Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağlanıp sızlanalım dersen hemen yaparık ama mantıklı bişey istersen tek başına kalabilirsin.
    Maili yazdım. Genelde mail atınca cepten arayıp detaylı görüş alıyorlar. Çok fazla kişinin yazmasına gerek yok, bence 10 kişi bile aynı talepte bulunsa dikkatlerini çekecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc motorlarla ilgili ötv düşüşü geçen yıl (sanırım 2013 de)yapıldı. Daha fazla vergi düşeceğini zannetmem. Ama benim konuştuğum bayi fiyatı 8400 TL olarak verdi ve genel olarak uyguladıkları kredi kartına 9 taksit işleminin buna da uygulanacağını söyledi. Motorlar fuardan sonra satışa sunulacakmış ve renk olarak bayinin söylediği: mavi, beyaz ve siyah!? (zongshenin siyah rengi yok. Bu renk acaba özel olarak mondiale yönelik mi bilmiyorum)olacakmış. Ben siyah renk zongshen'de yok dediğim halde ısrarla (bir telefon görüşmesinden sonra) var dedi. Bekleyip göreceğiz.
    ÖTV düşüşü 2001'de olmuştu. Bence böyle söylemler varsa altında bir şeyler yatıyordur. İnşallah doğrudur. En azından düşüş yapmasınlar da 250 cc limitini 300 cc'ye çıkarsınlar ona da razıyım hatta onu tercih ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maili yazdım. Genelde mail atınca cepten arayıp detaylı görüş alıyorlar. Çok fazla kişinin yazmasına gerek yok, bence 10 kişi bile aynı talepte bulunsa dikkatlerini çekecektir.
    Geçen yıl bu zamanlar hayalimdeki motosiklet pulsar içi neler yaptım neler.Fuara gittiğimde adamlar motosiklet.nette biri var ondan çok muzdaribiz dediler,ben de ahanda o benim dedim.Sonuçta koca forumda bi kaç kişi,bir elin parmağını geçmez destek bulamadım.Dalga konusu bile oldum.Bu motoru da iki hafta önce gördüm,iki haftada fiyatı onbini buldu bile Bazen düşünüyorum niye birlik olamıyoz diye,motorcu sitesi yaw burası marka model önemlimi? Niye 3 Liralık motora 10 lira veriyoz.Ay sustum sinirlerim zıpladı gene
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial'in Zongshen'den getirttiği ürünmüş bu, parça kalitesi 2006'da ki kartondan atölye motorları gibi değildir diye tahmin ediyorum. Uzun yol gidilir mi? bence gidilir millet nelerle gidiyor bununla mı gidilmeyecek. Her türlü motor uzun yol gider bence, cesaret istek sürücüde iş biter. Kimse bu motoru alıpta ralli yapmayacak. Benim aklımda tek soru işareti var oda, fiyatı. 7-8 olursa dusunulur. "Bence"
    Elemanın birisi bununla Çin'den İstanbul'a geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yıl bu zamanlar hayalimdeki motosiklet pulsar içi neler yaptım neler.Fuara gittiğimde adamlar motosiklet.nette biri var ondan çok muzdaribiz dediler,ben de ahanda o benim dedim.Sonuçta koca forumda bi kaç kişi,bir elin parmağını geçmez destek bulamadım.Dalga konusu bile oldum.Bu motoru da iki hafta önce gördüm,iki haftada fiyatı onbini buldu bile Bazen düşünüyorum niye birlik olamıyoz diye,motorcu sitesi yaw burası marka model önemlimi? Niye 3 Liralık motora 10 lira veriyoz.Ay sustum sinirlerim zıpladı gene
    Fiyat konusu ayrı bir şey ama test sürüşü tamamen niyetle ilgili. Önce test ettirsinler ki o fiyat eder mi anlayalım. Kanuni Pulsar için bu konuda her türlü kolaylığı yaptı. 3 defa test ettim ben o motoru, en sonunda almadım o ayrı ama fiyatından dolayı değil.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Elemanın birisi bununla Çin'den İstanbul'a geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Fiyat konusu ayrı bir şey ama test sürüşü tamamen niyetle ilgili. Önce test ettirsinler ki o fiyat eder mi anlayalım. Kanuni Pulsar için bu konuda her türlü kolaylığı yaptı. 3 defa test ettim ben o motoru, en sonunda almadım o ayrı ama fiyatından dolayı değil.
    Genelde bu motoru beyaz eşyacılar sattığı için baştan satılacakmı diye 1er tane getirirler,test sürüşü her markada olması lazım ama,bizde işler değişik biraz.Bayiler bizi değil biz bayileri memnun etmeye çılışoyoz nedense Bizde durum farklı,biri alır,bütün niyeti olan olmayan arkaaşlar motora biner test eder,öyle bulduk çözümünü
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Elemanýn birisi bununla Çin'den Ýstanbul'a geldi.
    Bizim forum sakinleri fazla pimpirikli yok o gitmez yok bu durmaz vs.vs. Yabancı forumlarda biraz araştırınca millet nerelere gidiyor varya. En basit örnek Forumdan "Mesut Hoca" Adam Cbf150'yle nerelere gidiyor ve daha cok gidecektirde. Bu iş cc isi degil yurek işi.
    cengoabi bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    ÖTV düşüşü 2001'de olmuştu. Bence böyle söylemler varsa altında bir şeyler yatıyordur. İnşallah doğrudur. En azından düşüş yapmasınlar da 250 cc limitini 300 cc'ye çıkarsınlar ona da razıyım hatta onu tercih ederim.
    Sanırım yanlış hatırlıyorsunuz. 2006'da ötv artışı oldu ve daha önce %7 olan ötv 250 cc'ye kadar olan modellerde %22'ye, daha yüksek cc'lilerde %37'ye çıkartıldı. Birkaç sene böyle devam edip muhtemelen 2010 yılı civarında sadece 250 cc'ye kadar olan motorların ötv'si %8'e düşürüldü. Muhtemelen bahsedilen bayının söylediği ötv düzenlemesi aşağıdaki link ve haber paragrafında açıklanan ve "moted" tarafından maliye bakanlığına yapılan öneridir. Burada 250 cc'leri etkilen bir şey yok: (21 Temmuz 2014 tarihli haber)

