Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    uluslararası yolculuklarda küçük hacim bana göre riskli bunun çini japonu falanda yok.. orda hızlimitinin olmadığı yada hız sınrının üst limitlerde olduğu otoyollar var yeri geldimi gaz açmak gerekebilinir.. senin kilon üstüne motorun üstündeki valiz çadır diğer ağırlıklar zaten küçük hacime bindimi motor iyicene zorlanıp sıkışıcak..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çeşmeden feribotla italyaya geçmiş abartacak bişey yok bence. O yaşta abiden bundan fazlası da beklenmez zaten 5000km sürecek değil ya.
    Beyefendi yanılmıyorsam İsveç'e gidiyor. Ayrıca Yunanistan'daydı daha geçen günlerde.

mcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkish39 arkadaşım. Bu motorda toplam 3 filtre var. Ana yağ filtresi (kağıt-sağ tarafta) mutlaka değişmeli idi. Ayrıca her iki yanda bulunan tel süzek filtreler ise söküp temizlendikten sonra tekrar takılmalıydı. Bu forumu takip eden ve yazan biri olarak sizin bunları bildiğinizi sanıyordum. Keşke ısrarla yaptırtsaydınız. Bu, motor yağının içinde sürtünmeden dolayı ortaya çıkan metal talaşlarının giderilmesini sağlayacaktı. Şimdi o talaşların bir kısmı filtrelerde kaldı ve tekrar yeni yağa karışması mümkün. Bence ikinci bakımı 1000 km'de yaptırıp bu filtreleri mutlaka değiştirip/temizletin. Selamlar ve kazasız sürüşler dilerim.

CSC firmasının resimli anlatım blog'u aşağıda.

http://californiascooterco.com/blog/?p=13911
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorla ilgili en büyük endişe Mondial servislerinin kalitesiydi, boşuna endişe edilmediği görülmüş oldu. Servisin o filtrelerden haberi var mı acaba ? Bir de bu tip servislerde beni en çok düşündüren noktalardan birisi servislerin sıkma torku diye bir şeyden haberdar olmamaları ve tork ahantarı kullanmamaları... Hoş, tork anahtarı kullansa da sıkma torkunu nereden bilecek o da ayrı bir konu. Servis kılavuzuna bakması lazıma ama bakmaz ki...
    Aynen öyle Seko .Tek soru işareti mondial servis.Motoru biraz tanımak ve yönlendirmek gerekiyor servisi .

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondial'in 650'lik motorları hakkında facebook sayfasına bu motora hangi servis bakabilecek yazdığımda yorumumu silip sayfadan engellemişlerdi. Mondial'in servis konusuna bakışı bu, bisiklet servislerine devam çoğu çinli markası böyle yapıyor o ayrı.
    Ertugyigit ve linkinpark20 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco People S 200 - Honda NSS 300 Forza
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah arkadaşlar sağolun.Buradan elimden geldiğince birşeyler anlatmaya çalışacam.250 sınıfında gerçekten boş geçilmeyecek bi motosiklet.İlgi şu an için çok fazla.Nereye parketsem,kaskımı çıkarana kadar 2-3 kişi yanımda bitiyo.Geçen hafta motorları parkedip çay bahçesine yürürken yolda bi arkadaş motoru görmüş masamıza geldi.Ordan burdan derken MT den açıldı konu.Bi ara turkish39 alleder dedikten sonra,arkadaş abi o senmisin dedi ve muhabbet bi o kadar daha arttı.Çevre il ve ilçelerden gelip görenlerin sayısı zaten 40 olmuştur.O kadar çok yeni insanla tanıştım ki bu da hoşuma gitti.Bi hoşuma giden tarafta hepsi,full korumalı,kask vs. kullanan arkadaşlar.

Şu an için servislerin ilgi alakası için ne yapabiliriz diye düşünüyorum.Burada yazdıklarımın aynısını,serviste yaşadığım olayı mondialede ilettim.Ön yargımı bi kenara atıp aldım ben bu motoru.Servislerini de bilerek aldım.Ben her yaşadığımı,artılarımı,eksilerimi hem burada hem Mondialle paşlaşacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

