Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    İlk defa fuarda sergilenen başlığı var yuh be bu kadar mı olur sanki fuara gitmişler gibi yazmışlar mondiali bu kadar olur ya başka bişey demiyorum.
    meranka bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bi marka için en önemli olan dürüst ve güvenilir olmasıdır. Sağlamlıkmış falan mış kaliteymiş bunlar 2 plandadır. Çünkü bunlar giderilebilir yada düzeltilebilir faktorlerdir.

Mondial firması bunun tam tersi bir politika izliyor ve benim ciddi anlamda sorularımı arttırıyor. Pulsar denince isimler ve alakalardan bahsediliyor. Geri kalan Bi tomar sorun arka plana itiliyor. Bilmem anlatabildim mi.

Sayın mondial yetkilileri burayı takip ettiklerini fiyatın uygun olduğunu pahalıya satmıyoruz gibi sözleri telefonda sarf ediyor. Ama neden kalıcı bir cevap verilmiyor. Çok ama çok düşündürücü.

Evet buraya ancak bu fiyat maliyetlerimiz yüksek dese bence en fazla bir iki konuşmadan sonra bu konu kapanır ve diğer sorunlardan bahsediyor oluruz.

Japon getirseydi 15000₺ olurdu ne demek anlamış değilim. Evet japon çinde üretip 15000₺ getirseydi gozumu kırpmadan parayı basar bu makinayı alırdım. Nedeni çok basit.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Fuarda Mondial var mıydı ? Biz mi görmedik.

2005-2006'da ki Çin mallarının piyasaya yeni yeni düştüğü zamanlardaki o motosiklet sürücü kitlesi yok artık. Araştıran,sayfalarca okuyan,soran,eleştiren hakkını arayan bir motosiklet kullanıcı kitlesi var.

Mondial yanlış politika izliyor. Şurada baştan beri yazıp,çizen abilerimize gelin test edin deselerdi,görüşlerinizi bildirin deselerdi inanın bu haberlerden çok daha fazla katkı sağlardı. 60.000'e yakın görüntülenme var. Google'da arama yapınca karşına ilk burası çıkıyor. Hala muhatap almıyorlar. Yorum yapamıyorum artık
    AttilaXtreme, netwera ve cbr1907 bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda Mondial var mıydı ? Biz mi görmedik.

2005-2006'da ki Çin mallarının piyasaya yeni yeni düştüğü zamanlardaki o motosiklet sürücü kitlesi yok artık. Araştıran,sayfalarca okuyan,soran,eleştiren hakkını arayan bir motosiklet kullanıcı kitlesi var.

Mondial yanlış politika izliyor. Şurada baştan beri yazıp,çizen abilerimize gelin test edin deselerdi,görüşlerinizi bildirin deselerdi inanın bu haberlerden çok daha fazla katkı sağlardı. 60.000'e yakın görüntülenme var. Google'da arama yapınca karşına ilk burası çıkıyor. Hala muhatap almıyorlar. Yorum yapamıyorum artık
    Yazmayacaktım ama yazayım;
    Geçen gün tesadüfen karşılaştığım bir kaç ilgilisi ile tartıştım. Bir tek bayiler ve onların talepleri ile ilgileniyorlarmış. Fuar bir işlerine yaramıyormuş vs vs vs. Kısacası son tüketici olan bizler umurlarında bile değildi.,

Yemin ediyorum tam yarım saat derdimi anlatmaya çalışıp sonunda pes ettim.
    cenkito, Adem Balkan, meranka ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmayacaktım ama yazayım;
    Geçen gün tesadüfen karşılaştığım bir kaç ilgilisi ile tartıştım. Bir tek bayiler ve onların talepleri ile ilgileniyorlarmış. Fuar bir işlerine yaramıyormuş vs vs vs. Kısacası son tüketici olan bizler umurlarında bile değildi.,

Yemin ediyorum tam yarım saat derdimi anlatmaya çalışıp sonunda pes ettim.
    Sağlık olsun abi,kendileri bilir.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu çanta işini anlamıyorum. Mesela BMW GS alınca çantayı ruhsata mı işliyorlar ? Benim motorda da çanta var, daha kimse bir şey sormadı. Bana, ticari amaçlı çanta kullanan pizzacı, kurye vs kullanıcılar için çıkarılmış bir yasanın trafik polislerinin başka yerleriyle anlayıp yanlış uygulanmasından ibaret bir durum gibi geliyor. Kafalarına göre yorumlayıp ceza kesiyorlar.

