Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bizimkinin camı daha büyük sanki, bir numaralı model gibi değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi zongshen in siteye göre Mondial 20.800 Yuan lık olanı mı getirmiş oluyor?
    Evet ama sanırım o önerilen satış fiatı. İskontolar filan hariç. Orada görünen fiyata aldanmamak lazım yani.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    125 mc roadracer - RX3 İ EVO ARAŞTIRIYOR.
    Arkadaşlar uzun süredir girmediğim motosiklet.net’e, RX3’ün geleceği duyumunu alarak heyecanla girdim. Forumda açılmış bu konuyu dikkatle inceledim.

Herkese teşekkürler ürünü bildikleri kadar (hiç kullanmaksızın, yabancı sitelerden araştırarak) yorumlamışlar. Kimi kullanıcıların gerçekten merak içerisinde inceleme amacı taşıdıklarını, kimilerinin bu firmanın ürününü satış personeliymişçesine övdüklerini görüyorum (belki de satış personelleridirler). Buraya kadar herşey normal, ancak bazı bölümler var ki anlaşılır gibi değil:
    - Bir grup şahıs bir firmanın bir x abisi var O’nu övüyor. Sözüm yok bilgilendirmeleri ile gönül kazanmıştır ancak o şahıs o firmanın x abisi ve bu konuya bir faydası yok. Ayrıca bu övgülerin o şahsın kendisi tarafından açılmış birkaç fake hesaptan megalomanca kendisini övmek amacıyla yapıldığını da düşündüm. Garip ama bu yorumları yapanların herbiri o firmanın ürünlerinin kullanıcıları.
    - Şahıs çıkmış Türkiye’ye bu ürünü sokacaklarsa bu fiyattan soksunlar lobi yapalım mantığında ama bizi ne kadar dinlerler ne kadar etkili olabiliriz bilemiyorum, belki Rx3 satanlar okumuyor bile burada yazılanları. Ancak bu firmaya karşı kökten karşı savaşır gibi bir tutum sergilememizi gerektirmiyor.
    - Şahıs çıkmış 20 fotoğraf yüklemiş, herkes firma yetkilisi diye dalga geçercesine yorumlar yapıyor, x abi nasıl bilgi verdiyse aynı bilgiyi bu şahıstan da isteyelim demiyorlar.
    - Ürünün jantı var lastiği yokmuş, vay lastiği varmışenduro değilmiş, vay rengi kötüymüş diğer renkler niye gelmezmiş yorumlarıyla benim heyecanla beklediğim ürünü edinmem belki de bu muhalif kişilerce engellenmeye çalışılıyor.
    - Şahıs çıkmış Amerika fiyatı bu ise ve çinde bu şekilde satılıyorsa hatta ve hatta ingiltere’ye de bu fiyat sunulmuşsa Rusyada şöyleyse Türkiye’de bu fiyat olmalıdır diyor ve bu bana gülünç geliyor. Şatıcısını uyanıklıkla suçladığınız firma markasını korumak amacıyla belli bir kalitede sunmak zorunda bunu bu şekli ile de düşünmek gerekiyor, sanırım bunca yıllık markalarını kötü bir ürün ile lekelemek istemezler(firma yetkilisi varsa bunu onun da dikkatine sunuyorum)
    - Bir grup ise tamamdır bundan sonra da buraya girmeyeceğim şeklinde yorumlar yapmış çıkmış tekrar girmiş tekrar zehirini atarak tekrar çıkmış bu da oldukça komik(takip ettiğim süreçte birkaçının “bundan sonra bu konuda işim bitmiştir” yorumunu yapıp bir süre sonra daha önceki yorumunu kaldırarak yada değiştirerek tekrar girdiğine de şahit oldum)

Bu ürünün gelmesinin buradaki kişilerin hiçbirine (farklı bir firmanın satışını amaçlamıyorlarsa) zarar vereceğini sanmıyorum. X firması bu ürüne benzer bir ürünü karbüratörlü olarak getirmişti ancak yakıtı önemsediğim için ve bu firmaya güvenemediğim için bu ürünü edinememiştim. İnşaallah şu an kararlıyım ve test sürüşü için satıcı firmaya ait İstanbul’a yakın bir ildeki bayisinden söz aldım. Bayi çok yapıcı ve sanıyorum ki küçük de olsa bir miktar indirim edinebileceğim.