En önemli ayrıntıyı unutmuşuk be yaaa
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...33b88dae4a0f8f
    Usta kolay gelsin. Benden bahsetmişsin yazında memnun oldum Bilmeyenler için motoru ilk defa gören biri olarak söyleyebilirim ki gerçekten heybetli ve şekil duruyor. Mondial olması nedeni ile kafasında soru işareti olanların durumu senin tarafından bu sayfalara yazıldıkça çözüm bulacaktır. Her ne kadar 4 japondan şaşmayın densede f/p anlamında tercih eden çok olacaktır ki ben bunun canlı örneğiyim iyi sürüşler herkezse.
    turkish39 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı basketci_m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta kolay gelsin. Benden bahsetmişsin yazında memnun oldum Bilmeyenler için motoru ilk defa gören biri olarak söyleyebilirim ki gerçekten heybetli ve şekil duruyor. Mondial olması nedeni ile kafasında soru işareti olanların durumu senin tarafından bu sayfalara yazıldıkça çözüm bulacaktır. Her ne kadar 4 japondan şaşmayın densede f/p anlamında tercih eden çok olacaktır ki ben bunun canlı örneğiyim iyi sürüşler herkezse.
    Valla kardeşim,o kadar çok insanla tanıştım ve ekledim ki,isimleri aklımda tutamıyorum kusuruma bakma.Zaten o gün masaya oturduğunda da muhabbetleri duydun,kimse isim sormuyo Gene görüşürüz inşallah.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Maillerimiz ve telefon görüşmelerimizdeki önerilerimiz sonrasında,bugün sürpriz olarak tur camı ve bakım yaparken kullanabileceğim portatif orta sehpa tarafıma ulaştı.Hemen taktım tabisi.Önerilerimizi değerlendirip,hemen uygulamaya başlayıp gönderdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

Bu da portatif bakım sehpam

polo34 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arka tekeri yerden havalandıramıyo mu orta sehpa, zincir yağlarken çok iyi oluyo gerçi parmağını kopartanlar var ancak motoru stop ediyoruz tehlike yok

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Maillerimiz ve telefon görüşmelerimizdeki önerilerimiz sonrasında,bugün sürpriz olarak tur camı ve bakım yaparken kullanabileceğim portatif orta sehpa tarafıma ulaştı.Hemen taktım tabisi.Önerilerimizi değerlendirip,hemen uygulamaya başlayıp gönderdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...625a13719cc0d6
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...3963f77162a295
    https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hp...55&oe=56039D4C
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...a04861d6ecbc21

Bu da portatif bakım sehpam
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...d6ab9a64e8b70a
    https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hp...04&oe=55D299D0
    https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hp...68&oe=5607AAA1
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...76930c13fc81bd
    https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...2b6c4e7f476e4f
    abim parçaları mondial parasız mı veriyor ben öyle anladım sanki? Benim ilgincime kaçan şey o ayaklık niye iki parça ilginç birşeymiş gerçekten.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abim parçaları mondial parasız mı veriyor ben öyle anladım sanki? Benim ilgincime kaçan şey o ayaklık niye iki parça ilginç birşeymiş gerçekten.
    RX3 hakkında eksik gördüğümüz ya da önerilerimizi paylaştık o kadar.Tur camı sadece benim değil,RX3 kullanan,kullanmayan herkesin isteği ya da eleştirisiydi zaten.En azından bi zincir yağlamak için de bi aparat temin edebilir misiniz diye ricada bulunduk,sağolsunlar işimizi görebilecek bişey göndermişler.Ayrıca evet,ne malzemelerin ne de kargonun ücretini tarafıma kitlememişler.Güzel bir jest oldu.Artısıyla eksisiyle RX3 hakkında ne varsa bu sayfada paylaşmaya devam etmemi rica ettiler.Amacım zaten buydu ve çok şükür küçük CC kategorisinde iyi bişeyler olmaya başladı.İnşallah daha iyi şeyler olur.
    cenkito ve almpoz bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir de şuna uygun ebatta lastik getirseler çok güzel olacak.
    turkish39 bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    RX3 hakkında eksik gördüğümüz ya da önerilerimizi paylaştık o kadar.Tur camı sadece benim değil,RX3 kullanan,kullanmayan herkesin isteği ya da eleştirisiydi zaten.En azından bi zincir yağlamak için de bi aparat temin edebilir misiniz diye ricada bulunduk,sağolsunlar işimizi görebilecek bişey göndermişler.Ayrıca evet,ne malzemelerin ne de kargonun ücretini tarafıma kitlememişler.Güzel bir jest oldu.Artısıyla eksisiyle RX3 hakkında ne varsa bu sayfada paylaşmaya devam etmemi rica ettiler.Amacım zaten buydu ve çok şükür küçük CC kategorisinde iyi bişeyler olmaya başladı.İnşallah daha iyi şeyler olur.
    Daha bir eksisini göremedik emre abi, süs payı olarak da orta sehpa yollamıslar zaten ben olsam givi 3 lu canta seti isterdim.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha bir eksisini göremedik emre abi, süs payı olarak da orta sehpa yollamıslar zaten ben olsam givi 3 lu canta seti isterdim.
    Servis bakımındaki işgüzarlık eksilik değil mi?Bence başlı başına bi eksiklik.
    Bu arada bu sus payı muhabbeti biraz baydı.Ne olmasını istiyosun anlamadım.Motor yansın mı,ikiye mi bölünsün,parçaları tek tek yolda mı dökülsün?Böyle olursa bi tur camı ya da sehpa seni susturur mu?
    Bu motoru yere göğe sığdıramayan bir yorumum olmadığı gibi,herhangi bir sorun olmadan eleştirmem mümkün değil.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servis bakımındaki işgüzarlık eksilik değil mi?Bence başlı başına bi eksiklik.
    Bu arada bu sus payı muhabbeti biraz baydı.Ne olmasını istiyosun anlamadım.Motor yansın mı,ikiye mi bölünsün,parçaları tek tek yolda mı dökülsün?Böyle olursa bi tur camı ya da sehpa seni susturur mu?
    Bu motoru yere göğe sığdıramayan bir yorumum olmadığı gibi,herhangi bir sorun olmadan eleştirmem mümkün değil.
    Önce taksidi bitsin, faturayı bi alalım, sonra ortadan 5 e bile böleRiz.

