Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ne kadar RX3 bir motor

CompanERROR ve Lucas bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaslar merhaba,
    Hic motor tecrubem ve binmisligim yok hatta ehliyetim bile yok fakat bu motoru gorunce kursa yazildim ve bir tane almayi dusunuyorum fikir yorumlariniz benim icin cok onemli yardimci olurmusunuz.
    Bu arada hayırlı olsun fiyat 10699'a çıkmış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İneciğine çıkmış şaşırmadım daha doğrusu çok bişey değişmemiş ama ileride yükselecegi garanti önümüzdeki sezon 11bintl isterler.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    @turkish39 o şeffaf uzun camı nereden aldınız acaba merak ettim ?

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @turkish39 o şeffaf uzun camı nereden aldınız acaba merak ettim ?
    İlk partiden alanlara hediye edildi.Daha sonra aksesuar ya da parça olarak satarlar mı bilmiyorum.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    turkish39 bunu beğendi.
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

Saol ilk calistirmada yapiyo isikta falan beklerkende yapiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fikrim,genelleme olmasın.Merak eden tabiki kurcalayacak.Bu konu üzerine detaylı araştırma yapmadım.Bu arada motoru sattın mı be yaw ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Hayırlı olsun,ilk çalıştırmada mı,yok sa kırmızı ışıkta beklerken falanmı stop ediyo.
    Saol ilk calistirmada yapiyor isikta beklerkende oluyor cozemedim

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Bugün bakmaya gittim gerçekten iri kıyım bir alet yapmışlar. Fakat mebbağında olmama rağmen bir tane test motoru koymamışlar. Benle birlikte 3-4 arkadaş daha geldi onlarda aynı şekilde test etmeden kesinlikle 10bini tak diye sayamam diye oda söylenince eleman birini aradı fakat ulaşamadı. Fakat daha inceleme aşamasında bile adamlarda profesyonellik sıfır yahu. Adam sokak ağzıyla konuşuyor küfürler felan hak getire. muhabbet şu şekilde gelişti:

Ben: motoru inceleyebiliriz değil mi ?
    Satıcı: Tabi yeğeeen
    B:!!!??
    B:Yok mu test edebileceğimiz motosiklet?
    S:Yok
    B:iyi de hocam insan 10bin küsür sayacağı çin malı aleti test etmeden alır mı yahu?
    S:iyi ya işte geçen denizliden geldi bmw yazmış heryere o kadar
    B:nasıl yani bmw etiketi yaptıştırınca direk bmw mi oluyor şimdi iyi bende babamdan kalma şahine mercedes logosu yapıştırayım mercedes olsun yok mu şimdi test motoru yakın civarda varsa gidelim.
    S: yok dedik ya hem nasıl satcam o aleti
    B: iyi de arkadaş o test edilsin diye koyuluyor sat diye değil böyle iş mi olur yahu
    S: olur olur hem ben nereden bilcem senin motoru düşürmeyeceğini?
    B: Ben ne bileyim senin 10binlik aletinin beni yarı yolda bırakmayacağını? ehliyete bak tarihe bak en azından bak ekipmanlı gelmişim daha ne olacak
    S: !!!???
    B: Bari çalıştıralım da sesini duyalım.
    S: olmaz akü yok
    B: vurduralım?
    S: olmaz benzin yok.
    B: hocam anlaşıldı sen bu motoru satmak istemiyorsun neyse hadi eyvallah.
    Yanımda muhabbete müdehale eden amca : hıhahaha olm zengin bunlar ondan işine gelmiyor.
    S: bi sus hıııaaamına gouyuyum ya
    B:???!!!
    Diğer gelen grup : ???!!! test edemicez mi bak para yanımızda
    s: Yok

Ve öylece dağıldık gittik adamın zamanında verilen orta sehba ve ön camdan verilecen hediyelerden haberi yok ha bire 200 tl zam geldi deyip durdu bi ara al 200 tl ni sus be adam dememek için zor tuttum kendimi.