Her ne kadar eleştirel yaklaşımımla bazılarınızı üzebileceğimi ihtimal dahilinde görüyor olsam da, eminim benimle aynı düşüncede olanlarınız da vardır. Yine de iyi/kötü yorum yapan herkes sayesinde bu forum sitesi çok güzel. Hepinizin tekeri düz bassın. Tüm firmalar tüm ürünleriyle olsun bu ülkede ve inşallah motosiklet daha çok sevilsin gelecekte. Bu sayede motosiklet hem yerel yönetimlerce hem de trafikte sürücüler tarafından daha çok önemsenecek. Ürünü edindikten sonra yorumlarımı hepinizle paylaşacağım. Selamla,
    spil444, Adem Balkan, EGELİ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı roadracer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun süredir girmediğim motosiklet.net’e, RX3’ün geleceği duyumunu alarak heyecanla girdim. Forumda açılmış bu konuyu dikkatle inceledim.

Herkese teşekkürler ürünü bildikleri kadar (hiç kullanmaksızın, yabancı sitelerden araştırarak) yorumlamışlar. Kimi kullanıcıların gerçekten merak içerisinde inceleme amacı taşıdıklarını, kimilerinin bu firmanın ürününü satış personeliymişçesine övdüklerini görüyorum (belki de satış personelleridirler). Buraya kadar herşey normal, ancak bazı bölümler var ki anlaşılır gibi değil:
    - Bir grup şahıs bir firmanın bir x abisi var O’nu övüyor. Sözüm yok bilgilendirmeleri ile gönül kazanmıştır ancak o şahıs o firmanın x abisi ve bu konuya bir faydası yok. Ayrıca bu övgülerin o şahsın kendisi tarafından açılmış birkaç fake hesaptan megalomanca kendisini övmek amacıyla yapıldığını da düşündüm. Garip ama bu yorumları yapanların herbiri o firmanın ürünlerinin kullanıcıları.
    - Şahıs çıkmış Türkiye’ye bu ürünü sokacaklarsa bu fiyattan soksunlar lobi yapalım mantığında ama bizi ne kadar dinlerler ne kadar etkili olabiliriz bilemiyorum, belki Rx3 satanlar okumuyor bile burada yazılanları. Ancak bu firmaya karşı kökten karşı savaşır gibi bir tutum sergilememizi gerektirmiyor.
    - Şahıs çıkmış 20 fotoğraf yüklemiş, herkes firma yetkilisi diye dalga geçercesine yorumlar yapıyor, x abi nasıl bilgi verdiyse aynı bilgiyi bu şahıstan da isteyelim demiyorlar.
    - Ürünün jantı var lastiği yokmuş, vay lastiği varmışenduro değilmiş, vay rengi kötüymüş diğer renkler niye gelmezmiş yorumlarıyla benim heyecanla beklediğim ürünü edinmem belki de bu muhalif kişilerce engellenmeye çalışılıyor.
    - Şahıs çıkmış Amerika fiyatı bu ise ve çinde bu şekilde satılıyorsa hatta ve hatta ingiltere’ye de bu fiyat sunulmuşsa Rusyada şöyleyse Türkiye’de bu fiyat olmalıdır diyor ve bu bana gülünç geliyor. Şatıcısını uyanıklıkla suçladığınız firma markasını korumak amacıyla belli bir kalitede sunmak zorunda bunu bu şekli ile de düşünmek gerekiyor, sanırım bunca yıllık markalarını kötü bir ürün ile lekelemek istemezler(firma yetkilisi varsa bunu onun da dikkatine sunuyorum)
    - Bir grup ise tamamdır bundan sonra da buraya girmeyeceğim şeklinde yorumlar yapmış çıkmış tekrar girmiş tekrar zehirini atarak tekrar çıkmış bu da oldukça komik(takip ettiğim süreçte birkaçının “bundan sonra bu konuda işim bitmiştir” yorumunu yapıp bir süre sonra daha önceki yorumunu kaldırarak yada değiştirerek tekrar girdiğine de şahit oldum)

