Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.alibaba.com/product-detail/70mm-Big-bore-Kit-Change-Water_248474694.html 300 lük kit...
    Silindir itecekli(OHV) motor için bu Mondial RX3 üstten egzantrikli diye biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rx3
    evet haklısın mengu16

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın mengu16
    Hemde rx3 orjinalde 77 mm

Motosikleti
    rx3
    130 90 15 ve 100 90 18 ebatlarında kaliteli lastik bulabilen var mı? ön arka aynı marka uyumlu desen bulunabilir mi?

Ömer 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayırlısı inşallah..Araştırmalara devam..
    turkis39 kardeş öncelikle yorumların için teşekkür ediyorum.tarafsız ve yararlı yorum yapıyorsun.
    bu motoru uzun zamandır takip ediyorum.250 cc sınıfında pek muadili yok gibi.kafamdaki soruların hemen hemen hepsini yorumlarında cevaplamış bulunuyorsun.özellikle 6. viteste hangi devirde kaç km hız yaptığı konusu kafamı çok kurcalıyordu.ama artık soru işareti kalmadı kafamda.148 km çok iyi bi değer bence.bende senin gibi 100-110 cuyum ama sollarken yüksek hız çok gerekli oluyor.

birkaç soruma cevap verebilirsen sevinirim.
    sele konforu ve rahatlığı hakkında ne düşünüyorsun özellikle uzun yolculuklarda?
    gaz tepkisi nasıl?
    vites geçişlerinde kemik var mı?
    frenler hakkındaki fikrin nedir?
    servisi bir kenara bırakırsak genel anlamda parça ve işçilik olarak fiyatına değer buluyor musun?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Ömer 61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkis39 kardeş öncelikle yorumların için teşekkür ediyorum.tarafsız ve yararlı yorum yapıyorsun.
    bu motoru uzun zamandır takip ediyorum.250 cc sınıfında pek muadili yok gibi.kafamdaki soruların hemen hemen hepsini yorumlarında cevaplamış bulunuyorsun.özellikle 6. viteste hangi devirde kaç km hız yaptığı konusu kafamı çok kurcalıyordu.ama artık soru işareti kalmadı kafamda.148 km çok iyi bi değer bence.bende senin gibi 100-110 cuyum ama sollarken yüksek hız çok gerekli oluyor.

birkaç soruma cevap verebilirsen sevinirim.
    sele konforu ve rahatlığı hakkında ne düşünüyorsun özellikle uzun yolculuklarda?
    gaz tepkisi nasıl?
    vites geçişlerinde kemik var mı?
    frenler hakkındaki fikrin nedir?
    servisi bir kenara bırakırsak genel anlamda parça ve işçilik olarak fiyatına değer buluyor musun?
    İlk önce fiyat Biliyosun muadilleri denen saçma sapan bir sistem üzerine fiyatlandırılıyor ülkemizdeki motorlar,sonra dövize topu atıyolar.Muadilleri değil biz CC ye göre diyelim bu motora bu fiyat verilir mi dedirtmiyor,kocaman bişey Parça ve işçilik konusunda herhangi göze batan bişeyle karşılaşmadım.
    Frenler ilk etapta ABS gibi bırakıp salıyo gibi bişeyler yapınıyodu,ne oluyo anlayana kadar düzeldiPanik frende üstünde ben varsam (55 kiloyum) sağa sola geziyoz Ama ıslak asfaltta lastikler bana uyarıda bulunuyor nabüüün diye.
    Gaz tepkisi her viteste başarılı.
    Sele korumalı pantolon kullandığım için rahatsız etmiyor.Ama normal pantolonla biraz sert gelebilir.
    Oturuş pozisyonu rahat olduğu için uzun yolda yormaz diye düşünüyorum,onu uzun yol deneyimimi yapar yapmaz paylaşırım.
    salih_60 bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorla ilgili en büyük endişe Mondial servislerinin kalitesiydi, boşuna endişe edilmediği görülmüş oldu. Servisin o filtrelerden haberi var mı acaba ? Bir de bu tip servislerde beni en çok düşündüren noktalardan birisi servislerin sıkma torku diye bir şeyden haberdar olmamaları ve tork ahantarı kullanmamaları... Hoş, tork anahtarı kullansa da sıkma torkunu nereden bilecek o da ayrı bir konu. Servis kılavuzuna bakması lazıma ama bakmaz ki...
    Ne gerek var tork anahtarına?

Kompresörü dayarlar, çata çata çata tüm vidaların anasını bellercesine sıkarlar, bir de yağ değiştirirler. Ne güzel bakım işte. Gelsin paralar. Sonra motor başlar horon tepmeye, yada kim açıp okuyacak hangi vidanın tork değeri ne diye?

