Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler reklam anlaşması olduğunu söylediğiniz kişiler ceva yazmıyorsa biz yazarız bundan böyle.
    1 haftadır rx3i kullanıyorum. Daha önce 2 Yıl GV 250 kullandım. ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

* Motorun torku gv 250 yi aratmadı.
    * Denge İyi. Arka fren çok başarılı ön fren biraz zayıf . Zayıf olması benim hoşuma gitti hata riskini ortadan kaldırıyor. eski motorum un frenlemeleri pek iyi değildi galiba o yüzden değişik frenleme teknikleri geliştirdim. Mesela arka, ön fren ve motor freni birlikte kullanınca çok başarılı duruşlar elde ettim rx3i ile
    * Amortisörleri beğendim cruiser den sonra bana çok iyi geldi. Her amortisore hız ayarı koymuşlar bu iyi olmuş.
    * Sele biraz sert fakat 300 km yol yaptım biraş alıştım galiba ilk gün göre rahat gelmeye başladı.
    * Motor un sesi gayet iyi. Adamların para verip yaptırdığı patırtılı eksoz orjinal karşınızıa çıkıyor.
    * Sağ sogutma peteği fanı direk sağ ayağınıza çarpıp fena yakıyor. Fan'a bir yönlendirici takmak şart.
    * Arazi ve dağ yolunda kullandım süspansiyon yeterli geldi bana.
    * Beyaz su kabı olumsuz. Oraya tahliye mi koymuşlar, yoksa su yedek kabımı bi açıklama yok. Su seviyesini nasıl kontrol edeceğiz. Bi bilgi yok...
    * Bindiğim aracı çok söker takarım ben . Mesela direksiyonu ve aynaları daralttım dükkana girmediği için. Bi ton civatayı söktüm taktım yalama olan , kırılan olmadı. Bu iyiyye işaret. Fakat gevşek vidalara rastladım. Onlar kontrol edilebilir.
    * Bir haftadır plakasız biniyorum hala evrakları gelmedi. İnsanı kızdırıyorlar.
    * Ha bide civatalar kaplama değil , sanırım boya anahtarla çok kurcalanırsa paslanma yapabilir. Ama cizilmezse paslanacağını sanmıyorum.
    * Işıklandırma gösterge ve farlar insanda kaliteli hissi uyandırıyor. O çin mallarındaki hurda plastik kokusu yok...
    nazım19 ve mitmuallim bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    gürsel bey bi televizyon programında mondial ile anlaşmalı olduğunu zaten söylemişti. beğendiği için değil PARA için kullanıyordu motoru. anlaşma süresi bitmiş demekki. facebook taki gruplarda da geçen "yeter , bana soru sormayın" a getirmişti olayı yaptığı açıklamayla. (tam olarak böyle yazmamıştı) kullandığı motorla ilgili bi inceleme, yorum yaptığınıda görmedim zaten. ben gözden kaçırmışta olabilir. ayrıca facebook grubunda yazdığı açıklamada bir sürü yazım yanlışları vardı. şimdi burda bukadar düzgün bir yazı görünce "acaba" lar geliyor aklıma. neyse...
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı gürselco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili motorcu arkadaşlarıma...
    Bir kaç aydan beri Mondial RX3 kullanmaktayım. RX3 ile bir yurtdışı seyahat yaptım ve motor hakkında gerekli olan tüm bilgileri kendimce anlatmaya paylaşmaya çalıştım. Sizlerin sorularına mümkün olduğunca cevaplar vermeye çalıştım. Cevaplarımın yeterli olduğunu zannediyorum.
    Bugünden itibaren RX3 kullanmayacağımı ve bana bu konuda sorular sormamanızı, yorum yaptırmamanızı rica ediyorum.
    Bugüne kadar göstermiş olduğunuz güven ve ilgi için hepinize çok teşekkür ederim. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim. Sevgi ve saygılarımla.
    Neden kullanmayacaksınız hadi onu anlamadım da, neden yorum yapmayacağınızı hiç anlamadım. Ne garip bir şey bu ? Zaten burada yaptığınız bir yorum olmadı. Bu forumla bir alakanız yok. Bütün yorumları büyük harflerle Facebook sayfalarında arada bir yaptınız, oradan da kimsenin çok bir fikir aldığını zannetmiyorum çünkü kullanıcıdan çok firma görevlisi gibi bir havanız var. Son kullanıcıya oldukça uzaksınız hatta sürekli motosiklet kullanan birisi olmadığınızı da düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Alıntı arifakkoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler reklam anlaşması olduğunu söylediğiniz kişiler ceva yazmıyorsa biz yazarız bundan böyle.
    1 haftadır rx3i kullanıyorum. Daha önce 2 Yıl GV 250 kullandım. ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

