Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Görümesi gereken bir doğa güzelliği,Taşyaran vadisine motosikletle bir bölümüne kadar gidebildikden sonra kalan kısmı tırmanarak tamamlamak gerekiyor yaptığım gezintide ve dönüşte çektiğim videoyu paylaşmak istedim iyi seyirler( kanala abone olmayı unutmayın)
    Salih_T, CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı CumhurAYAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen izah edildiği gibi aldığın motorda tur camı yada halk arasında ön cam siperi denilen hadise siyah cam ise yukarıda verilen talimatı uygula ücretsiz biraz daha yüksek ve şeffaf tur camı ile bakım için kullanılacak yukarıda resimlerde gördüğün iki parçadan oluşan orta sehpayı ücretsiz gönderiyorlar[COLOR="Silver"]

Şu ürünleri almayı düşünüyorum fikriniz varmı

http://www.ebay.com/itm/171982014901...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/272092835420...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/191475274444...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/171633476272...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/381459861423...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/271985839754...%3AMEBIDX%3AIT
    Spy 5000 i tavsiye ederim kullanıyorum.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Promosyon parçalarım bugün elime ulatı, hızlı gönderi için Mondial'e teşekkürler. Tur camı umduğumdan ufakmış umarım iş görür. Bir de orta sehpanın nasıl kullanılacağını tam kestiremedim, kullanan bir arkadaş sehpaya alınmış bir resim atabilse çok yararlı olacak.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanan bir arkadaş sehpaya alınmış bir resim atabilse çok yararlı olacak.
    5-10 sayfa önce öyle bir foto vardı,emre kardeşimizin koyduğu fotoydu.

bu arada tüm arkadaşlara:geçen gün mondial'i aradım ve ben dahil birçok arkadaşımızın motor üzerinde sabit olan orta sehpaya ihtiyacımız olduğu ve bunu en azından yedek parça olarak getirip satmayı düşünüp/düşünmediklerini sordum.ilgili bölümlere bilgi verdiklerini ve olabileceğini söylediler.
    benim önerim :RX3 sahibi tüm arkadaşlarımızın,mondial'in sitesinin iletişim bölümüne bu konuyu yazmalarıdır.ne kadar çok mail ve talep olursa o kadar dikkate alınacak ve çözüme kavuşabilecektir.
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/PknPvv.jpg

bu arada tüm arkadaşlara:geçen gün mondial'i aradım ve ben dahil birçok arkadaşımızın motor üzerinde sabit olan orta sehpaya ihtiyacımız olduğu ve bunu en azından yedek parça olarak getirip satmayı düşünüp/düşünmediklerini sordum.ilgili bölümlere bilgi verdiklerini ve olabileceğini söylediler.
    benim önerim :RX3 sahibi tüm arkadaşlarımızın,mondial'in sitesinin iletişim bölümüne bu konuyu yazmalarıdır.ne kadar çok mail ve talep olursa o kadar dikkate alınacak ve çözüme kavuşabilecektir.
    Harbi benim motormuş
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    http://i.hizliresim.com/PknPvv.jpg

Üstat resim için sağol. Orta sehpa konusunda Yalova'daki irfmotor İrfan arkadaş çalışma yapabilir kanısındayım. Ktm ve Pulsar için yaptığı opsiyonel ekipmanlar gayet başarılı. Yalova Bursa civarından arkadaşlar kendisi ile temasa geçebilirlerse iyi olur. Motorunu bir müddet kendisine bırakma imkanı olan varsa motor üzerinde çalışıp prototip olarak yaptığı parçayı da motorun üstünde bırakıp hediye ediyor.

Motosikleti
    irfan benim sürekli yazıştığım birisidir.15 gün önce telefonla görüştüm ve konuyu paylaştım.bana;işlerinin çok yoğun olduğunu ama neden olmasın,yapabileceğini söyledi.bende aşağıdaki foto ve ölçüleri kendisine gönderdim.bakalım bekliyorum.ama şayet içimizde bunu yapabilecek bir arkadaşımız veya tanıdığı birisi varsa inanın bizim açımızdan çok makbule geçecek,kendisi de para kazanacaktır.

CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayaklar resimdeki gibi kullanılıyor o ayrıda ben gelen paketi ilk açtığımda motosiklete devamlı takarak kullanacağım birşey olacak diye düşünmüştüm. ama öyle değil ya o çok canımı sıktı bide görüştüğüm bir satış sorumlusu e bu kadar ağır motora orta sehpa olurmu diye bir cümle kurunca içimden ahlakımı bozup arkadaşa kükremek geldi neyse sonra alıştık

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

irfan benim sürekli yazıştığım birisidir.15 gün önce telefonla görüştüm ve konuyu paylaştım.bana;işlerinin çok yoğun olduğunu ama neden olmasın,yapabileceğini söyledi.bende aşağıdaki foto ve ölçüleri kendisine gönderdim.bakalım bekliyorum.ama şayet içimizde bunu yapabilecek bir arkadaşımız veya tanıdığı birisi varsa inanın bizim açımızdan çok makbule geçecek,kendisi de para kazanacaktır.
    http://i.hizliresim.com/1vVdo5.jpg
    http://i.hizliresim.com/v5X4Dr.jpg
    Bu arkadaş bu orta sehpa ile ilgili bir fiyat verirse bende görüşmek isterim İstanbul maslak ta yapan biri var yine geçmiş sayfalarda var 200 tl demiş yüz yüze görüştüm oda aynı şekilde yoğunum diyor
    bursalıali bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Resimdeki motorun tekeri yere değiyor. Daha yüksek olması gerekmez mi?

Motosikleti
    Yağmurlu bir İstanbul akşamından selamlar.
    Gelen tur camını takıp denemeye çıktım tahmin ettiğim gibi biraz alçak kaldı, rüzgar hala boyun bölgeme geliyor, ya biraz daha uzun birşey bulmak lazım ya da mra tarzı bir uzatma takmak. Yine de üzerinde gelene kıyasla çok iyi.

CumhurAYAS bunu beğendi.

Başka bir tur camı kullanmayı deneyen yada ek uzatma kullanan olursa paylaşsın görelim lütfen bende ihtiyaç duyuyorum

Motosikleti
    Alıntı CumhurAYAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayaklar resimdeki gibi kullanılıyor o ayrıda ben gelen paketi ilk açtığımda motosiklete devamlı takarak kullanacağım birşey olacak diye düşünmüştüm. ama öyle değil ya o çok canımı sıktı bide görüştüğüm bir satış sorumlusu e bu kadar ağır motora orta sehpa olurmu diye bir cümle kurunca içimden ahlakımı bozup arkadaşa kükremek geldi neyse sonra alıştık
    hayır motor 163 kg.hiç de ağır değil.göbekten atmış vatandaş.

Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki motorun tekeri yere değiyor. Daha yüksek olması gerekmez mi?
    arkadaşlar fotolara takılmayın,belki de motorun arka/üstü yüklüdür.

arkadaşlara yardımcı olayım,şöyle bir firma ve ürünü varmış :

