Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı katilkoala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şok kampanya, sınırlı sayıda falan derler ellerinde kalanı mecburen indirirler. Bence tüketici olarak dirayetli olmamız gerekiyor. Bu motoru bana satacak başka alternatifi yok, hangi yolu seçer bilemem ama umarım hem kendilerini hem bizi üzmezler. "bir motor getirdik muadili yok kesin patlar çok satar" zihniyetiyle girilmiş bi işte kar marjı iyi hesaplanılarak hamle yapılmalı. Sürümden kazanılan hem markayı hem tüketiciyi çok memnun eder. Bunlar benim görüşlerim. Daha önce de birkaç yorumumda bahsettiğim üzere çok tutarsız bir fiyat aralığı konuşuluyor. Bayii ile görüştüğümde 8000-8500 Tl arasında satışa sunulacak derken Uğur motoru arayıp ısrarla aldığım cevapta zikredilen 10.000-11.000 aralığı oldu. Piyasa araştırması yaptıkları kesin fakat fiyat açıklamaya gelince pandoranın kutusu. Üretim bandından çıkmadan fiyat kesin olmayacak diyen Uğur motor temsilcisi ,sen bu motoru getirirken hiç mi hesap yapmadın? Hele bi üretelim bakalım bize kaça mâl'olacak ona göre bişey belirleriz mi dedin? Ayrıca Bajajın satış ve müşteri ilgisinden bahsettiğimde biz telefonla satış yapmıyoruz gelip görürsünüz gibi bir cevapla bile karşılaştım. Sözüm ona bahsi geçen marka telefonla müşteri ilgisi sunup satışı orda gerçekleştiriyor sanki. Her türlü soruma cevap alamasamda nispeten ilgililer yinede. Lafı çok uzatmaya gerek yok enduro'ya geçiş hamlemde başlangıç motoru olarak seçtiğim Rx3 11.000 TL lik fiyatıyla yerini ikinci el Japonlara bırakacak gibi görünüyor.
    Öyle deme aga adamlar çok ilgililer.Hangi bayi facebook adresinde fiyat açıklaması yaptıysa onları tek tek sildiriyolar.Bi yazdığımız yorumu ikinci gün göremiyoz Bunlar hep teknik bilgi isteyen,çok uğraştırıcı ve önemli işler.Bi hevesle bilgi paylaşımı yapan bayilerde yemiş fırçayı anlaşılan,adamların ağzını bıçak açmıyo.İnsan bi malı satmamak için bu kadar mı uğraşır yaw Farkındamısınız bilmiyorum ama motoru büyük bi çoğunluk beğendi.Kimse çin diye hatta aldıktan sonra servis olayını bile düşünmüyo.Mondialde bu fırsatı kaçırmak için elinden geleni yapıyor.Bayi toplantısından sonra keşke bayileri tembihleselerdi fiyat açıklamayın diye.Aslında top biz müşterilerde ama bunun kıymetini bilmiyoruz.Elimiz mahkum alacaz diyoruz.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kadırga'nın piyasaya çıkış fiyatı yanılmıyorsam 8500 civarıydı.
    Şu an da sıfır km 7000'e satmaya çalışıyorlar.
    ikinci eller 4500-5000 civarında satılıyor.

Mondial de benzer kaderi paylaşır böyle giderse...