Bu ürünün gelmesinin buradaki kişilerin hiçbirine (farklı bir firmanın satışını amaçlamıyorlarsa) zarar vereceğini sanmıyorum. X firması bu ürüne benzer bir ürünü karbüratörlü olarak getirmişti ancak yakıtı önemsediğim için ve bu firmaya güvenemediğim için bu ürünü edinememiştim. İnşaallah şu an kararlıyım ve test sürüşü için satıcı firmaya ait İstanbul’a yakın bir ildeki bayisinden söz aldım. Bayi çok yapıcı ve sanıyorum ki küçük de olsa bir miktar indirim edinebileceğim.

Her ne kadar eleştirel yaklaşımımla bazılarınızı üzebileceğimi ihtimal dahilinde görüyor olsam da, eminim benimle aynı düşüncede olanlarınız da vardır. Yine de iyi/kötü yorum yapan herkes sayesinde bu forum sitesi çok güzel. Hepinizin tekeri düz bassın. Tüm firmalar tüm ürünleriyle olsun bu ülkede ve inşallah motosiklet daha çok sevilsin gelecekte. Bu sayede motosiklet hem yerel yönetimlerce hem de trafikte sürücüler tarafından daha çok önemsenecek. Ürünü edindikten sonra yorumlarımı hepinizle paylaşacağım. Selamla,
    2010'da üye olmuşsunuz yazdığınız toplam 5 tane mesaj var, birisi bu;
    diğerleri;
    1- 6 Ağustos 2010 "ben motorsiklet net foruma yeni üyeyim arkadaşlar merhaba"
    2- 6 Ağustos 2010 "mondial yeni modeller çıkıyor kısa zamanda bayilere geleceği söyleniyor"
    3- 11 Ağustos 2010 "arkadaşlar ben mc yi kullandım performans süper titreşim yok balans teknolojisi kullanılmıştır alan arkadaşların yakın zamanda memnuniyetlerini rahatça duyabiliriz. 2 modeli daha çıkması gerekiyor bu gün yarın onlarda piyasa da olur. hayırlı olsun mondiale teşekkürler.."
    4- 1 Ekim 2010 "arkadasım bende mondial 150 mc var dün gece üstadın dedigi gibi ön disliyi kücültürdüm ve 150 li lik bir acılmıs cbf yi acılmamıs mondial 150 mc marka moturmla gectim ve 2500 km yaptım tık yok yanlız söyle bi sıkıntı var motoru aldıgınız gün gidin bi tanıdık tamirciye bütün kablo devrelerini siyah bantla güzelce sardırını kablo sistemini dandik baglamıslar tek sıkıntı o ve düsme durumunda cizilicek noktalara elekririk bandı cekin cok faydası oluyor 2 defa düstüm 2 sindede hesapladıgım noktalar hasar görüyordu ama bant sayesinde cizik yok motor cok seri bilmeyenlere yavsiye etmem ucusa geciyor gaza bastıgınız anda rodaj dönemiyle merak ettiklerinizi yaazın cvplarım"

En çok emek verdiğiniz bu beşinci mesajınız olmuş.
    Kısacası buram buram Mondial virali kokuyorsunuz. Mondial şirketi bunlar yapacağına bir yetkilisini buraya açıktan ve mertçe yönlendirip karşılık bulmaya çalışsa bundan daha faydalı olur sanıyorum.

