Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

bu arkadaşlar 1300 mil ____ 2100 km/h yapmış yağ değişiminden filan bahsetmiş bir sorun yok demişler.

bu arkadaşlarda açılış yapmışlar.

bu arkadaşda Akrapovic takmış ses dinletiyo bence kendi seside fena değil. (ilk duyduğumda kulağımı tırmalıyo gibiydi şimdi öyle düşünmüyorum)

Bu yolada hayran kaldım ne köprü ne köprü bom boş....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ispanya sitesinde bajaj pulsar var.rx3 de Amerika da ingilterede var
    yani diyeceğim bizim bu motorlar avrupada faaliyet gösteren makineler.her ne kadar bizim millet işe yaramaz desede sonuç ortada
    Kuralkanı bende eleştirdim ama fiyat politikası olarak. şu an son derece yaygınlaştı fiyat olarakda eleştirmem artık. sonuçta bu kadar kullanıcısı var onlara haksızlık olur...
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Bu ikinci ve üçüncü videolardaki rx3 ler 2016 yılında satışı başlayacak olan rx3 ler heralde.videolara baktımda orda usb ve 12v girişler var göstergelerin olduğu yerde sağda ve solda mondialın 16 kasasında da yaptırdıkları değişikliklerden bazıları bunlar yanlış bilmiyorsam.bende rx3 yok drift var ama bu konununda yakından takipçisiyim .motoru bi satabilsem rx3 e biraz daha yaklaşıcam ama motoru satamıyorum.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ikinci ve üçüncü videolardaki rx3 ler 2016 yılında satışı başlayacak olan rx3 ler heralde.videolara baktımda orda usb ve 12v girişler var göstergelerin olduğu yerde sağda
    Onlar ABD'li firma "CSC motorcycles" (ABD'deki tek satıcı. Kanada'ya da satıyormuş aynı firma) tarafından ABD'de sattığı rx3'lere kendilerinin ilave ettiği parçalar. 2015'te bunları ilave ücret mukabilinde sattı ABD'li kullanıcıya. Bir de ABD'li firma arka jantı standart olarak 17 inch takmış. Ön ise orjinali değiştirmemiş yani 18 inch. Renk seçeneği var orada. Bir de csc firması satışı internet üzerinden veya telefonla yapıyor. Motoru kargo ile yolluyor. Verdikleri garanti ise 2 yıl ama sınırsız km. Müthiş.

ABD'li CSC firması 5000 millik bir test videosu yayınlamış. yaklaşık 10-15 orta yaşlı kullanıcıya csc rx3leri verip ABD yollarında test ettirmiş. Özellikle ingilizcesi olanlar izlemeli. Sürücülerin şikayeti: genel olarak akünün sorun çıkardığı, ön frenin yetersiz olduğu şeklinde. Ama genel değerlendirmenin iyi olduğu yönünde video sonunda açıklamalar var. Şu video:

https://www.youtube.com/watch?v=o2lkyFScBt4

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:30 ----------

Tekrar baktım da videoya: testi yapanlardan birisi olumsuz yönleri şöyle saymış: Test sırasında aküler çok sorun yaşattı diyor. Testteki motorların %40'ı aküde sorun çıkarmış. Mutlaka başka akü takmalı zongshen diyor. Ön frende disk yeterli ama sanırım fren pedi sorunlu, freni sıkınca sanki diske bir sürtüp bir sürtmüyor gibi oluyor diyor. Ön far çok fazla ampul patlattı dedi ve zincirin sorunlu olduğunu 7.000-10.000 civarı değişmeli dedi. Ama genel izlenimleri iyi yönde. Kullanıcıların çoğu daha büyük motorlara sahip. Yani tecrübeliler.

Bu da başka bir video. İyi seyirler:

https://www.youtube.com/watch?v=iHhJqkI-pZ8
    cenkito bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    rx3i evo
    arkadaslar bugun hasanpasa moto aras'a gittim bakim yaptirdim ve cok cok memnun kaldim. cok ilgililer cok titizler ve islerinde uzmanlar . bu gune kadar (11 senedir) bir cok marka motosiklet sahibi oldum (yamaha,honda vb.) ve aralarinda en cok mondial'in bu servisinden memnun kaldim... eger istanbulda oturuyorsanız ve rx3i evo'nuz varsa kesinlikle bu servise getirmenizi siddetle tavsiye ediyorum...

