Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Esiretti yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle Pulsar a göre kalite anlamında bir kıyaslama yaparsanız sevinirim. .
    mitmuallim bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Yeni alacak arkadaslar seffaf tur camini ve bakim sehpasini ucretsiz talep etsinler. Aldiklari yer bu urunlere fiyat talep ederlerse mondialin fabrikasini direk arayip bu urunleri ucretsiz ve kargo masrafsiz alabilirler bilginiz olsun. Cuma gunu talep ettim fabrikasindan pazartesi gunu kargo ucretsiz teslim aldim. Fotograflari mevcut bende ama su anda telden atamiyorum. Pc ye gecince fikir olmasi adina aticagim saglicakla kalin...

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Mondiala bir mail atmıştım...
    Şaşırdım gerçekten...
    1-2 saat geçmeden döndüler...
    İnş. Servisleri de böyledir...
    Çünkü RX3i ye fena tutuldum...

Motosikleti
    Alıntı western adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondiala bir mail atmıştım...
    Şaşırdım gerçekten...
    1-2 saat geçmeden döndüler...
    İnş. Servisleri de böyledir...
    Çünkü RX3i ye fena tutuldum...
    Sasiran senmisin benmiyim bilemedim urunu aldim ucret mukabilinde seffaf tur camini ve bakim sehpasini istedim ucretsiz olarak gondeririz dediler ne kargo ucreti nede urun ucreti odetmediler. Servis konuau sikintili malesef su an bir arkadasimizin tavsiyesi ile kadikoydeki servise goturcem 500 km/h bakimina. Tabi daha cok suan 35 km/h de.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sasiran senmisin benmiyim bilemedim urunu aldim ucret mukabilinde seffaf tur camini ve bakim sehpasini istedim ucretsiz olarak gondeririz dediler ne kargo ucreti nede urun ucreti odetmediler. Servis konuau sikintili malesef su an bir arkadasimizin tavsiyesi ile kadikoydeki servise goturcem 500 km/h bakimina. Tabi daha cok suan 35 km/h de.
    Bilgi paylaşımın için tşk...
    Avrupa yakasında yokmu düzgün servis...
    Gittiğimiz zaman tokatlanmadan adam gibi ustalığını ve servisliğini gösterecek,gözümüzü arkada,aklımızı cebimizde bırakmayacak bir servis...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Servislerin daha iyi hizmet verebilmesi için Mondial çok çabalıyor.Daha önceden servislerin tutumları ile ilgili bir sürü yazım olmuştur,sonra bunları direkt mondial yetkililerine taşımayı başardım.Genelde karşılaştığım abi parça istiyoz göndermiyolar oluyordu,yani servisler düzgün mondial yamuk gibi bir izlenim vardı.Turkish 39 olarak bajaj ve mondialin çok sinirini bozduğum olmuştur,fakat anlattıklarımı birebir yaşayınca ve sıkı bir takibe alınca sorun kabak gibi ortaya çıktı.3 bakımdır gelmeden önce servise filtre talebinde bulunuyorum,bir türlü gelmedi.İstemeyi unutuyor adam ve hemen topu mondiale atıyor ellerinde yokmuş diye.Be mubarek bir defa onlarin yerine ben gönderttim filtreyi hala yok diyorlar,abi ben gönderttirdim olması lâzım diyorum,o zaman kargo takip numarasını versin diyor.En sonunda dayanamadım,mondial yetkilisinle görüştürdüm.Sonramı,bizim filtre servis yanında olan muhasebe elemanının masasında yatıpduru Servisin işini ben yapıp yine para ödeyen ben oluyorum.Üstüne trip yiyorum,niye şikayet ettin.E aga ben bakımı yapayım sen kaşe bas olsun bitsin o zaman.Şu an hala sabır aşamasındayım.Adam gibi bir usta bulsam ne yapıp edip ona servislik aldıracak kadar.Haftalık görüşmeler yapıyorum,önceleri pek kaale alınmıyordu kullanıcılar ama,mondial ciddi biçimde servis arayışlarına girdi.Önümüzdeki dönemlerde inşallah daha iyi bir hizmet anlayışı olur inşallah.
    Salih_T, bektanist ve Samimi 46 bunu beğendiler.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Orta sehpa ve tur camı talebi için irtibata geçeceğimiz bir isim, mail, telefon varmi?
    Ayrıca ruhsat fotoğrafı felan göndermeye gerek var mi?