Saygılarımla.

Not : Son yazdığınızı tane tane cevaplamayacağım. Vaktimi boşa harcamak istemiyorum.
    fedos, newmoto76, katilkoala ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Çamurluk motoru daha güzel gösterir bence de. Belki başka firmalardan yedek parça olarak birşey uydurabilirim, aldıktan sonra araştırır bilgi veririm. Umarım herşeyden önce orta sehpa için bir çözüm oluştururlar, silmek yıkamak dert olmasın bana . Lastikleri her yeni motosiklette zaten değiştirmek lazım. usb ve çakmaklık güzel olurdu, fabrikayı arayıp eski ürünlerinde kullanıldıysa çakmaklık ve usb girişini yedek parça olarak sorayım bari.
    Yada, Trişko erken getirtebileceksek sen yardımcı olur musun, motosikletime kavuştuktan sonra?

Sevgili roadracer , sanırım bizim yazdıklarımızı net olarak farkedemediniz yada tam olarak okumadınız..

Burada genel geçer forum kamuoyunda fikirler özgürce belirtiliyor.. Sanırım burada büyük bir çoğunluğun motosikletin fiyatını olması gerekenin üzerinde bulduğu açık ve net. Mondial benim bilmediğim harika ürünler üreten yada satan bir firmamı da bizim haberimiz yok?? Ayrıca burada yorum yapan arkadaşların çoğu birsürü motosiklete binmiş ( bende dahil ) Mondialin getirdiği motosiklete olumlu ve/veya olumsuz yorum yapacak bilgi ve birikime sahipler.. Burada konu BMW 1200 GS olsaydı fiyat vs zaten konuşulmazdı. RX 3 için şu konuşulup tartışılıyor 10.500 TL fiyatı var bu motorun hadeşimi bumu değil mi? Soru bu? Sana göre hakedişi 10.500 ise alırsın kimsede buna bişey demez zaten.

Teknik eleştirilere gelince arkada 15 inch enduro jant çapını hangi enduro ureticisi marka ne zaman nasıl kullanmış? Soru bu bunun karşılığında mondial ve/veya malum firma net ve makul bir cevap veremiyorsa bu en büyük sorudur ve şuan teknik olarak rasyonel bir karşılığı yoktur.

Siz gidin alın bu motoru ama asıl farkedemediğiniz burada oluşan kanaat , zaten buraya yazan arkadaşlar bu motorla ilgilenen arkadaşlar bunlar ürün kalitesine göre pahalı diyorsa Mondial kime neyi kaça satacak?

8 Bin TL civarında benim içinde bu motor makul ve mantıklı ancak Mondial kendini kalibresi yüksek malzeme kalitesinden üretilmiş ve dünya standartlarına yakın kıyas edilebilecek bir motosiklet üretmedikçe 10.500 TL fazladır benim nazarımda. Alana da hayırlı olsun.

Bu arada RX 3 bajaj ile kıyaslanamaz , Bajaj Pulsar motor teknolojisi ve kalibresi ile kesinlikle dünya standartlarında bir üründür. Adamlar KTM e ortak olup para harcayıp emek verip AR&GE yapıp birşeyler koydu ortaya. Ancak Maalesef bunu malum markada hiç göremiyorum..Bu yüzden bu fiyat etmez diyorum.. Ne diyelim yani Mondial 250 cc ye enduro getirmiş oh ne güzel 10.500 TL harika da fiyatı var ?!!! Bu cümelyi soylerken bile hiç inandırıcı gelmiyor bana kusura bakmayın..
    AttilaXtreme, katilkoala ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Ben almakta kararlıyım, çünkü ihtiyaç duyduğum motosiklet bu ve tarzıma uygun. Boyum uzun ve bu motosiklet uzun boylular için dolgun görünüşlü, ayrıca bu türde ekonomik ürünler(ödeyebilecek güçteyim ve benim ekonomime uyar), başka firma tarafından piyasaya sunulmuyor. Ayrıca kırma bir ürün de değil türü belli. Evet lastik ebatları diyorsunuz ama Mondial bence farklı ebatlarda alternatif jant ve lastik konusunda da çözüm üretecektir. Her yerde yedek parça bayileri var. Herhalde forumda bu yorumları görüp cevaplamasalar da yedek parça bayilerini yada satış bayilerini bizim gibi canavarlarla karşı karşıya getirmezler. (bunu umuyorum)
    Adem Balkan bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Nickname05 seninde mondial lafı geçmeyen 1 tek mesajın yok forumda ne kadar ilginç .Her mesajda mondiali savunmuşsun.Hani olursa insan merak eder honda kawasaki kadırga yuki bajaj içinde 1 mesaj atardı yaw.

Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    kadırga için yazdım ama kötüleme olmasın diye kullanmadığım için marka belirtmekten uzak durdum. Ürün hakkında bir araştırmam ya da bilgim yok. Ancak bu ürünü çin sayfalarından araştırıyorum bir de cyclone amerikan sayfaları da var. İngilizcemin yettiğince anlamaya çalışıyorum. Linkleri paylaşabilirim. Ayrıca bu üründen teknik özelliklerine bakarak, sırf karbüratörlü olduğu için uzaklaşmıştım. Fiyat halen uygundur sanıyorum.

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Kırmızı ve beyazdan başka renk olmayacak mı şimdi keşke fuarda olsaydı da yakından görenlerin yorumlarını izleseydik, AEA Barkın reis koyardı videoyu hemen

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

İlâhi sen

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Yaw bizim X lerle işimiz yok.Senin X dediğin,bizim Ekrem Baba dediğimiz kişi.Sanal,çakma,sahte profil değil merak etme.Bizim tek bir amacımız var oda motosiklet kullanmak.Ama yıllardır sömürülmeye,yalvara yalvara servislere iş yaptırmaya,hiç bir muhattap bulamamaya bıktık.Bize lâf değil icraat lâzım.Senin o çok övdüğün mondial (Ben 9 yıldır kullanıyorum),facebook aleminde eleştirileri ve mantıklı yorumları silmekle meşgul.Ama senin X dediğin bizim Bajaj dediğimiz firma,en kıldan tüyden soruları bile dinleyip çözüme ulaştıran ve Türkiye'de bunu yapan tek firma.Naz etme de gel sen de katıl.Bak ben hala mondial kullanıyorum ama bu yapılanları da görmezden gelmiyorum.Bajaj sahifelerinde bi gezin istersen,en çok eleştiren gene benim.Ama her eleştirilerimi dikkate alıp,eksikleri gösterdiğim için teşekkür ediyor adamlar.Bu son zamda da yerden yere vurdum.Biz motosiklet kültürünü adam gibi yaşatmaya,paramızın karşılığını adam gibi almaya çalışıyoruz.Marka bağımlısı değiliz Allah'a şükür.Paramız neye yetiyorsa onu kullanıyoruz ve ucuz mal,çin malı kullandığımız için ben sattım nabarsan yap zihniyetini ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.Bir motor güzel diye,emsali yok diye,ilgi gördü diye fiyat ayarlayan insanlara da tepkimizi haliyle koyuyoruz.Bu ülkede küçük CC motosikletler bu fiyatı haketmiyor arkadaş.Haketmesi için şu ana kadar üzdüğü,sömürdüğü insanlara adam gibi hakkıyla hizmet vermesi lâzım.Sattığı malın arkasında durup,şikayetleri sidirmeye harcadığı paraları,müşterilerine harcaması lâzım.Bak o zaman insanlar senin reklamını mı yapıyor,yoksa aman aman uzak dur mu diyor o zaman görürüz.

