Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Tur camını nasıl temin edebiliriz. Önceki sayfalarda yazıldıysa özür dilerim tüm sayfaları okuyamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    -RX3 sahipleri Mondiali arayarak ücretsiz tur camı ve bakım için portatif orta sehpalarını adreslerini bildirerek alabilirler.Motor şase numaranızı isteyecekler.ruhsatın fotoğrafını veya fotokopisini maille gönderiyorsun.
    serkan.yurtal@uma.com.tr
    http://www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar
    4448085

Motosikleti
    Bilgi için çok teşekkürler, Serkan Beye talebimi yaptım.

Amortisörleri nasıl? Sele konforu nasıl?
    Almak için son noktadayim. Sürekli uzun yola çıkacağım, dağlara çıkacağım inşallah.

Motosikleti
    rx3i evo
    Alıntı kafası kırık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisörleri nasıl? Sele konforu nasıl?
    Almak için son noktadayim. Sürekli uzun yola çıkacağım, dağlara çıkacağım inşallah.
    sele genislik olarak gayet ideal ama sert bir mudahale gerekiyor , bende uzun yol yapiyorum 150 km'den sonra mola vermem gerekiyor. bende dag,tas,kum,bayir kullaniyorum ve amortisorlerden gayet memnunum , on ve arkayida en yumusakta kullaniyorum ve gayet saglam ,ideal ...
    keeway arn125 , yamaha ybr 125 esd , hyosung gt250r , honda cbf250 , honda cbr250r repsol , honda crf250L , daelim daystar 250 , mondial rx3i evo

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    mp3 ve gidon yükseltmesini taktım yaklaşık 50 km kullandım gidon yükselticisi hoşuma gitti gayet güzel. mp3 ise zaten şehir içinde kullanmak için almadım o yüzden yolda açmadım amacım kırsal tatil ve av ortamında kullanmak kısaca hoşuma gitti.
    120 tl mp3
    60 tl gidon yükseltme aparatına gitti
    total 180 tl.

polo34, CumhurAYAS, adanalı ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bekanist tebrikler kardesim cok basarili olmus. Fakat zamanla cok tiz ses vermeye baslamazmi sence? Sonuca motor bu titresimden dolayi icindeki vidalari gevsetip ses kalitesinide oldurucektir. Eger ki imkanin var ise monte ettigin yerin altina ince haliflex koyar isen titresimi %75 engeller.

Konig yorumunu okudum cok aciklayici yazmissin. Tesekkurler bilgi icin gelsede alsam bende 2016 sabrim bitiyor ya 😊😊😊

Motosikleti
    Motoru aldığım Kadiköy'daki bayi 2016 modellerin Haziran ayında geleceğini söylemişti, ne kadar doğru bilemiyorum. Başka bir bayide çalışan ve bu motoru kullanan bir arkadaş da 2015 de Türkiye'de bu modelden 450 civarında satıldığını belirtti. Pazara yeni giren bir model için fena rakam değil. Bakalım 2016 modellerde ne değişiklikler olacak. Arka jant büyütülüp bir de orta sehpa standart hale gelirse tadından yenmez.

Motosikleti
    2016 modellerde yapılacak değişiklikler,daha önce de paylaşmıştım.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

erimyenkasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    İyileştirmeler yapılmış

11.990

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Herkese merhaba,

Motorumla çok mutluyuz, şehir içinde kendine mest ediyor lakin malumunuz bu motorlar bozuk yolu sevmiyor. Bu da beni büyük lastikli motosiklet arayışına itti.

RX3i Evo aradığım kriterlere uyan, ekonomimi zorlamadan ulaşabileceğim bir model gibi görünüyor. Sayfalarca şey okudum, motor hakkındaki izlenimim gayet olumlu zira dün bayiye giderek bizzat inceledim. Ancak siz kullanıcıların bana cevaben aktaracağınız tecrübeleriniz düşüncelerimi şekillendirmemde çok etkili olacak.

Motorum Daelim S3 250 Advance, hakikaten çok memnunum aletten. 1300 kmlik uzun yolum da oldu, bugüne kadar gerek mekanik gerek konfor anlamında beni hiç mi hiç üzmedi.

Alette aradıklarım uzun yolda konfor, makul yakıt tüketimi ve şehir içinde kıvraklık. Hakikaten kıvraklık ama, haydutluk derecesinde kıvraklık

Sizce EVO beni bu scooter maceramdan sonra mutlu eder mi? Scooterin bozuk havalardaki rahatlığından vazgeçirecek şeyler sunar mı?

Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

Tekerinize taş değmesin.
    ride saferide responsiblyride smart

Motosikleti
    MONDİAL RX3İ EVO
    Merhaba ;

Detaylar gelmiş gibi görünmekte
    renk olarak sarı (turuncu) bir renk eklenmiş
    arka lastik için çamurluk eklenmiş
    göstergenin sağ tarafına usb sol tarafına çakmak soketi eklenmiş
    egzoztun boğaz kısmı değiştirilmiş ve oksijen sensörünün dış etkenlerden darbe alaraz bozulması önlenmiş.
    egzozdan gelen sıcaklık derecesi biraz azaltılmış
    egzoz dekor kapağı dizayn değişikli yapılarak artçının egzozdan gelen sıcaklığı engellemiş ve yanması engellenmiş
    ön teker 100/90-19 arka teker 130/70-17 olarak güncellenmiş
    ön siperlik ise boyutu büyütülerek tur camı olarak eklenmiş