Daha temel eğitimini alamamış bir sanayi esnafına kaldırıp o yaştan sonra teknik eğitim verilebileceği de şüpheli keza mondial'in böyle bir çabası da yok, olmayacak da.
    salih_60 bunu beğendi.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    aldırcaksınız en sonunda şu motoru...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne gerek var tork anahtarına?

Kompresörü dayarlar, çata çata çata tüm vidaların anasını bellercesine sıkarlar, bir de yağ değiştirirler. Ne güzel bakım işte. Gelsin paralar. Sonra motor başlar horon tepmeye, yada kim açıp okuyacak hangi vidanın tork değeri ne diye?

Daha temel eğitimini alamamış bir sanayi esnafına kaldırıp o yaştan sonra teknik eğitim verilebileceği de şüpheli keza mondial'in böyle bir çabası da yok, olmayacak da.
    Yalnız bu konuda Honda'nın da Yamaha'nın da diğer firmaların da servislerine güvenilmez. Bu tamamen ustanın olaya ne kadar teknik yaklaşabildiğiyle alakalı bir şey. Siz isteğiniz kadar eğitim verin bazı tipler ne gerek var diyerek elle sıkmaya devam edeceklerdir. Bu bizim milletin genlerinde olan bir şey.

İkincisi de bu firmaların yaptıklarını ve yapmaya çalıştıklarını eleştirirken önyargıları bir kenara bırakmakta fayda var. Hep yazıyorum, bu motorun alternatifi varsa gidin alın ama bulamazsınız. Japon'lar dışında ne kadar alternatif marka varsa kötüleyerek bir yere varılamaz. Gidersiniz modeli incelersiniz, test edersiniz, ondan sonra gördüğünüz olumsuzluları yazarsınız. Tahminlerde bulunarak, elinizle yoklayarak, bir tane paslı vidasını örnek göstererek kötülerseniz benim gibi bu işten birazcık anlayanlar söylediklerinizi inandırıcı bulmaz. Mesela ben, bu forumda avatarında iki tane Honda motor yazan ve sürekli Çin motoruyla alay eden arkadaşların hiçbir lafını kaale almıyorum. Onları Apple veya Samsung dışında telefon markası bilmeyenlere benzetiyorum. Bu motorlar olmasaydı şimdi hala bazı arkadaşların bayıldığı bana bedava verseler binmeyeceğim 10 - 15 yıllık KLE 500'leri konuşacaktık. Köstek değil, destek olmalı ki şu anda mükemmellikten uzak olan bu motorlar iyi yerlere gelsinler.
    cenkito, salih_60 ve agalar bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i
    Merhaba,

Çıkmadan yabancı yerli siteleri incelediğim RX3 ile yaklaşık 650Km'yi devirdik.

Eksileri

Koltuk. Kesinlikle bir şeyler yapmak lazım. 20 Km'yi aşan yolculuklarda arkanız baya bir zonkluyor))
    Lastik. Değişiklik şart. Naylon lastik yerine kaliteli bir lastik ihtiyacı var.
    Ön Cam. Uzun Şeffaf tur camı heyecanla bekliyoruz.

Artıları

Eksileri hariç görsel, teknik her şey.

İlk 650 Km yorumudur.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız bu konuda Honda'nın da Yamaha'nın da diğer firmaların da servislerine güvenilmez. Bu tamamen ustanın olaya ne kadar teknik yaklaşabildiğiyle alakalı bir şey. Siz isteğiniz kadar eğitim verin bazı tipler ne gerek var diyerek elle sıkmaya devam edeceklerdir. Bu bizim milletin genlerinde olan bir şey.

İkincisi de bu firmaların yaptıklarını ve yapmaya çalıştıklarını eleştirirken önyargıları bir kenara bırakmakta fayda var. Hep yazıyorum, bu motorun alternatifi varsa gidin alın ama bulamazsınız. Japon'lar dışında ne kadar alternatif marka varsa kötüleyerek bir yere varılamaz. Gidersiniz modeli incelersiniz, test edersiniz, ondan sonra gördüğünüz olumsuzluları yazarsınız. Tahminlerde bulunarak, elinizle yoklayarak, bir tane paslı vidasını örnek göstererek kötülerseniz benim gibi bu işten birazcık anlayanlar söylediklerinizi inandırıcı bulmaz. Mesela ben, bu forumda avatarında iki tane Honda motor yazan ve sürekli Çin motoruyla alay eden arkadaşların hiçbir lafını kaale almıyorum. Onları Apple veya Samsung dışında telefon markası bilmeyenlere benzetiyorum. Bu motorlar olmasaydı şimdi hala bazı arkadaşların bayıldığı bana bedava verseler binmeyeceğim 10 - 15 yıllık KLE 500'leri konuşacaktık. Köstek değil, destek olmalı ki şu anda mükemmellikten uzak olan bu motorlar iyi yerlere gelsinler.
    4 yıldır yakınen tanırım bu firmayı, 4 farklı şehirden 8 servisi ile muhatap oldum. Bu sekiz servisten 1 tanesine sadece parça almak için girdim ve çıktım. Bende kötü izlenim bırakmayan tek serviste orasıydı. Kalan 7 tanesi için yazdıklarım ve yazacaklarım geçerlidir.