"alternatif bir yerli marka" sözü tam bizim kıt zekalı basınımıza yakışacak bir tanımlama. Herkesin zekası sıfır, onlarınki bir...

Sele kaplamasının verdiği his kalitesiz olabilir ama gerçekte ne olduğunu kullanıldıkça göreceğiz. Yabancı kullanıcılarda bununla ilgili bir şikayet okumadım. Yabancı kullanıcı derken, Çin'den Türkiye'ye bu motorla gelen Çinli'nin yorumlarından bahsediyorum.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    600F
    Bu ciddiyetsiz,müşteriyi ciddiye almayan kendini bi halt zanneden adamlardan motor falan almayınız.
    Akıbeti belli. Alırsınız 2 sene sonra parça lazım olur,sürünürsünüz. O fiyata ne motorlar var.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa fuarda sergilenen başlığı var yuh be bu kadar mı olur sanki fuara gitmişler gibi yazmışlar mondiali bu kadar olur ya başka bişey demiyorum.
    bayi toplantılarını fuar olarak dile getirmişler . . .
    AttilaXtreme ve turkish39 bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayi toplantılarını fuar olarak dile getirmişler . . .
    Benim yüzüme karşı açıkça söylediler zaten. Biz bir tek bayiler ve onların verdikleri sipariş adetleri ile ilgileniriz, gerisi ile uğraşamayız diye.
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Müşterinin velinimet olduğunu bilmiyor bunlar galiba. Tam bana gore dediğim bir motor nihayet Türkiye ye geldi ama bu ilgisizlik nedeni ile bu motoru almam. Guvenemiyorsun muhatap bulamiyorsun, yarına motora bir hal gelse garanti ile de uğraşıp dururuz her şey kullanıcı hatası olarak lanse edilir, sürekli cepten para gider. Türkiye de bu gibi firmalar tam anlamıyla kurumsallasmamis, müşteri memnuniyeti halen daha arka planda, kuralkan bir nebze olsun Ekrem Ata abiyle bu problemleri asma konusunda yol katletti. Keşke boyle bir motoru kuralkan getirseydi Ekrem Ata abi gibi sürekli müşteri on planda tutulsaydi pulsarda olduğu gibi bak ozaman nasıl satılıyordu bu motor. Kimse üzerine binmeden iyice incelemeden bu motoru almaz kaldı ki motor dört dörtlük olsa bile yüz kişiden birine fabrikadan problemli arızalı bir motor denk gelebilir sırf bu yüzden bile bu motoru almam çünkü karşımda muhatap bulamam, en azından mondialle bu problemi ben yaşadım. Sifir aldığım motor ile 60km asvaltta gittim on amarsitor yağ kaciriyordu servise geri getirdim söylenen kelime sen motoru sert şekilde çukura veyahut tümseğe vurmusundur denildi, garanti girin dedim formu doldurdular bilgisayardan gönderdiler sonuc olarak kullanıcı hatası denildi, sonrada başka bir mondial servisine gidip daha sıfır aldığım motoru para odiyirek problemi cozdum. Bütur şeyler turkimizde oluyor motorun gayet sağlamdı ama bazı şeyler montajında gozden kaçmıştı suçlusu da ben olmustum. Bunları herkes yasar mi tabiki hayır ama ya denk gelirse...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Adamlar Türk insanını çözmüş niye kızıyosunuz ;)
    haluka28 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müşterinin velinimet olduğunu bilmiyor bunlar galiba. Tam bana gore dediğim bir motor nihayet Türkiye ye geldi ama bu ilgisizlik nedeni ile bu motoru almam. Guvenemiyorsun muhatap bulamiyorsun, yarına motora bir hal gelse garanti ile de uğraşıp dururuz her şey kullanıcı hatası olarak lanse edilir, sürekli cepten para gider. Türkiye de bu gibi firmalar tam anlamıyla kurumsallasmamis, müşteri memnuniyeti halen daha arka planda, kuralkan bir nebze olsun Ekrem Ata abiyle bu problemleri asma konusunda yol katletti. Keşke boyle bir motoru kuralkan getirseydi Ekrem Ata abi gibi sürekli müşteri on planda tutulsaydi pulsarda olduğu gibi bak ozaman nasıl satılıyordu bu motor. Kimse üzerine binmeden iyice incelemeden bu motoru almaz kaldı ki motor dört dörtlük olsa bile yüz kişiden birine fabrikadan problemli arızalı bir motor denk gelebilir sırf bu yüzden bile bu motoru almam çünkü karşımda muhatap bulamam, en azından mondialle bu problemi ben yaşadım. Sifir aldığım motor ile 60km asvaltta gittim on amarsitor yağ kaciriyordu servise geri getirdim söylenen kelime sen motoru sert şekilde çukura veyahut tümseğe vurmusundur denildi, garanti girin dedim formu doldurdular bilgisayardan gönderdiler sonuc olarak kullanıcı hatası denildi, sonrada başka bir mondial servisine gidip daha sıfır aldığım motoru para odiyirek problemi cozdum. Bütur şeyler turkimizde oluyor motorun gayet sağlamdı ama bazı şeyler montajında gozden kaçmıştı suçlusu da ben olmustum. Bunları herkes yasar mi tabiki hayır ama ya denk gelirse...
    Kuralkan da istese getirebilir. Üretici Zongshen, bir anlaşmaya bakar sadece... Ben olsam hemen girişimde bulunurdum.

