Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    yahu 1.57 boydaki nasıl parmakları yere değiyor yahu ben 1.78 im ben parmak uçlarıyla basıyorum neredeyse bu arada elcik koruma gibi aksesuarlar bakıyorum çakmaklık ve usb de olmazsa olmaz bir kaç yerde buldum aliexpress te tabi ki bakalım pazartesi siparişleri geçerim büyük bir ihtimal.
    mitmuallim bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KÖKBÖRİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RX3İ EVO
    Yaş 37 üstat, 10 yıldır kurduğum hayal en sonunda gerçek oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Arkadaşlar , bugün akşam motorum teslim edildi, İşte olduğumdan arkadaşım devir aldı. İstanbul Balcı AVM den aldım. Adamlar nasıl getirmişse debrijaj kolu ciddi çizilmiş, koruma demiri de öyle .
    Ayrıca sizlerde de öylemiydi bilmiyorum motorun kullanım klavuzu yok du ?
    Birde ayaklık açık durumda kalmıyor, yaylı mekanizma motoru üstüne yatırmazsanız hemen geri kapanıyor !.. orjinali böylemi ?
    turkish39 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı KÖKBÖRİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş 37 üstat, 10 yıldır kurduğum hayal en sonunda gerçek oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Arkadaşlar , bugün akşam motorum teslim edildi, İşte olduğumdan arkadaşım devir aldı. İstanbul Balcı AVM den aldım. Adamlar nasıl getirmişse debrijaj kolu ciddi çizilmiş, koruma demiri de öyle .
    Ayrıca sizlerde de öylemiydi bilmiyorum motorun kullanım klavuzu yok du ?
    Birde ayaklık açık durumda kalmıyor, yaylı mekanizma motoru üstüne yatırmazsanız hemen geri kapanıyor !.. orjinali böylemi ?
    Yaşlı değilsin be yaaa,ben de o kadar
    Çizik yerleri fotoğraf çekip,bu sitede yayınlayın.Kitapçık çıkması lâzım,bayiiye sorun mutlaka.Cevabını da yine burada paylaşın.
    Ayaklığın orjinali öyle,zamanla alışıyosun.Ama çok meraklı ve izinsiz motorun üstüne binen biri oldumu gerçekten sıkıntı.Olumlu olumsuz herşeyi burada paylaşın.
    Motorda anahtar takımı çıkması lâzım.Gördüğünüz her vidayı kontrol edin.İşgüzar servislerin yüzünden canın sıkılmasın sonra.Zaten çoğu vidaların üzerinde beyaz işaret olması lâzım,gevşeme var mı yok mu diye.Arada göz gezdir.Geçmiş sayfalarda da yazdım ama ilk bakıma gitmeden önce mesaj atarsanız yapılacakları yine yazarım.
    Şimdilik bu kadar,tekeriniz düz bassın,hayırlı olsun tekrar.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bırakın rx3 mondial işte ne beklersin civatası gevşemesi normaldir her motorda kullanıma bağlı olarak başa gelebilir ama yeni bir motorun istemsizin saqğını solunun gevşemesi kabul edilemez 10.450 veriyorsun 3,5 bin değil alacak veya almayı düşünenler okadar para verip elinize anahtarı alıp orasını bursınımı sıkcakmısınız o kadar para veriyorsun yaptıkları motorun bale civatalarını sıksınlar onuda biz yapmayacağız tamam şekli iyi ama ne kadar gidebiliyor bunlarda önemli bir arkadaş cbf 150nin evrim geçirmiş hali diyordu sonuçta mondial şekilden dolayı beklentiye girmeyin sonra üzülmeyin siz bilirsiniz alacak olan alır ben şahsen o parayı ona vermem vermeyinde derim al elden japon bak keyfine öğrensinler neyin ne olduğunu bence boş motor bu motor .

