Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RX3 EVO . CBF 150
    Arkadaşlar bugün kırmızı RXİ evo için ön kaporayı verdim kısmetse pazartesi teslim alacağım.
    Yanlız bayide sormayı unuttum buradan cevaplayabilecek varsa sevinirim.
    Çantalar ruhsatta işletiliyormu yani uygunluk belgesinde çantalar yazılımı? ve iki kişilik olduğu yazıyormu???
    Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı huku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün kırmızı RXİ evo için ön kaporayı verdim kısmetse pazartesi teslim alacağım.
    Çantalar ruhsatta işletiliyormu yani uygunluk belgesinde çantalar yazılımı? ve iki kişilik olduğu yazıyormu???
    Teşekkürler...
    Bunlar benim hiç aklıma gelmemişti. Umarım çantalar işlidir.

Fiyat olarak ne kadara anlaştınız?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    bu sorunun aynısını alırken satış yapan yere sorduğumda bilgisi yoktu bende ilçe emniyette ruhsatı çıkarırken sormuştum fabrika çıkışında üstünde çantaları varsa işletmeye gerek yok demişti ve ruhsatta 1+1 yazar.
    işletmeye gerek yok yani en azından ruhsat bölümünün vermiş olduğu cevap bu...
    GÖNDEN bunu beğendi.

Peki ruhsatta yazıyor mu çantalı diye veya yazması gerekiyor mu?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Bulent06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ruhsatta yazıyor mu çantalı diye veya yazması gerekiyor mu?
    o ibarenin yazılması için işletmek gerekiyor ama tekrar ediyorum fabrikasyon olarak çantalı üretilen motosikletlerin çantalarını işletmeye gerek olmadığı söylendi. alacağınız zaman sizde ruhsat bölümündeki görevliye sorabilirsiniz.
    GÖNDEN bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ibarenin yazılması için işletmek gerekiyor ama tekrar ediyorum fabrikasyon olarak çantalı üretilen motosikletlerin çantalarını işletmeye gerek olmadığı söylendi. alacağınız zaman sizde ruhsat bölümündeki görevliye sorabilirsiniz.
    Boşver onlar ne derse desin,işletin siz.Muayeneyi onlar yapmıyor,trafik kontrollerini de onlar yapmıyor.
    cnsn, adanalı ve bursalıali bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Scream41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Turkish39 abi merhba ben sözleşmeli personel olacam yakında askeriyede bu motoru gözüme kestirdim uzun yolu severim motorsikletde kocaeli-mugla 800 km çekilirmi bu motorla ?? yazları böyle turlar yapacam muğlada yazlık var da ne diyorsun abi uzun zamandr seni takp edyrm motorun hakkında düşüncülerin aktarabilir misin abi ??

rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Araya yeşillik konu olsun Güneşli havada fotoğraf çekimi yapmak için çıktığım kısa bir tur. İyi seyirler..
    adanalı, MANKU ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Scream41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkish39 abi merhba ben sözleşmeli personel olacam yakında askeriyede bu motoru gözüme kestirdim uzun yolu severim motorsikletde kocaeli-mugla 800 km çekilirmi bu motorla ?? yazları böyle turlar yapacam muğlada yazlık var da ne diyorsun abi uzun zamandr seni takp edyrm motorun hakkında düşüncülerin aktarabilir misin abi ??
    Hiç durmadan 265 km yaptım,yorulma falan yoktu.Arada molalarla gidersin neden olmasın.Zaten her yerde radar var 110-120 gidersin çok ta keyif veriyor.Duble yollar ve otobanda sıkılabilirsin zaten,malum gitmiyomuş gibi gelecek motor.Amaç 250 CC motorla keyif almaksa,bu motor tam onun için.Sürüş pozisyonu rahatlık bakımından ideal.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Arkadaşlar selamlar...
    Konunun başında buralardaydım, rx3 piyasaya çıkana kadar merakla bekledim ancak mondial in saçma fiyatı yüzünden vazgeçip 2004 pegaso almıştım.
    Pegasoyu da yüksek tüketim ve parça fiyatlatrı yüzünden elden çıkardım.
    Bu arada izmire göçtüm ama kaldık yaya, motor burada çok daha keyifli olacak...

Rx3 te durumlar nasıl, uzun dönem kullanan arkadaş var mı?
    15-20000 deviren oldu mu?
    ve son olarak düzgün bir ikinci el almaya kalksam ne kadar ödemeliyim siz tecrüblilere danışmak istedim...

