Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Motomert 11500tl gibi birşey dedi, birde cupon motor var 1000km de 10250tl istedi peşin, Ben de istanbul dan aldım 10300 tl ücretsiz sevkiyat, hemde taksit li.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Alıntı aykanege adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx3 niyetlendik ama gücümüz 150 kt yetti. zaten ilk motosikletim ve ehliyeti dün aldım. acemiligimi bunda atacağım inşallah. bende aranızda olmayı çok isterdim ama kısmet diyelim.Kazasız cezasız ssurusler.http://<a href="http://hizliresim.co...6m.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...oV.jpg</a></a>
    eşim bu motorların artçıların ayaklıklarına hasta oluyor. Şu an honda ace kullanıyorum. Böyle geniş ayaklık takmak isterim aslında...

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    yakışıklı motor zincir biraz kirlenmiş gibi çamurmu vardı yolda ?? havayı güzel gördün çıkmışsın hemen. lastik basınçlarını kaç basıyorsun ??
    sis farıda yakışır buna benim taktırdığım şekil hem öndeki aracı rahatsız etmiyor hemde görünürlüğü arttırıyor ayrıca görüş mesafesinide ciddi anlamda aydınlatıyor.
    benim radyator devreye girmiyordu o yüzden tamir ettirme yerine sıfırını talep ettikki sanırım salı veya çarşamba günü gelir takarız. çok dertli bir durum söz konusu değil olduki dertte çıkarsa değişim için müracatta bulunurum dediğim gibi ciddi anlamda bir müşteri halkla ilişkiler konusunda başarılı görüyorum en azında eski imajı bu makine sayesinde 2 tık birden yükseltilmiş...
    lastik basıncını bekliyorum senden kaç basıyorsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Alıntı western adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eşim bu motorların artçıların ayaklıklarına hasta oluyor. Şu an honda ace kullanıyorum. Böyle geniş ayaklık takmak isterim aslında...
    acemiliği atarken artçısız bi süre birbirinize alışın bence...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

anotherbrick, turkish39, Lucas ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    [QUOTE=bektanist;3824354]yakışıklı motor zincir biraz kirlenmiş gibi çamurmu vardı yolda ?? havayı güzel gördün çıkmışsın hemen. lastik basınçlarını kaç basıyorsun ??
    sis farıda yakışır buna benim taktırdığım şekil hem öndeki aracı rahatsız etmiyor hemde görünürlüğü arttırıyor ayrıca görüş mesafesinide ciddi anlamda aydınlatıyor.
    benim radyator devreye girmiyordu o yüzden tamir ettirme yerine sıfırını talep ettikki sanırım salı veya çarşamba günü gelir takarız. çok dertli bir durum söz konusu değil olduki dertte çıkarsa değişim için müracatta bulunurum dediğim gibi ciddi anlamda bir müşteri halkla ilişkiler konusunda başarılı görüyorum en azında eski imajı bu makine sayesinde 2 tık birden yükseltilmiş...
    lastik basıncını bekliyorum senden kaç basıyorsun...[COLOR="Silver"]

