Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bir firma, elektirilki bisikleti bile fuara getirip tanıtıyorsa bunu neden getirmesin .Azıcık mantık yahu heyecan yapmayın.Bayi kapsamında tanıtımı yapılmışsa fuardada yapılır elbet.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Mondi ye bulasmayin.
    Enjeksiyon onlarin isi diil.
    Bilgisiz ve ekipmansiz servisleri ile ilgisiz organizasyonla bunlar sizin paranizi alir birakirlar.

Ben Mondila MR250 modelini enjeksiyonlu, yurt disinda amerikada su an hatirlayamadigim bisey markasi ile zaten satiyorlar bilgisi ile almistimda ne cektim ondan.
    Enjeksiyon sistemini kontrol icin Manisadan usta bekledik.
    Servislerde enjeksiyon sistemi kontrol aletleri yok.

Fren diskinin yamuklugunu anlatamiyorum. Simdi guluyorum aglanacak halime.

Neyse simdi gecmisim depresti.

Motor belki iyidir referansi iyidir, ama Mondi iyi degil. Tecrube ile sabit.

Ben yandim siz yanmayin.

Saygilar.

Motosikleti
    MT-07
    Ammada taktınız şu arka tekere , adamlar siz gıcık olun diyemi koyuyor 15 inç tenere gibi yapmışlar işte arazide büyük rahatlık sağlıyor
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Beni aradıklarında konuştuğum kişi bu sene fuara katılmayacaklarını söyledi.
    dadaş-bb bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Hadi diyelim fuara katılmadılar / katılmak istemediler. Bari test motoru verseler de insanlar baksa etse nedir ne değildir.

En azından uzun yol dağlara taşlara diye övünen motorlarıyla en az 3000-4000 bin km Türkiye turu test sürüşleri yapılması lazım ve alınan sonuçlardan sonra da ona göre alıcı kitlesi zaten oluşur.

Bakalım sabır ne olacak nasıl gelecek kaç tl ye gelecek zaman gösterecek, tabi gelirse

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni aradıklarında konuştuğum kişi bu sene fuara katılmayacaklarını söyledi.
    Peki piyasaya ne zaman çıkacakmış motosiklet ve yaklaşık fiyat ne olabilirmiş başka bilgi detay var mı ?
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fiyatı 9.999 lira 99 kuruş olabilir yada 8.999 lira 99 kuruş

Motosikleti
    4. motor Honda
    fuarda göremeyeceksek konu kapanabilir

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fuarda Mondial yer almayacak. Dolayısıyla bu motoru göremeyeceğiz fuarda. Uğur motorlu araçlar ile forum adına iletişime geçtik, ellerinde şu an için test edebileceğimiz bir motorları yok (Türkiye'ye giriş yapmış olan motoru bayii toplantıları vb. etkinlikler için kullanıyorlar). Bize söylenen, Şubatta motor üretim bandına girecek, ama tahminim üzerine sadece marka basacaklarından yaza girmeden bayilere dağıtımı başlanacak. (Kişisel görüşümdür, kesin bir bilgi yok satış zamanı ile ilgili)
    Bayiilere test motoru verirler yada vermezler (yine kişisel görüşüm, vermeyeceklerdir) forum olarak test edip detaylı bir inceleme yazısı yazmak için emin olun uğraşıyoruz.
    dadaş-bb, katilkoala, turkish39 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Mondial in bu sene RX3 sehir efsanesinden baska sunacagi model yok demek ki fuara katilmadigina gore. Ben bu motor icin fuari bekliyordum. Hele ki fuar zamani da gelmeyecekse beklemeye de gerek yok. Imternette videolari gezen RX3 lerin Turkiye ye emin olun kalitesi dusuk malzemeyle uretilmisi gelir.Hani su bayilerde sifir olup sagi solu paslanmis kalitede. Ama genel anlamda Mondial para-kalite baglaminda uygun. 3 kere sifir alip ucunude ortalama 20.000 kmde satmis biri olarak soyleyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Bu arada Honda nin adi yok katilimci listesinde. Katilmiyormu?
    http://www.motobikeexpo.com/katilimci-listesi/

