Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada bastan beri arka jant capi 15 olurmu demistik.İnternetteki fotograflarda 1.60 lik ufak tefek cinlilerde fena durmuyordu ama uzun bir arkadas motorun uzerinde nasil duruyor net ortaya cikti.

Ben hala bu motoru neden bu kadar ciddiye aliyoruz anlamis degilim.BMW GS cakmasi oldugu icinmi?

Pas meselesine hic sasirmadim klasik made in china yaklasimi.

Bence temel ve asil soru şudur; İsciligin en ucuz oldugu ve malzeme kaliteside yeterince iyi olmayan bu motor icin Mondial hangi matematik ve hesapla 10 bin lira fiyat koydu??

Memlekette 250 lik tourinf ensuro yok diye bu motora Abdurrahman Celebi mi diyecegiz ey Mondial??
    Katıldım gitti ağzınız bal yesin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Burada bastan beri arka jant capi 15 olurmu demistik.İnternetteki fotograflarda 1.60 lik ufak tefek cinlilerde fena durmuyordu ama uzun bir arkadas motorun uzerinde nasil duruyor net ortaya cikti.

Ben hala bu motoru neden bu kadar ciddiye aliyoruz anlamis degilim.BMW GS cakmasi oldugu icinmi?

Bence temel ve asil soru şudur; İsciligin en ucuz oldugu ve malzeme kaliteside yeterince iyi olmayan bu motor icin Mondial hangi matematik ve hesapla 10 bin lira fiyat koydu??

Memlekette 250 lik tourinf ensuro yok diye bu motora Abdurrahman Celebi mi diyecegiz ey Mondial??
    Hay ağzına sağlık...
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Trişko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantideki titreşim rahatsız edicimiydi? Yoksa hissedilir boyutta olduğu için mi? Sonuçta teksilindirli bir alet hiç titreşim olmamasını beklemiyorum.
    Daha gelmeden pas mı? hadi boyaları kendimiz hallettik diyelim (o zaman neden 10450tl vermiş olayım ki). Depoda arta kalanlarımı getirdi Mondial. Eeee o zaman beni arayan sayın Mondial yetkilisi burayı takip ettiğinizi ve fiyatın yüksek olmasının yüksek kalitede 1. sınıf malzeme kullandırttığınız için oldu demiştiniz!...
    Siz 1.88 küçük geldi dediniz. Benim boyum 1.90. Boyuma göre dengeli bir motor aradığım için bu alete yönelmiştim. Cidden o kadar küçük mü?

Şöyle belirteyim ben daha önce transalp XL700 kullanmıştım. Şuanda xciting 250i kullanıyorum. ikiside kalıplı motorlar onlardan sonra bu bana küçük geldi açıkcası.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantideki titreşim devir yükselince de devam etti mi ? Herhalde biraz gaz vermişsinizdir.
    gazı verince haliyle titreşim de arttı.

Birde motorda çantalar hep artı olarak gösteriliyor ama arka çanta hiç bir işe yaramaz. çıkarıp en az 42 litre birşey takmak lazım. o zamanda yan çantalarla çok uyumsuz olacak . yani neresinden bakarsanız acayip bir durum...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Lastikler yuzunden motor kucuk duruyor sanki...

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    hayır motor boyutları itibariyle zaten küçük

Gerçekler ortaya çıkmaya başladıkça ciddi anlamda bu motor hakkında moralim bozuldu.

1- Evet GS çakması olduğu için sevdim. (Çaktılar)
    2- Boyum uzun oturuş pozisyonu için az büyük bişey istedim. (Resimler gerçeği ortaya koydu)
    3- Fiyat fena değil dedik (30 sayfa önceydi galiba). Demez olaydık. Başka şeyler dedirtiler.
    4- Sıfır alamayız 2. el bekleriz dedim. (Vidaları yerinde duracak mı kuşkularım arttı.)
    5- Çinli kendini yenecek diye düşündürtüler. (Ambalajdan pas çıktı.)
    6- Çanta diye kandırdılar. (Atsan atılmaz satsan satılmaz oldu.)