Yine bir fiyat karşılaştırması yaparsak, 7000'e satılmayan Kadırga'ya kıyasya Rx-3 8,5-9 eder bence...
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı katilkoala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman sene içerisinde motorun fiyatı bir aşağı bir yukarı oynayacak mı? Yada sene başında belirlenen (dolar kuru üzerinden) fiyat yüksek de olsa sabit tutulup tüm sene uygulanacak mı? Yada her gelen parti farklı fiyatla mı sunulacak? Bunların ortalaması nasıl alınıyor? Yanlış anlama arkadaşım bende hiç ticaret kafası yoktur ve bu tür hesaplardan hiç anlamam onun için soruyorum. Demekki Mondial 8500 Tl derken eder fiyatını 11.000 derken de ne olur ne olmaz fiyatını mı veriyor
    Girdi maliyetine gore planladigi kar marjini ilave edecek.Ticaret bilmeye gerek varmi yokmu bilmiyorum ama kar makul seviyede olsa zaten dolarla ithal ettigine dolarla liste fiyati koyardi.Dovizin yil icindeki ongorusu, riskleri maliyet x3 mu olur x4 mu olur bilemem.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    Ben mondial pazarlama müdürü olsam, fiyata yazarım 3990$, isteyen alır istemeyen almaz, isteyen kur hesaplar, bende şeklimi koyarım ortaya.

öyle 2bin tl'ye felanda motor getirmem 40 tane, adam gibi driftimi vulture'mıda çakarım 1200$-1500$, heh ondan sonra satışı görün siz.

600lük lerin'de fiyatını yazim, naked model 6490$/ touring olan 6990$, canavar gibi satarım.

kum gibi yedek parça sağlayabiliyorum zaten, bide her şehirde adam gibi birer servis bulurum pahalı olsun, s...len müşteri olur zaten banane, yemin ediyorum bu pazarlama müdürümü değişti noldu, 2 yılda bitirdiler mondial'i. adamlar yıllardır satış birincisiydi be, birinci olan şirket kendini hep yenilemeli ki diğerleri onu takip etsin.
    Motor_Derili bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok yakışıklı motor.Yazık etmese bari disti firma...
    Motor_Derili bunu beğendi.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Ben hep söylüyorum.
    Mesele motorun sağlamlığı bile değil. Mesele tamamen servis, firma.

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    merhaba akadaşlar,

formu sürekli takip içerisindeyim ve motorsiklet gelmeden yok bu fiyattan satmaz diyoruz ülkemizde bu vergilendirme olduğu sürece bizler ele alınacak bir motoru tabikide ucuza binemeyiz. aşağıdakiki kıyaslamayı ve fiyatlandırmayıo incelerseniz türkiyedeki firmaların çok kar yaptığını düşünebilir ancak türkiyedeki vergilerinden kaynaklı olduğunu hiçbirimiz kabul etmez.

http://www.yamaha-motor.eu/de/products/motorcycles/mt/mt-07.aspx?view=featurestechspecs#gallery=features|im age=http://cdn.yamaha-motor.eu/product_assets/2015/MT07/950-75/2015-Yamaha-MT-07-EU-Deep-Armor-Detail-018.jpg

yamaha mt 07 ABS ALMANYA FİYAT 6395 EURO = 2,79 X 6395= 17842 TL ABS FİYAT

http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/mt/mt-07.aspx?view=featurestechspecs

YAMAHA MT 07 ABS TÜRKİYE FİYAT 20900 TL

ŞİMDİ SİZCE YAMAHA TÜRKİYE KULLANICILARINDAN ÇOKMU KAR EDİYOR.(BİMEM BELKİDE KAR YAPIYORDUR)
    dünya üzerinde en çok vergi alınan belkide bizim ülkemiz bu bizim kaderimiz.

bence motor gelmeden yok 8500 yok 9000 sınır dememiz hepimiz için yalnış bir gerçekte bunu hiçbirimiz motor camiasından görmezden gelemeyiz dolar olmuş 2.45 tl sizcede doğru değilmi gönül ister bu model 8000 tl olsun hapimiz alabilelim.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı M_S_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba akadaşlar,

formu sürekli takip içerisindeyim ve motorsiklet gelmeden yok bu fiyattan satmaz diyoruz ülkemizde bu vergilendirme olduğu sürece bizler ele alınacak bir motoru tabikide ucuza binemeyiz. aşağıdakiki kıyaslamayı ve fiyatlandırmayıo incelerseniz türkiyedeki firmaların çok kar yaptığını düşünebilir ancak türkiyedeki vergilerinden kaynaklı olduğunu hiçbirimiz kabul etmez.

