Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    Alıntı cnsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelikle herkese merhaba. bende rx3i evo sahibi oldum ve forma yeni uye oldum. genel olarak motordan memnunum 150 km oldu rodajdayim. daha once 1900 km'de rx3i evo kullandim ve on fren performansi ayni crf250l gibiydi. ama su an benim motorumun on fren performansi cok kotu , yani tutmasi icin manete cok fazla guc uygulamam gerekiyor . servise gidip gosterdim ve test ettiler hava yokmus ve butun rx3i evo'lar boyleymis ama ben hala supheliyim :(( benimle ayni sorunu yasayan oldu mu acaba ? balata asindikca bu durum duzelir mi ? saygilar ...
    öncelikle merhaba benimde merakla takip ettiğim bir model, rx3 evoyu güle güle kullanmanız dileği ile, sorununuz ile ilgili olarak benim düşüncem motorun yeni olması ile alakalı disk ve balataların birbirine alışması yani 150 km de ne kadar ön fren kullandınız ki zaman içinde daha güzel olacaktır durmalarda ön fren ile kombine li olarak durmaya çalışın ön fren kısa zamanda çalışacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:10 ----------

merhaba arkadaşlar rx3 modelinizde hangi marka yağ ve hangi numara yağ kullanıyorsunuz.
    5w 40w
    10w 40w
    15w 50w
    20w 50w

hangi numara?
    GÖNDEN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial RX3
    M_S_T 'nin dediği gibi yeni olmasından kaynaklanıyordur,ayrıca arka lastiğinde temiz asfaltta bile sabun gibi kayıyordur,1000 km den sonra anca oturacak bazı şeyler.

Motosikleti
    Elegant 150
    Yan sehpa otomatik kapanıyor ya o olayı nasıl hallettiniz arkadaşlar ?

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı netster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan sehpa otomatik kapanıyor ya o olayı nasıl hallettiniz arkadaşlar ?
    Arkadaşım yan sehpanın otomatik kapanmasını sağlayan küçük uzuncana demir parçası var 1-2 cm lik , onu kesersen sorunu çözersin. bende aynısını yaptım fakat otomatik kapanmayacağı için motora bindiğinde ilk olarak ayağı kapatmayı kendine alışkanlık haline getirirsen iyi olur , yoksa kötü sonuçlanabilir.
    M_S_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Elegant 150
    Tesekkurler yarın bi kurcalayim
    GÖNDEN bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhabalar , bende 125 drift var satıp bunu almayı düşünüyorum alıcı buldum 3'e satıcam inş. açıkçası çok hoşlandım bu motordan uzun yol yapmak istiyorum torklu bir makinem olsun ıstıyorum birisi kısaca iyisiyle kötüsüyle tam durum nedir açıklayıp beni aydınlatabilirmi ?

Motosikleti
    rx3i evo
    cevaplar icin herkese tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:54 ----------

cem bey oncelikle sunu soylemek istiyorum , bu gune kadar 10 yil icerisinde kullandigim motorlar sirasiyla bisan shoppy 50 ,ramzey rmz125td ,keeway arn125 ,bisan passific 125 ,yamaha ybr 125 esd ,hyosung gt250r ,honda cbf250 ,honda cbr250r repsol ,honda crf250L ,daelim daystar 250 ,mondial 100 superboy , mondial rx3i evo . ve aralarindan su an icin en memnun kaldigim rx3i evo oldu . forumda okudugum kadariyla ufak tefek oksijen sensoru vb. sorunlar beni korkutsada su an icin bir sorunum olmadi cok sukur umarimda olmaz. ama bu sorunlar herkes emin olsun ki japonlardada var , sifir aldigim crf 250 l motorumda stop etme problemim vardi ve hangi servise gotursem bir sorun yok dedi , olur olmadik sicak veya sogukken trafigin ortasinda stop edip zor calisiyordu ve oylede sattim zaten yani sonucta tum motorlar insan yapimi olacak boyle seyler ama cidden rx3i evo'nun kalitesi japona yakin bunu gonul rahatligiyla soyluyorum...
    CemAbatay ve GÖNDEN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı cnsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar icin herkese tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:54 ----------

