Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Sevgili arkadaslar, sizin rx3i evo nuz da su azaltma oluyormu ? ben hemen hemen 15 günde bir su koyuyorum motora bu durumda bı aksılık varmı acaba ?
    Sevgilerle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial RX3
    Hayır şimdiye kadar hiç su azaltma diye bir problem yaşamadım ara ara hep kontrol ederim.
    GÖNDEN bunu beğendi.

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km için 5 litreyi geçmiş görünüyor. Yaklaşık 5.4 lt/100 km. Çok fazla değil mi? 250 cc bir motor için tabi ki. Ortalama hızınızın en fazla 90-100 km civarında olduğunu varsayıyorum. İnşallah ayarsızlıktan falandır. Yoksa uzun yolda ciddi sıkıntı olacaktır bu.
    ortalama hızım 120/130 civarıydı yokus cıkmadıgım surece hıc gaz kesmedim neredeyse 140 ın altına inmedim diyebilirim. yakıt tuketimi bu yuzden fazla olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Alıntı GÖNDEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaslar, sizin rx3i evo nuz da su azaltma oluyormu ? ben hemen hemen 15 günde bir su koyuyorum motora bu durumda bı aksılık varmı acaba ?
    Sevgilerle...
    Seyahatim sırasında suyun azaldıgını farkettim dönuş yolunda doldurdum
    GÖNDEN bunu beğendi.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    arkadaşlar motor hakkında bir sorum olacak.

motorla birlikte 2 kişi en fazla kaç km süratte sabit bir şekilde sağlıklı ilerleyebilir?

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorla birlikte 2 kişi en fazla kaç km süratte sabit bir şekilde sağlıklı ilerleyebilir?
    Sevgili arkadaşım bence bu istek tamamen sana kalmış birşey. kişiden işiye değişir. mesela ben 2 kişi rahatca 80 km ile seyahat etmeyi severim , zor durumlarda motoru 130 km lere çıkara bilirsin 2 kişi olarak. ama tavsiyem hız yapılmaması olup 90 km yada 100km ile rahatca yolculuk edilebilir diye düşünüyorum.
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Max 164 km gordum nekadar sağlıklı oldugu tartısılır 130 140 ile güzel güzel gidiliyor

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Sevgili dostlarım rx3i evo sayfamız çok yavaş bizim diğerlerlinden farkımız ne ki biz hiçbirşey paylaşmıyoruz . kendi sayfamızı kendimiz kalkındırmazsak kimse yardımcı olmaz , birazcık gazlatmak laım bu sayfayı
    Sevgilerle...

Motosikleti
    RX3i
    Sevgili dostlarım rx3i evo sayfamız çok yavaş bizim diğerlerlinden farkımız ne ki biz hiçbirşey paylaşmıyoruz . kendi sayfamızı kendimiz kalkındırmazsak kimse yardımcı olmaz , birazcık gazlatmak laım bu sayfayı
    Sevgilerle...
    Bu yorumdan sonra herkese bir sorum olucak

Alirxpressten sis farı siparişi verdim ve yarın elimde olucak.

Bu sis farlarını taktırırsam garantinden çıkar mı sizce. Yetkili serviste taktırırsam bir şey olur mu?
    GÖNDEN bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı ALPAGO72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorumdan sonra herkese bir sorum olucak

Alirxpressten sis farı siparişi verdim ve yarın elimde olucak.

Bu sis farlarını taktırırsam garantinden çıkar mı sizce. Yetkili serviste taktırırsam bir şey olur mu?
    ALPAGO72 Arkadaşım yetkili serviste taktırırsan herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. forumda taktıran arkadaşlarımız var. o arkadaşlarımızda bu yazıya cevap verirler ve konu aydınlatılmış olur. bende şarj kiti ve sis düşünüyorum benim servisim herhangi bir sorun çıkarmayacağından vede garantiyi etkilemeyeceğinden eminim.

Motosikleti
    RX3i
    ALPAGO72 Arkadaşım yetkili serviste taktırırsan herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. forumda taktıran arkadaşlarımız var. o arkadaşlarımızda bu yazıya cevap verirler ve konu aydınlatılmış olur. bende şarj kiti ve sis düşünüyorum benim servisim herhangi bir sorun çıkarmayacağından vede garantiyi etkilemeyeceğinden eminim.
    Teşekkür ederim bu gün geldi. İnşallah hafta sonu taktıracağım.
    GÖNDEN bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı ALPAGO72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bu gün geldi. İnşallah hafta sonu taktıracağım.
    Hayırlı olsun.

Motosikleti
    rx3
    oksijen sensörünü değiştirin. yakıt azalsın stop etme problemi ortadan kalksın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

bende de eksilme oluyor.ekleyip devam ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

benim hellalarımı fabrika ustası tutanak altına alarak söktü. stop etme sorununu ona yormuş olabilirler diye düşünüyorum. sonra oksijen sensörü değişince düzeldi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Biraz ortalık şenlensin bari

BUNLAR BEKÇİLERİM

jackonbir ve oenaj bunu beğendiler.

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    turkis39 sende olmasan ölecek konu resimler çok güzel. cub motor almaya niyetliyken niyetimi bir sene erteleyerek çıtayı biraz daha yükselttim ama senin durumuna düştüm ve pulsarla Rx3 arasında kaldım. Nasip bu seneye kadar bu niyet 10 kere değişir.
    turkish39 bunu beğendi.

Şu motorun çantasını, camini, varsa sokulması zararsız karenajini filan soktuğunda altında ne var delicesine merak ediyorum.

Herhangi bir yerde montaj aşaması fotoları var mıdır?
    jackonbir ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bummerangg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkis39 sende olmasan ölecek konu resimler çok güzel. cub motor almaya niyetliyken niyetimi bir sene erteleyerek çıtayı biraz daha yükselttim ama senin durumuna düştüm ve pulsarla Rx3 arasında kaldım. Nasip bu seneye kadar bu niyet 10 kere değişir.
    Kısmet artık,paran hazır olduğunda kararın daha net olur.Hayırlısı diyelim.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı kowboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Max 164 km gordum nekadar sağlıklı oldugu tartısılır 130 140 ile güzel güzel gidiliyor
    Gerçektende 164 görüyor mu ? kaç devirde bu hızı görüyor gerçekten merak ediyorum.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçektende 164 görüyor mu ? kaç devirde bu hızı görüyor gerçekten merak ediyorum.
    Yol ve hava şartlarına göre anlık görebilir.Benim motosiklet 157 gördü en çok.En keyifli hız 110-120 yaylana yaylana gdiyosun.Ondan sonrası araç sollamak için lâzım zaten.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol ve hava şartlarına göre anlık görebilir.Benim motosiklet 157 gördü en çok.En keyifli hız 110-120 yaylana yaylana gdiyosun.Ondan sonrası araç sollamak için lâzım zaten.
    Inazumada devir kesici var.Ve son hız 151-152.
    İkisi de 24.5 bg gücünde diye biliyorum.164 görünce şaşırdım

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazumada devir kesici var.Ve son hız 151-152.
    İkisi de 24.5 bg gücünde diye biliyorum.164 görünce şaşırdım
    Bunda da var devir kesici.Ama o bahsedilen hız anlık ve her zaman görülmez diye tahmin ediyorum.Bu güçteki motor için sürekli 130 dan fazla hız yapmak yıpratır diye düşünüyorum.Dediğim gibi 110-120 ye sabitle,tadından yenmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)