Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne adamsınız ya,

Önce şunun farkına varın. Hyundai marka araca yeterli servis desteği verilmezse, kıyarsın paraya, ararsın koreyi müşteri hizmetlerini, anında senden detaylı bilgileri alırlar ve ertesi gün yaşadığın şehirdeki hyundai servisi seni geri arar. Bu süreçte koreden de seni ararlar, durum ne oldu diye sorarlar. Çünkü Türkiyede satılan hyundai araçlar o firmanın, firmadan kaynaklı ve ölümle sonuçlanacak olayların yer alacağı dava sonucu adamlar avuçlayabilirler, ayrıca burada fabrikaları var.

Zongshen ile mondial ise tamamen iki ayrı firma. Sen mondiali gidip zongshene şikayet edemezsin, etsen bile zongshen mondiale posta koyamaz. Elindeki motoru satmak zorunda çünkü. Zongshen üretir, mondiale satar, parayı aldığı an motor ile işi biter. Sadece arge çerçevesince geri dönüşlere yönelik geliştirme yaparsa yapar. Mondialin türkiyedeki servisi, satış politikası bilmem hangi firmanın müdürünün tutumu zongshenin zerre umrunda (buraya başka kelime gelecek) olmaz. Yada zonshen, mondial bu işi yapamıyor diyip, başkası ile anlaşamaz. Ama hyundai kendi itibarını korumak için gerekirse distribütöre selam çekebilir.

proje firması işverene rest çekebilir mi ? Ali inşaat otoban yaparken karayolları genel müdürlüğüne rest çekebilir mi? veli inşaat baraj yaparken Devlet su işlerine rest çekebilir mi ?

Zongshen mondiale ağzını dahi açamaz

Bu iki ayrımı yapmanız lazım.

Kimse yoğurdum ekşi demez, 110 ile giden motor 135 gösteriyor, sorsan mühendsiler tek tek kontrol ediyormuş.
    Arkadaş oturmuş, Türkiye'de başka hiçbir memlekette kimsenin aklına gelmeyecek boş şüphelerden oluşan bir soruyu herkesin adına sormuş, cevabını da (biraz ne saçmalıyorsun sen tadında) almış hala inanmıyorsunuz. İnanmak için önce önyargıyı kırmak gerekiyor, insanlara güvenmeyi bilmek gerekiyor. Ben de mesela hayatında Honda'dan başka marka kullanmamış, avatarında iki tane Honda yazan adamın Çin motorlarıyla ilgili hiçbir söylediğine inanmam. Koskoca firma ki Mondial'in yanında devdir, bize yalan mı söyleyecek veya Mondial'in yılda satacağı 100 bilemedin 200 tane motor için özel, kalitesiz mal mı üretecek ? Bunu yapıp üç kuruş kar için imajını sıfıra mı indirecek ? Zongshen'in Mondial umurunda değil, o kadarını söyleyeyim. Eğer yılda 10 bin tane RX3 alsaydı umurunda olurdu. Gösterge olayı falan ayrı konu, onun da kaliteyle alakası yok. O göstergeleri Siemens yapıyor, Siemens de mi kalitesiz ? Yarın öbür gün gelen partilerde haber bile vermeden düzeltirler olur biter. İnşallah yarın burada bir abimizin motorunu test edip gösterge hatasını da CBF 150'nin göstergesi ve telefonun GPS'i ile kıyaslayacağım. Bu arada GPS'nin gösterdiği de referans değildir onu da belirteyim. Bu problemi de arkadaşın yaptığı gibi firmaya yazsak mutlaka cevap verirler.