Ben yazdıklarımı sen inan diye yazmıyorum, bu sitede 10 tane kayıtlı üye varsa 110 tane misafir oluyor. Yorumlara bakarken şöyle bir gözü takılsın yeter, Sonuçta bir firmanın referansının 90%'ı geçmişidir, 10%'u ürünüdür.

Bugün pulsar Bajaj değilde Kanuni adı altında gelseydi görürlerdi satış rakamlarını, yeterince açık mı?

Benim yazdığım olumsuzlukların HİÇBİRİSİ motor ile ilgili değil, firma ve servisleri ile alakalı. Bu durumda mesnetsizce yazdığın her satırı sana geri iade ediyorum. Son olarak senin gibi bu işlerden azıcık anlayanlar zaten fiyata, tipe aldanıp gider motor alırlar, yeterince anlayanlar yanına bile yaklaşmazlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yıldır yakınen tanırım bu firmayı, 4 farklı şehirden 8 servisi ile muhatap oldum. Bu sekiz servisten 1 tanesine sadece parça almak için girdim ve çıktım. Bende kötü izlenim bırakmayan tek serviste orasıydı. Kalan 7 tanesi için yazdıklarım ve yazacaklarım geçerlidir.

Ben yazdıklarımı sen inan diye yazmıyorum, bu sitede 10 tane kayıtlı üye varsa 110 tane misafir oluyor. Yorumlara bakarken şöyle bir gözü takılsın yeter, Sonuçta bir firmanın referansının 90%'ı geçmişidir, 10%'u ürünüdür.

Bugün pulsar Bajaj değilde Kanuni adı altında gelseydi görürlerdi satış rakamlarını, yeterince açık mı?

Benim yazdığım olumsuzlukların HİÇBİRİSİ motor ile ilgili değil, firma ve servisleri ile alakalı. Bu durumda mesnetsizce yazdığın her satırı sana geri iade ediyorum. Son olarak senin gibi bu işlerden azıcık anlayanlar zaten fiyata, tipe aldanıp gider motor alırlar, yeterince anlayanlar yanına bile yaklaşmazlar.
    Senden çok anladığımdan emin olabilirsin.

Motosikleti
    mondial kt 125
    turkish39
    arkadaşım merhaba uzun zamandır takip ediyorum yazılarını öncelikle hayırlı olsun Allah kazasız kullanmak nasip eder inşallah
    bir sorum olacak arka çanta çokta güzel olmuş çantanın üzerindeki bagaj demirini sen mi taktın yoksa birlikte mi satılıyor
    ayrı satılıyorsa nasıl bulabilirim birde fiyatı ne kadardır
    teşekkürler
    turkish39 bunu beğendi.

Alıntı metinto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkish39
    arkadaşım merhaba uzun zamandır takip ediyorum yazılarını öncelikle hayırlı olsun Allah kazasız kullanmak nasip eder inşallah
    bir sorum olacak arka çanta çokta güzel olmuş çantanın üzerindeki bagaj demirini sen mi taktın yoksa birlikte mi satılıyor
    teşekkürler
    Sırtlık ve bagaj demiri olmadan yaklaşık 150 lira, bunlar olursa 200 lira. Ayrı da satıldığını görmüştüm.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...02343230/detay

http://www.hepsiburada.com/liste/max...oryId=20029249

Alıntı ALPAGO72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Çıkmadan yabancı yerli siteleri incelediğim RX3 ile yaklaşık 650Km'yi devirdik.

Eksileri

Koltuk. Kesinlikle bir şeyler yapmak lazım. 20 Km'yi aşan yolculuklarda arkanız baya bir zonkluyor))
    Lastik. Değişiklik şart. Naylon lastik yerine kaliteli bir lastik ihtiyacı var.
    Ön Cam. Uzun Şeffaf tur camı heyecanla bekliyoruz.

Artıları

Eksileri hariç görsel, teknik her şey.

İlk 650 Km yorumudur.
    Evvela hayırlı olsun, ne diyeyim bilhassa koltuk konforuna ilişkin rapor tüm tahminlerimi yıktı, görünüşe göre kulandığım cross seleden 1000 kat iyidir diye tahmin ediyordum zira bende max tahammül 50 kilomtere sonra fırlatıp atasım geliyor motoru o derece rahatsız, karışmasın kllandığım alet 5.vites versiyonlu aynı bloklu cross/sm.