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırakın rx3 mondial işte ne beklersin civatası gevşemesi normaldir her motorda kullanıma bağlı olarak başa gelebilir ama yeni bir motorun istemsizin saqğını solunun gevşemesi kabul edilemez 10.450 veriyorsun 3,5 bin değil alacak veya almayı düşünenler okadar para verip elinize anahtarı alıp orasını bursınımı sıkcakmısınız o kadar para veriyorsun yaptıkları motorun bale civatalarını sıksınlar onuda biz yapmayacağız tamam şekli iyi ama ne kadar gidebiliyor bunlarda önemli bir arkadaş cbf 150nin evrim geçirmiş hali diyordu sonuçta mondial şekilden dolayı beklentiye girmeyin sonra üzülmeyin siz bilirsiniz alacak olan alır ben şahsen o parayı ona vermem vermeyinde derim al elden japon bak keyfine öğrensinler neyin ne olduğunu bence boş motor bu motor .
    bence bu kadar sert konuşmadan önce araştırmak daha doğru olur

bu motorun tek kaybı türkiyeye mondial markası ile gelmesi
    japon motorda olmayan şeyler mi sanki bunlar ? olabilir şeyler ama farkı serviste toplanırken adam akıllı iş yapılmamasından kaynaklı
    mesela kuralkan motor getirseydi bunu böyle problemler olur muydu ?

japon motorsiklet aldığınızda her vidada locklite olmasından kaynaklı vidaların düşmemesi. istense burada da yapılır.
    yurt dışında deli gibi övülen motosiklet için bu kadar kötülemeye gerek yok

ama evet mondial markası altında gelmesi en büyük eksisi. ne adam akıllı servis anlayışları var ne de adam akıllı servis çalışanları var.
    3 kuruştan bile kar yapıcaz derdinde olduklarından sürekli daha bu kafa ile çok eksi puan alır insanlardan
    ama bu yüzden bi motoru kötülemek adil değil diye düşünüyorum.
    cenkito, Zuzuuw ve GÖNDEN bunu beğendiler.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    rx3
    ben 5000 km ye geldim .. daha tekbir vida gevşemedi.. oksijen sensörü dışında problemde yaşamadım. oda değiştirildi.
    GÖNDEN bunu beğendi.

KÖKBÖRİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RX3İ EVO
    Ilginiz için çok teşekkür ederim, motoru alma konusunda burada yazdıklarınız ciddi belirleyici oldu. Bugün Balcı avm ye gittim, durumları anlattım. Çizilen parçaları ücretsiz değiştirecekler, kitapçığıda aldım, ayaklık konusunda ben söylemeden kendileri izah ettiler ,fabrikadan o şekilde geldiğini , ancak ilk bakımda yay takıp açık durumda kalmasını sağlayacaklarını belirttiler. Orta sehpa ve cam için konuştum, ilk partide geldiklerini , şimdi ise gelip gelmeyeceğini bilmediklerini söylediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Yalnız motor şu anda İstanbul Gis akademide, hocalar ve gelen üst gelir grubu müşterilerde dahil motor acayip dikkat çekiyor , sesinden dahi etkilendiler , yani Şekil konusunda tam not
    turkish39 ve GÖNDEN bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı KÖKBÖRİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilginiz için çok teşekkür ederim, motoru alma konusunda burada yazdıklarınız ciddi belirleyici oldu. Bugün Balcı avm ye gittim, durumları anlattım. Çizilen parçaları ücretsiz değiştirecekler, kitapçığıda aldım, ayaklık konusunda ben söylemeden kendileri izah ettiler ,fabrikadan o şekilde geldiğini , ancak ilk bakımda yay takıp açık durumda kalmasını sağlayacaklarını belirttiler. Orta sehpa ve cam için konuştum, ilk partide geldiklerini , şimdi ise gelip gelmeyeceğini bilmediklerini söylediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Yalnız motor şu anda İstanbul Gis akademide, hocalar ve gelen üst gelir grubu müşterilerde dahil motor acayip dikkat çekiyor , sesinden dahi etkilendiler , yani Şekil konusunda tam not
    Eyvallah,faydamız olduysa ne mutlu.Herkesin zevki,kullanımı,bakış açısı,motora olan ilgisi farklı.Amaç;bildiğimizi,yaşadıklarımızı doğru aktarmak.Yıllardır kızıp sövdük sadece,bu şekilde,olumlu-olumsuz paylaşımlarımızla belki bi şeyler yoluna girecek.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Alıntı fthozturk61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün önce ümraniyedeki bayiye gittim. İlk görüşte aşk gerçekten varmış ancak aşkımıza engel olmaya çalışanlar oldu motorun üstüne lütfen oturma! diye yazı koymuş yeminlen bütün hevesim kırıldı. Bayana dedik oturmadan nasıl beğenicez bu motoru Allah razı olsun lütufta bulunup neyse siz binin dedi. Motora boyum 1,90 edasıyla bir bindim ayaklarım yere tam değmeyince aklıma geldi boyumun 1,66 olduğu. Alan dar olduğu için motora rahat oturamadım internette bir video gördüm 1,57 boyunda biri oturuyor ayak ucları yere değiyor buna göre benim biraz daha fazla değmesi lazım. Alçaltılıyormu dedim yok dedi kullananlardan olumlu cevaplar bekliyorum varmı benim boylarda olupta kullanan? Yeni yeni sürmeye başladım eğer olursa ilk motorum olacak.
    Motor hem önden hemde arkadan alçaltılabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiler bu şekilde davranıyorsa, sanki muhtaçmışsınız gibi, almayın gitsin. Mecbur değilsiniz. Eğer onlar satmak için değil siz almayı bırakin denemek için bile çabalıyorsaniz almayın ki akıllansınlar.
    Almayalım da hangi motoru alalım. Hangi motorun bayisisiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dûn 10 km civarında Cbf 150 sahibi bir arkadas ile dag yollarında gezinti yaptık. Cbf rx3 un arkasından yetismeyi bırak bakamadı bile. Cok bozuk yol kosullarıydı. Cbf 150 ile rx3 ü karşılaştırmak komedi. Her yolda test ettik ve cbf sahibi arkadas rx3 e hayran kaldı.
    Fotograf ve videolar cektik fakat burada nasil yayinlanir beceremedim.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı arifakkoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Dûn 10 km civarında Cbf 150 sahibi bir arkadas ile dag yollarında gezinti yaptık. Cbf rx3 un arkasından yetismeyi bırak bakamadı bile. Cok bozuk yol kosullarıydı. Cbf 150 ile rx3 ü karşılaştırmak komedi. Her yolda test ettik ve cbf sahibi arkadas rx3 e hayran kaldı.
    Hızlıresim yükle diye bir site var oradan yükleyebilirsiniz