Şimdi genele yazıyorum, aslında bunlar falan hep bahane, bazı arkadaşlarımızın maksadı ne olursa olsun Çin mallarını, Hint mallarını sürekli kötülemek. Onlara göre akıllılık, bana göre korkaklık ve garanticilikten başka bir şey değil. Bilmeyen, araştırmayan, kolayına kaçan insan korkar. "Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yer" gibi on para etmez atasözleri ile büyümüş insanlardan, daha fazlasını beklemek hata zaten...
    Samimi 46 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    250 CC Rahat,beyle çantalı mantalı,kocaman,keyif veren bişey.Servise b.k atacam da aynı zamanda Yamaha servisi be yaw.Yamahacılar bana kızabilir,hatta tiksinebilir.Motor ortada,isteyen alır isteyen almaz.Ben çok böğürdüm ettim,fiyatina olsun servislerine olsun.Kendi kendime böğürmek yerine kavga dövüş bişeyler çözmeye çalışıyoruz servisle.Olmadı başka servise(bizimki birazcık parayı çok seviyor da)Bide gösterge olayına takılanlara sesleniyom.Araba sollayabiliyosunuz sıkıntı yok

etokar, nazım19, kdiner ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

etokar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 BMW F650 GS, 2016 RX3i EVO KIRMIZI
    2000 Model F650 GS var bende. Satıp modelli bir makine alayım diye düşünüyoken bu makineye takıldım. Özellikle kırmızısını senin sayende baya bi sevdim. Kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    turkish39 bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lütfen cenab-ı hakk-ın bahşettiği organları adabı ile kullanalım. Mesela duymak için kulağı, idrak etmek için beyni vs .....

Olur olmaz organlarınızla konuyu idrak etmeye çalışıp bir de ayar verme çabası içerisine girmesin kimse.

Götüm gibi cevap vermiş zongshen işte, bu mu lan test edilen motorlar ? KM saati doğru göstermeyen motoru biz test ettik demesin kimse. 10 lira veriyorsun, sanayide arabayı lifte çekip 2 dakikada test ediyorlar ibrede bir ayarsızlık var mı diye ? 150 - 160 gösteren motor taş çatlasa 120 gidiyor. siemens üretiyor diye bişey yok. Siemens çok olsa ekran vermiştir, yada başka parça. Samsung diye aldığınız televizyonların hepsi LG ekranı kullanırken, arıza çıkınca LG yi mi suçluyorsunuz ? Yada vestel diye aldığın buzdolabının çin malı olduğunu bilmiyorsan etikete güvenmeyeceksin.

Bunun dışında tüm dünyaya standart motor satmıyorlar, Z-one modelinde bile 3 - 5 farklı konfigürasyon var, bunun yanında bizim kekolar da maaliyeti düşürebilmek için saçma sapan değişiklikler yapabilirler.

Bu motor 10 bin lira, inazuma 16 bin lira. Varsa paran gider inazuma alırsın yada rX3. Senin keyfine kalmış. 2,5 yıl önce aldığım mondial motora benzin haricinde 5 kuruş masraf yapmadım. Zincir yağı 30 lira, yeni zincir 25 lira. ha bi de 10 liraya balata aldım taktım. Zongshen üretimi bile değil o motor. RX3'ün diğer mondiallerden kat kat daha kaliteli olduğu aşikar, ama 11 bin liraya alabileceğin başka modellerle kıyaslamamak mallıktır.

benim hiç bozulmayan mondialde ön freni kilitlediğim zaman ön maşa yamuluyor. Virajlarda motorun götü bi yere başı bi yere zıplıyor. (ayak pegleri yere sürtecek kadar da yatırırım o motoru CST lastikle ) Allaha şükür far bugüne kadar hiç yolu göstermedi :D

Muhasebe ortada 2,5 liraya alabileceğin en iyi motor oydu, hiç bozulmamış, masraf açmamış olması da motoru çok kaliteli yapmıyor. Ama sen diyorsan ki marşa basınca her zaman çalışan motor kalitelidir, evet o zaman çin malları çok ama çok kalitelidir. Hayatında bir kere git de suzukiye bmw ye bin, motor yolda nasıl gidermiş gör, ondan sonra ayar vermeye çalışın.
    agalar bunu beğendi.

bundan başlangıç motoru olurmu :D

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    lütfen cenab-ı hakk-ın bahşettiği organları adabı ile kullanalım. Mesela duymak için kulağı, idrak etmek için beyni vs .....