Cidden Ekrem Ata beyin maili olan varsa yada en azından önceden görüşmüşlüğü olan biri bir mail atasa. En azından fikirlerini almış oluruz.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

En azından bu program ile kesin olarak mondial ile bağı olduğunu dile getirmesi hoş olmuş. Keşke en başından bu açıklamaları yapsalardı. Güven zedelemeselerdi. İstedikleri kadar sağlam ve iyi makina satsınlar bi kere laf kıvırma ve güvensiz durumlar yüzünden hayatta almam. Alacakların da bunu dikkate almasını dilerim. Urunden çok firmanın sağlama ve oturaklı olması daha çok daha önemlidir.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Müşteri ile polemiğe girmeyen bir firma için ,neden bu kadar parmaklarınızı yoruyorsunuz can kardeşlerim.40 sayfa yazı var elle tutulur hiç birşey yok

Yaklaşımda enteresan. Hangi yeni motorla 15 bin km gidilmez ki? Ne kalitede olursa olsun bir şekilde yürütürsün motoru. Bir gezgin çift vardı ybr125 ile dünyayı dolaşmışlardı..

Eğer amaç bu safkan yol endurosudur arkadaş üzerine binersin dünya turuna çıkarsın vs falansa buradaki forumda %99 kullanıcının böyle bir derdi yok sanırım.

Sevgili Mondial ;

1) Malına güveniyosan ( ki fiyatı ile güveniyorum demek istiyosun ) kullanıcı testine bikaç motor verir misiniz?
    2) Dünya turuna çıkmak yerine mesela sadece Türkiye de doüru düzgün servis / bakım hizmetleri için neler yaptınız?
    3) Sizce bu motorun fiyatı neden size göre iyidir ??!!!! Motor %100 safkan çin malı ve ötv %8 olmasına rağmen.
    4) Hala bir yol endurosunda neden arka jant ölçüsü 15 inç tir bunun makul ve mantıklı bir yanıtı varmıdır ve lastik temini konusunda kullanıcıya destek olacakmısınız vs vs vs.

Bu soruların yanıtı sanırım gelmeyecek....
    meranka bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Gürsel beye az çok bişeyler ilettik.Belki onunla beraber mondial bazı şeylerin farkına varır diye umuyoruz.İnternetin bu kadar yoğun kullanıldığı bir ülkede bişeyleri başarmaz zor değil diye düşünüyorum.Sorunların ve isteklerin yılmadan muhattaplara ulaştırılmasını sağlamaktan başka çıkar yol yok diye düşünüyorum.Yoksa kendi kendimize söylenmenin bi faydası yok gayrı.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Bildiğin omuz veriyoruz mondiale valla hadi güzel bisey yap da alalım şu motoru, ver bi test motoru bakalım tamam 3-5 eksik biseyi var ama bakalım kendimiz halledebilecekmiyiz hadi sat bunu bize ikna olmak istiyoruz :/
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO

RX3 aynı,başındaki ünvanlar farklı,herkes bi isim bulmuş...
    cenkito, AttilaXtreme ve 06Serhat bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)