@turkish39

Son birşey , filitreler tümü sökülünce yağ oranı azalıyor, yani biraz daha yağ eklemek gerekebilir, hasılı kelam sağ yan kapaktaki yağ gözlem camgözden seviyeyi kontrol ediver.

Ben daima üst çizgiye 2-3mm yakın ortadan biraz üste kadar ekliyorum, benim ayarım bu şekilde, yağı ekle, biraz turla filitreler gerken yağı doldurduktan emin olduktan sonra tekrar gözden geçir , motor tam düz iken camgöze bakarak , en iyi yöntem budur.

Aşağıyukarı ilk 3bin km kadar mikron seviyede zerreler toz halinde metal artıkarı yapmaktaydı mtor, aklı evvel olupta yok rodaj yok zart zurt edenlere kulak asmayın, seramil silindir olduğu halde aşınma ve gerekl rodaj bu modeldede mevcuttur.

Rodaj geçtikten sonra , herhangi bir viteste 8000+ devir çeirtince rocknroll zevkine varırsın şuan yapmayın sakın, tavsiyem 3-4bin km fıtıfıtı sık yağ değişin, filitreleri temizleyin, yüksek devirde fazla gitmeyin, gerisini siz bilirsiniz size kalmış.
    cenkito ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı metinto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkish39
    teşekkürler
    Eyvallah arkadaşım sağol,ben buradan aldım,bagaj demiri dahil.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...13294800/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evvela hayırlı olsun, ne diyeyim bilhassa koltuk konforuna ilişkin rapor tüm tahminlerimi yıktı, görünüşe göre kulandığım cross seleden 1000 kat iyidir diye tahmin ediyordum zira bende max tahammül 50 kilomtere sonra fırlatıp atasım geliyor motoru o derece rahatsız, karışmasın kllandığım alet 5.vites versiyonlu aynı bloklu cross/sm.

@turkish39

Son birşey , filitreler tümü sökülünce yağ oranı azalıyor, yani biraz daha yağ eklemek gerekebilir, hasılı kelam sağ yan kapaktaki yağ gözlem camgözden seviyeyi kontrol ediver.

Ben daima üst çizgiye 2-3mm yakın ortadan biraz üste kadar ekliyorum, benim ayarım bu şekilde, yağı ekle, biraz turla filitreler gerken yağı doldurduktan emin olduktan sonra tekrar gözden geçir , motor tam düz iken camgöze bakarak , en iyi yöntem budur.

Aşağıyukarı ilk 3bin km kadar mikron seviyede zerreler toz halinde metal artıkarı yapmaktaydı mtor, aklı evvel olupta yok rodaj yok zart zurt edenlere kulak asmayın, seramil silindir olduğu halde aşınma ve gerekl rodaj bu modeldede mevcuttur.

Rodaj geçtikten sonra , herhangi bir viteste 8000+ devir çeirtince rocknroll zevkine varırsın şuan yapmayın sakın, tavsiyem 3-4bin km fıtıfıtı sık yağ değişin, filitreleri temizleyin, yüksek devirde fazla gitmeyin, gerisini siz bilirsiniz size kalmış.
    Çok önemli bişeyden bahsetmişsin.Filtreleri taktıktıktan sonra,ilk çalıştırmada yağ seviyesi düştü.Sonrasında 200 gr daha aldı.Yani 1800 gr falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Maşallah deyin be ya

Mengu16, TOTEMONS, nokiaxxx ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Abi lastikleri test etmek amaçlı kazık fren yaptın mı hiç ? Ben bugün Pulsar'la evin önünde sert ön fren yaptım çıkan lastik sesinden baya memnun kaldım IRC'ler gibi yere kağıt sürtüyomuş gibi garç sesi yok baya araba lastiği gibi çıktı sesi MRF lastiğin.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi lastikleri test etmek amaçlı kazık fren yaptın mı hiç ? Ben bugün Pulsar'la evin önünde sert ön fren yaptım çıkan lastik sesinden baya memnun kaldım IRC'ler gibi yere kağıt sürtüyomuş gibi garç sesi yok baya araba lastiği gibi çıktı sesi MRF lastiğin.
    Lastikler o dediğin kazık frende sessiz sedasız kayıyor O dedüğün sesi özledim biliyon mu.Drift kullanırken Michelin pilot sporty ve street,ikisinide denedim yok anam,o ciyaklama yok,fısır fısır kayıyoruz

Motosikleti
    Drift'in falan virajı da iyidir, kendi motorumdan biliyorum ince lastiğin virajı daha iyi nasılsa ıslak kuru fark etmiyor. Hava kar atıyo yerler yaş hızım 80-90 hiç korkum yok durması da yatması da sorunsuz.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    maşaallah be..
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)