Rüzgar Kesici Deflektör Tur Camı
    İLETİŞİM 0533 349 74 10
    Ürün kendi üretimimizdir.(YERLİ ÜRETİM)Plastik aksamı polikarbon. malzemeden imal edilmiştir..
    Rüzgar Kesici Deflektör Tur Camı
    Piyasada 250-600 TL civarında satılan muadillerinden çok daha kaliteli olan bu camları öncelikli ve oldukça ekonomik bir şekilde almak isteyen dostlarımız için 150 tl.
    Camın kırılmaya ve solmaya karşı sınırsız garantisi vardır.Sorgulanmadan yenisi gönderilecektir.
    Herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda aynı şekilde kutulayıp gönderebilirsiniz.Ürünümüzün arkasındayız.
    Cam mika değildir kesinlikle kırılmaz çatlamaz eğilmez.Ürünümüz UNIVERSAL olup her marka ve modele uyumludur.
    CAMINIZI DELMENİZ GEREKMEZ 2 FARKLI BAĞLANTI APARATI VARDIR İSTER MANDALLAYARAK SIKABİLİRSİNİZ ( ÇIKMAZ ! ) İSTER CAMINIZA DELEREK MONTE EDEBİLİRSİNİZ HER İKİ BAĞLANTI APARATIDA KUTU İÇERİSİNDEN ÇIKAR.
    DELMENİZ İÇİN MATKAP UCU SIKMANIZ İÇİN ALYAN ANAHTAR TAKIMIDA KUTU İÇERİSİNDEN ÇIKMAKTADIR.ÜRÜNÜNÜ KALİTESİ SİZİ FAZLASIYLA MEMNUN EDECEKTİR.
    Aşağıda ki link de dayanıklılık testi için videosu bulunmaktadır.
    Montajı Çok basit olup aşağıda ki videodan izleyip adım adım yapabilirsiniz
    https://www.youtube.com/watch?v=WW0HfPnbXV4

Ako Tourıng Glass Asansörlü Motosiklet Tur Camı
    Motosiklet Kullanıcıları İçin Hazırlamış Olduğumuz Asansör Ayaklı Tur Camını İmalattan Siz Değerli Sürücülerin Sağanak Yağış Rüzgâr Vs Gibi Hava Şartlarında Rahat Bir Sürüş Keyfi Sağlamaktadır Kendi İmalatımız Olduğundan Dolayı Yedek Parça Sorunu Kesinlikle Yoktur
    Bize Ulaşmanız Yeterlidir Ayrıca Ön Camımı delmek istemiyorum Diyen Sürücülerimiz İçin Kıskaç Sistem Ayağıda Montaj Paketinin İçerisinde Sunulmaktadır Dolayısı İle Uzun Yolda Hava Şartlarından Korunduğunuz Gibi Tekrar Söküp Orijinal Hale getirebilirsiniz Piyasada Değişken Abartılı Fiyatlara Satılan Camlarla KıyaslanMayacak Olan Asansörlü Tur Camını Siz Değerli Müşterilerimize İmalattan Sunmaktayız Ürünümüz Kırılmaz Camdan İmal Edilmiş Olup
    Kırılmaya Karşı %100 garantilidir Ürün UNISEX Olup Her Marka Ve Modele Uyumludur
    KEYİFLİ SÜRÜŞLER

KUTU İÇERİSİNDE BULUNAN
    1.Adet. Kırılmaya Karşı Garantili Tur Camı
    1.Takım------Asansörlü Montaj Kiti Kıskaçlı
    1.Takım--------Alyenli Krom Montaj Cıvatası
    1.Adet-----------------------------Montaj Anahtarı
    1.Adet-----------------------------------Matkap Ucu
    1.Adet--------------------Detaylı Montaj Şeması
    taktığınız zaman kaskınıza ve gögüsünüze böcek sinek gelmez ve kask içerisinde kafanız türbülansa uğramaz sallanmaz.Uzun yollarda vizör açık seyahat ettirir.

konig ve CumhurAYAS bunu beğendiler.

adanalı siz bu ek tur camından kullandınız mı ? yada kullanıyor musunuz ?
    aklımda 2 soru işareti oluştu

1. videoda izlediğimiz montajı yapılan tur camı ile videonun sonundaki ve burada görülen resimlerdeki tur camı aynı değil
    videoda gösterilen cam vida lamadan sıkıştırma olarak kullanılabiliyor belli resimlerdekiler vidalı somunlu orjinal cama
    sabitlenmiş

2. mantıksal olarak motosiklet üzerindeki orjinal takılı olan tur camı açısına oranla rüzgarı kendi üzerinden aşırır kullanıcıya
    gelen rüzgarı engeller. açı ne kadar dik olursa motosiklet rüzgara o kadar direnç gösterir. şimdi ek tur camını takınca orjinal
    camla arasında kalan boşluktan rüzgar giriyor olmalı. tamam ek cam karşıdan gelen rüzgarı keser ki bu güzel bir şey
    ama ya alttan gelen rüzgar dolayısıyla ek camın orjinal cama çok yakın hatta sabit ve aralıksız olması gerekmez mi?

