Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    arkadaş motoruna bakan adamın sorunu olmaz o motrlardan ses geliyora bu kullanıcının bakımsızlığı motoru yorucu kulanışıdır derim hep elin üstünde olucak gereğinden fazla yük bindirmiyeceksin japonada yapsan aynı ses gelir söylim servisler dandik ödetesi yada pahalı oluyor çok zordur düzgün fiyat çelip servis sağlayan bu motorun da fiyatı hala meydanda yoksa siz bu olayı unutun fiyatı geçirecekler demektir ve alınmaz o11 12 yada daha yukarıyısıysa ha alan olurmu olur manyak çok bizde bir girsin piyasaya fiyatını görüp elleyip kurcalayalım pislik yapalım sövelim ellerinde kalsın 2 3 sene sonra istedğimiz fiyattan alırız piskolojik sınır varya ona gelirler gömerler birdaha getirmezler parçasınıda çinden ithal ettiririz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3
    Hesap budur ve doğrudur.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Fiyatı açıklandıktan sonra ne yapacağımı şaşırdım. 9-10 bin lira param var ve uzun yolu gezmeyi seven birisiyim bu motor tam benim tarzım dedim umutlandım ve fiyat olayı üzdü beni.

Yaşı büyük motorlar bakıyorum ama almaya korkuyorum çünkü harcı borcunu kurtarmazsa binmekten zevk alacağım derken sorunlu olur başımı ağrıtır binmenin zevki anlamı kalmaz.

Chopper tarzı da düşündüm uzun yol için fakat ilgi alanımda olmadığı için pek araştırma fırsatım olmadı hangi model marka nedir ne değildir bilemiyorum ve o yüzden chopper tarzlara sadece öylece bakıyorum

Bu aralar kafam iyice karışık ne yapacağımı bilmiyorum ve bir ay içinde havalar düzelmeye başlar soğuklar gider yavaş yavaş ve benimde motor almam lazım ama ne alacağım ne yapacağım bilemiyorum karar veremiyorum ve mondial'in yaptığı bu aptallığa küfür ediyorum.
    turkish39 ve almpoz bunu beğendiler.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    arkadaşım evet 2. el motor çok düşündürücü görüntü itibari ile güzel görünür kulanıcısı anasını bellemiştir motorun ilk çalıştırıp bindiğinde anlamazsın zaten ne alırsan al araba olsun motor olsun 1 2 ay sonra teker teker gözüne kulağına inceliklerine takılmaya başlarsın ha bide 1 2 ay sonra arıza vermeye başlar sa adam yaptırmıştır motoru hacı der ben satim kaskalayıyımda ona göre bir parça ver der alıcı bilmez taki o parça sinyal vermeye başladığı süreye kadar bakarsın kronik sorunlar gösteriri filan adam kaza yapıyor parçayı kaynatırıyor sonra alan adam ses gelen yeri bulamıyo sonra bir bakıyorki öyle bir yerden bir parça kırıkki sitin sene arasan zor bulursun arkadaşın başına gelen olay bu dur mesela ben hep motorda 1 ci sahibi olmayı yeğlemişimdir gördğüm şeyler korkutucu olmuştur heleki japon diyip ta al derler 95 96 senesi motorları devamlı serviste olursun yaptığına değmez ama satarkende japon dersin anamı belledi ondan satıyorum demessin okadar sekman piston çaktım yatak sardım lafı bile geçmez neyse biraz korkun büyüsün bu arada ilgilenenlere enduro grenajda kırık çıkık yoktur kirli dir grenaj sticker yaptırmak isteyen yapa bilir son 3 aya kadar hergün binildi sim ayarları yeni yapıldı 2016 ya kadar vize li bu günde akuyu sarj ettim ve dolaştım arar sanız pazarlık olyaınıda konuşuruz http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-mondial-xtreme-enduro-250-cc-180901556/detay/
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Honda nx 4 falcon da bakıyorum onu da gözüm kesiyor olabilir diyorum.

Pegaso 650 falan da var bir kaç kişi uzak dur dedi aprilla'dan falan o da kafamı karıştırdı.

Bmw f650 zaten adı bmw diye sanki ne olmuşsa herşeyi pahalı yanaşılmıyor.

Suzuki freewind 650 de baktım mesela ve bu da olabilir dedim.