http://www.yamaha-motor.eu/de/products/motorcycles/mt/mt-07.aspx?view=featurestechspecs#gallery=features|im age=http://cdn.yamaha-motor.eu/product_assets/2015/MT07/950-75/2015-Yamaha-MT-07-EU-Deep-Armor-Detail-018.jpg

yamaha mt 07 ABS ALMANYA FİYAT 6395 EURO = 2,79 X 6395= 17842 TL ABS FİYAT

http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/mt/mt-07.aspx?view=featurestechspecs

YAMAHA MT 07 ABS TÜRKİYE FİYAT 20900 TL

ŞİMDİ SİZCE YAMAHA TÜRKİYE KULLANICILARINDAN ÇOKMU KAR EDİYOR.(BİMEM BELKİDE KAR YAPIYORDUR)
    dünya üzerinde en çok vergi alınan belkide bizim ülkemiz bu bizim kaderimiz.

bence motor gelmeden yok 8500 yok 9000 sınır dememiz hepimiz için yalnış bir gerçekte bunu hiçbirimiz motor camiasından görmezden gelemeyiz dolar olmuş 2.45 tl sizcede doğru değilmi gönül ister bu model 8000 tl olsun hapimiz alabilelim.
    Arkadaşım vergileri kimse inkâr etmiyoki.Örneğin Bajaj 3 motosiklet getirdi 125 ve 200 CC.Getirdiği motosikletlerden ikisi yuvarlak hesap ülkelerinde vergiler kıllar tüyler alıcıya anahtar teslim fiyatı 2500 tl.Bizde 3500 tl.Buraya kadar herşey normal.Üçüncü motoru Pulsar (oda aynı CC kategorisinde)ülkesinde anahtar teslim fiyatı 3500 TL bize gelince bi haller oldu ve diğer getirdiği iki motor bizde 1000 Tl fazlaya satılırken,Pulsar bizde 8000 e satıldı.Şimdik devletimiz buna özel vergi mi çıkardı?Yoksa fiyat tipe göre,muadillerine göre mi belirleniyo.Tabiki son söylediğimiz.
    Ayrıca mondialdeki olayda, yapılan bayii toplantısından sonra bayilerin facebookta ve trafikteyim nette fiyatı 8500 den açıklamalarıyla belirlenmiştir.Yani kimse bu forumda şu kadar fiyat olur muhabbetine girmemiştir.Onlar başlattı ve onlar döneklik yaptı.Eeee ne de olsa tipi güzel canim.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Selam arkadaşlar, rx3 2-3 hafta önce bergamadaki mondial bayisinin sahibi olan Engin Altan abimizde vardı. Nasıl ya dedim baya bir şaşırdım sordum, hayalet motor olarak adlandırılan tanıtıma gönderilen motormuş ve bir şekilde Engin abi bu motoru bir süreligine alabilmiş. Hatta faceden konuştuk istersen sana kullandirabilirim falan dedi ama almayi düşünmedigim icin kullanmadim. Gidip baya bir inceledim, gerçekten özenilmiş bir motor. Malzeme ve işçilik kalitesi bugüne kadar hiçbir mondialde olmadığı kadar iyi. Ama kullanmadigim icin fazla yorumda bulunamayacagim. Sanırım hala Engin abide motor ve türkiye de tekmiş şuan.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sürüşüyle ilgili bir şey söylemedi mi ? Titreşim falan nasılmış mesela ?

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Aslında baya bir konuştuk ama o ara işlerim cok yogundu pek hatirlamiyorum. Ama aklimda kaldigi kadari ile titresim yok, ve 130 km hiz ile rahat rahat gidebiliyorum diyordu. Son hiz denememis ama 130 dan fazla imiş.