Motosikleti
    hayır ben bu camı kullanmadım ve kullanmayı düşünmüyorum.ben 29 yıl boyunca naked motor kullandım.motosiklet sürerken rüzgarın bana değmesi bana keyif veriyor.son üç yıldır kullandığım 2 motorda ufak da olsa cam vardı/var,bu benim için sorun teşkil etmiyor.ben,benim arşivimde bulunan ve isteyen arkadaşlarıma sadece yardımcı olabilmek amaçlı konuyu paylaştım.

abi eyvallah teşekkürler az daha sıkışsaymışsın benim yaşım kadar tecrüben var 32 yaşındayım bende
    ben tecrübeli biri değilim sadece çok fazla okuyorum sizin gibi tecrübeli kişilerden işin inceliklerini
    öğrenmeye çalışıyorum. Bende rüzgarın bana değmesinden keyif alıyorum ama boyum 1.98 cm abi sanki motorda
    hiç tur camı yokmuş gibi samimiyiz rüzgarla

Motosikleti
    Son yıllarda hep enduro motor kullandığımdan tur camı ve işlevi benim için çok önemli. Hele hele birkaç bin km lik turlarda yağmur çamurda günde 500-600km yol yapınca tur camı resmen hayat kurtarıyor. O kadar uzuna da gerek yol şehir içi kullanımda bile gerekli diye düşünüyorum, bir iyi bir tur camı aerodinamik açıdan da avantaj ve sürüşü kolaylaştırıyor. Boyum 1,78 ve tur camıyla rüzgar hala göğüs üst bölgesine ve boyna geliyor. İlk 200km lik tecrübem bu motoru bir müddet elimde tutacağım gibi düşündürüyor beni o nedenle mümkün olduğunca iyileştirmeler yapacağım. Bir şekilde ya daha uzun bir tur camı bulacağız veya ilave yapacağım bir şekilde.

Diğer motorumda şöyle bir aparat var önce onu deneyeceğim bakalım nasıl sonuç verecek ama bizim tur camı çok bombeli üzerine takılan aparat daha düz olacak, garip bir görüntü ortaya çıkıp işlev görmeyebilir. Olmadı linkteki ayakları kullanıp daha bombeli bir ilave ayarlayacağız.

CumhurAYAS bunu beğendi.

Motosikleti
    motorcu dost ve kardeşlerime yardımım olsun.GOOGLE amcam sağolsun.rx3 evo camı yapan arkadaşlar varmış.
    http://www.motorcami.com/L/1987/2370...ruzgarlik.html
    CumhurAYAS bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş şu motora ybr250 veya jawa 350 motorunu uydurabilecek usta var mı haber versin bir zahmet, şekil şemat tam benli,sınıfında tek. fakat giderken yolda sürekli motor sesi dinlemek istemiyorum. kafam rahat olsun yani.

Motosikleti
    Mondial RX3
    Kardeş bu motorun sesi de güzel her vitesde çökünce şöyle güzel bi horlama sesi veriyorki tadına doyulmuyor.
    CumhurAYAS ve pizman bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş şu motora ybr250 veya jawa 350 motorunu uydurabilecek usta var mı haber versin bir zahmet, şekil şemat tam benli,sınıfında tek. fakat giderken yolda sürekli motor sesi dinlemek istemiyorum. kafam rahat olsun yani.
    Motorla ilgili olarak benimle aynı fikirde olan bir kişi daha çıktı sonunda... Umarım Zongshen ilerki yıllarda motorunu tamamen yeniler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)