Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım birşey var.
    Sanki bu motoru Mondial mi üretiyor da "Mondial'in kıytırık motoru" diyorsunuz.

Bu modeli Honda getirseydi Honda'nın kıytırık bir modeli diyebilecek miydiniz?
    Ne kadar saçma ön yargılarınız var.
    Eski Mt böyle olacaksa mümkünse hiç gelmesin.
    Mondialin derin dondurucudan başka şey üretmediği elbet biliyorum. Muhtemelen onun da çok parçası çinlidir. Ama isterse husqvarna getirip satsın benim buradaki resmi ve hukuki muhatabım mondialdir. Siz hiç mondialin sadece bir sezon getirdiği motor için parça aradınız mı? Ayrıca Hondanin bir modeli için de kıytırık model derim zira ben hiçbir başlıkta konuyu çin japon zemininde değerlendirmedim, o seviye konuşacak lafı olmayanların seviyesi. İşin bir başka boyutu ise ben bu motorun potansiyel alıcılarındanım ve gerek servis gerek satış gerekse satış sonrası olarak ciddi anlamda kurumsallaşamamış bir firmayı her türlü eleştiririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok üstad msx 125 e honda diye 8000 tl verilir rx3 e verilmez
    Sen verirsin babuş (ki zaten vermişin bikere Gundial'e).....neden yine vermeyesin!!! Vermeye alışmışsın bikere....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İyi diyorsunuz da bu motor Mondial'in diğer uyduruk modelleri gibi adı sanı üreticisi belli olmayan bir medel değil. Motoru Zongshen'in ürettiğini, Mondial benzeri firmalar tarafından olsa da ABD'de, İngiltere'de ve Rusya'da satıldığını herkes biliyor. Üstelik satanlardan birisi de M1nsk firması. Gerçi onlar kendilerine özel 17" arka jant taktırıyorlar ama kalan kısımları, özellikle motoru hep aynı. Mondail'in Zongshen üretimi Z-One gibi modelleri gayet güzel motorlar. Dolayısıyla endişe edilmesi gereken tek şey Mondial servislerinin bu motora adam gibi bakım yapıp yapmayacakları. Bu arada M1nsk'in motoru da 17" janttan mıdır nedir biş başka güzel duruyor.

http://minsk-moto.com/en/enduro/trx-300i.html
    fedos bunu beğendi.

Mink de renk kartelası da geniş...
    yeşil veya beyaz diyorum

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Kulakları çınlasın Ekrem ATA Bey (Bajaj satış temsilcisi) bu tür soruların hepsine forum-mail-telefon vb. her türlü iletişim yoluyla birebir cevap veriyor. Ben ağustos ayında Pulsar almaya karar verirken çok etkili olmuştu bu ilgisi. Hatta Bayii ile yaşadığım bir sıkıntı için bile bizzat telefonla görüşüp bayiinin bana dönmesini ve durumu düzeltmesini sağlamıştı. Bazı arkadaşlar kalite konusunda tereddütlü yaklaşmışlar, Mondial sadece distribütör olarak mu motorun arkasında. Mondialin "logo" su dışında motor üzerinde bir üretimi yok. Asıl iş teknik hizmet ve destekte saklı. Hemen tü kaka yapmayalım hele bi gelsin binelim görelim servise götürelim gömülecekse öyle gömeriz diyorum ben...
    emc2, fedos, oluroyle ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı katilkoala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulakları çınlasın Ekrem ATA Bey (Bajaj satış temsilcisi) bu tür soruların hepsine forum-mail-telefon vb. her türlü iletişim yoluyla birebir cevap veriyor. Ben ağustos ayında Pulsar almaya karar verirken çok etkili olmuştu bu ilgisi. Hatta Bayii ile yaşadığım bir sıkıntı için bile bizzat telefonla görüşüp bayiinin bana dönmesini ve durumu düzeltmesini sağlamıştı. Bazı arkadaşlar kalite konusunda tereddütlü yaklaşmışlar, Mondial sadece distribütör olarak mu motorun arkasında. Mondialin "logo" su dışında motor üzerinde bir üretimi yok. Asıl iş teknik hizmet ve destekte saklı. Hemen tü kaka yapmayalım hele bi gelsin binelim görelim servise götürelim gömülecekse öyle gömeriz diyorum ben...
    ne güzel dediniz öyle..

müşterilerin beklentilerine cevap veremedikten sonra satıştan sonraki beklentileri nasıl karşılayacaklar,baştan fiyasko olur yoksa.
    ergün1968 bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Mondial firması KYMCO markasını alalı yıl olmak üzere. Hala parça ihtiyacı olan motosikletlerin parça teminini yapamadı. Mondial servislerine KYMCO marka motorlarımızı götürdüğümüzde aman biz motora bakamatız. elektronik donanım fazla enjeksiyonlu vs. söylemlerde bulunuyorlar. Eminim bu modeldede eline yüzüne bulaştırırlar.

