Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha motorun yarı parasını vermedim diye faturasını alamadım.Millet kalkmış bedava mı verdiler,turkish39 u sustursunlar diye sıkı indirim yapmışlar muhabbetine giriyo.Japonlar bu cüssede,bu CC de,çanta demiri ve çantalar,koruma demirleri dahil bu fiyata sıfır motor verdi de biz mi almadık.Eski motorumun parası dahil 4300 Tl param varken bu motoru aldım.Forumda da bu motoru merak eden varsa bişeyler paylaşmak amacım.Hatta mondiale bi nebze olsun insanların yaşadıkları sorunları iletmek.Herkes hani protesto edecektik mesajları atıyor,keşke protesto da bende varım diye mesaj atsaydınız 2 senedir...
    Hadi hadi açık açık desene mondi tırsdı da kafa kafaya driftle takas etti diye

Abovvv 10500 liraya ne hurda, ne hoşaf, ekmeği yenilmiş, suyu bitmiş, seni sanayiden beri getirmeyecek japon - italyan - alman varken sen git 0km dolu dolu çinli al
    turkish39 ve cenkito bunu beğendiler.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hadi açık açık desene mondi tırsdı da kafa kafaya driftle takas etti diye

Abovvv 10500 liraya ne hurda, ne hoşaf, ekmeği yenilmiş, suyu bitmiş, seni sanayiden beri getirmeyecek japon - italyan - alman varken sen git 0km dolu dolu çinli al
    20 SENEDİR bişey öğrenemedim
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    '06 Kawasaki Er6-N - '19 Yamaha MT 25 ABS
    başka bir video motosiklet 350 kmde

https://www.facebook.com/beyti.collu/videos/10152970054744121/?ref=notif¬if_t=like
    banno1957 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Rodaj falan hak getire...
    Mengu16 bunu beğendi.

ALEXANDER 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amerikalı bir kullanıcı Motosikletten çok memnun ve blog sayfası açmış.İnceleyebilirsiniz.

http://californiascooterco.com/blog/?p=13315
    http://californiascooterco.com/blog/?p=13319
    http://californiascooterco.com/blog/?p=13373
    http://californiascooterco.com/blog/?p=13381
    http://californiascooterco.com/blog/?p=13423
    http://californiascooterco.com/blog/?p=13427

https://www.youtube.com/watch?v=VIBUPHSpwio

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Onlar kullanıcı değil, motorun satıcısı. ABD'de CSC Cyclone ismiyle satılıyor.

Motosikletin diğer renkleride gelmeli bence renk seçeneği olsun.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bugün biraz orman yollarına daldık.Rodaj için çok iyi oldu.Sürekli vites değiştir dur.

Kamp için gelen endurocularla buluştuk.

EnesBeyter, banno1957, salih_60 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Güzel gezi olmuş abi. Makina iyi tırmanıyormu rampalarda nasıl gidişi?
    turkish39 bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ona cevap vermiyor niyeyse daha

Azıcık daha sürsün, sonra dökecek tüm kirli çamaşırları.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Toprak,asfalt,çamur,derede 20-30 cm derinlik,mıcır hepsine girdik.Rampalarda sorun yok,güzel tırmanıyor.Islak yollarda ise müthiş kayıyor.Dere geçişlerinde hiç zorlanmadım.Yükseklik büyük avantaj.Çamurda,toprakta kaysamda çabuk toparlıyor.Gidon genişliği fazla ve bu sürüş rahatlığı sağlıyor.Bir iki çukura sert daldım,süspansiyonlar iyiymiş Şu an tek sıkıntım lastikler,ıslak yolda affetmez.Bir de havasını indirerek deniycem.Bakalım,daha yeni başladık,davetler çok.Bu yazı güzel değerlendiririz inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ona cevap vermiyor niyeyse daha

Azıcık daha sürsün, sonra dökecek tüm kirli çamaşırları.
    Senin için bi tane var.Benzin ışığı yandıktan sonra fulledim, 8.75 litre aldı.17 litre tank için bu uyarı saçma olmuş.Sebebini en kısa zamanda öğrenicem.Bi şey saklamayacaz merak etme

Yetmediyse,alan arkadaşlardan biri sağlamlık testi yapmış.Kendisinde bişey yok çok şükür.

Kafa,kafaya çarpışmışlar.Araç çukurdan kaçarken olmuş.Sürücü de,artçı da hiç yara almamış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Kaza yapan motorun son hali.Yorum sizin.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Kafa kafaya girdiyse diyecek fazla bişey yok abi. Yalnız ben araç sürücüsüne kızdım, çukurdan kaçarken adama girmek nedir

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kafa kafaya girdiyse diyecek fazla bişey yok abi. Yalnız ben araç sürücüsüne kızdım, çukurdan kaçarken adama girmek nedir
    Şükür ki bişey olmamış.Çarpma etkisiyle motor aksi yöne dönmüş.Bu arada ARABA DA ÇİN MALI GALİBA