http://www.motoetkinlik.com/moted-otv-indirimi-istiyor/

"MOTED, motosiklete uygulanan ÖTV oranının düşürülmesi ve MTV muafiyetinin genişletilmesi için Maliye Bakanlığı’ndan destek bekliyor. ÖTV oranının 250 cc ile 800 cc arasındaki motosikletlerde yüzde 16’ya, 800 cc ile 1200 cc arasındaki motosikletlerde yüzde 22’ye indirilmesini isteyen MOTED, 100 cc’ye kadar olan MTV muafiyetinin de 125 cc’ye kadar genişletilmesi talep ediyor"
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım yanlış hatırlıyorsunuz. 2006'da ötv artışı oldu ve daha önce %7 olan ötv 250 cc'ye kadar olan modellerde %22'ye, daha yüksek cc'lilerde %37'ye çıkartıldı. Birkaç sene böyle devam edip muhtemelen 2010 yılı civarında sadece 250 cc'ye kadar olan motorların ötv'si %8'e düşürüldü. Muhtemelen bahsedilen bayının söylediği ötv düzenlemesi aşağıdaki link ve haber paragrafında açıklanan ve "moted" tarafından maliye bakanlığına yapılan öneridir. Burada 250 cc'leri etkilen bir şey yok: (21 Temmuz 2014 tarihli haber)

http://www.motoetkinlik.com/moted-otv-indirimi-istiyor/

"MOTED, motosiklete uygulanan ÖTV oranının düşürülmesi ve MTV muafiyetinin genişletilmesi için Maliye Bakanlığı’ndan destek bekliyor. ÖTV oranının 250 cc ile 800 cc arasındaki motosikletlerde yüzde 16’ya, 800 cc ile 1200 cc arasındaki motosikletlerde yüzde 22’ye indirilmesini isteyen MOTED, 100 cc’ye kadar olan MTV muafiyetinin de 125 cc’ye kadar genişletilmesi talep ediyor"
    Pardon yanlış yazmışım, 2011 diyecektim.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim forum sakinleri fazla pimpirikli yok o gitmez yok bu durmaz vs.vs. Yabancı forumlarda biraz araştırınca millet nerelere gidiyor varya. En basit örnek Forumdan "Mesut Hoca" Adam Cbf150'yle nerelere gidiyor ve daha cok gidecektirde. Bu iş cc isi degil yurek işi.
    bir önceki motoru cbf1000 olan bir kişi onu satıp bajaj boxer 150 alıp ege sahillerini koylarını tepe bayır demeden gezmiş. burda değil ama başka bir forumda yazdıklarını ve çektiği fotoğrafları incelemiştim. dediğiniz gibi bu cc işi değil yürek işi