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Fotograf ve videolar cektik fakat burada nasil yayinlanir beceremedi
    250 cc motor elbette 150 cc ve performans iddiası olmayan CBF 150'den performanslı olacak. Hele ki dağ yollarında sürülürse. Fakat aynı hayranlığı şehir içi kullanımda duyamıyoruz. RX3 olması gerektiği kadar rahat değil.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc motor elbette 150 cc ve performans iddiası olmayan CBF 150'den performanslı olacak. Hele ki dağ yollarında sürülürse. Fakat aynı hayranlığı şehir içi kullanımda duyamıyoruz. RX3 olması gerektiği kadar rahat değil.
    Sıkıntı yok,isteyen Cbfyle kıyaslasın,isteyen İnazumayla...Herkesin beklentisi veya test anlayışı farklı.En lüx arabada bile 1 saatten sonra bi taraflarınız uyuşuyor,motosiklette de izin verin olsun o kadar.Herhangi bir motosiklette içinize sinmeyen bişey varsa almazsınız olur biter.Çok incelerseniz hepsinin bi eksi yönü çıkacaktır.İnsanlar motor hakkında bilgi almak istediğinde yardımcı oluyorum.Bazen gerçekten sabrım sınanıyor.Test için verdiğim insanlardan bazıları (benim usta motorcu sandıklarım) kalkışta 2-3 defa stop ettiren mi istersin,çalıştıramayan mı istersin,benzin pompasının aktif hale gelmeden çalıştıran mı istersin...Bide turdan sonra çok bilmiş edalara bürünmüyolar mı.Yahu bu motor 250 CC,bir racing değil,600 lük hiç değil...Daha neyi neyle kıyaslayacağımızı bilmiyoruz.Bir insan motosiklet sahibi olduğu zaman,bana da test için verdiği zaman,eğer yaptırması ya da bakım yapılması gereken bi yer varsa onu söylerim olur biter

mitmuallim, kdiner ve GÖNDEN bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i
    Şu anda motorum 1.600 km de.

Herhangi bir vidasında civatasında gevşeme olmadı.

Sanırım sorun motorda değil, onu birleştiren servis elemanlarında. Tabii ki Mondialin daha seçici davranıp iyi servisler ile çalışması bunun yanında servislerinin eğitimlerine Önem vermesi gerekiyor marka Değeri için çok önemli. Istediğiniz kadar piyasa algısına Yönelik P&R bütçesi ayırın kötü bir servis her şeyi götürür.

