Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    salih_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mcx
    Servis mi? Daha öncede yazdım Mondial ya bu kriterlere bi çözüm bulur ya da kendisi bilir, bu işin başında satış sonrası hizmetler gelmekte.

motosiklet modellerde yakaladığı kalite istikrar doğru fakat bu servis olayında kesinlikle seçici olması lazım
    Paradan ziyade sanatını icra eden ustaları takip etmeli
    Servisler müşterinin yanında olmalı müşterinin beklentilerine cvp vermeli gerektiğinde dik durup işyerini firmayı korumalı kullandırmamalı belki nerdeee diyenler olacak
    Aslında kalite derken kriter derken servislere bunları oturtmak lazım bu sektörde
    Zuzuuw arkadaşın dediği gibi kompresör al eline devam, bir defasında sıfır motor toplayan bi arkadaşın yanındayım şasiye sabit bir somuna M8 vidayı kompr la bi asıldı tabi klavuz ters tuttu yapma dedim çat çat çat vidanın başı elinde daha neler...

Bu servis olayı bütün Türkiye için böyle sanırım

MOTORA GELİNCE BEKLE BEKLE SIKILDIM, GELMEDİ GİTTİ YAW
    Zuzuuw bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RX-3 EVO
    Selamlar, iki haftalık RX-3 kullanıcısı olarak aranıza katıldım. Herkeze merhaba...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

bu benim ilk motorum ve bazı konularda konuşmaya pek cesaretim yok açıkcası fakat yaptığım km boyunca yaşadıklarımı anlatmada sanırım bir sakınca yoktur.
    * rodaj sanırım genel olarak bilinen konu zorlamadan yumuşak yumuşak devam....
    * öncelikle sele konusuna katılıyorum iki haftada 3200 km yaptığım ( denizli-ısparta-konya-kayseri-ankara-kayseri-ankara-denizli-balıkesir-bandırma-erdek-lapseki-gelibolu-lüleburga) bu sele her iki saatte mutlaka dinlenme gereği hasıl oldu...:(
    * viteslerde genel olarak boğulma hissetmedim ama 6. viteste dik rampa bir yere kadar sonuçta 250 cc :ll
    * yağ konusu çok önemlği bence çünkü kesinlikle katkılı yağ kabul etmiyor elin amerikalısı demiş ama ben yoldaydım okuyamamıştım ))(http://californiascooterco.com/blog/?p=13911)bizzat denedim debriaj hafif kaçırma yapıyor ve subap ayarı gidiyor,tam sentetik 5/40 koyunca alet resmen kendine geldi aman dikkat...
    * aydınlatma kesinlikle yetersiz ampulleri büyütme geçici tedbir sayılır, bence sağlam iki sis şart...
    *yakıt tamamen kullanım tarzına bağlı tempolu (130-140) gidildiğinde 0,19 dayanıyor. smooth mode da (90-100) 0,14 kuruşa düşüre bildim... şimdilik bu kadar saygılar...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı sgmarf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, iki haftalık RX-3 kullanıcısı olarak aranıza katıldım. Herkeze merhaba...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