Scream41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç durmadan 265 km yaptım,yorulma falan yoktu.Arada molalarla gidersin neden olmasın.Zaten her yerde radar var 110-120 gidersin çok ta keyif veriyor.Duble yollar ve otobanda sıkılabilirsin zaten,malum gitmiyomuş gibi gelecek motor.Amaç 250 CC motorla keyif almaksa,bu motor tam onun için.Sürüş pozisyonu rahatlık bakımından ideal.
    teşşekür ederim ya abi super sportu alayım diyorum onla sıkılırım mağlum uzun yola gitmez o 800 km kocaeli mugla bel kaldırmaz ama bu tam yol motoru gibi gördüm görünüşüde güzel 2.el almayı planlıoyrm

Motosikleti
    Mondial RX3
    Teşekkürler...
    Kardeş polis durdurduğunda orjinalinde çanta olup olmadığını anlamaz sende anlatamzssın,en güzeli işletmek, ben aracıya özellikle ruhsata çantaların işleneceğini ve iki kişilik yazılacağını tenbih ettim ruhsat o şekil çıktı.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Arkadaşlar motorun tip onay belgesinde çantaların dahili oldugunu belirtiyor. siz tescil yapan polis arkadaşa bu ibareyi göstererek tescil belgenizin 'DİGER BİLGİLER' bölümüne 'ARAÇ ÜZERİNDE ORİJİNAL ARKA VE YAN ÇANTALAR BULUNMAKTADIR' yazdırınız.tereddüt olursa benim motorun 57FD911 tesciline baktırarak teyit ettirebilirsiniz. benim tescil belgesinin fotosunu buraya ekleyemedim.
    cnsn bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 EVO . CBF 150
    Teşekkürler...
    Kendi sorumu cevaplayayım..
    Bugün motorumun belgelerini teslim aldım ve belgelerini inceledim uygunluk belgesinin arka yüzü alt kısmında çantalarının olduğu belirtiliyor ve 1+1 2 kişilik olduğu yazılıyor.
    Yarın tescil için trafik'e gideceğim orada mutlak ikaz edip yazdırmayı deneyeceğim.
    Salih_T bunu beğendi.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Arkadaşlar merhaba,RX3 EVO kullanıcılarına bi sorum olucak. Boyum 1.90 ve sürekli artçı ile şehir içi kullanıyorum. Boydan dolayı enduro tarz motorlar daha çok uymakta ve ilginçtir ki kız arkadaşımın dikkatini de çekmeye başladı bu ara. Motorumu değiştirmeye niyetlendim. Şehir içinde veya uzun yolda artçı ile sıkıntı yaşar mıyım? artçı konforu nasıldır? tek başıma olduğum zamanlarda da rahat edebilirmiyim şehir içinde ve en merak ettiğim konulardan biri de yakıt. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Şuan kendimde mondial zone 180 kullanmaktayım ve açıkçası pişmanım. servisinden ustasından motorun sıkıntılarından illallah etmiş durumdayım. Dürüst bir şekilde sıkıntı yaşadınız mı yaşadıysanız ne yaşadınız motorun artı ve eksileri neler yazabilirmisiniz?

Tekeriniz düz bassın
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Evet arkadaşlar, akşam 2918 sk ve ilgili genelgeye baktım. genelgeye göre 'TAŞIMA KUTUSU MEVCUTTUR' ibaresi ruhsata ve sisteme işlenecektir diyor. Tip onay belgesinde orijinal çantası olmayanlar çanta takmak için TSE onaylı tadilat projesi ve dilekçe ile başvurarak muayenesini yaptırdıktan sonra ruhsata ve sisteme işletip taktırabilir.Tip onay belgesinde orijinal çantası oldugu halde ruhsata işlenmemiş olanlar ise ruhsat sahibinin dilekçe ile başurusu ile ruhsata ve sisteme işlenir. Sİsteme ve ruhsata işlenmemiş olan taşıma çantalaraı için 2918 sayılı karayolları trafik kanunu 32.maddesine göre 'araç üzerinde yapılan temnik degişikligi 30 gün içerisinde tescil kuruluşuna bildirmemekten 92.00 TL trf cezası yazılır, araca degişikligin işlenmesi veya eski haline getirmesi için 7 gun süre verilerek trafikten men edilir' şeklinde düzenlenmiştir.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,RX3 EVO kullanıcılarına bi sorum olucak. Boyum 1.90 ve sürekli artçı ile şehir içi kullanıyorum. Boydan dolayı enduro tarz motorlar daha çok uymakta ve ilginçtir ki kız arkadaşımın dikkatini de çekmeye başladı bu ara. Motorumu değiştirmeye niyetlendim. Şehir içinde veya uzun yolda artçı ile sıkıntı yaşar mıyım? artçı konforu nasıldır? tek başıma olduğum zamanlarda da rahat edebilirmiyim şehir içinde ve en merak ettiğim konulardan biri de yakıt. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Şuan kendimde mondial zone 180 kullanmaktayım ve açıkçası pişmanım. servisinden ustasından motorun sıkıntılarından illallah etmiş durumdayım. Dürüst bir şekilde sıkıntı yaşadınız mı yaşadıysanız ne yaşadınız motorun artı ve eksileri neler yazabilirmisiniz?

