Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu motoru alanın kendisinin ilgilenebileceğini sanmıyorum. Olsa olsa inşa kendisi yağını değiştirir, zincirini gerer. Arıza durumunda kimsenin cesaret edip uğraşacağı bir motor değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Açıkcası benim de max fiyat beklentim 8500 tl idi, hadi bilemedin 9000. Dün yaptığım görüşmede çok ısrarcı olduğum için hatta beklettiler ve satış birimini arayarak 10.000-11.000 aralığında olduğunu söylediler. Mondial'de Bajaj gibi piyasa açığını yakalamış durumda. Fakat yurt dışı satış fiyatlarına baktığımızda aslında satış aralığının zaten bu civarda olduğunu görüyoruz. Bence akıllı stratejik hamle düşük fiyatla çekemeyecekleri ilgiyi motoru test ettirerek ve iyi reklam (Ekrem Ata Bey'in yaptığı gibi direk müşteri ilgisi) yaparak müsteriye tanıtmaktır. Açıkcası beklediğimden pahalı olan bir motoru beni iyi kandırarak satmaları gerekiyor. Ayrıca dün attığım mail (direk bu konuya ait link) ve yaptığım görüşme sonucu konunun satış sorumlusuna iletildiğini söylediler. Umarım bu yazdıklarımı okuyorsunuzdur sayın satış sorumluısu, bakın piyasa nabzı böyle atıyor...
    turkish39 bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Biraz önce internnetten okuduğum bir habere göre, Tofaş 2014 karını 2013'e göre %32 oranında artırmış. Arkadaşlar, 2014 yılında 2013'e göre araç satışları miktar bazında %25 azalmadı mı? Bunu tüm basın defalarca yazdı. Satşlar miktar olarak %25 düşşün, yıllık kar ise %32 artsın! Bir de utanmadan döviz yükseldi vs. vs. diye bahane uydurdular. hatırlayın 2014 yılı başında araç fiyatları %25 arttı döviz ve ötv bahane edilerek. Peki maliyetler yükseldi de satış miktarı azaldığı halde kar nasıl arttı? Halbuki bu kadar kar elde edeceklerine fiyatı biraz düşürüp daha çok üretim yapsalar ve daha çok istihdam sağlasalar olmaz mı? Olur ama ellerini taşın altına birazcık sokup ceplerini çok doldurmak istiyorlar.

Şunu söylemeye çalışıyorum bu konuya bağlayarak: Bizim işletmecilerimiz fahiş karların peşindeler. üç kuruşa aldıkları/ürettikleri ürünleri 10 kuruşa satarak kar etmeye çalışıyorlar. Eğer RX3 gibi birçok motosiklet kullanıcısının ilgisini çekmiş bir ürünü de beklenen makul fiyatın (8500 TL) üzerinde satmaya kalkarlarsa, korkarım bu (bence) güzel model de önceki yazılarımda da bahsettiğim bazı modellerin akıbetini paylaşacak. Ben de RX3'ü 2. motor olarak almayı düşünüyordum. Koyacak yerim olmamasına rağmen, bir çözüm bulmaya çalışıyordum. Ama fiyatlar yukarıda bahsedildiği gibi olursa, benden paso. İnşallah beklentileri karşılayacak bir fiyat politikası izler Mondial.
    turkish39, katilkoala ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun içinmi yamaha r25 fiyatını 13.500 açıkladı amaçları yüksek karmı ? Herkes 15.000 e razıydı aç forumları bir oku, Düzenli istikrarlı bir kar mı ? Kendini bilen bütün markalar istikrar olacak şekilde fiyat belirler. 5 e aldığını 10 a satarsan millet enayi değil zamanında mr 250 destro alanlara sor bakalım dediğim olayı yaşamışmı yaşamamış mı?