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir önceki motoru cbf1000 olan bir kiþi onu satýp bajaj boxer 150 alýp ege sahillerini koylarýný tepe bayýr demeden gezmiþ. burda deðil ama baþka bir forumda yazdýklarýný ve çektiði fotoðraflarý incelemiþtim. dediðiniz gibi bu cc iþi deðil yürek iþi
    İnzell yani Alp kaptanı tanıyorum pırıl pırıl bi abimizdir kendisinede buradan selam olsun.

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

https://www.facebook.com/pages/G%C3%...293743?fref=ts Sayfasında mevcut yorumları göz önünde bulundurarak

İzmitt mağazasında imiş , Güven bisiklet mondial bayi, rx3 siparişi vermiş. Yetkililere göre, fiyat 9.500 - 10.000 arası , Şubat sonuna doğru da dağıtım yapılacakmış.

" Motorsiklet enjeksiyonludur.6 ileri ve 250 cc su soğutmalı.bende bu markanın 150 cc olan modeli var ve uzun km yapılabiliyor hava soğutmalı olmasına rağmen.Bu motorun özellikleri çok daha yüksek.UZUN KM SORUNSUZCA YAPILABİLECEĞİNE EMİNİM " gibi bir söylemleride mevcut yorumda.
    Çok merak ettim işkembe-i kübrada'dan sallar ikene hiçmi gırtlağına takılmamış, 150cc ZS177MM hangisi oluyor imiş??, atılırda bukadar değil yahu, el insaf (size değil yazdıklarım, alıntı yaptığınız, zevata.)

Benzin pompası depo içerisinde imiş, ve 4 litre kadar soğutma için vsvsvs, bunu okuduktan sonra, tüm dikkatim ve hevesim kaçtı doğrusu, bilemiyor diğer benzin pompalılar aynı smantıkta ve sıhhatli çalışıyor ise bişey diyemem ancak bana çok sakat geldi bu durum.

Fiyat konusuna gelir isek, maximum 8000, fazlası verilmemeli.

İmza : Doğruyu söyleyen Davud.
    katilkoala bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok merak ettim iþkembe-i kübrada'dan sallar ikene hiçmi gýrtlaðýna takýlmamýþ, 150cc ZS177MM hangisi oluyor imiþ??, atýlýrda bukadar deðil yahu, el insaf (size deðil yazdýklarým, alýntý yaptýðýnýz, zevata.)

Benzin pompasý depo içerisinde imiþ, ve 4 litre kadar soðutma için vsvsvs, bunu okuduktan sonra, tüm dikkatim ve hevesim kaçtý doðrusu, bilemiyor diðer benzin pompalýlar ayný smantýkta ve sýhhatli çalýþýyor ise biþey diyemem ancak bana çok sakat geldi bu durum.

Fiyat konusuna gelir isek, maximum 8000, fazlasý verilmemeli.

Ýmza : Doðruyu söyleyen Davud.
    Kaynakca izmit,guven bisiklet mondial bayi , facebook hesaplarindan açıklama yapmışlar.oradan alıntıladim bende.. Yetkilerle görüşmeden bir bayi yalan yanliş bilgi patlasıminda bulunmaz herhalde diye düşündüm.

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynakca izmit,guven bisiklet mondial bayi , facebook hesaplarindan açıklama yapmışlar.oradan alıntıladim bende.. Yetkilerle görüşmeden bir bayi yalan yanliş bilgi patlasıminda bulunmaz herhalde diye düşündüm.
    Belirttiğim gibi size değil yazdıklarım, hasılı 150cc sanırım zongshen kökenli başka tip motordan dem vurmuş, neyse benim bildiğim en iyi ZS177MM sahibi olduğumdur

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Günümüzde uzun yol yapılamayan 150 cc motor mu kaldı ? RX3'te Rus incelemelerinde gördüğüm kadarıyla çift radyatör var. Çöl sıcağında bile seyahat edilir. Ayrıca enjeksiyon sistemi Delphi, gösterge tablosu Siemens imiş (inceleme videolarında söylenen). Benim için tek soru işareti titreşim. Yağ gibi çalıştığını göreyim, fiyatı da uyarsa büyük ihtimalle alırım veya almaya çalışırım. Tüm okuduğum kullanıcı yorumları ve testlerden sonra ne performansı ne de konforu ile ilgili olarak kafamda en ufak bir soru işareti yok.