Teşekkürler.

Motosikleti
    serkan.yurtal@uma.com.tr
    http://www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar
    4448085
    evet ruhsatın fotoğrafını veya fotokopisini gönderiyorsun.
    arayınca detaylı anlatır zaten
    bana yardımcı olan kişi Serkan YURTAL adlı arkadaştı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

ücretsiz gönderilen bakım sehpası ve şeffaf tur camı sevk irsaliyesi ile birlikte fotosunuda çekmiştim fikir olması adına paylaşıyorum bakım sehpası biraz tel maşa ama iş görebilir istemenizde fayda var orta sehpa yaptırana kadar ...
    turkish39 ve mehmetenis bunu beğendiler.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Teşekkürler. Çok faydalı olacak 1 haftaya kadar

Motosikleti
    rx3i evo
    bektanist bey oncelikle servis onerimden kesinlikle vazgecmeyin kesinlikle israrla gitmenizi oneriyorum ben uskudarda ikamet ediyorum ve 5-10 dakikalik yol hadi sizin icin kopru trafigi falan 15 dk olsun . fazlasiyla deger yani bana tesekkur edersiniz eminim . serkan yurtal bey o kadar iyi bir insan ki ben bayildim yani bir motosiklet surucusu olmamasina ragmen sizinle bir aile bir akraba gibi ilgilenip sonuna kadar yardimci oluyor helal olsun valla allah bozmasin insallah ...turkish39 abim sizide takip ediyorum hemserimsiniz bende luleburgazliyim bu havada bile istanbuldan burgaza geldim (dondum o ayri konu)... cok servis sikintisi cektim ama mondial'in musteri hizmetleri mukemmel bayildim valla . gecen haftalarda geldigimde bakim icin yag filtresi bulamamistim luleburgazda kirklareli'ye de sordurduk ellerinde yoktu insallah tum servisler musteri hizmetleri kalitesine cikar hatta belki bir cogunuza abarti gelecek ama keske turkiyedeki herkes kendi sevdigi isi yapsa mondialin musteri hizmetleri gibi istikrarli ve guzel calissa ama nerdee ......

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:19 ----------

hatta herkesle paylasmak istedigim bir tasarimim var daha once foto yayinladim fakat kimse fark etmedi heralde, izmirden gelen mondial'in teknik ekibiylede patlastim onlar da cok begendi umarim sizlerinde hosuna gider ...
    eski siyah camla tur camini birlestirdim . matkapla delik acip vida ile monte ettim hem daha ruzgari kesmis oldum hemde gorsel olarak cok guzel durdugunu dusunuyorum...

mitmuallim, turkish39, bektanist ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı cnsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bektanist bey oncelikle servis onerimden kesinlikle vazgecmeyin kesinlikle israrla gitmenizi oneriyorum ben uskudarda ikamet ediyorum ve 5-10 dakikalik yol hadi sizin icin kopru trafigi falan 15 dk olsun . fazlasiyla deger yani bana tesekkur edersiniz eminim . serkan yurtal bey o kadar iyi bir insan ki ben bayildim yani bir motosiklet surucusu olmamasina ragmen sizinle bir aile bir akraba gibi ilgilenip sonuna kadar yardimci oluyor helal olsun valla allah bozmasin insallah ...turkish39 abim sizide takip ediyorum hemserimsiniz bende luleburgazliyim bu havada bile istanbuldan burgaza geldim (dondum o ayri konu)... cok servis sikintisi cektim ama mondial'in musteri hizmetleri mukemmel bayildim valla . gecen haftalarda geldigimde bakim icin yag filtresi bulamamistim luleburgazda kirklareli'ye de sordurduk ellerinde yoktu insallah tum servisler musteri hizmetleri kalitesine cikar hatta belki bir cogunuza abarti gelecek ama keske turkiyedeki herkes kendi sevdigi isi yapsa mondialin musteri hizmetleri gibi istikrarli ve guzel calissa ama nerdee ......