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım vergileri kimse inkâr etmiyoki.Örneğin Bajaj 3 motosiklet getirdi 125 ve 200 CC.Getirdiği motosikletlerden ikisi yuvarlak hesap ülkelerinde vergiler kıllar tüyler alıcıya anahtar teslim fiyatı 2500 tl.Bizde 3500 tl.Buraya kadar herşey normal.Üçüncü motoru Pulsar (oda aynı CC kategorisinde)ülkesinde anahtar teslim fiyatı 3500 TL bize gelince bi haller oldu ve diğer getirdiği iki motor bizde 1000 Tl fazlaya satılırken,Pulsar bizde 8000 e satıldı.Şimdik devletimiz buna özel vergi mi çıkardı?Yoksa fiyat tipe göre,muadillerine göre mi belirleniyo.Tabiki son söylediğimiz.
    Ayrıca mondialdeki olayda, yapılan bayii toplantısından sonra bayilerin facebookta ve trafikteyim nette fiyatı 8500 den açıklamalarıyla belirlenmiştir.Yani kimse bu forumda şu kadar fiyat olur muhabbetine girmemiştir.Onlar başlattı ve onlar döneklik yaptı.Eeee ne de olsa tipi güzel canim.
    arkadaşım bende fiyatı belirleme ister mondial bayisi olsun ister kullanıcı sonuçta fiyatı bence bayi tarafından sallama fiyat olduğu düşüncesindeyim çünkü o bayinin sahibinden com dan ilanı kalktı bir dahada o ilan gözükmedi bence mondial yetkilileri bu ilanı gördü ve fiyat lansedilmesi istenilmedi tabiki bu benim düşüncem keşke bu model istediğimiz fiyatta gelse umarım öyle olur.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Arkadaşım merhaba,
    uzun zamandır yazdığın yorumları takip ediyorum. Bazı eksikleri tamalamak gerekiyor.
    1.Türkiyedeki satış fiyatlarını Kuralkan değil, Bajajauto belirliyor.
    2.Hindistanda satılan motorla bizim ülkemizde satılan motor arasında çok fark var.
    a-enjeksiyon
    b-enjeksiyonu besleyen yakıt pompası
    c-yakıt pompasının takılacağı farklı depo
    d-benzini taşıyan hortumlar
    e-euro 3 normlarında motosiklet.
    f-yan ayak sivici
    g-denge sensörü (Hindistan forumlarında bununla alakalı şikayet olmadığını bildiğim için olmama ihtimali yüksek)
    h-egzoz sensörü
    ı-hava ayar sensörü
    j-bu elektronik donanımı besleyen yeni yazılım, yeni beyin.
    bunları göz önünde bulundurup yorum yapmakta fayda var.
    Ben bajaj bayisi ve satıcı olaraktan şu konuda hem fikirim, fiyat üç modelde dip olsaydı,bizim satışımız daha kolay olurdu. Tüketici arkadaşlarım kaliteli motora daha rahat sahip olurdu.
    Yorumların için ayrıca teşekkür ederim
    turkish39 ve katilkoala bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım merhaba,
    uzun zamandır yazdığın yorumları takip ediyorum. Bazı eksikleri tamalamak gerekiyor.
    1.Türkiyedeki satış fiyatlarını Kuralkan değil, Bajajauto belirliyor.
    2.Hindistanda satılan motorla bizim ülkemizde satılan motor arasında çok fark var.
    a-enjeksiyon
    b-enjeksiyonu besleyen yakıt pompası
    c-yakıt pompasının takılacağı farklı depo
    d-benzini taşıyan hortumlar
    e-euro 3 normlarında motosiklet.
    f-yan ayak sivici
    g-denge sensörü (Hindistan forumlarında bununla alakalı şikayet olmadığını bildiğim için olmama ihtimali yüksek)
    h-egzoz sensörü
    ı-hava ayar sensörü
    j-bu elektronik donanımı besleyen yeni yazılım, yeni beyin.
    bunları göz önünde bulundurup yorum yapmakta fayda var.
    Ben bajaj bayisi ve satıcı olaraktan şu konuda hem fikirim, fiyat üç modelde dip olsaydı,bizim satışımız daha kolay olurdu. Tüketici arkadaşlarım kaliteli motora daha rahat sahip olurdu.