Olur olmaz organlarınızla konuyu idrak etmeye çalışıp bir de ayar verme çabası içerisine girmesin kimse.

Götüm gibi cevap vermiş zongshen işte, bu mu lan test edilen motorlar ? KM saati doğru göstermeyen motoru biz test ettik demesin kimse. 10 lira veriyorsun, sanayide arabayı lifte çekip 2 dakikada test ediyorlar ibrede bir ayarsızlık var mı diye ? 150 - 160 gösteren motor taş çatlasa 120 gidiyor. siemens üretiyor diye bişey yok. Siemens çok olsa ekran vermiştir, yada başka parça. Samsung diye aldığınız televizyonların hepsi LG ekranı kullanırken, arıza çıkınca LG yi mi suçluyorsunuz ? Yada vestel diye aldığın buzdolabının çin malı olduğunu bilmiyorsan etikete güvenmeyeceksin.

Bunun dışında tüm dünyaya standart motor satmıyorlar, Z-one modelinde bile 3 - 5 farklı konfigürasyon var, bunun yanında bizim kekolar da maaliyeti düşürebilmek için saçma sapan değişiklikler yapabilirler.

Bu motor 10 bin lira, inazuma 16 bin lira. Varsa paran gider inazuma alırsın yada rX3. Senin keyfine kalmış. 2,5 yıl önce aldığım mondial motora benzin haricinde 5 kuruş masraf yapmadım. Zincir yağı 30 lira, yeni zincir 25 lira. ha bi de 10 liraya balata aldım taktım. Zongshen üretimi bile değil o motor. RX3'ün diğer mondiallerden kat kat daha kaliteli olduğu aşikar, ama 11 bin liraya alabileceğin başka modellerle kıyaslamamak mallıktır.

benim hiç bozulmayan mondialde ön freni kilitlediğim zaman ön maşa yamuluyor. Virajlarda motorun götü bi yere başı bi yere zıplıyor. (ayak pegleri yere sürtecek kadar da yatırırım o motoru CST lastikle ) Allaha şükür far bugüne kadar hiç yolu göstermedi :D

Muhasebe ortada 2,5 liraya alabileceğin en iyi motor oydu, hiç bozulmamış, masraf açmamış olması da motoru çok kaliteli yapmıyor. Ama sen diyorsan ki marşa basınca her zaman çalışan motor kalitelidir, evet o zaman çin malları çok ama çok kalitelidir. Hayatında bir kere git de suzukiye bmw ye bin, motor yolda nasıl gidermiş gör, ondan sonra ayar vermeye çalışın.
    Sakin ol evlat
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    sevim... koş koş. kavga var
    turkish39 ve kdiner bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    seko bize çinliyi hintliyi anlatamana gerek yok yıllardır ne kadar kalitesiz ürünleri var biliyoruz.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Şimdi benim aklıma bişey takıldı yav.Ben 20 ile gittiğimi görürkene aslında gitmiyor muyum? Motor yerinde mi duruyor? Lütfen bu işin içinden çıkmama yardımcı olun.
    wayn bee ve GÖNDEN bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    benim hiç bozulmayan mondialde ön freni kilitlediğim zaman ön maşa yamuluyor. Virajlarda motorun götü bi yere başı bi yere zıplıyor.
    Bu amortisör esnemesi benim Mondial'de de var ön frene abanınca diskin olduğu tarafa çekiyor teker. Üstten bakınca çamurluğundan ucundan görülüyo bu durum. Ama motoru sağa çeken ya da virajda dengesiz yapan bişey değil. Ön amortisörleri açıp yağını değiştiricem, korkuyorum amortisör elimde kalır diye.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yok mu bana yardımcı olacak bi babayiğit?