Bilmiyorum valla hayırlısı diyeyim ya yaklaşık bir ay daha bu şekilde bakınırım ve karar vermeye çalışacağım.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olmayan paramla almayı düşünüyordum. Sağol mondial, beni borca harca sokmadığın için.
    efendy06, mücahit_89, ajwer06 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    bence inazuma al abi derim ;) uzun yoldaki konforu muhteşem

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence inazuma al abi derim ;) uzun yoldaki konforu muhteşem
    ınazuma için de yeterli paracık yok be kardeşim sym wolf 250 falan var o da naked olduğu için konfor olayı pek olacağını sanmıyorum. aslında chopper tarzı uzun yol için çok güzel fakat o tarzla ilgili de pek ilgi ve bilgim yok bilmeden etmeden çapır alıp sonra başıma iş alırım :D

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    10.500 nedir yaa temiz 2.el inazuma al bi yan canta ohh misssss

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Alıntı ertumotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8500 tl ye gider bitane silindir piston ömrünün 4te3 ü gitmiş üst kapağı problemli şakır şakır sibob vuran bir japon alırım yinede binmem babacım buna yapmayın o son çıkan 180lik motorların şanzumanları ve karbüratörleri dökülmeye başladı servislerde sürünüyor motorlar gazete dağıtımı yapan arkadaşlarım bin pişman ve servis kesinlikle sokmadı şanzumanı garantiye sadece karbüratörü kırk naz niyazla aldılar mondial servislerinin hepsini toplasan içlerinden çok nadir ustalar çıkar ötekilerin alayı bisiklet tamircisi türkiye çapında budur samimi olalım biraz...
    Bence konu sadece Mondial servisleri değil, zaten servisleri tüm markalara hizmet ediyor çoğunlukla. Adamlar hem Mondial servisi hem Kanuni hem Asya hem tosya. Tek bir firmanın servisi kötüdür söylemi özel bir düşmanlık gibi anlaşılabilir.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondile gönderdiğim mail :

"Merhabalar aşağıda ki ürün çok yüksek fiyat açıkladınız .

Beklentimiz 8.500 seviyesi iken inanılmaz bir fark ortaya çıktı. Bunu döviz kurunda ki artış ile de açıklayamazsınız. Benim gibi düşünen bir çok kişiyi yanılttığınızı belirtmek isterim .
    Sizlere hayırlı satışlar . "

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Arkadaşlar bugün Ankara yiba çarşısı yanı Mondial bayisindeydim motor daha gelmemiş ama daha şimdiden 4 sipariş almış. Mart ayında alacakları siparişler 3 ay sonraya gelebilirmiş. Ben bu modelin satılacağına inanıyorum.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı 06serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... ama daha şimdiden 4 sipariş almış....
    Nedense bu cümleyi daha önce de duydum. Muhtemelen mondial firması insanların fiyat itirazlarının geçersiz olduğunu iddia edebilmek için bayilerine özel tembihatta bulunmuş sanki. Neden her fiyat itirazında bayi "şimdiden 4 sipariş aldık" diyor. Siz şüphelenmiyor musunuz??? Bunlar satış ve müşteri kızıştırma taktikleridir. haberiniz olsun beyler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Az once beni de aradilar ve yarim saat konustuk ve samimi bir diyalog icinde butun olani biteni anlattim. Dedim artik yeter insanlar parasinin karsiigini almak istiyor ve mondialin kotu imajindan kurtulun dedim ve gercekten test inceleme yapilmasina izin verin en az 5000 km test surusu yapilsin iyi kotu neyse ortaya ciksin.herkes memleket cocugu dedim sizde kazanin bizde kazanalim ve insanlar gercekten motora binsin eger bir hamle yaptiysaniz havada kalmasin ve gerekli hamleleri yapin fiyat konusunda iddali fiyat verdiyseniz o zaman insanlara firsat verin test etsin eksik fazla soylesin herkes ve sizde bir sonrasi partide eksiklerinizi giderin. insanlar artik kaziklanmak istemiyor dedim borc harc ederek motora biniyor bari hevesimizi kursagimizda birakmayin firma olarak fedakarlik gosterin cikin Türkiye turuna ve kendini ispatlasin motor ve artik mondial on yargilarindan kurtulsin halkimiz. daha sonra renk olarak simdilik bunlar olacak dedi ve bende dedim turuncu vs gibi renklerde gelebilir getirin dedim enduro da cok satar ve guzel olabilir dedi.