Motosikleti
    MT-25
    Belirttiðim gibi size deðil yazdýklarým, hasýlý 150cc sanýrým zongshen kökenli baþka tip motordan dem vurmuþ, neyse benim bildiðim en iyi ZS177MM sahibi olduðumdur
    Farkındayim sorun yok

Nicki hatirlayamadim ama bir . Bir üye yabancı forumda okumustu,geride sayfalarda vardir telefondan teyit edemiyorum , denildigi üzere yakıt kapasitesi 16 olsada, 12 lt kullanılabilir yakıt . kapasitesine sahip oldugu durumu , doğru olabilir mi e depoda yakıt var 4 lt kalana kadar kullan,kontrol et mi yapılacak nasil is oldu o . ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Günümüzde uzun yol yapýlamayan 150 cc motor mu kaldý ? RX3'te Rus incelemelerinde gördüðüm kadarýyla çift radyatör var. Çöl sýcaðýnda bile seyahat edilir. Ayrýca enjeksiyon sistemi Delphi, gösterge tablosu Siemens imiþ (inceleme videolarýnda söylenen). Benim için tek soru iþareti titreþim. Yað gibi çalýþtýðýný göreyim, fiyatý da uyarsa büyük ihtimalle alýrým veya almaya çalýþýrým. Tüm okuduðum kullanýcý yorumlarý ve testlerden sonra ne performansý ne de konforu ile ilgili olarak kafamda en ufak bir soru iþareti yok.
    Gerçekten arastirmissiniz,telefondan yazamadim cevaplaya basivermisim..

Gerçekten arastirmissiniz.. Bi bilginiz var mi kullanilabilr yakıt deposu ltsine?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakıt pompasının deponun içerisinde olmasının benim nazarımda köti bir tarafı yok. Sökülebilitesi çok zor olmadıktan sonra isterse ön maşanın içine koysun.
    Bana 8000-8500 lira hayal gibi geliyor, hatta 9.000 Lira bile belki dedirtiyor.
    Keşke yazdığımı yalatsa bana sayın yetkililer ama...
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    İnşallah motor ihtişamlı diye mondialde sizin gibi hareket etmez ,ne kadarda hazır olanlar var 10.000 vermeye, idda ediyorum 7.500 e yok satar 8.000 e çok satar 8.500 e.az.satar 9.000 e satamaz elinde patlar , sonrada bi daha 250 cc getirmezler
    turkish39, papazkemal ve murat 60 bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Belirttiğim gibi size değil yazdıklarım, hasılı 150cc sanırım zongshen kökenli başka tip motordan dem vurmuş, neyse benim bildiğim en iyi ZS177MM sahibi olduğumdur
    bahsi gecen 150 cc zongshen uretimi hava sogutmalı 150 one modeli

http://en.zongshenmotor.com/?q=node/894
    mondialin sattıgı z-one modeli
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Arkadaş gelse de incelesek, görüntü tam istediğim gibi. O topcaseden kutrulup iş görür birşey takacaksın, off of, ne gezilir bununla. Bende Erdem Bey gibi düşünüyorum. Yakıt pompasının yeri benide çok ilgilendirmiyor. O zıkkımı oraya koyabildiklerine göre sökülebiliyordur da. Çok titreşmiyorsa bence alınır binilir. Tabiki fiyat politikasına göre bakacaz duruma. 8500'ün üzerinde olursa zor satar.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah motor ihtişamlı diye mondialde sizin gibi hareket etmez ,ne kadarda hazır olanlar var 10.000 vermeye, idda ediyorum 7.500 e yok satar 8.000 e çok satar 8.500 e.az.satar 9.000 e satamaz elinde patlar , sonrada bi daha 250 cc getirmezler
    Benden 11 bin Valla muadilleri öyle janim...Benim gibi düşünen insanlar oldukça o dediğin fiyatlara motor rüyanda bile alamazsın.Çünkü benim gibi düşünen çok insan var.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    spil444 ve mehmetenis bunu beğendiler.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)