Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem ne yaş.Arkadaş 8500 den satışa çıkacak diye haberler yapılıyor,sonrasında gelinen rakamlara bak!!! Ya sevdiğimin medyası balon haber yapıyo ya da bu adamlar fazla motor satmak istemiyor.Zaten biz de o paralara almaya meraklı değiliz.Umut dünyası işte
    Valla abi ben max 8500 demiştim. Eğer fiyat bu şekilde olacaksa yazık olur. Max 8500 fiyat sınırında satılırsa alacak çok kişi var. R25'in bile fiyatı beklentilerin altında açıklandı. Biraz insaf yani

O fiyata üstüne biraz daha ekle,şunu al diye onlarca teori çıkar
    turkish39 ve katilkoala bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla abi ben max 8500 demiştim. Eğer fiyat bu şekilde olacaksa yazık olur. Max 8500 fiyat sınırında satılırsa alacak çok kişi var. R25'in bile fiyatı beklentilerin altında açıklandı. Biraz insaf yani

O fiyata üstüne biraz daha ekle,şunu al diye onlarca teori çıkar
    İlk defa trafik nette gördüm bu haberi,8500 den satışa çıkacak yazıyordu.Bir hafta sonra 9000 olarak yazıldı.Ne diyelim inşallah bu sefer yanılırız.Zorda olsa bir distribütör kazandırdık camiamıza.Bajaj her kullanıcıyı tek tek dinledi sayemizde.Darısı bütün distribütörlere.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

11 bin etiketi olursa bayiye gitmeye bile zahmet etmem...
    10 bin olursa ikinci el fiyatını görmeden yine kılımı kıpırdatmam (ki ikinci eli öleceği için bu şıkta da bayiye uğramıyoruz)

asıl üzüldüğüm herhün bir heyecanla şu konuyu takip edip yine hayal kırıklığına uğramamdır...
    katilkoala bunu beğendi.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Al bendende o kadar. Fiyat konusunda kesinlikle hayal kirikligina ugratacaklar

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    10 bine inazuma gibi bir motor var arkadaşlar etmeyin eylemeyin

Motosikleti
    MT-07
    İşte türk firmasının zihniyeti bu adam demiyorki ben bu işten %10 kazanacam ona göre fiyatı şu olur demiyor. En yüksek hangi fiyattan satarım derdinde. Bu forumdada üç beş tane yangın müşteri var. Yangın müşterileri dinlerlerse ellerinde patlar , yahu yamaha fiyatlarını açıkladı zam yok 2015 te kawasaki 250 cc 11.500 civarında neyin kafasını yaşıyorlar çok merak ediyorum.

İnsan biraz dürüst satıcı olur arkadaş ben %10 karımı bilirim der satar el insaf bu millete böyle davranırsanız ilerde bedelini ödersiniz, ilk açıkladığında bende 8.500 e kadar alırım diyordum ama şu anki piyasaya göre 7.500 TL den fazla etmez. Arkadaşlar gaza gelmeyin bakın 2 sene sonra getirmeyi bıraksalar zor satarsınız 5000-6000 e benden demesi daha önceden örnekleri var
    turkish39 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    9-10 binlere tabii ki hayal olur bu motor.
    Yoksa Bajaj dan Ekrem beye iletelim konuyu, Benzer bir motor getirmenin yollarını araştırsınlar.

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa Bajaj dan Ekrem beye iletelim konuyu, Benzer bir motor getirmenin yollarını araştırsınlar.
    bak bu da mantıklı aslında
    katilkoala bunu beğendi.

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9-10 binlere tabii ki hayal olur bu motor.
    Süper fikirmiş. En kötü boxer ın cross aparatlarını getirseler

Şaka maka bajaj Muadil sayılabilecek bir motoru 7 8 bin bandında getirseler mondial nal toplar gibi gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Bu motor şu an için düşündüğüm motorlar arasından çıktı.

Bu sene çok makul rakamlar açıklandı kendini kanıtlamış firmalar tarafından. Diğer yandan geçen yıl hint motorları kendilerini kanıtadlar bana göre...

Yıl artık 2006 değil. Millet Japonların yüksek fiyatları yüzünden saldırdı o zamanlar kartondan japon motorlarına.

Çin in ucuz fiyat politikası Japonları daha makul fiyatlara zorlarken Çinliler de kalitede bir fiyatta 2 artış yoluna gittiler sanki...