cem bey oncelikle sunu soylemek istiyorum , bu gune kadar 10 yil icerisinde kullandigim motorlar sirasiyla bisan shoppy 50 ,ramzey rmz125td ,keeway arn125 ,bisan passific 125 ,yamaha ybr 125 esd ,hyosung gt250r ,honda cbf250 ,honda cbr250r repsol ,honda crf250L ,daelim daystar 250 ,mondial 100 superboy , mondial rx3i evo . ve aralarindan su an icin en memnun kaldigim rx3i evo oldu . forumda okudugum kadariyla ufak tefek oksijen sensoru vb. sorunlar beni korkutsada su an icin bir sorunum olmadi cok sukur umarimda olmaz. ama bu sorunlar herkes emin olsun ki japonlardada var , sifir aldigim crf 250 l motorumda stop etme problemim vardi ve hangi servise gotursem bir sorun yok dedi , olur olmadik sicak veya sogukken trafigin ortasinda stop edip zor calisiyordu ve oylede sattim zaten yani sonucta tum motorlar insan yapimi olacak boyle seyler ama cidden rx3i evo'nun kalitesi japona yakin bunu gonul rahatligiyla soyluyorum...
    Arkadaşımın 2014 model CBR 250 motosikletinde de stop etme sorunu var. Kaç defa servise gitmesine rağmen, tüm benzin istasyonlarını denemesine rağmen bir çözüme ulaşabilmiş değil. Sorun sürekliliği olan bir sorun değil ve sinir bozucu olan tarafı da bu. Bazen haftalarca stop etmezken kimi zaman günde 2-3 defa bu sorunu yaşıyor. Olur olmadık yerde stop etmesi insanı çileden çıkarıyor.
    GÖNDEN bunu beğendi.

rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Herkese merhabalar cbf 150 motorumu satıp bu makinayı aldım,masallah beklediğimdende güzel çıktı..
    GÖNDEN, capoverde, turkish39 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rifatyontar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar cbf 150 motorumu satıp bu makinayı aldım,masallah beklediğimdende güzel çıktı..
    http://i.hizliresim.com/3YNMnj.jpg
    Hocam öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin motordan memnun musunuz son olarak güncel bilgileri alsak sizden şurası şöyle olsaymış daha iyiymiş yada şurasını hakkaten kötü yapmışlar dediginiz birşey varmıdır yakıt tüketimi falan ne alemde

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin motordan memnun musunuz son olarak güncel bilgileri alsak sizden şurası şöyle olsaymış daha iyiymiş yada şurasını hakkaten kötü yapmışlar dediginiz birşey varmıdır yakıt tüketimi falan ne alemde
    Teşekkür ederim.Öncelikle alır almaz 400km bir yola çıktım. ve uzun yolda rampalarda sollamalarda torku gücü çok memnun etti.Tekrar belirtiyim honda cbf 150 den geçtim yani suzuki vstrom 600 cc kullanmış 2 yada 4 silindirlik makinalarla haşırneşir olan birini tatmin etmeyebilir belki orası göreceli beklenti meselesi artık.Tek silindirin verdiği bir titreşim var ama beni okadar yolda hiç rahatsız etmedi ki cbf 150 de sıfır titreşim vardı.Üzerindeki lastikler kötü değişmesi şart.Arkadaşların bahsettiği kronik oksijen sensörü veya stop etme gibi arızalara henüz rastlamadım.Kendi adıma söylüyorum gerek güç gerek hız gerek tork ve konfor imaj olarak beklentimin üzerinde çıkması beni memnun etti.Tabiki zaman neyi gösterir bakıcaz yani makinayla bende yani tanıştım..
    GÖNDEN bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    hayırlı olsun kardeş,manavgattaki motoru almışsınız.güle güle kullanın.

-arkadaşlar,lastik değiştirenler varsa,hangi lastiği,nereden ve kaça aldığını da eğer yazarlarsa diğer kullanıcılar için çok faydalı olacağını düşünüyorum.
    GÖNDEN bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeş,manavgattaki motoru almışsınız.güle güle kullanın.