* Motorun torku gv 250 yi aratmadı.
    * Denge İyi. Arka fren çok başarılı ön fren biraz zayıf . Zayıf olması benim hoşuma gitti hata riskini ortadan kaldırıyor. eski motorum un frenlemeleri pek iyi değildi galiba o yüzden değişik frenleme teknikleri geliştirdim. Mesela arka, ön fren ve motor freni birlikte kullanınca çok başarılı duruşlar elde ettim rx3i ile
    * Amortisörleri beğendim cruiser den sonra bana çok iyi geldi. Her amortisore hız ayarı koymuşlar bu iyi olmuş.
    * Sele biraz sert fakat 300 km yol yaptım biraş alıştım galiba ilk gün göre rahat gelmeye başladı.
    * Motor un sesi gayet iyi. Adamların para verip yaptırdığı patırtılı eksoz orjinal karşınızıa çıkıyor.
    * Sağ sogutma peteği fanı direk sağ ayağınıza çarpıp fena yakıyor. Fan'a bir yönlendirici takmak şart.
    * Arazi ve dağ yolunda kullandım süspansiyon yeterli geldi bana.
    * Beyaz su kabı olumsuz. Oraya tahliye mi koymuşlar, yoksa su yedek kabımı bi açıklama yok. Su seviyesini nasıl kontrol edeceğiz. Bi bilgi yok...
    * Bindiğim aracı çok söker takarım ben . Mesela direksiyonu ve aynaları daralttım dükkana girmediği için. Bi ton civatayı söktüm taktım yalama olan , kırılan olmadı. Bu iyiyye işaret. Fakat gevşek vidalara rastladım. Onlar kontrol edilebilir.
    * Bir haftadır plakasız biniyorum hala evrakları gelmedi. İnsanı kızdırıyorlar.
    * Ha bide civatalar kaplama değil , sanırım boya anahtarla çok kurcalanırsa paslanma yapabilir. Ama cizilmezse paslanacağını sanmıyorum.
    * Işıklandırma gösterge ve farlar insanda kaliteli hissi uyandırıyor. O çin mallarındaki hurda plastik kokusu yok...
    Titreşim hakkında bir şey dememişsiniz. Kullanıcıdan kullanıcıya değiştiğinden her kullanıcının yorum yapmasında fayda var.
    Mengu16 bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    pulsardan sonra bu motor aklımı kurcalıyordu yine türlü türlü entrikalar vay arkadaş ya gidicem 1000 tl ye motor alıcam o olacak sonunda..
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3
    Arkadaşlar internetten orta sehpa almak istiyorum rx3 e uyumlu sehpa satan bildiğiniz bir adres varmı?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondial 2 sene önce de birilerini avrupa turuna yollamıştı Xtreme Max 150 ile. Ne güzel iş ya benzin paramı otel paramı ödesinler yeter ben de yaparım

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    eminim daha iyisini yaparsın ;)
    yaptığıda bişi yok. gittiği yerden fotoğraf atıyor. ulan onu bende yapıyom face den.

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Bugüne kadar göstermiş olduğunuz güven ve ilgi için hepinize çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Bize guven veren arkadaşlar,forumda bize bu modeli tanitan arkadaslardir. Ben o abiden guven felan alamadim ki . veda yazinin bence pek bi manasida yok dolayisiyla... Allah yolunu acik etsin ne diyelim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence Gürsel Bey Mondial'le kavga etmiş, yolları ayırmış. Bir ihtimal o yüzden böyle yazmış da olabilir.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 2 sene önce de birilerini avrupa turuna yollamıştı Xtreme Max 150 ile. Ne güzel iş ya benzin paramı otel paramı ödesinler yeter ben de yaparım
    Aynı adam değil miydi ?

Ben öyle biliyorum. Tüm yazdığı çizdiği şeylerin reklam olduğu belliydi zaten. Aha yukarıda adam yazmış, versinler böyle kullanıcıya benzin ve otel parasini da versinler 15 gün gezsin. Sonra başkasına versinler. Yoksa Turkish gibi bir iki kişi çıkacak diye daha çok beklerler.

Driftin bu kadar çok satmasını bu foruma borclular. Kullanıcılar gelip sayfalar dolusu o motoru ovmeseydi bu kadar kolay sAtamazlardi.

RX3 drift gibi ucuz olmadığı için kullanıcıya ulaşması daha uzun sürecek ve kullanıcılar 3 liralık değil 10 liralık olarak inceleyecekler.