Turkish39 , arkadasimiz bir mondial sahibi olarak konuyu mükemmel izah etmis.Daha bunun uzerine mondial bundan bir nebze tavsiye cikaramiyorsa daha da diyecek bir sey yok.Bu sektore hizmet veren musterisine deger veren ve daha iyisini yapmaya calisan her marka ve distributorun basimizin ustunde yeri var..
    turkish39 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkish39 , arkadasimiz bir mondial sahibi olarak konuyu mükemmel izah etmis.Daha bunun uzerine mondial bundan bir nebze tavsiye cikaramiyorsa daha da diyecek bir sey yok.Bu sektore hizmet veren musterisine deger veren ve daha iyisini yapmaya calisan her marka ve distributorun basimizin ustunde yeri var..
    Aynen öyle arkadaşım,ben o kadar çok haklı yere eleştirdim ki,sonunda Ekrem abi gibi değerli bir insanla tanıştım ve bu foruma üye olup alan arkadaşlarla birebir ilgilenmesine sebep oldum.Geçen yıl Fuarda bajaj standına gittiğimde motosiklet netten ve turkish39 dan bahsediyorlardı.Ahanda o benim deyince şok olmuşlardı.En son hatırladığım 1 saatı aşkın konuşmamın sonunda sesimin kısıldığı Kimse tek başıma ne yapabilirim deyip kenara kaçmasın.Bu platformda ağlaşıp,birbirimizin kullandığı markalara b.k atarak bişey kazanamayız.Sonuçta mondial yarından sonra bu şekilde insanlarla ilgilensin,onu da övelim burada.Fuarda yoksun,burada yoksun,mail atıyoruz,değerlendirilecek diyosun,bütün sanal ortamda eleştirileri siliyosun,insanlar motorunu almak için olmayan servislerini bile görmemezlikten geliyor,bi zahmet ilgilen yahu.Artık kimse ulaşılmaz değil,kimse cahil değil,insanlar sayelerinde tamirci oldu,RX3 sayesinde de ingilizceyi çözecekler yakında.Bugün mondiale bineriz,yarın başka markaya,beni mondialde tutmak için bişey yapmazsan bunun suçlusu ben değilim.
    AttilaXtreme ve *can* bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Adam mondial RX3 hakkında olumlu yazı yazdı diye nerdeyse linç edecekler ..yuh lan adam ne topik açmış, topiğinde neler yazmış onlara bile araştırmışlar, ajan x valla millet,
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle arkadaşım,ben o kadar çok haklı yere eleştirdim ki,sonunda Ekrem abi gibi değerli bir insanla tanıştım ve bu foruma üye olup alan arkadaşlarla birebir ilgilenmesine sebep oldum.Geçen yıl Fuarda bajaj standına gittiğimde motosiklet netten ve turkish39 dan bahsediyorlardı.Ahanda o benim deyince şok olmuşlardı.En son hatırladığım 1 saatı aşkın konuşmamın sonunda sesimin kısıldığı Kimse tek başıma ne yapabilirim deyip kenara kaçmasın.Bu platformda ağlaşıp,birbirimizin kullandığı markalara b.k atarak bişey kazanamayız.Sonuçta mondial yarından sonra bu şekilde insanlarla ilgilensin,onu da övelim burada.Fuarda yoksun,burada yoksun,mail atıyoruz,değerlendirilecek diyosun,bütün sanal ortamda eleştirileri siliyosun,insanlar motorunu almak için olmayan servislerini bile görmemezlikten geliyor,bi zahmet ilgilen yahu.Artık kimse ulaşılmaz değil,kimse cahil değil,insanlar sayelerinde tamirci oldu,RX3 sayesinde de ingilizceyi çözecekler yakında.Bugün mondiale bineriz,yarın başka markaya,beni mondialde tutmak için bişey yapmazsan bunun suçlusu ben değilim.
    O değil de bu gidişle yavaş yavaş Çinceyi bile çözeceğiz
    turkish39 bunu beğendi.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Mondiale birkaç soru sordum form göndermiştim telefonla arayıp aynı gün döndüler. Öncelikle Megelli 250r motoru olup olmadığını sordum Megelli firmasıyla çalıştıklarını RX3 modelinde bu motoru kullandıklarını ancak motordaki 200 e yakın parçada ciddi değişiklik yapıp titreşimi giderdiklerini söylediler. Bir diğer sorumda Yan çantalar Topcase nin ruhsata uygun olup olmadığını öğrenmekti ruhsata uygun olduğunu söylediler.