-arkadaşlar,lastik değiştirenler varsa,hangi lastiği,nereden ve kaça aldığını da eğer yazarlarsa diğer kullanıcılar için çok faydalı olacağını düşünüyorum.
    Tesekkür ederim .Evet Manavgat'daki arkadastan aldim.
    GÖNDEN bunu beğendi.

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Hayırlı olsun ,seçimini bence iyi yapmışsın. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

pazar günü ufaktan bi enduro turu...

Herkese hayırlı yolculuklar dilerim. Motorunuz düz bassın, aman dostlar kasksız çıkmayalım, evde bekleyenlerimiz var......

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Sevgili RX3 Dostlarım , bildiğiniz gibi rx3 i adına facebook ta farklı gruplar var, bir tanede ben ekliyorum. Amacım reklamdan ziyade başımıza gelen sıkıntıları ve çözümlerini , RX3 ile yaptığımız gezileri , memnuniyetleri , şikayetleri dile getirmek ,bütün arkadaşlarımızı burada toplaya bilirsek , beraber yapacak olduğumuz, fikir alışverişlerinden ve hafızadaki kötü oluşumlardan dolayı, bu motora fazla yaklaşmayan dostları da, bilgilendirmek amaçlı buraya toplamak istiyorum.Tabiki sizlerin desteğiyle. Sonra inşallah bu motorları her ilde 1 er değilde 10 ar veya 100 er şeklinde görüp ilerleyen zamanlarda belki RX3 etkinlikleri düzenleyip, klavye değil de fiili olarak sohbetlerimiz olur. Sizlerinde desteğiyle bu Grubu kurmak ve yönetici arkadaşlar bularak, geliştirmek istiyorum. Sevgi ve saygılarımı sunarım.
    Grup : MondialRX3İ EVO Türkiye Genel Kullanıcıları
    kdiner bunu beğendi.
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    BMW logosu mu o?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Alıntı rifatyontar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/3YNMnj.jpg

Arkadaşlar merhaba.foruma yeni üye oldum...bu motordan almayı düşünüyorum bende.ilk motorum olacak.bu ilk acemilik zamanlarında bana yardımcı olacak arkadaşlarım var...forumu baştan sona okuyup bayinin yolunu tuttum..ellerinde motorun kalmadığını ocak ayı içinde yeni modelin geleceğini söylediler.onun daha modifiyeli olacağından bahsettiler...fiyat farkını sordum yeni modelin 50-100 daha fazla olacağından bahsettiler..
    Açıkçası Aralık ayında motoru uygun alabileceğimi düşünüyordum..sizce yeni modeli beklemelimiyim yoksa şuanda elinde bu motordan bulunan bayilerden almalımıyım..yeni modelin daha fazla bir fiyatla satışa sunulmasından endişe ediyorum açıkçası..Sizin fikriniz nedir?
    Teşekkürler..

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

geçenlerde 10 Km/h kadar kullanma fısatım oldu. ilk çıktığında sesini beğenmiyerek cızz dediğim ürüne biraz daha takip edilmesi gerektiğini düşünmeye başladım. hoşuma gitti yalnız mondial deyince korkuyor insan

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı capoverde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW logosu mu o?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

evet büyüyünce Gs olcak abisi

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    grup face faal değil sanırım..

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grup face faal değil sanırım..
    Şşuan için en aktif olan facebook grup : Mondial RX3
    diğer grup alım satım içerikli kurulmuş sanırım
    link: https://www.facebook.com/groups/MondialRX3/?fref=ts

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Arkadaşlar motorumla 30 dakikalık bir gezinti yaptım ve kask kamerasına kaydettim fikirlerimi söyledim birazda gevezelik yaptım

Sıradan bir kullanıcı izlenimleridir, profesyonel inceleme içermez

İyi seyirler HD kalitede izleme tavsiye olunur. Ha youtube kanala abone olun daha çok çekimler yapıcam
    odo bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)