Ama gerek yok diye dusunmuslerdir. Nasıl olsa iç anadoluda pilaka siz binlerce motor satıyorlar ve bu kar onlara yetiyor.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    X treme max da da benim tuzum cok
    Lakin benim reklam anlasmam hic olmadi: )
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı gürselco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili motorcu arkadaşlarıma...
    Bir kaç aydan beri Mondial RX3 kullanmaktayım. RX3 ile bir yurtdışı seyahat yaptım ve motor hakkında gerekli olan tüm bilgileri kendimce anlatmaya paylaşmaya çalıştım. Sizlerin sorularına mümkün olduğunca cevaplar vermeye çalıştım. Cevaplarımın yeterli olduğunu zannediyorum.
    Bugünden itibaren RX3 kullanmayacağımı ve bana bu konuda sorular sormamanızı, yorum yaptırmamanızı rica ediyorum.
    Bugüne kadar göstermiş olduğunuz güven ve ilgi için hepinize çok teşekkür ederim. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim. Sevgi ve saygılarımla.
    la gardaş yıllardan beri bedavadan mondialin motorlarını binip dünyayı turladın,en son rx3 verdiler altına,millet meraktan ölürken bu motor için,facede yarım yamalak bişeyler yazdın,şimdide diyorsunki bana bişey sormayın vs.vs. hayırdır la,bi fincan kahvenin bile 40 yıl hatırı vardır,nooldu şimdi öküz öldü ortaklık ayrıldımı.binerken iyiydide,motordan inincemi kötü oldu,bi anlatsaydında anlasaydık..
    Mengu16, ake, Carbondioxid ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    06 EB 8036
    09 R 5520

110 km hıza çıktım rahatsız edici bir titreşim yoktu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

110 km hıza çıktım rahatsız edici bir titreşim yoktu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Forum'u olumlu havaya sokmak ve teknik konulara cevap bulmak için 2 sorum olacak.
    Motorun su yedek plastik kabına su doldurmak gerekiyor mu ?
    Su seviye peteklerin üzerinde gözükmesi gerekiyor mu ?

Sağ radyatör fanın üflediği sıcak hava ayağımı fena yakıyor. Benden başka bundan rahatsız olan oluyor mu ?

Selam arkadaslar ben de aldim rx3 bugun itibari ile burdan butun yorumlarinizi takip ediyorum
    turkish39 ve wayn bee bunu beğendiler.

Motosikleti
    rx3
    suyu radyatör kapağından eklemeniz gerekiyor. beyaz kap genleşme kabı . seviyeyi ordan kontrol ediyorsunuz. sağ ayağa gelen ısı benide rahatsız ediyor. yanlız fanla hiç bir alakası yok . bence direk egzozdan etkileniyoruz.
    turkish39 bunu beğendi.

Radyatör kapağından full doldurunca genleşme kabına taşırdım. Radyatör full doldu genleşme kabı üçte bir doldu. Fazla doldurmamışımdır inşaallah...
    Fanın önüne bir parça taktım. Ayağımdaki yanma kesildi. Fakat yukarı bacağıma gelmeye başladı. Yönlendirici parçayı biraz daha uzatırsam sorunu çözeceğim gibi...

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Sisnin kaynagi fandan geliyor kesin olarak. Fan acinca hissediyorum.
    sgmarf bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    bu gün 10 km şortla bindim dnemek için. ben hala egzoztan ve debriyaj kapağından etkileniyorum. şasenin sağdaki parçası bile ciddi ısınıyor. toroslarda küçük bir kasbadayım öğlen sıcağında bindim ama fan açmadan geldim. dur kalk yapmadığımdan fan pek açmıyor. onun için fan olayına şimdilik bir şey diyemiyeceğim. birde chinariderda 5 40 yağ koyunca azaldığını söylüyorlardı. onlar sadece5 40 öneriyorlar burada. bende motul 10 50 5100 serisi. birdahaki bakıma 10 40 5100 serisi koyucam.4 litre almıştım bitince 5 40 a geçicem.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı nazım19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar internetten orta sehpa almak istiyorum rx3 e uyumlu sehpa satan bildiğiniz bir adres varmı?
    mondial rx3 sahibi olanlara orta sehbayı ücretsiz veriyordu.size göndermedilermi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial rx3 sahibi olanlara orta sehbayı ücretsiz veriyordu.size göndermedilermi.
    Tur camı ve orta sehpa gönderiyordu ilk partide. Bu partide vermeye devam edecek mi acaba ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)