Gelelim inceleme notlarıma daha doğrusu sorularıma
    Arkadaş aleti gerçekten beğendim heybetli görüntüsü ilgi çekici vs. fakat dikkatli incelediğimde sıfır cihaz olarak sergilenen motosiklette vidaların eksikliği gözüme çarptı ve özellikle karbüratör ve motor bağlantı noktasında vidanın eksik olması kafamı baya kurcaladı. tabi bunlar çözülebilecek sorunlar. yaklaşık 15 dk üstünde oturdum fakat koltuğun süngeri sanki biraz etsiz özellikle köşe bölümleri zira kasıklarımda rahatsızlık hissettim fakat bu esnada ayaklarım peglerde değildi bunu da belirteyim. Günlük ortalama 100 km yol yapıyorum o yüzden konfor önemli. Uzun yol yapan arkadaşlar nasıl memnunlar mı? top speed delisi değilim fakat genelde karayolunu kullandığım için sollama esnasında tepkileri nasıl acaba ?
    Not: 178 cm boy 98 kiloyum

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bakmaya gittim gerçekten iri kıyım bir alet yapmışlar. Fakat mebbağında olmama rağmen bir tane test motoru koymamışlar. Benle birlikte 3-4 arkadaş daha geldi onlarda aynı şekilde test etmeden kesinlikle 10bini tak diye sayamam diye oda söylenince eleman birini aradı fakat ulaşamadı. Fakat daha inceleme aşamasında bile adamlarda profesyonellik sıfır yahu. Adam sokak ağzıyla konuşuyor küfürler felan hak getire. muhabbet şu şekilde gelişti:

Ben: motoru inceleyebiliriz değil mi ?
    Satıcı: Tabi yeğeeen
    B:!!!??
    B:Yok mu test edebileceğimiz motosiklet?
    S:Yok
    B:iyi de hocam insan 10bin küsür sayacağı çin malı aleti test etmeden alır mı yahu?
    S:iyi ya işte geçen denizliden geldi bmw yazmış heryere o kadar
    B:nasıl yani bmw etiketi yaptıştırınca direk bmw mi oluyor şimdi iyi bende babamdan kalma şahine mercedes logosu yapıştırayım mercedes olsun yok mu şimdi test motoru yakın civarda varsa gidelim.
    S: yok dedik ya hem nasıl satcam o aleti
    B: iyi de arkadaş o test edilsin diye koyuluyor sat diye değil böyle iş mi olur yahu
    S: olur olur hem ben nereden bilcem senin motoru düşürmeyeceğini?
    B: Ben ne bileyim senin 10binlik aletinin beni yarı yolda bırakmayacağını? ehliyete bak tarihe bak en azından bak ekipmanlı gelmişim daha ne olacak
    S: !!!???
    B: Bari çalıştıralım da sesini duyalım.
    S: olmaz akü yok
    B: vurduralım?
    S: olmaz benzin yok.
    B: hocam anlaşıldı sen bu motoru satmak istemiyorsun neyse hadi eyvallah.
    Yanımda muhabbete müdehale eden amca : hıhahaha olm zengin bunlar ondan işine gelmiyor.
    S: bi sus hıııaaamına gouyuyum ya
    B:???!!!
    Diğer gelen grup : ???!!! test edemicez mi bak para yanımızda
    s: Yok

Ve öylece dağıldık gittik adamın zamanında verilen orta sehba ve ön camdan verilecen hediyelerden haberi yok ha bire 200 tl zam geldi deyip durdu bi ara al 200 tl ni sus be adam dememek için zor tuttum kendimi.