bu benim ilk motorum ve bazı konularda konuşmaya pek cesaretim yok açıkcası fakat yaptığım km boyunca yaşadıklarımı anlatmada sanırım bir sakınca yoktur.
    * öncelikle sele konusuna katılıyorum iki haftada 3200 km yaptığım ( denizli-ısparta-konya-kayseri-ankara-kayseri-ankara-denizli-balıkesir-bandırma-erdek-lapseki-gelibolu-lüleburga) bu sele her iki saatte mutlaka dinlenme gereği hasıl oldu...:(
    * viteslerde genel olarak boğulma hissetmedim ama 6. viteste dik rampa bir yere kadar sonuçta 250 cc :ll
    * yağ konusu çok önemlği bence çünkü kesinlikle katkılı yağ kabul etmiyor elin amerikalısı demiş ama ben yoldaydım okuyamamıştım ))(http://californiascooterco.com/blog/?p=13911)bizzat denedim debriaj hafif kaçırma yapıyor ve subap ayarı gidiyor,tam sentetik 5/40 koyunca alet resmen kendine geldi aman dikkat...
    * aydınlatma kesinlikle yetersiz ampulleri büyütme geçici tedbir sayılır, bence sağlam iki sis şart...
    *yakıt tamamen kullanım tarzına bağlı tempolu (130-140) gidildiğinde 0,19 dayanıyor. smooth mode da (90-100) 0,14 kuruşa düşüre bildim... şimdilik bu kadar saygılar...
    Aydınlatma konusunda farın iki yanında alyanla sökülen vidalar var,onları gevşetip farı yukarı aşağı oynatıp ayar yapabilirsiniz.Çok aşağıdadır büyük bir ihtimal.Sele içinde korumalı motosiklet pantolonu ile sürüş deneyin,farkı var ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Bu arada hayırlı olsun,tekerin düz bassın
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    RX-3 EVO
    tşk...hepimizi Allah korusun....
    * sanırım yakıt lambası yandığında hemen hemen yakıtın yarısı depoda kalmış olması ciddi bir sıkıntı ;( umarım düzeltilir bir şekilde....

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    tşk...hepimizi Allah korusun....
    * sanırım yakıt lambası yandığında hemen hemen yakıtın yarısı depoda kalmış olması ciddi bir sıkıntı ;( umarım düzeltilir bir şekilde....
    Düzelmez! Daha önce de yazmıştım sanırım pek kimse inanmamıştı. Bu motorun deposu 16 litre ama benzinin 4 litresi benzin pompasının soğutulması nedeniyle kullanılmıyor. Bu nedenle depoyu net 12 litre görmelisiniz. Selamlar.
    turkish39 bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    RX3i
    Hayırlı olsun.

Zevkle kazasız, belasız , arızasız sür.
    sgmarf bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    RX3 sahipleri Mondiali arayarak ücretsiz tur camı ve bakım için portatif orta sehpalarını adreslerini bildirerek alabilirler.Motor şase numaranızı isteyecekler.Tekeriniz düz bassın.
    cenkito ve sgmarf bunu beğendiler.

mcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3
    Alıntı ALPAGO72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Çıkmadan yabancı yerli siteleri incelediğim RX3 ile yaklaşık 650Km'yi devirdik.

Eksileri

Koltuk. Kesinlikle bir şeyler yapmak lazım. 20 Km'yi aşan yolculuklarda arkanız baya bir zonkluyor))
    Lastik. Değişiklik şart. Naylon lastik yerine kaliteli bir lastik ihtiyacı var.
    Ön Cam. Uzun Şeffaf tur camı heyecanla bekliyoruz.

Artıları

Eksileri hariç görsel, teknik her şey.

İlk 650 Km yorumudur.

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzelmez! Daha önce de yazmıştım sanırım pek kimse inanmamıştı. Bu motorun deposu 16 litre ama benzinin 4 litresi benzin pompasının soğutulması nedeniyle kullanılmıyor. Bu nedenle depoyu net 12 litre görmelisiniz. Selamlar.
    Aynen Naci beyin dediği gibi depoyu 12 lt olarak görmelisiniz .Zaten 12 lt yi bitirince benzin ışığını yakıyor.
    Naci bey bu arada size mesaj attım.Sanırım almadınız. Adana da yaşıyorsunuz sanırım.Bir görüşmek ,tanışmak isterim musait olursanız.

Motosikleti
    RX3i
    Ciddi mi. Bomba haber oldu bu Turkish39. Ankara'ya uğrarsan bir kahve içmeye beklerim
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O portatif orta sehpanın nasıl takılacağına benim aklım ermedi. Motoru kaldırmak gerekmiyor mu ?