O paraya en kötü hint yahut kore alınır tepe tepe binilir diyorum

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Mondial in fiyat konusunda ne yapacagi Kymco dan belli oldu.Bu motor 11.000 lerde cikar piyasaya. Cikmazsa 9000 TL lerde olur. Bu da demektir ki Turkiye icin uretilenin kalitesi dusuk olacak. Ben bekliyordum ama gerek kalmadi acikcasi. Bir diger husus da 9 yada 11 000 TL lik motoru da Mondial in hangi servisine guvenip gotururuz bu da dusundurucu. Zamaninda 3 kere sifir Mondial alip herbirini 20.000 kmlerde satmis biri olarak 1 kere haricinde gitmedim servisine.Kendim hallettim buyuk sorunlarda cikmadi hicbirinde. Velhasil bu gizemli hava ilgi cekmeye devam eder ama sonu husran gorunuyor bizlere.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem ne yaş.Arkadaş 8500 den satışa çıkacak diye haberler yapılıyor,sonrasında gelinen rakamlara bak!!! Ya sevdiğimin medyası balon haber yapıyo ya da bu adamlar fazla motor satmak istemiyor.Zaten biz de o paralara almaya meraklı değiliz.Umut dünyası işte
    8.500 Rakamınından satışa çıkacak diye kimden duydunuz gerçekten merak ediyorum.bu motor yurt dışında neyse,Türkiyedede aynısı olacak hiçbir şekilde kalitesinden ödün verilmeyecek,burada yok ucuz olacak yok kaliteye düşürecek diyen kimseye inanmayınız sallıyorlar.Mondial bu motosikletin satış rakamını eğer 10.000-10.750 tl civarında tutarsa ilk düşündükleri fiyatın baya aşağısını uygulamış olacaklar,Motosikletin satış fiyatı daha belli değil çünkü dolar çok yüksek,bakalım bekleyip göreceğiz.İnşallah makul ve mantıklı davranırlar.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8.500 Rakamınından satışa çıkacak diye kimden duydunuz gerçekten merak ediyorum.bu motor yurt dışında neyse,Türkiyedede aynısı olacak hiçbir şekilde kalitesinden ödün verilmeyecek,burada yok ucuz olacak yok kaliteye düşürecek diyen kimseye inanmayınız sallıyorlar.Mondial bu motosikletin satış rakamını eğer 10.000-10.750 tl civarında tutarsa ilk düşündükleri fiyatın baya aşağısını uygulamış olacaklar,Motosikletin satış fiyatı daha belli değil çünkü dolar çok yüksek,bakalım bekleyip göreceğiz.İnşallah makul ve mantıklı davranırlar.
    Hocam 8500'e bir bayi sahibinden sitesinde ilan verdi...
    2015'te stoğa girecek falan diyerek...

Ayrıca söylediklerinizden Mondial'in başlarda 10750'den yüksek bir fiyat düşündüğünü anlıyorum
    siz nasıl düşünorsunuz bilmem ama 10000'i geçen bütçeyle ben, 10 yaşını geçmiş olsa da yüksek cc'li, kendini ispatlamış enduro bakarım...
    motosiklet piyasasını okumak bu kadar mı zor, 11000'e mondial'in sattığı çin malı 250 lik motor alıcısına ayrı mondiale ayrı zarar ettirir...
    katilkoala bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte türk firmasının zihniyeti bu adam demiyorki ben bu işten %10 kazanacam ona göre fiyatı şu olur demiyor. En yüksek hangi fiyattan satarım derdinde. Bu forumdada üç beş tane yangın müşteri var. Yangın müşterileri dinlerlerse ellerinde patlar , yahu yamaha fiyatlarını açıkladı zam yok 2015 te kawasaki 250 cc 11.500 civarında neyin kafasını yaşıyorlar çok merak ediyorum.

İnsan biraz dürüst satıcı olur arkadaş ben %10 karımı bilirim der satar el insaf bu millete böyle davranırsanız ilerde bedelini ödersiniz, ilk açıkladığında bende 8.500 e kadar alırım diyordum ama şu anki piyasaya göre 7.500 TL den fazla etmez. Arkadaşlar gaza gelmeyin bakın 2 sene sonra getirmeyi bıraksalar zor satarsınız 5000-6000 e benden demesi daha önceden örnekleri var
    türk değil. dünyanın her yerindeki tüm tipte ve ırkta ticaret ve üretimle uğraşan insanlar maksimum kaça satarım diye düşünür. dolaylı ya da direkt olarak maksimum karını düşünmeyen adam ya salaktır ya da harcayamayacak kadar parası vardır zaten.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    nc 700 x
    yeni model

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umutyucetas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 8500'e bir bayi sahibinden sitesinde ilan verdi...
    2015'te stoğa girecek falan diyerek...

Ayrıca söylediklerinizden Mondial'in başlarda 10750'den yüksek bir fiyat düşündüğünü anlıyorum
    siz nasıl düşünorsunuz bilmem ama 10000'i geçen bütçeyle ben, 10 yaşını geçmiş olsa da yüksek cc'li, kendini ispatlamış enduro bakarım...
    motosiklet piyasasını okumak bu kadar mı zor, 11000'e mondial'in sattığı çin malı 250 lik motor alıcısına ayrı mondiale ayrı zarar ettirir...
    Ne yalan söyliyeyim (söylemeyeyim en iyisi) bende 9.000 liraya kadar bir fiyat bekliyordum. Ama Dolar uçuşa geçtiği için hayal oldu bizim beklentiler.
    Yamaha Kawasaki gibi safkan Japon markalarının fiyatları Euro üzerinden olduğu için Mondial'de ters köşeye yattı.
    Nasıl bir strateji uygularlar bilmiyorum ama işleri gerçekten zor artık Japan amcalar karşısında. Tek avantajları tek 250 cc Enduro olması ama fiyat avantajı olmayınca neyleyim ben böyle aşkı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı narth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş CIA gibi stratejik kafa karışıklığı yaratmayın
    Puslu sisli tek bir resimden anladık Rx3 olduğunu ama test motoru mu bu bayiiler için, nedir ne değildir?
    Adem Balkan bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    motor gelmis, hadi gozunuz aydin olsun, Naci abi Neredesin