Gelelim inceleme notlarıma daha doğrusu sorularıma
    Arkadaş aleti gerçekten beğendim heybetli görüntüsü ilgi çekici vs. fakat dikkatli incelediğimde sıfır cihaz olarak sergilenen motosiklette vidaların eksikliği gözüme çarptı ve özellikle karbüratör ve motor bağlantı noktasında vidanın eksik olması kafamı baya kurcaladı. tabi bunlar çözülebilecek sorunlar. yaklaşık 15 dk üstünde oturdum fakat koltuğun süngeri sanki biraz etsiz özellikle köşe bölümleri zira kasıklarımda rahatsızlık hissettim fakat bu esnada ayaklarım peglerde değildi bunu da belirteyim. Günlük ortalama 100 km yol yapıyorum o yüzden konfor önemli. Uzun yol yapan arkadaşlar nasıl memnunlar mı? top speed delisi değilim fakat genelde karayolunu kullandığım için sollama esnasında tepkileri nasıl acaba ?
    Not: 178 cm boy 98 kiloyum
    Test motoru çoğu markada yok.Test motoru getirenler gerçekten motor sevdalısı bi kaç bayiyi geçmez.Bizim esnafımız zaten ayrı bi dünya,o yüzden hiç takılma.
    Vida eksikliği konusunu anlamadım,keşke foto koyaydınız.
    300+300 km yolda bi rahatsızlık hissetmedim.Ama yeni alan bi arkadaşım sele sert dedi.Kişiden kişiye değişiyo demek.
    Sollama konusunda sıkıntı yok.
    Top speed bende 155.161 yapan var ama ben kıyamadım zorlamaya.110-120 yeter
    Servislerin çoğu ilgisiz.İki motorda çanta demirleri ve koruma demirlerini eksik taktıklarını gördüm.Mondiale bu durumu ilettim.Servis bülteni gönderip göndermediklerini hemen kontrol ettiler ve gönderdiklerini teyid ettiler.Bunların hepsi değerlendiriliyor.Nedense servisler isteksiz çalışıyor gibi.Benim servisim aynı zamanda Yamaha servisi,ilgi gene aynı.Yani Capon diye,çok para saydın diye bi ayrıcalık yok çok şükür Bu motoru alırsanız servise bırakıp gitmeyeceksiniz,başında duracaksınız,ne yapılmasını istiyosanız belirteceksiniz.
    Son zamanlarda Honda ve Pulsar servislerine de gittik.Her gittiğimiz yerde ustalara da kendi motorumuzu denettiriyoruz.800 kmde ki Pulsara debriyaj bitmiş dedi Honda servisi Sahibi hemen arkadaşın kulağına hemen buradan kaçalım dedi Pulsar servisi sıfır motora aküyü ters taktı.Akünün suyu haliyle boşalıp eksozu lekledi.Bir diğer sıfır Pulsara bu bunun aküsü değil dedi.Tabi oradan uzaklaşıp başka pulsar servisine gittik.Arkadaşın eşi rahatsız olduğundan akıbeti şu an bilmiyorum.Başka bir ilçede bi ustaya daha verdim.Kafa sallıyomuş benim motor.Tövbe tövbeeee.

Son aldığımız motorda bi eksiklik çıkmadı şükür.Herşeyi takmışlar bu sefer.

Demek bi kaçtane satınca öğrendiler işi.Ama yine de bakımlarda müdahele etmen gerekiyo.Şunu da yap,bunu da yap diye.
    Bakalım daha servis gezecez,bizi ne ustalar bekliyor görecez.Ama şu var,çevremde V strom,transalp,kl 500 vs. kullanan arkadaşlarım da var.Hiç birinin servisleri övdüğünü görmedim.Çok nadir ya bir ya iki usta çıkar.3.sü yok.Ama araştırmalara devam.Tekeriniz düz bassın insanlar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sizin motorun depo kapağıyla benim MX Grumble'ın depo kapağı aynı. Şimdi 10 bin liralık motora 2000 liralık motorun depo kapağını takmışlar diye söylensem mi yoksa 2000 liralık motorda 10 bin liralık motora taktıkları depo kapağından var diye sevinsem mi bilemedim
    hakanuygun bunu beğendi.

Motosikleti
    @turkish39 hocam test konusunda haklı olabilirsiniz ama fabrikası dibimizde yahu bakalım pazartesi bir daha giderim arkadaş aradı pazartesi gelin ayarlayacağız birşeyler demişler Kısmet olursa duruma göre değerlendirme yapıp 2-3 hafta içinde almayı planlıyorum.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Mengu kardeş; arkadaş; bi mana bulmaya mı calıştın anlamadım? (Depo kapağı) almayalım mı şimdi biz bu motoru? Senin yada senin gibi fikir veren arkadaşların sözleri ile yola çıkıyoruz.

hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    Bu motordan bende almayi dusunuyorum sekli beni cezbediyo forumu genel manada takip ettim kullananlarin oyle buyuk sikintilari yok fan dan gelen sicak hava sag bacagi biraz rahatsiz ediyomus galiba onu da bir arkadas ince bir sac ile hava nin yonunu degistirerek cozumbulmus. Gevsek vildalar felan vs onemli degil kontrolu kendim yapmayi severim zaten. En cok kafama takilan hiz gostergenin yanlis olcum yapmasi ve bir cok kisinin problemi.. bunu duzeltmenin bir yolu yok mu ? Ayari felan yada ayar yaptirabilecegimiz bir yer