    Yorumların için ayrıca teşekkür ederim
    Eyvallah arkadaşım,eğer o dönemler yorumlarımı takip ettiysen verilen cevapları da görmüşsündür.İlk verilen cevap muadillerine göre muhabbetine göre oldu.Daha sonraları laf ebeliği falan filan (sıkıldım artık uzun yazmaktan,bi b.ka yaramadı çünkü).Benim savaşım dürüstlük adına aslında.Bak ne güzel bi kaç madde de açıklanabiliyo bazı şeyler.Şimdi ben müşteriyim sen satıcı ya da servis.Eğer işini doğru düzgün yaparsan aldığın paranın hesabını bu kadar yapmam,üstüne müşteri getiririm.Ama bajajgeldiğinde bayi discoveri nasıl satıyodu biliyomusunuz? Bir litre benzinle 115 km yakıyo diye.Ne zaman tepem attı biliyomusun.Garibanın biri almış nasıl sevinerek anlatıyo.Yazık kandırmışlar adamı.Şikâyet ettiğimde bayii bana patlıyo sende niye herşeyi yazıyon diye.Yahu ben varsam sen varsın.O yüzden çok yırttım kendimi almayın bu fiyatlara diye,sanki motorsuz ölecek millet.Ölsem ben ölürdüm.Kaç yıllık halayimdi Pulsar.İşin aslı artık internet ortamında herşeyi araştırabiliyor insan.Maksat kötü değil insanlığın yararına kullanabilmek.Yorumunuz için ben teşekkür ederim.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Eyvallah arkadaşım,eğer o dönemler yorumlarımı takip ettiysen verilen cevapları da görmüşsündür.İlk verilen cevap muadillerine göre muhabbetine göre oldu.Daha sonraları laf ebeliği falan filan (sıkıldım artık uzun yazmaktan,bi b.ka yaramadı çünkü).Benim savaşım dürüstlük adına aslında.Bak ne güzel bi kaç madde de açıklanabiliyo bazı şeyler.Şimdi ben müşteriyim sen satıcı ya da servis.Eğer işini doğru düzgün yaparsan aldığın paranın hesabını bu kadar yapmam,üstüne müşteri getiririm.Ama bajajgeldiğinde bayi discoveri nasıl satıyodu biliyomusunuz? Bir litre benzinle 115 km yakıyo diye.Ne zaman tepem attı biliyomusun.Garibanın biri almış nasıl sevinerek anlatıyo.Yazık kandırmışlar adamı.Şikâyet ettiğimde bayii bana patlıyo sende niye herşeyi yazıyon diye.Yahu ben varsam sen varsın.O yüzden çok yırttım kendimi almayın bu fiyatlara diye,sanki motorsuz ölecek millet.Ölsem ben ölürdüm.Kaç yıllık halayimdi Pulsar.İşin aslı artık internet ortamında herşeyi araştırabiliyor insan.Maksat kötü değil insanlığın yararına kullanabilmek.Yorumunuz için ben teşekkür ederim.
    Çok haklısın teste tabi tutulmadan yorum yapan bayiler oldu fuarda fabrika verilerini kullanıcılara yanlış anlattılar. Ben testlerde 1 litre ile 79kmre gittim bunu normal kullanıcının yapması mümkün değil. düz bir yolda 45 km hızla sabit gittik. Ortalama kullanıcı 100 kmde 2 ile 2,5 litre arasında yakıt tüketir. Malesef türkiyedeki eksikliğimiz emin olmadan yorum yapmak araştırmadan fikir yürütmek. Sağ olsun Ekrem abi bizim verdiğimiz test verilerini olduğu gibi sizlere aktardı. İşimizi doğru yaparsak doğru anlatırsak o zaman kazanırız. Bunu tüm marka model satan satıcıların ilke edinmesi gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yakışıklı motor.Yazık etmese bari disti firma...
    Murat bu modeli bende beğendim, çok çekici ve yakışıklı. Bazı süpelerim var. Magelli ile aynı motora sahip. Magellide ciddi vibrasyon var, eger titreşimi azaltma adına iyileştirme yapılmadı ise satın alan arkadaşlarımız hüsrana uğrayacak. İnşallah yanılmış olmayı umarım.
    turkish39 ve katilkoala bunu beğendiler.