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    var ya, olmazmı.

durum şu, 20 km fark var söylemi her hız için geçerli değil. yani 120 ile giderken 100 le gittiğin doğru ancak 100 gösterdiğinde de 85 ile gidiyorsun aslında . farkı %20 olarak düşün. yazmıştım bi yerlere tam hangi hızda kaç gösteriyor diye. 135 te 110 du misal.

bununla ilgili teorimde yurt dışanda 21" satılan (ülkemizde 19") ön janta göre kalibre edildiğini düşünüyorum-uz göstergenin.
    turkish39 ve agalar bunu beğendiler.

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok mu bana yardımcı olacak bi babayiğit?
    abi aslında 20 ile gidiyorken gitmemiş te olabilirsin,50'yle gidiyor da olabilirsin.bu kesin değil. kuantum fiziği ile de açıklanabilir. aslında sen kırklarelinde motosiklet sürerken aynı zamanda arizona çöllerinde gidiyorsun ama farkında değilsin.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Valla pek ikna olmadım malesef.Benim tek sıkıntım,rahatlıkla araç sollayamamaktı,bununla o sorun ortadan kalktı.Göstergelerle de pek işim olmaz gerçi.Motor devir sesine göre kullanırım.Bu muhabbet çıktı çıkalı çok motorla yanyana sürüp karşılaştırma yaptım.130 140 larla yapmadım tabiki.RX3 e yetişecek motor yok çünkü

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    tamam göstergeye bakmayalım, haklısın . ama bu, motorun bize bu konuda yalan söylemesini gerektirmez. sen doğruyu göster, gerisi benim bileceğim iş.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    6. vites 4000 devirdeki hızına bakın mesela 60km mi. 8000 devirde giderken de 120 gösteriyosa sorun yoktur. 60km hızla giderken de yanlış göstermez heralde. Aynı testi 4500-9000 devir ve 5000-10000 devir için de yapabilirsiniz.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam göstergeye bakmayalım, haklısın . ama bu, motorun bize bu konuda yalan söylemesini gerektirmez. sen doğruyu göster, gerisi benim bileceğim iş.
    Aslında çok kafaya takan arkadaşların bi radara girmesi lâzım O da yanlışsa Aman neyse yaw,önceden gösterge mi varmış
    cenkito bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6. vites 4000 devirdeki hızına bakın mesela 60km mi. 8000 devirde giderken de 120 gösteriyosa sorun yoktur. 60km hızla giderken de yanlış göstermez heralde. Aynı testi 4500-9000 devir ve 5000-10000 devir için de yapabilirsiniz.
    Nalaka.?

Tüm motorlarda standart değildir ki bu.

Ayrıca, ne demek virajda dengeyi bozmaz. amasorler kapandığı zaman gidon at eğeri gibi zıpLiyor. Arka taraf kendine munhasir zaten

Motosikleti
    Nalaka.?

Tüm motorlarda standart değildir ki bu.

Ayrıca, ne demek virajda dengeyi bozmaz. amasorler kapandığı zaman gidon at eğeri gibi zıpLiyor. Arka taraf kendine munhasir zaten
    Devir/hız tabiki standart değildir ama ben diyorum ki 4000 devirdeki hıza bakın sonra 8000 devirdeki hıza bakın.
    Benim Mondial'in ön takım kendi halinde takılsa da dengeyi bozucu bir durum yok, ayrıca süspansiyon sertliklerinden memnunum ön ve arka.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi benim aklıma bişey takıldı yav.Ben 20 ile gittiğimi görürkene aslında gitmiyor muyum? Motor yerinde mi duruyor? Lütfen bu işin içinden çıkmama yardımcı olun.
    o zaman göstergede 10 km hız görünürken aceba geri geri mi gidiyor bu alet
    turkish39 bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)