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:19 ----------

hatta herkesle paylasmak istedigim bir tasarimim var daha once foto yayinladim fakat kimse fark etmedi heralde, izmirden gelen mondial'in teknik ekibiylede patlastim onlar da cok begendi umarim sizlerinde hosuna gider ...
    eski siyah camla tur camini birlestirdim . matkapla delik acip vida ile monte ettim hem daha ruzgari kesmis oldum hemde gorsel olarak cok guzel durdugunu dusunuyorum...

http://i.hizliresim.com/A5PPQX.jpg
    Eyvallah kardeşim,bir gün görüşürüz inşallah.Tur camın değişik olmuş,farklı açılardan foto paylaşırsan sevinirim.
    cnsn bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Alıntı cnsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/A5PPQX.jpg
    teşekkürler öneriyi yazdım zaten dediğim gibi daha 35 km/h de 500 olsun oranın yolunu tutarım.
    bu tasarımı ben farkettim herkesde farketmişdir sanırım en azından bu makinayı kullananlar farketmişdir. ben biraz sadelikten yanayım bazı sitelerde uzun tur camı yapmışlar ama eğimleri ve şekli pek oturtamamışlar.

sizindekinde ise siyah cam ve şeffaf camı üst üste oturtmak suretiyle bir tasarım çıkmış. aslında sizin tasarımın kalıbını çıkarttırarak tek bir şeffaf çam yaptırtılabilinir. daha hoş olur gibi geliyor bana. sonuçta zevkler tartışılmaz güzel günlerde kullanmanız dileğiyle sağlıcakla kalın.
    cnsn bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    teşekkürler öneriyi yazdım zaten dediğim gibi daha 35 km/h de 500 olsun oranın yolunu tutarım.
    bu tasarımı ben farkettim herkesde farketmişdir sanırım en azından bu makinayı kullananlar farketmişdir. ben biraz sadelikten yanayım bazı sitelerde uzun tur camı yapmışlar ama eğimleri ve şekli pek oturtamamışlar.
    http://i.hizliresim.com/jVRaq9.jpg
    sizindekinde ise siyah cam ve şeffaf camı üst üste oturtmak suretiyle bir tasarım çıkmış. aslında sizin tasarımın kalıbını çıkarttırarak tek bir şeffaf çam yaptırtılabilinir. daha hoş olur gibi geliyor bana. sonuçta zevkler tartışılmaz güzel günlerde kullanmanız dileğiyle sağlıcakla kalın.
    nasıl memnunmusun motordan ara ara aklıma giriyo tel jant a çözüm varmı oldum olası sevmem tel jantları onun dısında çantalar biraz ufak ama genel kullanımı nasıl
    bektanist bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl memnunmusun motordan ara ara aklıma giriyo tel jant a çözüm varmı oldum olası sevmem tel jantları onun dısında çantalar biraz ufak ama genel kullanımı nasıl
    benim güzel kardeşim henüz bu motorla ilgili tavsiye edebilecek tecrübede değilim. gidişi duruşu konforu açıkcası beni mest etti ama ilerde nasıl problem çıkarır bunu bilemiyorum ama şunu söyleyebilirim bu makinada bir denge olayı yapmışlar abartmıyorum en düşük hızda bile yalpalama yapmıyor.
    bu arada bu makinayı alsan senden çok yenge sevinir pulsardan sonra tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