vallaha bana cevapsız arama atsalar yine susaRım. Çünkü atmayacaklarini biliyorum, geçmiş gün, unuttum şimdi, 3 yada 5 ay garantiden parça bekledik. Arada evlenseydim kızıma görücü gelirdi. Böyle firmadan çaldır kapat yapsalar yine mutlu olurum.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    O zaman bana çok ayrıcalık yapıyolar,demek Mondiali kurtarmak ya da iflasın eşiğine getirmek benim elimde.
    Valla kardeşim ben bi anlık kararla aldım bu motoru.Almadan önce senin gibi bir sürü insanın yorumlarını da okudum,belki senden çok eleştirdim.Ama eleştirilerim çantaları ve fiyatıydı.Çok bilmiş insanların yorumları yüzünden malesef 200-250 CC motorlar 10bin-15bin arası şu an.Buna engel olmak içinde çok yırttım bi taraflarımı.Ben bekledim fiyatlar daha çok arttı.Bu yüzden bana destek olmayan insanlar yüzünden,bende bu modaya uydum ve 10300 e bu motoru aldım.Bunda malesef mondialin bi etkisi olmadı.Bayinin bi tanıdığının hatrına o fiyata aldım.

Motosikleti
    Mondial RX3
    Dostum mondial bu ebatta iç lastik getirmiş mi acaba bilgin var mı malum yedekte bir tane bulundurmak lazım,arazi şartlarında ne olur ne olmaz.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Önceki kullandığım motorlarda da servis kullanmadığım için genelde bütün parça alışverişlerimi buradan yapıyordum.http://www.kalyoncumotor.com/130-90-...K-15-ic-lastik

Şu an tek sıkıntı motor her ilde 1 ya da 2 adet var.Haliyle servisler istek yapmıyor.Bi şekilde çözüm bulmaya çalışıyorum.Bu her markada böyle zaten,İnazumada millet yanlış hatırlamıyosam KTM yağ filtresi mi ne kullandı 2-3 ay.Geçen paylaştığım RX3 kaza fotolarını hatırlarsınız.Bu ayın 9 unda motor sahibine teslim edildi.2-3 ay grenaj bekleyen Hondalar da var.Neyse çok uzatmayalım.Örerileriniz varsa lütfen paylaşın.Ağlaşarak,kızarak bişey çözemiyoruz.

Motosikleti
    RX3i
    Hayırlı olsun. Gül'e Gül'e kullanın . Numaraları neydi bende isteyeceğim de
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    100/90-18 / 130/90-15
    Ön lastik N11.com da var michelin olarak.Kalyoncu motora da sormak lâzım

Motosikleti
    rx3
    http://www.alibaba.com/product-detail/70mm-Big-bore-Kit-Change-Water_248474694.html 300 lük kit...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)