Tekeriniz düz bassın
    Artçılı,artçısız farketmez.Gayet zevkli sürüş keyfi var.Yakıt 3.5 - 4 litre.Servis konusu çoğu yerde berbat.Bu mondialden değil esnaflıktan kaynaklı.Benim servis aynı zamanda Yamaha servisi ama isim farketmiyor,zihniyet,işi sevmek,takip etmek vs. İstanbulda geçmiş sayfalarda önerilen servisler var.
    Motorun sevmediğim yanı sıkışık trafikte,80 sn süren trafik ışıklarında yazın çabuk fan açıyor.Nedeni ısı sensörü diğer motosiklerden daha düşük derecelere ayarlı olmasındanmış.Bu durumu sevemedim bi türlü.
    Diğer motosikletlerle kıyaslanırsa kontağı açtığınızde benzin pompasının devreye girme süresi,bunda 3-4 sn daha fazla.
    Çalıştırdıktan sonra yaz kış farketmez 1500 devire düşmeden hareket etmeyin,bi kaç km sonra stop etme sorunu ile karşılaşabilirsiniz.
    Lastik zaten her motorda sorun fazla yazmaya gerek yok.
    Bakım aralıkları 2000 km de bir.Bakım zamanını geçirmemeniz gerekiyor.250 km ye kadar tölerans var.Ama 251 km dedimiydi garantiden çıkar.
    Bakımlarda servisi çok dikkatli takip etmeniz gerekiyor.Daha önce de yazdık bütün filtrelerin sökülmesi gerektiğini,buna dikkat edin.
    Bunlar ufat tefek dikkat etmeniz gereken hususlar.Bunlara dikkat et,doya doya gez.

Bunu da kopyala yapıştır yapam
    Öncelikle dikkat etmeniz en önemli unsur yağ değişimi.Bu sayfada defalarca yazıldı fakat ne kullanıcı ne de servis umursamıyor.Yağ boşaltırken alttaki tahliye tapası söküldükten sonra bütün filtreleri sökülmesi gerek,birdaha yazayım bütün filtreleri sökülmesi gerek.Motor bloğunun üzerinde yazan 1650 ML yağ konur.Eğer filtreler sökülmezse motor bloğunda 200 gr en az eski yağdan kalmış olur.Bu sefer motor fazla yağı atmak atmak için stop eder,saçmalamaya başlar vs.
    Birde stop ettiği zaman benzin pompasının tekrar devreye girmesini beklemeden marşa basıyo kullanıcılar,çalışmıyor yine basıyor,bekle aga bekle,bi devreye girsin heyecan yapma.Bilhassa ilk çalıştırmada devir saati 1500e düşmeden hareket etmeyin,yazın da kışında.Şimdilik bukaaa
    mitmuallim ve nazım19 bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    böyle bilgilendirmelrden sonra bu motora bir adım daha yaklaştım .. fuar sonrası motorumu satılığa çıkarıyorum.. sttıktan sonra .. bu motorum 2015 mi yoksa 2016 modelimi almak daha mantıklı olacak düşünüp karar verdikten sonra nasibse satın alacağız gibi.. faydalı paylaşımlar için teşekkürler.. vesselam..
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Allah razi olsun sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Merhaba arkadaşlar
    Gözümden büyük bir operasyon gecirdim dualarinizi eksik etmeyin.
    Herkese selamlar, kazasiz belasiz surusler

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razi olsun sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Merhaba arkadaşlar
    Gözümden büyük bir operasyon gecirdim dualarinizi eksik etmeyin.
    Herkese selamlar, kazasiz belasiz surusler
    Geçmiş olsun... Allah c.c. den acil şifalar dilerim... Göz çok önemli iyileşme sürecinde dikkatli olunuz. Bazen ağır kaldırmak bile göze zarar verebiliyor.. Bütün uyarıları dikkate alın..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)