Motosikleti
    Alıntı cnsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bugun hasanpasa moto aras'a gittim bakim yaptirdim ve cok cok memnun kaldim. cok ilgililer cok titizler ve islerinde uzmanlar . bu gune kadar (11 senedir) bir cok marka motosiklet sahibi oldum (yamaha,honda vb.) ve aralarinda en cok mondial'in bu servisinden memnun kaldim... eger istanbulda oturuyorsanız ve rx3i evo'nuz varsa kesinlikle bu servise getirmenizi siddetle tavsiye ediyorum...
    Telefon ve adres at sana zahmet aldigim yerdeki servis bisikleti hurdaya cikartir o kadar iyi yani bu arada motoru bugun cikardim trafige

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Eleman garajda....
    serkany, polo34, hunter84 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon ve adres at sana zahmet aldigim yerdeki servis bisikleti hurdaya cikartir o kadar iyi yani bu arada motoru bugun cikardim trafige[COLOR="Silver"]
    Eleman garajda....
    Servis olayı demek ki hint çinli motorlarda hep böyle , Bende de pulsar var bir servise baktım bir motora baktım hey yumurtaya can veren allahım dedim... Sonra servise girmeden geri döndüm..Ne yapacağım bilmiyorum baharda iyimisi istanbul servis bulup oraya gitmek. Zaten şuanda hava soğuk arabaya devam..
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3i evo
    usta OZKAN ARAS - HASANPASA MAH. NABIZADE SK. NO:84/A KADIKÖY no:02163489394

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

hayirlisi olsun bu arada allah hepimize kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin insallah ... dedigim gibi mondial servislerini arastirdim ismini vermek istemedigim bir servisle kafayi bozdum hatta ama ''moto aras'' istanbulun en iyisi kefilim ...
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis olayı demek ki hint çinli motorlarda hep böyle , Bende de pulsar var bir servise baktım bir motora baktım hey yumurtaya can veren allahım dedim... Sonra servise girmeden geri döndüm..Ne yapacağım bilmiyorum baharda iyimisi istanbul servis bulup oraya gitmek. Zaten şuanda hava soğuk arabaya devam..
    servis olayı fena gerçektende alırken sis ve usb motajı yaptırarak aldım bilseydim böyle yapılacağını kendim yapardım. kablolar gözüküyor yazık yani servis denilmeye. acilen servis bakılacak. motor yağı Shell mondial diye dandirikten bir yağ ile değişim yapıyorlarmış hiç işim olmaz kendim alırım yağımı motul olucak.
    motosiklette bir kaç değişiklik yapacağım zaten aklımdaydı ilk yapılacak değişiklik koltukta olucak artçı ve sürücü koltuğu döşemecide değiştirilecek üzerine ekstra mat kaplanıcak hem sudan etkilenmiyecek hemde totoşu sıcak tutucak hemde extra rahat olması için öne doğru hafif uzatılacak.
    alt sehpa yaptırılacak bir kaç görüşmeyle çözebilirim sanırım. (ŞART)
    lastikler hemen değiştiricektim fakat bugun ıslak zemindeki frenlemelerde tutuşu hoşuma gitti beklemeye aldım ama hala değişimden yanayım.
    kalkışta agrasif değil fakat bezginde gelmedi orta seviye bence. biraz tecrübeme güvenerek dengesi oldukça iyi tüm ağırlığı orta göbekte topluyor yatırmakta zorlanmıyorsun turu yerinde rahat dönüşler yapabiliyorsun.
    kumandalara alışmak lazım biraz arıyorsun yerini.
    gidon bana göre alçak hemen gerekli temaslar yapılıp yükseltilecek en az 4 ve ya 5 cm.
    aynalar gidon yükseltildikten sonra karar vereceğim uzatıp uzatmamaya.
    arkaya aldığım çantadan bahsetmek istiyorum ucuza kaçıp maxem 45L aldım kappasınıda givisinide kullandım. çok büyük bir kalite farkı yok ama çantanın sol ve sağ köşesine kask koymaya çalıştığımda çantanın üstü kapanmadı kaskımı yüksek olmasındanda olabilir diğer kaskımda denemedim.
    ayrıca çantanın üst aparatını ve sırt desteğini sabitleyen vida daha sağlam olması için pul desteğiyle sabitledim tavsiye ederim alırsanız tabi..
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Hann_Ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09.TRACER

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bektanist kardeş,bol foto bekliyoruz.
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    Cekerim hocam garajda malum kis fena aksam cekerim gene yer degistirip