Arkadaşlar mondial in bu makinası benim de takibimde bir kaç motorla beraber. Lakin bajaj ın gösterdiği ilgi mondial de yok. Açıkçası pulsar ı bajaj değil de mondial getirseydi bu kadar satmaz dı gibime geliyor. Mondial motorlar kullanıcılarının tanıtımı ile satan motorlar bence.

Ve bana kalırsa bu motor pek satmayacak.
    turkish39 bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söz hakkı çoktan Uğur Motora geçti bile. Umarım bir yetkili - ilgili buralardadır

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mondial in bu makinası benim de takibimde bir kaç motorla beraber. Lakin bajaj ın gösterdiği ilgi mondial de yok. Açıkçası pulsar ı bajaj değil de mondial getirseydi bu kadar satmaz dı gibime geliyor. Mondial motorlar kullanıcılarının tanıtımı ile satan motorlar bence.

Ve bana kalırsa bu motor pek satmayacak.
    Mondialle Kanuni arasında bi fark yok ki.Eğer Bajajın fiyatı hakkında deli gibi her koldan saldırmasaydık acaba bu kadar üstüne düşülürmüydü sanıyorsunuz.O zamanlar çoğu motosiklet kullanıcıları dalga geçmek yerine birlik olsaydı inanın daha da iyi olabilirdi.Fuarda bajaj standına gittiğimde adamlar motosiklet.netten nekadar muzdarip olduklarını söylemişlerdi fiyatı hakkında çok yorum yapılıyo bla bla blaaa diye.Hemen forumdaki kullanıcı adımı söyleyip kendimi tanıtmıştım ve sesim kısılana kadar tartışmıştım.Önemli olan dikkat çekmekti ve başardık.Ha fiyat indirimi olmadı ben alamadım ama hiç olmazsa zihniyet biraz olsun değişti.Bu arada Ekrem ATA abimizide unutmamak lazım.En önemli faktörlerden biride o bu konunda.Yılmadan bütün sorunlarla uğraştı ve işgüzar servislere de göz açtırmadı.Şu an mondialede dört koldan fikirlerimizi iletiyoruz fakat onlarda bi Ekrem abi çıkmadı daha.Amaç marka model fanatikliği hiç bir zaman değil bizde.Amaç her marka motosikletin kullanıcısı olduğunun bilincinde olup,b.k atmak yerine alacak olanları bilinçlendirmek.Ben getirdim sattım gerisine karışmam zihniyetini ortadan kaldırmak.O yüzden marka fanatikliğini bırakıp bir olmak gerekir.Eğer motosiklet dünyasında bişeylerin değişmesini istiyorsak tabi.Yoksa burada ona laf yetiştir,o markayı kötüle,binmediğin motor hakkında tü kaka de zaman kaybından başka bi işe yaramaz.9 yıldır çinli motosiklet kullanıyorum,inanın gerçekten bakımı için veya zevkim için olan şeylerin haricinde para harcamadım iki motosikletimede.Dediğim gibi herkes 20-30 bin verip motosiklet alamaz ama 5 liralık malı 10 bine almayı protesto edebilir ve distribitörlerin artık bizi aptal yerine koymalarına engel olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Bu arada ülgenhan arkadaşımın dediği gibi bu motorlar kullanıcıların tanıtımı ile satılan motorlar,reklama para falan harcamasınlar
    katilkoala, Carbondioxid ve search16 bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Memlekette bu model ile ilgili en çok fikir alışverişi buradan yapılıyor.

Mondial yetkilileri şurayı görse,kaale alsa,test motosikleti sunsa,fiyatı makul getirse satışta ciddi başarı sağlarlar.

İnsallah yetkililer buranın nabzını görüyordur.

Şayet bunlar görmezden gelinirse yazık ederler.

Artık motosiklet kullanıcıları çok daha bilgili,çok daha dünyaya entegre.

Düşünün bir motosiklet alırken ekonomi/yedek parça/kullanım koşullarına kadar en ince detayları planlayan bir kitle motosiklet sürücüleri.

O yüzden Mondial'in biraz daha müşterinin sesini dinlemesi gerekiyor.

Burada bile motosikleti Mondial'den daha çok tanıtan abilerimiz var.

Ver onlara bir test motoru,denesinler,test yazısı yazsınlar,bak ne güzel oluyor herşey
    turkish39, search16 ve Adventure58 bunu beğendiler.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Sanirim Lucas arkadasimiz mondiale forumda olani biteni bilgisini vermis mail atmis fakat daha cok mail atilmasi lazim yada direk telefon irtibatiyla tandik birilerinin mondilain yetkili konumdaki kisileriyle konusmasi lazim forumda olani biteni soylemesi yonlendirmesi lazim.

Forumdan EGELI rumuzlu abimiz vardi onun tanidiklari vardi aslinda konusup birseyler yapsa fena olmaz.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanirim Lucas arkadasimiz mondiale forumda olani biteni bilgisini vermis mail atmis fakat daha cok mail atilmasi lazim yada direk telefon irtibatiyla tandik birilerinin mondilain yetkili konumdaki kisileriyle konusmasi lazim forumda olani biteni soylemesi yonlendirmesi lazim.