Bu arada yorumlara bakıyorumda motorun yürüyeninden, mekaniğinden veya motorundan şikayet eden yok. Servis hataları ( veya iş bilmezliklerinden kaynaklanan ) şikayetleri var.

Eleştirmek tabii ki güzel. Marka ve firma içinde önemli geri bildirimler alınır bu eleştirilerden. Ancak ön yargı ile yapılan eleştiriler, eleştiri olmaktan daha çok intikam almak gibidir. Ne yapana ne de yapılana Artı değer katar. Burada yapılan Eleştirilere bakınca çoğu maalesef intikam alırcasına Yazılmış.

Sonuç olarak ilk 500üncü km de Yazdığım gibi 2 eleştirim var. Birincisi sele Rahatsızlığı ikincisi lastikler.

Beğenmeyen almasın diyerek yangına benzinle gidiyorum😀
    turkish39 ve GÖNDEN bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Haftasonu izmirdeydim kaldırımda yürürken bu RX3'ten yanımdan geçen bi tane gördüm yaklaşık 40 km hızla gidiyordu. Çanta takımından tam olarak tanıdım RX3'ü. Egzoz sesini çok basit buldum biraz uydurmuşlar sanki. ATV motorların sesine benziyo. Motordan gelen zırıltı falan yoktu ama.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ALPAGO72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda motorum 1.600 km de.

Herhangi bir vidasında civatasında gevşeme olmadı.

Sanırım sorun motorda değil, onu birleştiren servis elemanlarında. Tabii ki Mondialin daha seçici davranıp iyi servisler ile çalışması bunun yanında servislerinin eğitimlerine Önem vermesi gerekiyor marka Değeri için çok önemli. Istediğiniz kadar piyasa algısına Yönelik P&R bütçesi ayırın kötü bir servis her şeyi götürür.

Bu arada yorumlara bakıyorumda motorun yürüyeninden, mekaniğinden veya motorundan şikayet eden yok. Servis hataları ( veya iş bilmezliklerinden kaynaklanan ) şikayetleri var.

Eleştirmek tabii ki güzel. Marka ve firma içinde önemli geri bildirimler alınır bu eleştirilerden. Ancak ön yargı ile yapılan eleştiriler, eleştiri olmaktan daha çok intikam almak gibidir. Ne yapana ne de yapılana Artı değer katar. Burada yapılan Eleştirilere bakınca çoğu maalesef intikam alırcasına Yazılmış.

Sonuç olarak ilk 500üncü km de Yazdığım gibi 2 eleştirim var. Birincisi sele Rahatsızlığı ikincisi lastikler.

Beğenmeyen almasın diyerek yangına benzinle gidiyorum��
    Valla servisler zaten çoğu yerde elendi,belli kriterler istendi.Benim servis aynı zamanda yamaha servisi.Ama montajda hata yine oluyo işte ya da en basit bi yağ değişiminde rica minnet 4 tane vidayı söktürmeye çalışıyoruz.O yüzden ne marka motorun olursa olsun servislerden sonra kullanıcı olarak bi kontrol etmekte fayda var.

hocam ne kadar alçaltılabilir net bir bilginiz varmı

Alıntı fthozturk61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ne kadar alçaltılabilir net bir bilginiz varmı
    Arka amortisorde boydan boya paso var somunu cevirdikce yay bosaliyor ve motor cokuyor. Onde de gidon yukseltme kitiyle gidonu yukseltip amortisor 5 veya 6 santim yukari kaldirililabilir. Boyun 1.69 sa bunlar sana yeter.

Arka amortisorde boydan boya paso var somunu cevirdikce yay bosaliyor ve motor cokuyor. Onde de gidon yukseltme kitiyle gidonu yukseltip amortisor 5 veya 6 santim yukari kaldirililabilir. Boyun 1.69 sa bunlar sana yeter.
    Boy 166 dediğin kadar inerse yeterli olur diye tahmin ediyorum. Eyvallah hocam 👍

Motorun hakkını verelim...

http://hizliresim.com/0k109o

http://hizliresim.com/J4aVmj

http://hizliresim.com/5kgNbl

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motorun hakkını verelim...

http://hizliresim.com/0k109o

http://hizliresim.com/J4aVmj

http://hizliresim.com/5kgNbl

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

http://hizliresim.com/5kgNblhttp://hizliresim.com/0k109ohttp://hizliresim.com/J4aVmj

nazım19 ve GÖNDEN bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)