İşe motosikletle gidip geldiğimden,buzlanma hariç her zaman kullanıyom.Yollar hep ıslak zaten,şu an motorun en temiz hali o Lastik basınçlarını arka 32-33 ön 28-29 basacam ama gel görki bir benzinlikteki hava saati diğerini tutmuyor.Göz kararı ve kullanımda sıkıntı yapıyomu yapmıyomu ona göre ayarlıyorum.Müşteri hizmetleri servislerden çok çok çok daha fazla sevmiş bu motoru ve güzel ilgileniyorlar.Allah (C.C.) onların yardımcısı olsun.
    Sis daha bu motoru almadan önce bile düşünüyodum ama maddiyatta ona sıra gelmedi bi türlü
    bektanist bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Dostum lastik basinci fabrika verilerine gore on 32 arka 36 standarti bu sis farini turkiyeden alirsan iyi bir opuyorlar yurtdisinda cok ucuz. Birde sis farini robocop gibi olanlarindan alma cok cirkin ggorunuyor bence...
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum lastik basinci fabrika verilerine gore on 32 arka 36 standarti bu sis farini turkiyeden alirsan iyi bir opuyorlar yurtdisinda cok ucuz. Birde sis farini robocop gibi olanlarindan alma cok cirkin ggorunuyor bence...
    http://i.hizliresim.com/JnJ1MY.jpg
    Kilo bakımından pek ağar çekmediğim için çok şişiremiyom lastikleri Zaten dediğim gibi hava saatleri birbirini tutmuyo.
    bektanist bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Resimler, far, güzel olmuş, iyi günlerde kullanın; özenmiyor değilim
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimler, far, güzel olmuş, iyi günlerde kullanın; özenmiyor değilim
    Allah daha iyilerini nasip eder insallah herkese...
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Kırklareli yazan bina tren istasyonumuydu?eğer öyleysegeçen yaz arabayla gelmiştik.o trafiğe kapalı cadde vardı hoşumuza gitmişti.birde yol boyunca köfteci sucukçu kokarecci vardı onlarda iyiydi ama yiyememiştik tok olduğumuz için.bu arada hayırlı olsun
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırklareli yazan bina tren istasyonumuydu?eğer öyleysegeçen yaz arabayla gelmiştik.o trafiğe kapalı cadde vardı hoşumuza gitmişti.birde yol boyunca köfteci sucukçu kokarecci vardı onlarda iyiydi ama yiyememiştik tok olduğumuz için.bu arada hayırlı olsun
    Evet ta kendisi Dediğiniz cadde de istasyon caddesi.Bir daha gelmek nasip olursa görüşürüz Köfte de yeriz

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ta kendisi Dediğiniz cadde de istasyon caddesi.Bir daha gelmek nasip olursa görüşürüz Köfte de yeriz
    eyvallah abi sagol.yol düşerse yeriz inşallah...

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    acemiliği atarken artçısız bi süre birbirinize alışın bence...[COLOR="Silver"]

Muhterem. Biz zaten senelerdir motorcuyuz. Sadece garibiz

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sasiran senmisin benmiyim bilemedim urunu aldim ucret mukabilinde seffaf tur camini ve bakim sehpasini istedim ucretsiz olarak gondeririz dediler ne kargo ucreti nede urun ucreti odetmediler. Servis konuau sikintili malesef su an bir arkadasimizin tavsiyesi ile kadikoydeki servise goturcem 500 km/h bakimina. Tabi daha cok suan 35 km/h de.
    Bektanist arkadaşım sadece bilgin olsun diye söylüyorum kilometre (mesafe) belirtirken "500 km/h" veya "35 km/h" olarak yazılmaz. Koyduğun birim "kilometer per hour" oluyor ki bu da "saate XX kilometre" demektir ve sürat belirtir (aslında hız bile değil sadece sürat). Senin söylediğin şöyle oluyor, saatte 35 ile gidiyorum 500 km/h sürate çıkıca servise gireceğim.

Herkes için ek bilgi;

Sürat, birim sürede alınan yoldur. Toplam yolun toplam süreye bölünmesiyle elde edilir.

Hız, birim süredeki yer değiştirmedir. Yani Toplam yer değiştirmenin toplam süreye bölünmesidir.

Yani İzmir-İstanbul-İzmir (500+500) 1000 km yolu toplam 10 saatte alırsanız süratiniz 1000km/10sa = 100km/sa (km/h) çıkar ama hızınız yer değiştirmeniz sıfır olduğu için (başlama ve bitiş noktası aynı) "0" olur.

Hatam varsa lütfen düzeltiniz.
    kafası kırık ve e_simsek bunu beğendiler.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    http://humster3d.com/2015/11/09/csc-...clone-rx3-2015
    İlk kez bir çin malı motorun 3D modelinin satıldığını görüyorum. Bu motor RX3 250. Sayfada 360 view'ü seçip büyütece tıklayın motoru her açıdan görün.
    turkish39 ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    hatan var kardeşim sürat histir yani çok süratli gidiyordu derken aslında hissettiklerimizi söyleriz soba çok sıcaktı gibi sürat yüksek olur sürat alçak olur yani hissetiğimizdir. Lakin hız birimdir. Hız tanımdır. km. mesafe h saat zamandır. birim zamanda alınan yol yada yer değiştirme aynı şeyler. Kuş bakışı mesafe iller arası uzaklıktır ama yollar kuş bakışı olarak yapılmaz dolambaçlıdır. O yüzden istanbul izmir arası 500 km. yol ise ne yaparsan yap kuş olup uçmadığın sürece yol 500 km. dir. Senin tarif ettiğin ise hız değişikliklerinin ortalaması yani ortalama hız dır. Zaten bir yolun süresini kısaltan şey aracınla ortalama hızını yükseltmek için gösterdiğin çabadır. Otobanda 180 ile gidersin çünkü az sonra şehir içinde 70 ile gideceksin varış süreni kısaltmak için ortalamayı arttırırsın. basılacak yerde basar temkinli gidilecek yerde yavaş gidersin. Ustalık ta budur işte kal sağlıcakla