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu kardeş; arkadaş; bi mana bulmaya mı calıştın anlamadım? (Depo kapağı) almayalım mı şimdi biz bu motoru? Senin yada senin gibi fikir veren arkadaşların sözleri ile yola çıkıyoruz.
    Depo kapağına göre motoru almamak olmaz. Ben sadece bir gözlemde bulundum motorun kötü olduğunu gösteren bişey değil.
    ninja h2 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı hakan499 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motordan bende almayi dusunuyorum sekli beni cezbediyo forumu genel manada takip ettim kullananlarin oyle buyuk sikintilari yok fan dan gelen sicak hava sag bacagi biraz rahatsiz ediyomus galiba onu da bir arkadas ince bir sac ile hava nin yonunu degistirerek cozumbulmus. Gevsek vildalar felan vs onemli degil kontrolu kendim yapmayi severim zaten. En cok kafama takilan hiz gostergenin yanlis olcum yapmasi ve bir cok kisinin problemi.. bunu duzeltmenin bir yolu yok mu ? Ayari felan yada ayar yaptirabilecegimiz bir yer
    Bu hafta bir kaç motosikletle göstergeyi deneyecektim sapma ne kadar ya da var mı diye fakat hava çok aşırı rüzgarlı,yarın hava şartlarına göre tekrar bakacaz duruma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @turkish39 hocam test konusunda haklı olabilirsiniz ama fabrikası dibimizde yahu bakalım pazartesi bir daha giderim arkadaş aradı pazartesi gelin ayarlayacağız birşeyler demişler Kısmet olursa duruma göre değerlendirme yapıp 2-3 hafta içinde almayı planlıyorum.
    Fabrika dibinde sen hala bayiilemi uğraşıyon.Ben yazayım bari.Buradan Mondial yetkililerine haykırıyorum.Aydın'da bir hafta sonu RX3 İ Evo ve 250 X-Treme test sürüşü düzenlemenizi rica ediyorum.Hatta ülke genelinde bölge bölge düzenleyebilirseniz çok daha iyi olur.İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü
    Ahmtmngrsy ve freewill bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    şimdi az önce konusu açıldı ve bu motoru %10 indirimli almak isteyenler iyi dinlesin Şimdi uğur da çalışan arkadaşım bana bu motoru orada görev yaptığı için çalışanlarına %10 indirimli alabildiğinden bahsetti. Bu durumda motorumuz 9500 tl gibi bir fiyata gelmiş olacak yalnız şöyle bir durum var bu imkandan sadece 1 kere faydalanabiliyorlar. Ben o yüzden arkadaşımın ileride problem yaşamaması adına tekrar tekrar uyardım ve iskender karşılığı kısmet olursa bu fiyattan alacağım demem o ki siz de uğur ya da mondial de çalışan birisine şayet ileride bu imkanı değerlendirmeyecekse rica edin alsın derim Konuya dönecek olursak acaba bunun turuncu rengi gelmez mi ki? acayip hoşuma gitti
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i
    Freewill Sahibinden e bir bak İskender'e gerek olmayabilir😜

Motosikleti
    hepsi kullanılmış hocam üstelik alacağım fiyattan pahalı üstelik noter ve gidiş geliş ücretleri de cabası

Motosikleti
    RX3 İ EVO

etokar ve freewill bunu beğendiler.

etokar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 BMW F650 GS, 2016 RX3i EVO KIRMIZI
    Yan çantaların koruma demirlerini çıkarmadıkça çantaları sökmek te pek anlamlı değil anladığım kadarıyla. Hani İstanbul trafiğinde aralardan sıyrılayım, daha kıvrak olabileyim diye yan çantaları sökmek işe yaramayacaktır. "Turkish39" resimlerle forumu canlı tuttuğun için teşekkürler. Sayende bi test sürüşü yapmış kadar olduk dicem, video da eklersen tam anlamıyla olacak. Tekeriniz düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Acaba arkada bi çirkinliği kapatmak için mi çantaları standart üzerinde veriyolar diye düşünmedim değil. Gördüğüm tek olumsuzluk çantaları çıkarınca 15" tekerlek küçük kalmış. Çok ta kayda değer değil aslında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)