Her ne kadar aynı klasmanlarda olmasada bence inazumada zam görmeyecek rx3 10.000 se 12.500 e inazuma beleş motor diyor konuyu kapatıyorum
    sizin beklentiniz 16 olduğundan böyle söylüyorsunuz. demekki bu motorun adama maliyeti o kadar değil. demekki r125'in maliyeti o kadar. kim çıkarıyor, kim emin r125 ile 125 fiyatlarının, maliyetlerinden çok farklı olduğunu? o fabrikada mıydınız? adam ucuza mal etmiş ucuza satıyor. pahalıya mal etmiş pahalıya satıyor. sr400 mesela, o kadar pahalıya mal olacağını sanmıyorum. olabilir de. diyelimki olmadı, yine buradan da maksmum kar elde etmek için, meraklısı alır diye yüksek fiyat konmuş. hiç birinizin kara kaşı kara gözü yok. kusura bakmayın
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı katilkoala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası benim de max fiyat beklentim 8500 tl idi, hadi bilemedin 9000. Dün yaptığım görüşmede çok ısrarcı olduğum için hatta beklettiler ve satış birimini arayarak 10.000-11.000 aralığında olduğunu söylediler. Mondial'de Bajaj gibi piyasa açığını yakalamış durumda. Fakat yurt dışı satış fiyatlarına baktığımızda aslında satış aralığının zaten bu civarda olduğunu görüyoruz. Bence akıllı stratejik hamle düşük fiyatla çekemeyecekleri ilgiyi motoru test ettirerek ve iyi reklam (Ekrem Ata Bey'in yaptığı gibi direk müşteri ilgisi) yaparak müsteriye tanıtmaktır. Açıkcası beklediğimden pahalı olan bir motoru beni iyi kandırarak satmaları gerekiyor. Ayrıca dün attığım mail (direk bu konuya ait link) ve yaptığım görüşme sonucu konunun satış sorumlusuna iletildiğini söylediler. Umarım bu yazdıklarımı okuyorsunuzdur sayın satış sorumluısu, bakın piyasa nabzı böyle atıyor...
    Fiyat o kadar olacaksa hadi bana eyvallah o zaman.Bu sahifede işim bitmiştir.Allah'a emanet olun.Tekeriniz düz bassın.
    katilkoala bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Benden yetkililere gelsin o halde

SWEET DREAMS ( DADLI HÜLYALAR )

Konuyu takib eden , başka firma yetkilisi var ise! , bir dönem Apachi olarak gelen 5. vitesli daha güçlü olan modeli (kullanıyorum) , 8 bandında getirin ama dellorto karbüratörlü olsun, hatta gidin zongshen ağaya rx3 şasisine 5. vitesli bloğu arka tekeri 17 inc olarak sipariş ettirin.

10-11 bin haa , DADLI HÜLYALAR ...
    katilkoala ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ticarette bir malın düşük karla satılmasından daha kötü bir şey varsa o da hiç satılmamasıdır. Ben ne salaklar biliyorum ki evini istediği fiyattan 100 TL aşağısına kiraya vermemek için bir sene boş tutsunlar.
    katilkoala, turkish39 ve cbr1907 bunu beğendiler.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticarette bir malın düşük karla satılmasından daha kötü bir şey varsa o da hiç satılmamasıdır.
    Doğrudur, mal alınmış, muhtemelen ilk partisi gümrüktedir...
    Bu saatten sonra o mal geri dönmez, mecburen gümrükten çekilecek...

İnşallah 11000 deyip önce kendilerini sonra bizi üzmezler...

Yüzlerce (belki binlerce) motor satılmaz vitrinde yer işgal ederse,, ki bence Kadırga markası ve 250'lik cross'u bu durumda, hem bayisi, hem distribütörü gün be gün zarar eder...

Benim bu paraya alabileceğim sürüsüne bereket seçeneğim var ama Mondial'in satmak mecburiyetinde olduğu tek motor RX-3...

Biraz bekleyelim bakalım belki de Mondial'in bir sürprizi vardır..
    İyi bir lansman ve makul bir fiyatla geliyorlardır da bizim haberimiz yoktur...
    katilkoala bunu beğendi.

Motosikleti
    nc 700 x
    Aga yıl olmuş 2015 fotoya bak yaw[/QUOTE]

teknoloji özürlü olduğumdandır

10000 -11000 TL arasında bir rakama satmayı düşünüyorlarsa,hiç zahmet edip bu motoru getirmesinler....Şimdiye kadar en az satan motor rekorunu kırarlar...2015 yılında piyasaya yeni giren modellerin fiyatları göz önüne alındığında fiyatın 7500 TL yi geçmemesi lazım.
    katilkoala bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Mondialin 650 lik serisinden dili yanmadı sanırım.Bunuda getirsin depolarında tutsunlar, 11 bine crf ye bir yan çanra bir siperlik hindistana giderim burdan hıaama

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    ayık olun takipte olun, fiyatı beğenmezseniz de almayın.

ben 2850tl'lik grumble'ı 2250tl'ye aldım, hatta pazarlıkla 2150tl yaptılar.

mondial elinde kalırsa indirim yapmayı bilir, ama 8000tl'den girip iyi satarsa da hemen seneye 10.000tl'yi çakar demedi demeyin.

o nedenle fiyatı beğenmezseniz bekleyin, motor kapağına mondial yazdırmak için en az bi 100 adet kesin sipariş vardır, en azından onları ucuza kapatırız.