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türk değil. dünyanın her yerindeki tüm tipte ve ırkta ticaret ve üretimle uğraşan insanlar maksimum kaça satarım diye düşünür. dolaylı ya da direkt olarak maksimum karını düşünmeyen adam ya salaktır ya da harcayamayacak kadar parası vardır zaten.
    Onun içinmi yamaha r25 fiyatını 13.500 açıkladı amaçları yüksek karmı ? Herkes 15.000 e razıydı aç forumları bir oku, Düzenli istikrarlı bir kar mı ? Kendini bilen bütün markalar istikrar olacak şekilde fiyat belirler. 5 e aldığını 10 a satarsan millet enayi değil zamanında mr 250 destro alanlara sor bakalım dediğim olayı yaşamışmı yaşamamış mı?

Her ne kadar aynı klasmanlarda olmasada bence inazumada zam görmeyecek rx3 10.000 se 12.500 e inazuma beleş motor diyor konuyu kapatıyorum
    turkish39 bunu beğendi.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor gelmis, hadi gozunuz aydin olsun, Naci abi Neredesin
    Gelmiş mi? nereye? Ne zaman? Kafam da deli sorular...
    turkish39 ve katilkoala bunu beğendiler.
    2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tabi ki ticarette herkes kar etmek ister ama ne hikmetse en yüksek karı her zaman Türkler ediyorlar. O yüzden bu memlekete gelen kaliteli turist sayısı gittikçe azalıyor. Artık onlar da bizim çakal esnafımız tarafından söğüşlenmekten bıktılar. Biz sürümden kazanacak kadar zeki olmayı bir türlü beceremedik. "O fiyattan vereceğime yakarım" mantığıyla büyüdü bu insanlar.

Neyse, motora dönersek, Mondial 5 haneli bir rakamla ortaya çıktığı an motoru bitirir. Motor o kadar etmez demiyorum bence iyi bir motor ama ikinci elde bir anda %30 değer kaybedecek Mondial marka bir motora kimse o kadar para vermez. Motor çok etkileyici bir motor olsa, bineni kendine aşık etse neyse ama motora test sürüşü bile yaptırmıyorsunuz ki hayran olalım.

Bu işin çözümü ne olur biliyor musunuz ? Başka bir firma, mesela atıyorum Kuba Motor, aynı motoru getirtecek Zongshen'den kendi markasıyla basacak 9 bin TL altında bir fiyatı (RKS Cruiser 250 misali), Mondial oturup ağlayacak. Bir de M1nsk gibi arka teker 17" yaptıracaklar, tadından yenmez. Veya Megelli'den yediği golden sonra Camgöz de yapabilir. Ne de olsa servisleri üzerindeki makinayı tanıyorlar.
    turkish39, EGELİ ve Adem Balkan bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://trafikteyim.net/yeni-mondial-rx-3/
    İlk buradan duydum arkadaşım,hatta yorumumda var.Daha sonra facede ne kadar RX3 sayfası varsa hepsine katıldım ve ne kadar mantıklı soru sorduysam hepsi silindi.Milleti uyandırmayın algısı mı var ne anlamadım.Sonuçta satmak için uğraşıyorlarsa bizden iyi tanıtan ve sattıran olmayacak bu motoru.Bulunduğum ilde kullandığım motoru satış rakamlarını 2 sene sonra ben aldıktan sonra ben tepelere taşıdım.Satan bayi bile şaşırdı.Bajaj Pulsarıda o kadar hayal ettiğim halde almadım ve en az 15 arkadaşım da almadı.Kırklareli merkezde kaç adet sattı dersiniz ? 0(sıfır) adet.Yeterki safımız belli olsun.Motosiklet kullananlardan yana mı yoksa firmalardan yana mı onu çözelim önce.Müşteri benim,ben onları değil,onlar beni memnun edecek.Zaten servisleri biliyosunuz,bu motoru alan kendi ilgilenecek.Bu konuda benden yana sıkıntı yok.Ama bari fiyatı ilk etapta şişirmesinler.Ayrıca bayi toplantısına giden herkes facede 8500 diye yaygara yaptı,şu an bakıyorum hiç biri yok ortada hepsi silinmiş.Biz hep aynıyız,sözünden dönen onlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Ayrıca dolar yükselse ne olcak aga,düşünce görelim biz o kıpırtıyı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Alıntı narth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga yıl olmuş 2015 fotoya bak yaw
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)