Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Distribütörü düzgün, servisi yaygın olsa Kadırga'nın GY250 modeli gerçekten güzel motor. 2 sene önce test etmiştim.
    ama bence istenilen fiyatın motoru değil.

üstten egzantirikli cg tip motor ve hava sogutmalı.

sadece mondial max ın 233 cc versiyonu.
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Bence desteksiz kötülemenin de, övmenin de anlamı yok.Bekleyip göreceğiz ama Kadırga gibi bir motorun 7bin olduğu yerde motoru daha yüksek cc, Delphi EFI yakıt enjeksiyon sistemi, Siemens chip ve gösterge tablosu, çift radyatör su soğutmalı, 24hp... gibi daha üstün özelliklere sahip bir motorun 8bin olma ihtimali yok zaten üretildiği memlekette bile ( CHN: (Zongshen RX3)= $3495 )--> 8527 TL e bide bizim malum vergilerimiz meşur bide onlar geldimi 10.000 altı çıkarsa bence iyi fiyattır.

mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Siz buyrun alın benim param kıymetli ,burda 10.000 e almayı düşünenlerinde parası kıymetli ama fiyat 10.000 olsun iş almaya gelince onlarda almayacaktır. Ya arkadaşlar yamaha zam yapmadı muhtemelen suzukide yapmayacak rx3 10.000 se inazuma 12.500 e be da va bedava
    Alıntı nofearyns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence desteksiz kötülemenin de, övmenin de anlamı yok.Bekleyip göreceğiz ama Kadırga gibi bir motorun 7bin olduğu yerde motoru daha yüksek cc, Delphi EFI yakıt enjeksiyon sistemi, Siemens chip ve gösterge tablosu, çift radyatör su soğutmalı, 24hp... gibi daha üstün özelliklere sahip bir motorun 8bin olma ihtimali yok zaten üretildiği memlekette bile ( CHN: (Zongshen RX3)= $3495 )--> 8527 TL e bide bizim malum vergilerimiz meşur bide onlar geldimi 10.000 altı çıkarsa bence iyi fiyattır.

http://californiascooterco.com/blog/...C0008-6501.jpg

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    fuarda kadırgayı incelemiştim, plastik kalitesini beğenmemiştim, göstergeleri de çok basitti, kalitesiz ucuz motor görüntüsü vardı ...

Alıntı katilkoala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım Kadırga 250 GY den bahsediyorsunuz. http://www.kadirgamotor.com/KADIRGA_KD-250GY.php.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Abi nedir bu kadırga modelinin benzetilme ya da kıyaslama durumu ya... Reklam kokan hareketler bunlar. Piyasada çinli basit crosslar 5 bin bandındadır ve kadırga bunlardan üstün değildir. 5 bin olsa konuşulur belki ama 8 bin nedir. Kadırga pişmanlıktır
    efendy06 ve spil444 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Ağzına sağlık özgür kardeş orda nerdeyse aynı fiyata yamaha wr125 duracakta millet kadırga alacak işmi bu, vurgun kokan hareketler bunlar 4.000 tl ye al 8.000 e sat ne güzel istanbul be

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 bine crf ye bir yan çanra bir siperlik hindistana giderim burdan hıaama
    Bırak Hindistana CRF ile Sivrihisara kadar gelirsinde inan geride dönemezsin çünkü toton mahfolur valla varmı yokmu bilemezsin inan yolda düşürdüm sanırısın.
    efendy06 bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi nedir bu kadırga modelinin benzetilme ya da kıyaslama durumu ya... Reklam kokan hareketler bunlar. Piyasada çinli basit crosslar 5 bin bandındadır ve kadırga bunlardan üstün değildir. 5 bin olsa konuşulur belki ama 8 bin nedir. Kadırga pişmanlıktır
    Kadırga'nın o modeli diğer Çinliler gibi değil. Bir kere geniş ve rahat bir selesi var. Plastikleri, kumandaları göstergleri vasat kalitede ama motor hem çok rahat, hem titreşimsiz. Binmeden önce sadece görünüşünü beğeniyordum, o da heybetli olduğu için ama sürünce inmek istemedim. Motoru daha bilindik bir firma getirse ve fiyatı da 6000 civarı olsa düşünmeden alınabilecek bir motor. Mondial ile kıyaslanmasının sebebi biraz da cüssesi ve rahatlığı yüzünden ama teknik olarak RX3 çok daha üstün.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Alıntı tulumbake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10000 -11000 TL arasında bir rakama satmayı düşünüyorlarsa,hiç zahmet edip bu motoru getirmesinler....Şimdiye kadar en az satan motor rekorunu kırarlar...2015 yılında piyasaya yeni giren modellerin fiyatları göz önüne alındığında fiyatın 7500 TL yi geçmemesi lazım.

Aynı görüşteyim.