Forumdan EGELI rumuzlu abimiz vardi onun tanidiklari vardi aslinda konusup birseyler yapsa fena olmaz.
    şu motoru kullanıp test etmek işlerimden dolayı nasip olmadı ama inanın burda yazılan her bir yorumdan her olumlu ve olumsuz fikirlerden,genç motosiklet sürücüsü arkadaşların beklentilerinden haberleri oluyor,inanın eski topiğe arkadaşımı zorla okutturmuştum neyse,en son dün arkadşımı aradığımda Çinde ymiş,galiba son rötüşları yapıyorlar dönünce etraflıca konuşucaz,inşallah fiyatıda herkesin beklentisi doğrultusunda belirlerler.
    06 EB 8036
    09 R 5520

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Arkadaşlar Uğur Motorlu, KYMCO sitesini açmış, harika olmuş. Bu adamların işi ciddiye aldıkları web sayfasına harcadıkları emekten belli. Ben çok beğendim, ödüllük çalışma resmen. http://www.kymco.com.tr/

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    herkeze selam. bu motor subatta üretim bandına girecekmiş diye yazan arkadaşlar. size sesleniyorum. mevcut motorlar nerde üretildi. evdemi yaptılar. motor vardır muhtemeln. Uğur fuarda bakacak rakip varmı yokmu. duruma göre getirecek. geçen sene bajaj pastayı kaptı. bunlar baktı 250 lik iyi kazandırıyo. netip motora ihtiyaç var. honda cbr, kawasaki ninja, megelli, huyosong, pulsar tip olarak kullanış tarzı sitili birbirine yakın motorlar. inazuma biraz farklı fakat gençlere hitap etmiyor. tip ve fiyat olarak. 250 scuter gırla piyasada. ben geçen sene forumda yazmıştım 250 turing getiren yokmu diye.yamahada uyandı. onlarda getirecek 250. ugurda fuardan sonra bakacak duruma. kaça satarız kaç tane satarız.durma göre göre hareket edecek. 7500 tl üzeri olursa pek satmaz. almayı düşünenlerde riske girmez. 2. el motor satmak zor. hep ölücü millet.bekleyip göreceğiz. eldeki bir kuş daldaki on kuştan kıymetlidir. fuarda eldekilerden yana yapalım seçimimizi.
    Arap Kadri, Motor_Derili ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Xciting 400 gelmiş: http://www.kymco.com.tr/urunler/1001...ting_400i.aspx

Umarım Venox başta olmak üzere bir kaç düz motosiklet modeli getirirler.
    mehmetenis bunu beğendi.

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selam. bu motor subatta üretim bandına girecekmiş diye yazan arkadaşlar. size sesleniyorum. mevcut motorlar nerde üretildi. evdemi yaptılar. motor vardır muhtemeln. Uğur fuarda bakacak rakip varmı yokmu. duruma göre getirecek. geçen sene bajaj pastayı kaptı. bunlar baktı 250 lik iyi kazandırıyo. netip motora ihtiyaç var. honda cbr, kawasaki ninja, megelli, huyosong, pulsar tip olarak kullanış tarzı sitili birbirine yakın motorlar. inazuma biraz farklı fakat gençlere hitap etmiyor. tip ve fiyat olarak. 250 scuter gırla piyasada. ben geçen sene forumda yazmıştım 250 turing getiren yokmu diye.yamahada uyandı. onlarda getirecek 250. ugurda fuardan sonra bakacak duruma. kaça satarız kaç tane satarız.durma göre göre hareket edecek. 7500 tl üzeri olursa pek satmaz. almayı düşünenlerde riske girmez. 2. el motor satmak zor. hep ölücü millet.bekleyip göreceğiz. eldeki bir kuş daldaki on kuştan kıymetlidir. fuarda eldekilerden yana yapalım seçimimizi.
    Attığım mail sonucu Uğur Motor'dan müşteri temsilcisi bir bayanla görüştüm ve bana söylenen bu. Kastettiği seri üretime (bayiilere dağıtılmak üzere) geçileceği olabilir. Tanıtım amaçlı çinden kargoyla getirilmiş yada sınırlı sayıda üretilmiş olabilir o gördüğümüz motorlar. Sadece görüşmemi paylaştım, daha detaylı bilgi için siz de telefon yada mail yoluyla ulaşabilirsiniz.
    Adem Balkan bunu beğendi.

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    uğur motorlu araçlar'ın firması kaskcım web adresinden iki kask alayım dedim iki elleri ile bi ..klerini doğrultup satış yapamadılar. motormu alınır bunlardan.

onların üretim bandı dediği, kasada gelen motorun ön tekerini takıp, gidonu doğrultup, sıvıları koymaktan ibaret malesef...
    katilkoala ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Bende kasa yapısı dolayısı ile meraklıyım ve takipteyim. Ama o kasa o cüsse 120 kmh az yav hani 150 160 yapsa son hız yeter di beee
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)