bir şeyler daha ekliyeyim çanta olayı güzel arka çanta kesin değişmesi lazımki ben öyle yaptım küçük olan sağ çanta egzozun oradakine ben şifreli çelik halatı koyuyorum birde 2 tane 500 ml termosu koyuyorum yetiyor fazla almıyor diğer taraftaki çantaya ise günlük kıyafetlerini koyabilirsin ne bileyim pantalon çorap gömlek kazak yelek aklına ne gelirse arka çantaya ise kask balaklava bir kaç ıvır zıvır daha işde üst taşıma aparatına ise ufak tipte bir çanta bağlanabilir. ben biraz ileriye dönük plan yapıyorum şöyleki herhangi bir değişiklik olmazsa eylül ayında bayramdan sonra antalyaya gideceğim dolaşa dolaşa orada geçen sene gittiğim otele ALVA DONNA WORLD PALACE oteline yerleşiceğim çok menmun kalmıştım aynı yere birkez daha gideceğim sırasıyla kurşunlu şelalesi ve etrafındaki tarihi yerlere gidiceğim tabi köylerinede :D sonra ısparta sütçülerdeki çandıra bağlı olan YAZILI KANYONA gideceğim sırasıyla gene sütçülerdeki ADADA ve Aksudaki ZİNDAN MAĞARASINA uğrayacağım totalde 2500 ila 3000 km/h arasında bir rota yapmaya gayret ediyorum. dönüşümde ise özellikle aydın ve muğlayı rotaya ekleyerek dönücem . bir kaç fotoğraf.
    kurşunlu şelalesi.

yazılı kanyon

adada

zindan mağarası

hayaller hayaller...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alva donna worl palace

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

ayzek turkish39 bu makinayı ilk alanlardan ve daha tecrübelidir daha detaylı anlatabilir ben şu ana kadar beğendim servis hariç. tel jan 2016 daki modellerde çelik geleceği söylenmekte çok fikrim yok ..
    turkish39, ayzek, cnsn ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    benim güzel kardeşim henüz bu motorla ilgili tavsiye edebilecek tecrübede değilim. gidişi duruşu konforu açıkcası beni mest etti ama ilerde nasıl problem çıkarır bunu bilemiyorum ama şunu söyleyebilirim bu makinada bir denge olayı yapmışlar abartmıyorum en düşük hızda bile yalpalama yapmıyor.
    bu arada bu makinayı alsan senden çok yenge sevinir pulsardan sonra tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

bir şeyler daha ekliyeyim çanta olayı güzel arka çanta kesin değişmesi lazımki ben öyle yaptım küçük olan sağ çanta egzozun oradakine ben şifreli çelik halatı koyuyorum birde 2 tane 500 ml termosu koyuyorum yetiyor fazla almıyor diğer taraftaki çantaya ise günlük kıyafetlerini koyabilirsin ne bileyim pantalon çorap gömlek kazak yelek aklına ne gelirse arka çantaya ise kask balaklava bir kaç ıvır zıvır daha işde üst taşıma aparatına ise ufak tipte bir çanta bağlanabilir. ben biraz ileriye dönük plan yapıyorum şöyleki herhangi bir değişiklik olmazsa eylül ayında bayramdan sonra antalyaya gideceğim dolaşa dolaşa orada geçen sene gittiğim otele ALVA DONNA WORLD PALACE oteline yerleşiceğim çok menmun kalmıştım aynı yere birkez daha gideceğim sırasıyla kurşunlu şelalesi ve etrafındaki tarihi yerlere gidiceğim tabi köylerinede :D sonra ısparta sütçülerdeki çandıra bağlı olan YAZILI KANYONA gideceğim sırasıyla gene sütçülerdeki ADADA ve Aksudaki ZİNDAN MAĞARASINA uğrayacağım totalde 2500 ila 3000 km/h arasında bir rota yapmaya gayret ediyorum. dönüşümde ise özellikle aydın ve muğlayı rotaya ekleyerek dönücem . bir kaç fotoğraf.
    kurşunlu şelalesi.
    http://www.antalyafourseasons.com/im...C5%9EUNLU1.jpg
    yazılı kanyon
    http://www.deniztokay.com/wp-content...141846-snt.jpg
    adada
    http://www.gelarabul.com/wp-content/..._gelarabul.png
    zindan mağarası
    http://i.emlaktasondakika.com/Files/...1034d585e3.jpg
    hayaller hayaller...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alva donna worl palace
    http://www.tripme.ro/files/images/la...gnasn9rheg.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