ve burada olani biteni yazilani soyledim. Takip ediyoruz dedi ama firma olarak yazisma yada yorum yapma gibi birsey yapmiyoruz iyi kotu olani biteni takip ediyoruz dedi ve konustuklarimizi hep not aldi. insanlar haykiriyor dedim ve cigliklarimizi duyun artik yoksa motora yazik olacak elinizde kalir dedim sizde bizde mutsuz oluruz yazik edersiniz dedim. Sizlerde kazanin bizde kazanalim memlekette kazansin hepimiz orta halli butceye aile yapisina sahip anadolu cocuguyuz dedim bizleride anlayin ve bu islere cozum bulun artik ve imajinizi toparlayin dedim. gerekli yerlere iletecek bu sorunlari ve ogleden sonra tekrar arayacagim dedi ve kizla 28 dk konustuk icimi bosalttim resmen herseyi soyledim tabi kaba sekilde degil sorunlarimizi anlattim o da dinledi not aldi

Bakalim gelismelere gore yine yazarim. Ayrica mondialin resmi sayfasindan mail yollayin sorunlarinizi goruslerinizi iletin dedi direk mondial sanayi fabrika kurulusundaki yetkililere gidiyor onlar okuyor dedi bilginiz olsun arkadaslar.

Haydi selamatle saglicakla.
    cenkito ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Benzer şeyleri ben de mail atarak ifade etmiştim. Ama pek kaale aldıklarını sanmıyorum. İnşallah yanılırım.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Sizden de ve bir kac kisiden bahsettim dedim deneyimli abilerimiz var surekli yaziyorlar sizler ve lutfen sesimizi duyun dedim. yillarini bu ise vermis kisilere test imkani verin Turkiye'nin diger ucunda bile olsa memnuniyetle gelir test turuna cikarlar motoru denerler ama herkes firmanizin elinde dedim haklisiniz diyor insallah olur falan.valla icimi doktum kiza telefonda

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizden de ve bir kac kisiden bahsettim dedim deneyimli abilerimiz var surekli yaziyorlar sizler ve lutfen sesimizi duyun dedim. yillarini bu ise vermis kisilere test imkani verin Turkiye'nin diger ucunda bile olsa memnuniyetle gelir test turuna cikarlar motoru denerler ama herkes firmanizin elinde dedim haklisiniz diyor insallah olur falan.valla icimi doktum kiza telefonda
    Ağzınıza sağlık. Doğru söyleyip birçoğumuzun ortak hissiyatını dile getirmişsiniz. Açıkcası makul fiyat uyguladıkları taktirde ben 2. motor olarak almak istiyorum. Ama bu şekilde ısrarcı olurlarsa benim için "keyfe keder" der vazgeçerim. Benim için makul fiyat, en azından başlangıç için lansman fiyatı 9000 TL'yi geçmemelidir.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Şüpheleniyorum ama bu motorun satacağından eminim. Tabi ben başkaları gibi motoru görmeden almam.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Valla ben fiyat konusunu da soyledim dedim tanitim amacli uygun olsaydi dedi gercekten fiyat iyi tutuldu. Tamam eyvallah o zaman dedim bu fiyattaysa motorunuzu kanitlayin test inceleme imkani verin o zaman bakalim abi zaman ne gosterecek.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben fiyat konusunu da soyledim dedim tanitim amacli uygun olsaydi dedi gercekten fiyat iyi tutuldu. Tamam eyvallah o zaman dedim bu fiyattaysa motorunuzu kanitlayin test inceleme imkani verin o zaman bakalim abi zaman ne gosterecek.
    Aslında muhtemelen onlar da ilk başta fiyatı bizim düşündüğümüz seviyede düşünmüşlerdir. Çünkü 3500 dolar + %8 ÖTV 8500 TL'ye eşitti. Şimdi dolar kuru artınca, motor da rağbet görünce doları bahane edip işi abarttılar diye düşünüyorum. Çünkü şu anki kurla 3500 doları çarpıp üzerine %8 ÖTV eklediğinizde fiyat 9500 TL'nin altında kalıyor. Firma önceki söylediği, bayileri aracılığıyla ima yoluyla ilan ettiği tutarın çok üzerine (2000 TL)çıkmıştır. Burada dolar kur artışını dikkate alsanız bile ilk açıklamalara kıyasla en az 1000 TL'den fazla zam yapılmıştır. Bu da bana aşırı kar tamahkarlığı olarak görünmektedir. İnşallah geri adım atarlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)