O ST1300 çakması 650 lik modelden bir tane bile satamadılar ama akıllanmak yok yola devam derlerse,bu segmentte her şeyin fiyat etiketi en önemli olan yerde Hayabusanın son süratiyle karşıdan gelen kamyona çarpan motorcunun ömrü kadar olur RX3 ün piyasadaki varlığı.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Alın size taptaze fotolar.
    Kaldığımız yerden devam edelim beyler

TArtışma kaldığı yerden devam etsin
    katilkoala, Adem Balkan ve mehmetenis bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Lastikler CeSeTmiş

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Baya bir değiştirilmiş.
    1. Orjinalinde böyle bir renk yok.
    2. Jantlar tel jant bu ise alaşım.
    3. Çantalar müthiş.
    4. Ön panele çakmak soket ilavesi. Bu kolay. ABD'deki firma da bunu ek bir ücretle sunuyor.
    5. Arka lastik çamurluğu ilave koruma. bajajın parçası küçük bir uğraşı ile böyle yapılabilir.
    6. Güzel olmuş. Ama bu gelmeyecek! Çünkü fiyatı çok artırır bunlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    @APALA tam böyle sinirleniyorum almayacağım diyorum bikaç foto atıyosunuz aklımı karıştırıyorsunuz!
    APALA bunu beğendi.
    Yok bizde 3 aşağı 5 yukarı, bizde 1 aşağı 2-3-4-5-6 yukarı !

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @APALA tam böyle sinirleniyorum almayacağım diyorum bikaç foto atıyosunuz aklımı karıştırıyorsunuz!
    9 bin liranın üstünde olursa, alanlar alsın. Biz alanlardan yaz sonu 7 bin liraya alırız
    turkish39, kdiner ve APALA bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Ben limitimi 8,5 olarak belirledim. 9 Bile düşündürür ama 9 un üstünde kesinlikle almam. Yaz sonuna doğru ikinci elleri dökülmeye başlar nasılsa

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben limitimi 8,5 olarak belirledim. 9 Bile düşündürür ama 9 un üstünde kesinlikle almam. Yaz sonuna doğru ikinci elleri dökülmeye başlar nasılsa
    Öyle diyoruz da, acaba fiyatı yüksek olunca satacak mı? Muhakkak satar da kaç adet satacaklar? Alınmayan şeyin ikinci elini bulmak da zor olur
    katilkoala bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Düşündüm;
    Mondialin servisleri bunun bakımlarını yapamaz Mondial bunu 10 bin tlden satmaya kalkar, 3 - 5 kişi alır, onlarda servis işgüzarlığı ile motoru ellerine alırlar falan. Sıkıntı büyük. Şöyle bir modeli adam gibi bir marka getirse de binsek...

Motosikleti
    Şok kampanya, sınırlı sayıda falan derler ellerinde kalanı mecburen indirirler. Bence tüketici olarak dirayetli olmamız gerekiyor. Bu motoru bana satacak başka alternatifi yok, hangi yolu seçer bilemem ama umarım hem kendilerini hem bizi üzmezler. "bir motor getirdik muadili yok kesin patlar çok satar" zihniyetiyle girilmiş bi işte kar marjı iyi hesaplanılarak hamle yapılmalı. Sürümden kazanılan hem markayı hem tüketiciyi çok memnun eder. Bunlar benim görüşlerim. Daha önce de birkaç yorumumda bahsettiğim üzere çok tutarsız bir fiyat aralığı konuşuluyor. Bayii ile görüştüğümde 8000-8500 Tl arasında satışa sunulacak derken Uğur motoru arayıp ısrarla aldığım cevapta zikredilen 10.000-11.000 aralığı oldu. Piyasa araştırması yaptıkları kesin fakat fiyat açıklamaya gelince pandoranın kutusu. Üretim bandından çıkmadan fiyat kesin olmayacak diyen Uğur motor temsilcisi ,sen bu motoru getirirken hiç mi hesap yapmadın? Hele bi üretelim bakalım bize kaça mâl'olacak ona göre bişey belirleriz mi dedin? Ayrıca Bajajın satış ve müşteri ilgisinden bahsettiğimde biz telefonla satış yapmıyoruz gelip görürsünüz gibi bir cevapla bile karşılaştım. Sözüm ona bahsi geçen marka telefonla müşteri ilgisi sunup satışı orda gerçekleştiriyor sanki. Her türlü soruma cevap alamasamda nispeten ilgililer yinede. Lafı çok uzatmaya gerek yok enduro'ya geçiş hamlemde başlangıç motoru olarak seçtiğim Rx3 11.000 TL lik fiyatıyla yerini ikinci el Japonlara bırakacak gibi görünüyor.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Dolarin ne oldugu belli degil. Malum cinliler dolarla calisir. Daha motorlar ortada yokken bos bos sallariz.Ben yine diyorum 11 binden sunarlar Benim gozumde ederi en en en fazla 9000 ustunde olursa alana hayirli olsun
    katilkoala bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolarin ne oldugu belli degil. Malum cinliler dolarla calisir. Daha motorlar ortada yokken bos bos sallariz.Ben yine diyorum 11 binden sunarlar Benim gozumde ederi en en en fazla 9000 ustunde olursa alana hayirli olsun
    O zaman sene içerisinde motorun fiyatı bir aşağı bir yukarı oynayacak mı? Yada sene başında belirlenen (dolar kuru üzerinden) fiyat yüksek de olsa sabit tutulup tüm sene uygulanacak mı? Yada her gelen parti farklı fiyatla mı sunulacak? Bunların ortalaması nasıl alınıyor? Yanlış anlama arkadaşım bende hiç ticaret kafası yoktur ve bu tür hesaplardan hiç anlamam onun için soruyorum. Demekki Mondial 8500 Tl derken eder fiyatını 11.000 derken de ne olur ne olmaz fiyatını mı veriyor
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)