Motosikleti
    reklamı çözmeye çalışıyorum anlayamıyorum ?? aynı yazıyı daha öncede görmüştüm fakat neden burada paylaşıldı ilginç şimdi ben desemki bu ürünü satan firmaların elinde patladı bu şekilde bir satış stratejisi belirlediler desem yanlışmı olur.?

http://www.motosiklet.net/forum/spor...si-olan-2.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...spt-350-a.html
    http://www.motosiklet.net/forum/sear...archid=9432559
    tr_select, Mengu16 ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatan var kardeşim sürat histir yani çok süratli gidiyordu derken aslında hissettiklerimizi söyleriz soba çok sıcaktı gibi sürat yüksek olur sürat alçak olur yani hissetiğimizdir. Lakin hız birimdir. Hız tanımdır. km. mesafe h saat zamandır. birim zamanda alınan yol yada yer değiştirme aynı şeyler. Kuş bakışı mesafe iller arası uzaklıktır ama yollar kuş bakışı olarak yapılmaz dolambaçlıdır. O yüzden istanbul izmir arası 500 km. yol ise ne yaparsan yap kuş olup uçmadığın sürece yol 500 km. dir. Senin tarif ettiğin ise hız değişikliklerinin ortalaması yani ortalama hız dır. Zaten bir yolun süresini kısaltan şey aracınla ortalama hızını yükseltmek için gösterdiğin çabadır. Otobanda 180 ile gidersin çünkü az sonra şehir içinde 70 ile gideceksin varış süreni kısaltmak için ortalamayı arttırırsın. basılacak yerde basar temkinli gidilecek yerde yavaş gidersin. Ustalık ta budur işte kal sağlıcakla
    İyi ki bilim sizin hislerinize göre yapılmıyor. Günlük hayatta hepimiz hız kelimesini kullanıyoruz, buna bağlı olarak da ortalama hız tanımını kullanıyoruz, tamam bunda hemfikirim. Kuş bakışı mesafeye nereden girdin onuda anlamadım. Konuyu biraz daha incelemen için;

https://tr.wikipedia.org/wiki/H%C4%B1z

Skaler ve vektörel nicelikleri incelersen konuyu kavrayacaksın.
    Seko ve e_simsek bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet evet, mesafe ile hız aynı şeylerdir. Ben gidip bütün okulları baştan okuyayım en iyisi... Bilmiyorsun bari açıklama yapma.

Arkadaş doğru yazmış, sadece basit bir düzeltme ama aslında önemlidir. Çoğunlukla, teknik eğitim almış insanlar bu tip şeylere dikkat ederler. Bana da sıcaklık yerine ısı denmesi çok batar mesela ama %90 yanlış kullanır.
    Machair bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet evet, mesafe ile hız aynı şeylerdir. Ben gidip bütün okulları baştan okuyayım en iyisi... Bilmiyorsun bari açıklama yapma.

Arkadaş doğru yazmış, sadece basit bir düzeltme ama aslında önemlidir. Çoğunlukla, teknik eğitim almış insanlar bu tip şeylere dikkat ederler. Bana da sıcaklık yerine ısı denmesi çok batar mesela ama %90 yanlış kullanır.
    Sana katılıyorum. Örnek olarak bende ısı ve sıcaklık tanımlarını verecektim. Ek bilgi biri kalorimetre biri termometre ile ölçülür.

Ben bu konularda takıntılı olsam da genelde herkes eğitim aldığı ya da ilgilendiği şeyde dikkat ediyor. Mesela eşim matematik bölümünde araştırma görevlisi ve aynı zamanda lisanslı yüzücü. Bu konularda ben başkasıyla konuşurken kulak misafiri bile olsa olduğu yerden konuya atlayıp hemen hatamı düzeltiyor.

Neyse konuyu fazla uzattık. Bir ara denediğim RX3i'nin fotoğraflarını paylaşayım da konu toparlansın.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)