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O portatif orta sehpanın nasıl takılacağına benim aklım ermedi. Motoru kaldırmak gerekmiyor mu ?
    Orta sehpa yerinin deliklerine yerleştiriyorsun,motorun sağına soluna karşılıklı iki adam alıyosun,ayaklarını orta sehpaya koyup motoru geri çekmelerini istiyosun,oluyor.İki arkadaştan biri sen de olabilirsin Bu kendi yapacağımız bakımlar için geçici çözüm arkadaşlar.Adı üstünde portatif zaten.Sağolsunlar önerilerimizi dinleyip alan bütün arkadaşlara tur camıyla beraber hediye ettiler.İnşallah daha iyi şeyler de olacak,takip edin be yaaa
    sgmarf bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sehpa yerinin deliklerine yerleştiriyorsun,motorun sağına soluna karşılıklı iki adam alıyosun,ayaklarını orta sehpaya koyup motoru geri çekmelerini istiyosun,oluyor.İki arkadaştan biri sen de olabilirsin Bu kendi yapacağımız bakımlar için geçici çözüm arkadaşlar.Adı üstünde portatif zaten.Sağolsunlar önerilerimizi dinleyip alan bütün arkadaşlara tur camıyla beraber hediye ettiler.İnşallah daha iyi şeyler de olacak,takip edin be yaaa
    Motor yan ayaktayken sağ sehpayı takarsın sonra motoru yana ittirsin havaya kalkar sonra sol sehpayı da takarsın sağ sehpa kayıyorsa biri tutabilir. Ben olsam o sehpayı ortaya bikaç parça demir kaynatıp motora sabitlerdim bide yay taktın mı al sana orta sehpa
    turkish39 bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı mcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci bey bu arada size mesaj attım.Sanırım almadınız. Adana da yaşıyorsunuz sanırım.Bir görüşmek ,tanışmak isterim musait olursanız.
    Merhaba sanırım bir sorun olmuş ve silinmiş mesaj. Tabi ki müsait bir zamanda görüşebiliriz. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Depo yanları hafif çizikler oluşmuş,böyle bişey denedik,bakalım işe yarayacak mı?

cenkito, sgmarf, TOTEMONS ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    dizlikle kullanınca oluyor.
    benim dizliklerde depoyu ciziyor
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizlikle kullanınca oluyor.
    benim dizliklerde depoyu ciziyor
    Allahtan daha dizlikle kullanmadım,korumalı pantolonla başladı çizilmeye.
    cenkito bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motorun çok güzel. Maşallah Allah kaza bela vermesin.

Bende KLX250 var 2014 model ve bunu uzun yolda da kullanmak istiyorum. Motorumdan çok memnunum Helede performansından. Çok atik. Hı< konusunda da oldukça yeterli.

Uzun yola müsait olmadığı için revizyon yapmayı düşünüyorum. Bu revizyona değermi ? Gidon sele çanta tur camı vs. Yaklaşık 1500 tutacak gibi.

Bu motorun performansı nasıldır. Gaz tepkisi gidişi. Sağlamlık konusunda birşey sormuyorum bunu zaman gösterecek.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    KLX kullanmadım.CRF ile kıyaslarsam atiklik CRF de 1 tık önde,yani öyle arada uçurumlar yok diyeyim.
    5. vites sabit 7000 devir 111 km hız
    6. vites sabit 7000 devir 123 km hız
    6. vites sabit 8000 devir 135 km hız
    8000 den sonra 140-145-148 km hız
    Şu an 1400 km deyim.Yukarıdaki saydığım değerler 250 CC motor için ideal bence.Her viteste beklediğim tepkiyi aldım.160 km hız görenler var.Şu an için zorlamanın gereği yok diye düşünüyorum.Devir saatinde kırmızıları görmeden 148 görmesi yeter zaten
    Blackeagletr bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu motor belirtilen süratiyle falan diğer çinlilerden farklı olduğunu gösteriyor ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben Pulsar'la 155'i gördüm RX3 biraz daha alçak ve ince olsa 170'i görürdü bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)