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis olayı fena gerçektende alırken sis ve usb motajı yaptırarak aldım bilseydim böyle yapılacağını kendim yapardım. kablolar gözüküyor yazık yani servis denilmeye. acilen servis bakılacak. motor yağı Shell mondial diye dandirikten bir yağ ile değişim yapıyorlarmış hiç işim olmaz kendim alırım yağımı motul olucak.
    motosiklette bir kaç değişiklik yapacağım zaten aklımdaydı ilk yapılacak değişiklik koltukta olucak artçı ve sürücü koltuğu döşemecide değiştirilecek üzerine ekstra mat kaplanıcak hem sudan etkilenmiyecek hemde totoşu sıcak tutucak hemde extra rahat olması için öne doğru hafif uzatılacak.
    alt sehpa yaptırılacak bir kaç görüşmeyle çözebilirim sanırım. (ŞART)
    lastikler hemen değiştiricektim fakat bugun ıslak zemindeki frenlemelerde tutuşu hoşuma gitti beklemeye aldım ama hala değişimden yanayım.
    kalkışta agrasif değil fakat bezginde gelmedi orta seviye bence. biraz tecrübeme güvenerek dengesi oldukça iyi tüm ağırlığı orta göbekte topluyor yatırmakta zorlanmıyorsun turu yerinde rahat dönüşler yapabiliyorsun.
    kumandalara alışmak lazım biraz arıyorsun yerini.
    gidon bana göre alçak hemen gerekli temaslar yapılıp yükseltilecek en az 4 ve ya 5 cm.
    aynalar gidon yükseltildikten sonra karar vereceğim uzatıp uzatmamaya.
    arkaya aldığım çantadan bahsetmek istiyorum ucuza kaçıp maxem 45L aldım kappasınıda givisinide kullandım. çok büyük bir kalite farkı yok ama çantanın sol ve sağ köşesine kask koymaya çalıştığımda çantanın üstü kapanmadı kaskımı yüksek olmasındanda olabilir diğer kaskımda denemedim.
    ayrıca çantanın üst aparatını ve sırt desteğini sabitleyen vida daha sağlam olması için pul desteğiyle sabitledim tavsiye ederim alırsanız tabi..
    Çanta on numara,kaskları yan koy sığar
    bektanist ve kafası kırık bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Merhabalar,

Uzun zamandır bu başlık ile inazuma başlığını takip ediyorum. Motordan anlamam. Allah izin verirse bahara kadar motor almak istiyorum.
    Uzun yola çıkmak, günlerce dolanmak istiyorum. Daha motoru almadım ama şimdiden rotamı bile hazırladım.
    İki motor arasında kararsız kaldım. Gözüm inazuma f'ye takıldı fakat ikinci eli nerdeyse yok gibi sıfırı da epey fazla. İnazuma ile evo arasında gidip geliyorum.
    Evet ustalarım ne dersiniz? inazuma mı yoksa evo mu?

Bu arada boyum 1,65 Evo için uygun olur mu onu da bilmiyorum.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Usta paran varsa, bence inazuma. Kalbinin sesini dinle, kendini hangisine yakın hissediyorsan onu al. Cok ta düşünme ben gibi kafandan dumanlar çıkmaya başlar.
    Bu arda benim boy da 1.66. Test ederken; parmak uçlarıyla felan basıyorum sağa sola salliyorum motoru, saglam duruyor. Sikinti yok yani. Rx3.
    kafası kırık bunu beğendi.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:27 ----------

Gidonu yükselttikten sonra şu ürünü takmayı planlıyorum.

belki kullanmış olabilir diye fikirde soruyorum nasıldır sizce...

Motosikleti
    z750
    Yağmur şu geçirmiyorsa olabilir

inazuma'nın tipi çok kötü evo hakkaten yakışıklı bir motor.

Motosikleti
    z750
    Merhaba bende aldım bugün. Şimdi otobüste altta geliyo istanbul ankara. İlk izlenimlerim çok iyi. Pcx 125 ile, 40000km pcx 150 ile 25000, pulsar ile 20000 bakalım evo ile ne yapacağız. Olumlu görünüyor herşey. Ankara ya geçelim bineriz nasip olursa bol bol. Birde şu işleri bırakmak lazım o alınır mı bu verilir mi? Millet alıyor binlerce km keyfini sürüyor, al bin kardeşim. Beğenmez isen değiştirmek ister isen sat. Aldım alacam diye çıldırma

Saygılar, tekeriniz düz bassın.
    bektanist, chetaq, maktama ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    hayırlı olsun güzel günlerde kullan malum kış çetin geçiyor bende iş ev arası kullanıyorum sadece günlük 12 Km/h şöyle nisan gelsede bir tekirdağ yapsam orda bir köfte gömsem arkasından bir balıkesir yapsam ayvalıkta şeytan sofrasına uğrayıp dönsem çanakkalede atalarımızı (şehit) ziyaret etsem hayaller hayaller yaz olmayınca motosikletin tadı çıkmıyo bee
    kazasız belasız kullanman dileğiyle tekrar hayırlı olsun umarım sorunsuz binersin..
    bu arada aldığın yer sana şeffaf tur camını ve orta sehpayı verdimi ??

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Hayırlı olsun esiretti, kaça aldınız, sıfır mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)