Motosikletlerin Türkiye ye 2-3 hafta içinde geleceğini söylediler. Bakalım ne olacak...

Yahu arkadas sanki olaganustu seylerden bahsediyoruz.Otomobil Motosiklet gibi urunler ilgi ,alaka,bakim istikrar orta/uzun vade plan proje ister.Burada temel konu bu motor 10.500 TL edermi ? Kawasaki den 250 lik motor alirken 12 13 bini bile cok istiyolar derken Mondial e bu fiyat olur mu diyoruz.Bunuda gectim servis satis sonrasi ile ilgile herkes sikayetci markadan burdan tutalim desek burasida sorunlu...2 Ay once sifir bi araba aldim markadan beni 4 defa aradilar bi derdiniz bir memnuniyetsizliginiz varmi diye..Bunu yapmaktan aciz motisiklet markalari yuzunden sektor boyle sacma sapan bir yerde..Bize tuccar degil ticaret erbabi lazim..
    06Serhat bunu beğendi.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Fiyat gerçekten çok pahalı kendimce 8500 tl olmalıydı. Mondialin bu ürünü satması için öncelikle fiyatı indirmeli, en az 20 bin km Türkiye yollarında teste tabi tutmalı ve bayilere test motoru vermeli. Bir diğer konuda gerçekten bir babayiğit çıkıpta demiyorki ben yerli malı motosiklet üreteyim. herkes kolayına kaçmakta. parça siparişi verip 5 dakikada birleştirip satıyorlar. Tabi servislerde 5 para etmez ilgi yok.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bir grup şahıs bir firmanın bir x abisi var O’nu övüyor. Sözüm yok bilgilendirmeleri ile gönül kazanmıştır ancak o şahıs o firmanın x abisi ve bu konuya bir faydası yok. Ayrıca bu övgülerin o şahsın kendisi tarafından açılmış birkaç fake hesaptan megalomanca kendisini övmek amacıyla yapıldığını da düşündüm. Garip ama bu yorumları yapanların herbiri o firmanın ürünlerinin kullanıcıları.

Keske Mondial'inde bir x abisi olsaydı da bu kadar merak icindeki insanlara aylardır bir kelam dahi edebilseydi.

Varsın fake(!) hesaptan megalomanca kendisini övmek amacıyla yazsın,çizsin ancak birebir soru ve sorunlarla ilgilenen bir x abi olsun...
    newmoto76, turkish39, nickname05 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Fiyat kazık ama fiyattan önce motorun kombinasyonu ihtiyaçlarımız ve önceliklerimiz ile doğru orantılı değil. Keşke o x abi sahte bir hesapla girip resimleri ve kombinasyon önerilerini gözümüze soksaydı da bizler temel spekturumu ortaya çıkarsaydık.

Bu motoru bu hali ile kombinasyonsuz getirip önümüze atan adam ya hiç motor binmiyor ya da çok parası var ve pahalı bir motora biniyor. Hepsini geçtim sırtta ki çantaya kask bile sığmaz, lastiği patlasa değiştirmek ölüm. Arkasında ki çantaya kask dahi sığmayan tel jantlı sehpasız enduro motor cart diye 10.500 liraya milletin önüne atılır mı ya!

Hemşerim dağ başında öyle bir motorun lastiğini değiştirmek ne demektir bilir misin sen. En azından kaskı ve lastik değiştirme kolaylığını düşünseydiniz bari.
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)