şimdilik okuduklarım bu kadar bilginiz olsun dostlar

ha bu arada arka çamurluk ile makine çok yakışıklı olmuş resimleri eklerim en yakın anda

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    adanalı ve Samimi 46 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ramzey QM 200 GY - Megelli 250 R
    Adana Cem motorla bugün görüştüm. 2016 modelin geldiğini söylediler. Fakat değişiklik olmadığını söyledi satıcı arkadaş. Ya henüz değişiklerden haberi yok, yada yaza gelecek modellerdemi acaba değişiklik olacak. Açıkcası kafam karıştı. Motoru önümüzdeki hafta içinde almayı planlıyorum ama bu bilgi kirliliği beni düşündürüyor. Anladığım kadarıyla bir değişiklik olacak fakat bayilerin bundan henüz haberi yok. En iyisi beklemek.

Motosikleti
    Alıntı caca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana Cem motorla bugün görüştüm. 2016 modelin geldiğini söylediler. Fakat değişiklik olmadığını söyledi satıcı arkadaş. Ya henüz değişiklerden haberi yok, yada yaza gelecek modellerdemi acaba değişiklik olacak. Açıkcası kafam karıştı. Motoru önümüzdeki hafta içinde almayı planlıyorum ama bu bilgi kirliliği beni düşündürüyor. Anladığım kadarıyla bir değişiklik olacak fakat bayilerin bundan henüz haberi yok. En iyisi beklemek.
    bayiler allaha emanet,ilk bakım zamanım yaklaştı,şu değişmesi gereken kağıt yağ filtresi buradaki 2 bayinin de ellerinde yok,bana''fabrikanın elinde yok''dediler.mondiali aradım ellerinde varmış,bayileri arayıp konuşmuşlar.
    şimdi baktım,mondial de sitesini güncellememiş.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Benim 2 gün önce şu da olsa iyi olurdu dediklerimin çoğunu değiştirmişler. Aklın yolu bir. Özellikle arka jantın büyümesi ve sensörün daha uygun bir konuma alınması iyi olmuş ama orta sehpadan ses yok hala. Bu modifikasyonlarla çok daha rafine ve alınası bir makina olur, dayanıklılık konusunu da zaman gösterecek artık. DL 650 veya CBF150 örnekleri gibi efsane mi yazacak yoksa birkaç yıl içinde dökülüp bu da Çinliymiş diye tarihin tozlu sayfalarında yerini mi alacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Alıntı caca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum makinada yapılan bu modifikasyonlar hiç yabana atılacak şeyler değil. Çok acelen yoksa 2016 yı bekle derim. Hiç anlamıyorsan arka lastiğine bak 17 yazmıyorsa alma. Benim aldığım bayinin sahibinden ilanında da 2016 yazıyordu ama gidince 2015 olduğunu gördüm, niye 2016 yazdınız deyince abi yanlışlık olmuş dediler "yersen papaz eriği". Zaten ellerindeki stokları eritmek için biraz indirim yapmışlar, yeni model 12.000 civarı satılacaksa kesinlikle tercih edilir.

Motosikleti
    Ramzey QM 200 GY - Megelli 250 R
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayiler allaha emanet,ilk bakım zamanım yaklaştı,şu değişmesi gereken kağıt yağ filtresi buradaki 2 bayinin de ellerinde yok,bana''fabrikanın elinde yok''dediler.mondiali aradım ellerinde varmış,bayileri arayıp konuşmuşlar.
    şimdi baktım,mondial de sitesini güncellememiş.
    Bora Başkanım, aynen belirttiğin gibi bu bayilerle işimiz var gibi. Sn. Konig, dediğiniz gibi en mantıklısı lastiklere bakarak almak yoksa bayilere kalsa 2015 i iteleyecekler gibi duruyor.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selam merhaba herkese

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Görmemişin yeni forumu olmuş tutmuş cevapla tuşunu koparmış :D kusura bakmayın
    madem bu kadar para verdim zamanında paylaşmam lazım :D

[COLOR="Silver"]

Bektanist merhaba 4.leventte oturuyorum iletişim bilgilerim aşağıda hafta sonu müsaitsen tanışalım çay çorba içelim bilgi paylaşalım.
    odo, gursus, turkish39 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -RX3 sahipleri Mondiali arayarak ücretsiz tur camı ve bakım için portatif orta sehpalarını adreslerini bildirerek alabilirler.Motor şase numaranızı isteyecekler.ruhsatın fotoğrafını veya fotokopisini maille gönderiyorsun.
    serkan.yurtal@uma.com.tr
    http://www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar
    4448085
    Ben tam anlayamadım galiba bunlar için para ödemiyormuyuz?

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen izah edildiği gibi aldığın motorda tur camı yada halk arasında ön cam siperi denilen hadise siyah cam ise yukarıda verilen talimatı uygula ücretsiz biraz daha yüksek ve şeffaf tur camı ile bakım için kullanılacak yukarıda resimlerde gördüğün iki parçadan oluşan orta sehpayı ücretsiz gönderiyorlar[COLOR="Silver"]

Şu ürünleri almayı düşünüyorum fikriniz varmı

http://www.ebay.com/itm/171982014901...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/272092835420...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/191475274444...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/171633476272...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/381459861423...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/271985839754...%3AMEBIDX%3AIT

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

CumhurAYAS, mitmuallim ve adanalı bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)