Bu kazada görünen o ki olacağa çare yok.Ama izlediğim kaza videolarında,yakın arkadaşlarımın yaptıkları kazalarda genelde motosikletler yol benim deyip,ara yollarda,köy giriş-çıkışlarında,benziklik güzergâhlarında yavaşlamıyorlar.Bilhassa araçların sağından geçmek isteyenler kazaya kucak açıyorlar.Bu ülkede yol asla bizim değil.Haklı olmanız bişeyi değiştirmez.Yarım saat geç gidin ama sağ gidin arkadaşlar.Motosiklet bir tutkudur.Bu tutkuyu sinirlerinize yenik düşürmeyin.Allah (C.C.) hepimizi korusun.Tedbir bizden,takdir Yüce Rabbimizden.
    EnesBeyter, dyavol-77, salih_60 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Senin için bi tane var.Benzin ışığı yandıktan sonra fulledim, 8.75 litre aldı.17 litre tank için bu uyarı saçma olmuş.Sebebini en kısa zamanda öğrenicem.Bi şey saklamayacaz merak etme [/url]
    Benim Pulsar 200'de aynısını yapıyo benzin göstergesi yanıp sönmeye başladıktan 5-10km sonra benzin aldım 8.3 litre benzin aldı hem de taşacak kadar doldurunca, saçma olmuş gerçekten. Mondial'im benzin göstergesi dibe vurduktan sonra motor 100km yapardı bu da öyle olmuş. Bu arada çok yazık olmuş Mondial RX3'e. Kendi motorummuş gibi üzüldüm daha onun parçaları da gelmemiştir türkiyeye. Bekle dur yedek parçayı.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Pulsar 200'de aynısını yapıyo benzin göstergesi yanıp sönmeye başladıktan 5-10km sonra benzin aldım 8.3 litre benzin aldı hem de taşacak kadar doldurunca, saçma olmuş gerçekten. Mondial'im benzin göstergesi dibe vurduktan sonra motor 100km yapardı bu da öyle olmuş. Bu arada çok yazık olmuş Mondial RX3'e. Kendi motorummuş gibi üzüldüm daha onun parçaları da gelmemiştir türkiyeye. Bekle dur yedek parçayı.
    Valla tek sevincim arkadaşa hiç birşey olmamış.Gerisi elbet hallolur.
    Bir de aklında bulunsun,depoyu silme fullediğin zaman yan ayaklıkta bırakma.Fazla benzin sızıyor.Pulsar dahil,birkaç motorda başımıza geldi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Valla tek sevincim arkadaşa hiç birşey olmamış.Gerisi elbet hallolur.
    Bir de aklında bulunsun,depoyu silme fullediğin zaman yan ayaklıkta bırakma.Fazla benzin sızıyor.Pulsar dahil,birkaç motorda başımıza geldi.
    Yan ayakta doldur dediler ben de öyle yapıyorum sonra depoyu çalkalamadan sakince devam ettim yoluma, ama tahliye sistemi biraz abartı geldi benzini çok ziyan ediyor. Sabah eski motorumdan biraz benzin aktarayım dedim şişe falan kullanmadım depoyu aldım elime çıkardım musluğu, ama deponun deliğe isabet ettirmek çok zor kenarlardan tahliyeye gidip ziyan oluyor benzin.
    turkish39 bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ayakta doldur dediler ben de öyle yapıyorum sonra depoyu çalkalamadan sakince devam ettim yoluma, ama tahliye sistemi biraz abartı geldi benzini çok ziyan ediyor. Sabah eski motorumdan biraz benzin aktarayım dedim şişe falan kullanmadım depoyu aldım elime çıkardım musluğu, ama deponun deliğe isabet ettirmek çok zor kenarlardan tahliyeye gidip ziyan oluyor benzin.

İlk motorumu aldığımda benzin alabilmek için 15-20 km uzağa gitmem gerekmişti, dolu dolu doldur dedim pompacıya, ama motorun üzerindeyim. Motor dik pozisyonda, benzinci ümüğüne kadar doldurdu, yeter diyorum hala pıs pıs pıs ufak ufak sıkıyor tabancayı.

İçeriden kart çektirmek için motoru yan ayaklığa bi aldım, fazla benzin direk motor bloğunun üzerine döküldü yan ayaklığı alınca ama ben bunu anlamadım, pilaka bile yok daha.

Ortalık bir cızırtı, bir su buharı gibi bişeye büründü. Aha dedim yanıyoz

Kaskı kucakladığım gibi benzinlikten dışarı kaçtım, pompacı parayı ver birader diye bağırıyor , lan dedim ne parası? Yanıyor ameke motor. Dayının teki tır yıkıyordu, koştum elinden hortumu aldım ama motora yetmedi, uzaktan su sıkıyom motora, tüm istasyon bana bakıyor. Sonra koştum dolaptan 2 tane su şisesi aldım, döktüm motorun üstüne.

Tırcı geldi, manyak mısın olm sen? dedi. Benzin yanacak olsa motoru denize atsan bile yanar dedi. Heyecan yapma boşuna dedi.

Pompacıda öteki yana kaçmış bu arada, nolacak bu benzin dedim? Su parası almayız dedi.

Daha da depoyu fulleyemedim göt korkusundan, parmağıma deydiği zaman bıraktırıyorum.

Yedek depoya geçince, 80 - 100 km gidiyor bu arada benim kerata da.
    mitmuallim ve turkish39 bunu beğendiler.

salih_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mcx
    Motosikletle igili yorumlarını paylaşan arkadaşlara tşk ediyorum RX3 kullanan abiler zamanla deneyimlerini artı ve eksilerini yazarlarsa seviniriz Niyetlendik alıcaz gibi

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bu kardeşime kaç litrelik çanta takarsan tak olmazmış işi zaten,buna yan bavul ve arka bavul lâzım

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Şimdiden ikinci elde 2 tane satılık var. Üstelik mondial peşin fiyatına 9 taksit yaparken adamlar 10 bin ve 10.500 gibi fiyatlara peşin satıyorlar. ne çabuk pişman oldunuz be arkadaşlar. Almadan hiç mi plan yapmıyorsunuz? Sıfırı o fiyattan taksitle verilirken kim alır o fiyata, üstelik kullanılmış ve nasıl kullanıldığı bilinmiyorken?
    AttilaXtreme ve turkish39 bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)