ayzek turkish39 bu makinayı ilk alanlardan ve daha tecrübelidir daha detaylı anlata bilir ben şu ana kadar beğendim servis hariç. tel jan 2016 daki modellerde çelik geleceği söylenmekte çok fikrim yok ..
    Güzel valla birbirimize okadar yakınız fakat neden görüşmüyoruz merak ediyorum iş yoğunluğumuz biraz azalsın kahve içmeye davet edeceğim seni hem yakından tanışmış oluruz hemde fikir alışverişi yapmış oluruz bu arada
    bektanist bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Servis yağ filtresi yok dediğinde kedim
    bektanist, ayzek, cnsn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    buluşuruz dostum ben genelde mecidiyeköye gidiyorum kuzenin orda inşaat ofisi var çay çorba her daim mevcut diğer bir pasajda miniğim dediğim bir abi kardeş var baskı işindeler kupa bardak çanta ve tshırt baskıları yapıyorlar dora matbaa tiner kokusundan dayanabildiğim kadar dayanıyorum suyuklama evresine gireceğim zaman kaçıyorum bir diğer arkadaşı taksimdeki inşaatı durdurulan Dursun özbekin inşaatında teknikerdi şu an nişantaşında bir inşaat yapıyor benim vaktim iş sebebiyle pek olmuyor vakit buldukça kaçıyorum yanlarına. havalar güzelleşsin şehir dışınada kaçarız ama ben pek kalabalığı sevmiyorum grup sürüşünde dengesiz biri çıkıyor ha şimdi vurdu vurucak diye korkuyorum
    ayzek, kdiner ve cnsn bunu beğendiler.

Motosikleti
    rx3i evo
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis yağ filtresi yok dediğinde kedim
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...ef7937d358da40
    ������ kediye bayildim allah bagislasin valla...
    al abi bir de bu acilardan var elimde

bektanist, turkish39 ve Samimi 46 bunu beğendiler.

Motosikleti
    https://drive.google.com/file/d/0B6J...w?pref=2&pli=1
    Kullanma klavuzu RX3I EVO
    Belki lazim olan olur...
    anotherbrick bunu beğendi.

Motosikleti
    z750
    Arkadaşlar teşekkür ederim. Ben ikinci el aldım. 1800 km de. Ducati bayi sinden aldım. Benim motorda, uzun tur cami var. Siyaha boyanmış. Sis farı, elcik koruma, kedi gözü, orijinalden modifiyeli aldım. Yanlız tür camını daha uzun sandım. Mondial e mail attım. Anında yolladılar bi tane tür cami ve orta sehpa. Küçük yan çantayı alet çantası yaptım. Çok iyi oldu bence. Pulsar ile kıyaslamak gerekirse, konfor açısından pulsar yanına yaklaşamaz. Bursa dan gelmiştim yazın pulsar ile 200 km sonra afedersiniz kıçım yoktu. Gerçi şimdi aldığımda özel alçak yumusatilmis sele de var ama. İnanılmaz rahat, titreşim hiç yok, on fren zayıf birkaç kişinin bahsettiği gibi. Olumsuz kısmı ben hep ön fren kullanırım. Olumlu kısmı da dengeli bir fren yapmanızı sağlıyor. On arka kombine basınca. Gidişi pulsar ile aynı gibi güzel uzuyor. Devirde kesiciye girmiyor herhalde 12 bine falan geldi basmadim daha. Egzoz sesi de güzel horultulu hafif. Ben severim. Pulsar da akrapovic vardı zaten. Bir çok kişi gibi çok az biniyorum bu ara. O yüzden çok detaylı yorum gelmiyor . Bu arada devir benim 1700 falan en düşük. Sizde durumlar nasıl rolanti 2000 gibi sanki.ama stop etme falan bi sorun yok.
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)