Motosikleti
    MT-07
    kendi söylediğinizle kendiniz çelişiyorsunuz dediğiniz gibi ucuza mal eden ucuza pahalıya mal eden pahalıya satacak ancaaak ucuza mal eden pahalıya satmayacak rx3 ucuz bir motor çin malı çin made in çayna , bayi toplantısındaki.bir.bayi facede yazmıştı 8.500 tl söylendiğini mondial şu an neyi bekliyor ? Motorlar belkide gümrükte ama fiyat açıklayan yok. Bazı yangın alıcıları çokta güzel evirip çeviriyor mondial. İstiyorumki rx3 böyle olmasın hem mondial kazansın hemde motoru alanlar pişman olmasın
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin beklentiniz 16 olduğundan böyle söylüyorsunuz. demekki bu motorun adama maliyeti o kadar değil. demekki r125'in maliyeti o kadar. kim çıkarıyor, kim emin r125 ile 125 fiyatlarının, maliyetlerinden çok farklı olduğunu? o fabrikada mıydınız? adam ucuza mal etmiş ucuza satıyor. pahalıya mal etmiş pahalıya satıyor. sr400 mesela, o kadar pahalıya mal olacağını sanmıyorum. olabilir de. diyelimki olmadı, yine buradan da maksmum kar elde etmek için, meraklısı alır diye yüksek fiyat konmuş. hiç birinizin kara kaşı kara gözü yok. kusura bakmayın

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Geeeeel geeel gel çok özledim gel geeel geel geeel

Mondial kedi olalı bir fare tutacak onuda eline yüzüne bulaştıracak

Madem bu motoru getireceğim diyorsun test motoruyla insanlara reklam yapmak çok mu zor.

Para kazanmak istemiyormusunuz kapatın tükkanı dürümcü açın o zaman
    dyavol-77 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Teknik Özellikler
    Motor
    Motor Tipi1 silindir, 4 zamanlı
    Hava soğutmalı
    Motor Hacmi(ml)233
    Sıkıştırma Oranı(9.0±0.1):1
    Max. Güç(kw/r/min)12.5/7500
    Max. Tork(N.m/r/min)18/6000
    Max. Speed(Km/h)≥110
    YağlamaPressure, splash
    Ateşleme SistemiCDI
    ÇalıştırmaElektrik/Pedal
    Şanzıman TipiManuel/5 vites
    Gövde
    Ön SüspansiyonTeleskopik
    Arka SüspansiyonHelezonik Yaylı Tek
    Ön FrenHidrolik Tek Disk
    Arka FrenHidrolik Tek Disk
    Gösterge PaneliDijital Ekran
    Ön Lastik90/90-21
    Arka Lastik120/90-18
    Ebatlar
    L × W × H(mm)2080×860×1200
    Sele Yüksekliği(mm)900
    Aks Aralığı(mm)1340
    Min. Ground Clearance(mm)330
    Max. Ağırlık(kg)150
    Fren Mesafesi(m/20km) ≤7
    Yolcu Kapasitesi2 Kişi
    Ağırlık(kg)142
    Yakıt Tankı Kapasitesi(L)15,8
    Akü12V 6.5Ah

yukarıda Türkiyede satışı yapılmakta olan bir cross motorun teknik verileri var. Bu üründe su soğutma yok, enjeksiyon yok, beygir gücü düşük ve fiyatı 8.350 tl. ben bunu almayı düşünebilirim. Çünkü fiyatı uygun, çok fazla teknolojik olmadığı için her serviste yaptırabilirim ve yüksek beygir gücü olmadığı için iyi bir başlangıç motoru.

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Sanırım Kadırga 250 GY den bahsediyorsunuz. http://www.kadirgamotor.com/KADIRGA_KD-250GY.php.

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    2012 den beri kullandığım asya rx 250 su soğutmalı cross 6977 tl satış fiyatı gayette güzel motor asyada mondialde nazillide faaliyet gösteriyor asya 7000 e satabiliyorsa baz alınır bufiyat bence

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 den beri kullandığım asya rx 250 su soğutmalı cross 6977 tl satış fiyatı gayette güzel motor asyada mondialde nazillide faaliyet gösteriyor asya 7000 e satabiliyorsa baz alınır bufiyat bence
    Tamam enduro değil ama cross bir motosiklet enjeksiyonlu değil ve bazı şikayetler selenin sert olduğu şeklinde. 7.000 fiyata tercih edenler olacaktır.

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    Alıntı nickname05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam enduro değil ama cross bir motosiklet enjeksiyonlu değil ve bazı şikayetler selenin sert olduğu şeklinde. 7.000 fiyata tercih edenler olacaktır.
    evet fiyat9bini bulursa enjeksiyona ve rahat seleye tercih edilebilir bence max 9000 sını fiyat olmalı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Distribütörü düzgün, servisi yaygın olsa Kadırga'nın GY250 modeli gerçekten güzel motor. 2 sene önce test etmiştim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)