyi buradan sizinle paylaşacağım .
    beyfendi bu sorunu mondiale ve servisine bildirin dikkate alınmazsanız tüketici haklarına başvurun .

bıraz detay verım . 60 km ıken yolda kaldım ben samsun dısında ıkamet edıyorum ilk motorum ve bır arkadasımla bırlıkte bana baska motor bakmaya gıderen bu motoru arkadasımın ısrarı uzerıne 2 tane 0 olarak aldık . 60 km de yolda kalınca bolgemızdekı bır ustaya goturdum . usta kondektor ters baglanmıs aku sarj etmıyor ve debrıyaj tası degısmesı lazım dedı aldıgım yerle gorustu . aldıgım yer ben araba yolluyorum alıp yapıp ben teslım edeceğım dedı bende 60 km motor ve o tarıhte faturası bıle elıme gelmemıs durumda degıstırılmesını talep ettım onlar kabul etmedıler yapıp 1 gun sonra teslım edeceklerını soyledıler 3 gun sonra geldı ve sımdı motor ısınınca ben den kaynaklı yada stop tusuyla stop edersem motoru calısmıyor . nce boşa almam gerekıyor sonra kontagı kapatmam gerekıyor sonra calıstıra bılıyorum . bunu aldığım yerdekı servısle paylastım bana once bujılerı eğiştirmem gerektıgını soyledı yaptım sonuc aynı sonra akuyu sarja ver dedı yaptım aynı sımdı yarın sıbob ayarı yaptır dıye soyledı bakalım 07,08,2015 de ılk heves ılk heycanla yanturdan aldığım bu motora sadece ben 60 km bıne bıldım suanda 200 km cıvarında 5 gun servıslerde kaldı hala sorun var . eger bu durumda ne yapmam gerektıgını bılen varsa yardım ederse cok memnun olurum . motorun arızasının durumu hakkında bılgı edınmek ıcın video da var . buradan nasıp paylasılır bılmıyorum ama ısteyen olursa bır sekılde paylaşabılırım .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sen videoyu paylaşabilirsen paylaş görelim ne dir ne değildir bir görelim.

Alıntı tr-superman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bıraz detay verım . 60 km ıken yolda kaldım ben samsun dısında ıkamet edıyorum ilk motorum ve bır arkadasımla bırlıkte bana baska motor bakmaya gıderen bu motoru arkadasımın ısrarı uzerıne 2 tane 0 olarak aldık . 60 km de yolda kalınca bolgemızdekı bır ustaya goturdum . usta kondektor ters baglanmıs aku sarj etmıyor ve debrıyaj tası degısmesı lazım dedı aldıgım yerle gorustu . aldıgım yer ben araba yolluyorum alıp yapıp ben teslım edeceğım dedı bende 60 km motor ve o tarıhte faturası bıle elıme gelmemıs durumda degıstırılmesını talep ettım onlar kabul etmedıler yapıp 1 gun sonra teslım edeceklerını soyledıler 3 gun sonra geldı ve sımdı motor ısınınca ben den kaynaklı yada stop tusuyla stop edersem motoru calısmıyor . nce boşa almam gerekıyor sonra kontagı kapatmam gerekıyor sonra calıstıra bılıyorum . bunu aldığım yerdekı servısle paylastım bana once bujılerı eğiştirmem gerektıgını soyledı yaptım sonuc aynı sonra akuyu sarja ver dedı yaptım aynı sımdı yarın sıbob ayarı yaptır dıye soyledı bakalım 07,08,2015 de ılk heves ılk heycanla yanturdan aldığım bu motora sadece ben 60 km bıne bıldım suanda 200 km cıvarında 5 gun servıslerde kaldı hala sorun var . eger bu durumda ne yapmam gerektıgını bılen varsa yardım ederse cok memnun olurum . motorun arızasının durumu hakkında bılgı edınmek ıcın video da var . buradan nasıp paylasılır bılmıyorum ama ısteyen olursa bır sekılde paylaşabılırım .
    https://www.facebook.com/ahmet.kaptagel.9 ekle beni yolla ben videoyu ekleyip buradan paylaşayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

1 Ayda 2 defa zam olur mu bir motora ya :S

ninja h2 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Olmaz ama biz bu fiyatlara rağmen almaya devam edersek tüketiciler olarak muhtemel zamlar kaçınılmaz olur ve bu işin gidişatı bizim elimizde herzaman almassın olur biter bir çin malı kalmıştı bu fiyatlara satılmayan sonunda oda oldu ne olacak bakalım bu fiyatlar hiçbir motor ederine satılmıyor dolar ve euro gibi zıplıyor fiyatlar ama hiç düşmüyor kampanyalı fiyatta yok oysaki.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Aralık 2014'ten beri türk lirası yüzde 40 değer kaybetti. Bence Mondial yine iyi fiyat koyuyor.

paylaşım yaptım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen videoyu paylaşabilirsen paylaş görelim ne dir ne değildir bir görelim.
    paylaşım yaptım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gördüm motor sıkıntılı malasef

Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gördüm motor sıkıntılı malasef
    ve bana debriyaj tası ses yaptıgı için değiştirdik denildi . ama hala debriyaj tasından ses geliyor. devriyaja basınca tıkırdama kesiliyor ama devriyajı bırakınca tıkırdama geliyor . ben arkadasımı kıramadım mondıyal aldım ama işte durum bu . suanda 268 km de

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)