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    arkadaş bu motor daha satış sitesinde bile gösterilmedi burdaki yorumlara göre bence hareket ediyorlar buda bizim motorlar gibi olucak 2 3 sene sitede satışı olucak sonra çekecekler alanlar kaliteli bir motor almış olucak fiyatı 1 ci sene kölerler 2 ci sene biraz düşürüler sonra bir kaç kişi toplanıp pazarlıkla en son oluruna alırlar başka birşeyde olmaz 4 sene motor siteden kalkar satışı bitmiş olur önemli olan örjinal parçaları değil orjinale uygun yedek parçalar bu da servistekiler değil bu işi hobi olarak ustalaşmış ustalardır
    polo34, cenkito ve turkish39 bunu beğendiler.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    almpoz bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bu motor daha satış sitesinde bile gösterilmedi burdaki yorumlara göre bence hareket ediyorlar buda bizim motorlar gibi olucak 2 3 sene sitede satışı olucak sonra çekecekler alanlar kaliteli bir motor almış olucak fiyatı 1 ci sene kölerler 2 ci sene biraz düşürüler sonra bir kaç kişi toplanıp pazarlıkla en son oluruna alırlar başka birşeyde olmaz 4 sene motor siteden kalkar satışı bitmiş olur önemli olan örjinal parçaları değil orjinale uygun yedek parçalar bu da servistekiler değil bu işi hobi olarak ustalaşmış ustalardır
    Mondial buffalo vardı 8000 miydi neydi fiyatı,destro vardı,bide ismini hatırlayamadığım cross motor vardı nerde bunlar???Şu 650 likleri de gören var mı piyasada? Bazen düşünüyorum da neden aynı yanlışı tekrarlıyolar acaba?Biz çok aptal gibi mi görünüyoruz karşıdan bakınca acaba.Yahu mubarekler bu Ülkede topu topu kaç tane adam gibi servisiniz var zaten?Buna rağmen millet bu motorla ilgileniyoken,siz neyin hesabını yapıyosunuz acaba?Müşteri var hemde sadece bi fotosuna bakıp tav olan.Aman neyse şunun şurasında mart ayına ne kaldı dimi?

Motosikleti
    Cbf150
    yahu o ülkelerde vergi yok mu!
    elbette var. yüzdesi farklı olabilir.
    3500 dolara satılan o ülkelerde satıcı kar marjı yokmu!!
    elbette var.
    bu ne demek aynı fiyata türkiyede satılabilir.
    hatta motor kendini ispatlayana kadar, daha düşük bir kar marjı ile satmalı ben'ce
    turkish39 bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Haklısınız. Hatta ABD'deki California Scooter Company (CSC) bu motoru lansman fiyatı olarak 2900 dolardan satarken zarar mı etti! Bizdeki esnafın tamahkarlığı hem bizi, hem kendilerini hem de o ürünü piyasaya mağdur ediyor. Firma kendi mağduriyetini ancak zarar edip iflasa giderken anlıyor. Yani daha uzun vadede. Olan biz tüketicilere oluyor. Allah bu tamahkarlara akıl fikir ve işletmecilik yeteneği versin!
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)