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    ben beyendim benimkisi 123000 km de ve motor tık demedi tabi pürüzleri oldu ama bunlar aşırı maliyetli öyle çözülmeyecek şeyler değildi uzun lafın kısası 8000 8500 bu motor için güzel fiyat 2.el japon alıp yolda giderken yok piston sıkıştı yok yok şu oldu deyip devamlı servis ve parça düşünmemel lazım çünki japonların parçalarıda iyi para zaten bir japonu adam satıyorsa demektirki kronik problemleri oluşuyor dur heleki bu tip şeylerle bence endişe edilmeden alınabilecek motor bendeki 250 hala çalışıp yola gide biliyorsa alalı baya oldu bu da hayli hayli 5 6 seneyi rahat üstünde geçirisiniz bazıları max le bizim 250 likleri kıyaslıyor onlar la bile arada dağlar kadar ucurum var kafadan motor bloğu amortisörler gibi başka bir şeyse artık japonların parçalarının büyük kısmıda çinde üretiliyor bir düşünün adamlar japonlardan örendikleri şeyi neden kendi çıkarları için yapmasınlar her zaman motor için derimki yağını suyunu adam gibi bakın servise soktuğunuzda servistekilerin içinize sinmediğini farkederseniz uyarıda bulunun yada servis değiştirin servisler motorunuzun bir çok parçasını bozar özrlikle civata olan yerleri ama iyi bir motor ustası bulun hobi için çalışan en önemlisi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi diyelim fuara katılmadılar / katılmak istemediler. Bari test motoru verseler de insanlar baksa etse nedir ne değildir.

En azından uzun yol dağlara taşlara diye övünen motorlarıyla en az 3000-4000 bin km Türkiye turu test sürüşleri yapılması lazım ve alınan sonuçlardan sonra da ona göre alıcı kitlesi zaten oluşur.

Bakalım sabır ne olacak nasıl gelecek kaç tl ye gelecek zaman gösterecek, tabi gelirse

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Peki piyasaya ne zaman çıkacakmış motosiklet ve yaklaşık fiyat ne olabilirmiş başka bilgi detay var mı ?
    Adamın bana söylediği, Mart başında motoru bayilerde görebileceğimiz yönünde... Test motoru konusunda kesin bir şey demedi ama CR1 için test sürüşü yaptırdıklarını, bunun için de yaptırılabileceğini söyledi. Gerçi ben Bursa'da CR1'i test etmek istediğimde yönlendirdikleri bayi test ettirmedi, motorun üzerine yattı sanırım. Zaten oto galerici formatında cahil tiplerdi, aklıma geldikçe sinir oluyorum. Siz test motoru isteğinizi internetten form doldurarak yapın, onlar size dönüyorlar. Forumdan baskı olursa yaptıracaklardır. Yaptırmazlarsa Kadırga 250'nin durumundan beter olurlar ki onlarda test motoru vardı ve motor gerçekten fena değildi.
    katilkoala ve Adem Balkan bunu beğendiler.

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Bizzat müşteri temsilcisini aradım 2015 fuarda olmayacaklarını söyledi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Lazim degil fuara gelmesinler getirmesinler. Test motoru yapsinlar ve fiyatini uygun tutsunlar zaten alicisi belli olur.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    geçen sene de mondial fuarda yer almamıştı demek ki bu sene de fuarda yer almicaklar, değişen bir şey yok zaten fuara gelse ne olur gelmese ne yeter ki bayilerde test motoru olsun, her bayide test motoru olacağını sanmam, yeni getirdiği 150-180 modellerini bile bazı bayiler yoluyla test ettirmişti.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Fuarda yoklar muhtemelen test motoru da olmayacak açıklama bekliyorsun bilgi istiyorsun oda yok fiyat da beklentilerin ustunde olursa bu kadar büyük bir heyecanı iç edecekler. Yazık olacak.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir başka markanın, on numara beş yıldız pazarlama müdürü abisi var.Burada yazılan kullanıcı yorumlarına çok dikkat eder.
    Sanırım uğur motorlu araçlarında ,benzer yönteme başvurması gerekiyor.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Şu model sayesinde başlık aylardır güncelden düşmedi. Mondialin kıytırık bir modeli aylarca hit oluyor, hey gidi eski mt hey...
    dyavol-77 bunu beğendi.

Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu model sayesinde başlık aylardır güncelden düşmedi. Mondialin kıytırık bir modeli aylarca hit oluyor, hey gidi eski mt hey...
    Anlamadığım birşey var.
    Sanki bu motoru Mondial mi üretiyor da "Mondial'in kıytırık motoru" diyorsunuz.

Bu modeli Honda getirseydi Honda'nın kıytırık bir modeli diyebilecek miydiniz?
    Ne kadar saçma ön yargılarınız var.
    Eski Mt böyle olacaksa mümkünse hiç gelmesin.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    eğri oturup doğru konuşalım. bu güne kadar mondialin, asyanın, kanuni'nin türkiyeye getirdiği motorların kalitesi belli. çokta ahım şahım şeyler değil hatta büyük bir kısmı 1 yılını doldurmadan dökülmeye başlıyor (özellikle scooterlar). bakıyorsun montaj dandik şu dandik bu dandik plastik aksam desen bildiğin oyuncak plastiği (tamam biraz abartı oldu ama yinede kaliteli birşey olduğu söylenemez). e hal böyle olunca amaçta para kazanmak olunca bir hondanın yamahanın vs 1-2 tık altı fiyata satarak ve düşük fiyatlara getirerek (nasıl ucuzlar bir yerlerden kısarak) adamlar sattı veya satmaya çalıştı. dikkat ederseniz bunların en çok tutulan motorları genelde en ucuz fiyatlı ve en basit olanlarıydı nezaman biraz detaylı birşey gelse orası arızalanır burası arızalanır vs. bu gelen motordada benzeri durumlar olacağını düşünüyorum (keşke olmasada nasılda g*t oldun diye gülseniz eminim bunu hepinizden çok ben isterim). ama bu motorun şöyle bir artısı olacak 250cc sınıfında enduro görünümlü bir motor türkiyeye gelmedi (geldiysede özür). birde yançanta filan eklemişler tamam görünüm çok güzel ama alüminyum vs beklemeyin bence çok büyük ihtimalle plastik olacak.

kısacası bekleyip göreceğiz inşallah güzel bir motor gelir.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben beyendim benimkisi 123000 km de ve motor tık demedi tabi pürüzleri oldu ama bunlar aşırı maliyetli öyle çözülmeyecek şeyler değildi uzun lafın kısası 8000 8500 bu motor için güzel fiyat 2.el japon alıp yolda giderken yok piston sıkıştı yok yok şu oldu deyip devamlı servis ve parça düşünmemel lazım çünki japonların parçalarıda iyi para zaten bir japonu adam satıyorsa demektirki kronik problemleri oluşuyor dur heleki bu tip şeylerle bence endişe edilmeden alınabilecek motor bendeki 250 hala çalışıp yola gide biliyorsa alalı baya oldu bu da hayli hayli 5 6 seneyi rahat üstünde geçirisiniz bazıları max le bizim 250 likleri kıyaslıyor onlar la bile arada dağlar kadar ucurum var kafadan motor bloğu amortisörler gibi başka bir şeyse artık japonların parçalarının büyük kısmıda çinde üretiliyor bir düşünün adamlar japonlardan örendikleri şeyi neden kendi çıkarları için yapmasınlar her zaman motor için derimki yağını suyunu adam gibi bakın servise soktuğunuzda servistekilerin içinize sinmediğini farkederseniz uyarıda bulunun yada servis değiştirin servisler motorunuzun bir çok parçasını bozar özrlikle civata olan yerleri ama iyi bir motor ustası bulun hobi için çalışan en önemlisi.
    Yok üstad msx 125 e honda diye 8000 tl verilir rx3 e verilmez
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)