Sonuç
    Körün memleketinde tek gözlü kral oldu. Mondial'de tacını taktı.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Bugün Gürsel beye mondial tarafından test amaçlı verilen motoru inceleme şansım oldu. Her ne kadar sürmek nasip olmasa da sağına solun baktım üzerine oturdum. Kullanma şansım olmadığı için gördüğüm kadarıyla yorumlamak istiyorum.
    Öncelikle 10500 TL nin yanına bir plaka masrafı birde lastik masrafı kesinlikle konulmalı. Üzerindeki lastiklerle kullanılamaz mı diye sorarsanız bence kullanılır ama uzun süre değil ancak bir mevsim idare eder. Kısacası lastikler kötü. Motoru çalıştırdım. sesi bir 250 cc olmasına rağmen iyi geldi. titreşim yok deniliyor. ama rölantide titreşim vardı. yolda bu devam eder mi etmez mi bilemem. çantalar malum, arka çanta ve sol yan çanta aynı boyutta. Arka çantaya Nazi kaskı ancak sığar. Sol yan çanta egzozdan dolayı biraz daha ufak kalmış. Motor aksamı üzerinde yer yer boya dökülmeleri ve paslanmalar gördüm. Ön cam bence kısa olmuş. Benim boyum 1.88 dolayısıyla bu motor bana biraz küçük geldi. Resimlerde görüldüğü üzere. 1.75 boy için ideal olacaktır zannedersem. Motor koruma demirlerinin üzerinde gelmesi çok güzel ama bunların vidalarla birleştirilmesi bence olmamış.Göstergesi güzel bence yeterli. Kablo bağlantıları temiz görünüyordu. Yani ortalıkta açık kablo falan göremedim. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Ben bu motoru alır mıydım. Hiç zannetmiyorum öncelikle boyumun uzun olmasından dolayı tercih etmezdim. Bunun dışında bence dağ fare doğurdu.

Bu yazdıklarımı face deki Rx3 sayfasın da yazdım ama henüz onaylanmamıştı. orada resimleri de var.

http://i60.tinypic.com/313ppo9.jpg
    Kısa zaman içinde sadece üstünde oturup çok güzel gözlemlemişsiniz. Tam nokta atışı. Teşekkür ederim kendi adıma.

Bzim de evvelki sayfalarda söylediklerimiz teyit de edilmiş oldu. Dağ fare doğurdu demek doğru değil buna. Dağ değildi zaten milletin ilgisi dağ gölgesi yaptı. Bilindik Mondial kalitesi diyelim. Yanlış olmasın kötü demiyorum. 2 kere sıfır alıp kullandım zamanında. Özetle demek istediğim Mondial in getirdiği kalitedeki motorlara şimdiki kur mur ıvır zıvır 4 bilemedin 5000 den dan fazla para verilmez.

Daha önce söyledim ve yine iddia ediyorum. Bırakın ABD de satılanı, Minsk marka adı altında satılan aynı motor bundan kalite olarak çok çok fazladır. Çin in sadece bu sektörde değil hemen hemen bütün sektörlerde yaptığı aynıdır. Modeli malı ortaya koyar, kaç paralık istersen ona göre malzeme kullanır. Made in PRC yi bir kenarına koymak zorunda kanunları böyle. Gerisi malum markaya istersen adını yazdır istersen şiir yazdır.

Markayı onlar koydu şiiri de biz yazıyoruz
    katilkoala ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorun sonu da MONDİAL SD 650 T modeli gibi olacağa benziyor anlaşılan,
    Acaba Gürsel Bey o motor bloğundaki pastan neden hiç bahsetmiyor,
    Çantaların kullanışsızlığından neden hiç bahsetmiyor,
    Adem Balkan bunu beğendi.

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    şekli şemali güzel en azından.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürsel beyi de arada takip ediyorum ama hangi motora bindiğini takip edemedim ilk olarak xtreme max ile tur yaptı tamam güzel video, fotoğraf vs sonra 650 lik bi motor verdiler tamam hadi hediye o diyelim sonra vulture verdiler Yunanistan falan dendi şimdi de bu, bence gürsel beyin xtreme max den sonrası ticari, organik artık ne derseniz. Ben önceleri sıcak bakmadın bu motora sonra ısındım gibi oldum şimdi yorumları ve fotoğrafları görünce ( boy sıkıntısı ) yok kesinlikle benim icin uygun degil ve pahalı "kalitesine" göre, rotamı bajaj pulsara çevirip yola devam.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motorum şekill,önümden çekilll.(Apaçi atasözü)

Bayilere gelsin herkes fikrini birde yakından inceleyerek söyleyecek,Bakalım öngörülen yorumlar ondan sonra da devam edecek mi?Ben ikinci elde sıkıntı yapabilir düşüncesindeyim.Şu an kullandığım motoru sıfırından 1000 TL aşağıya satamıyorum.Malum apaçi motoru olarak litarütüre geçti.RX 3 apaçi motoru olmaz belki ama servis ve markanın yakın ve uzak zamanda marifetleri malum.Ben dahil bir sürü insanın dikkatini çekti RX3 ama mondialin geçmişten ders almadığını düşünüyorum.Sanal ortamda eleştirileri silmekle,sorunları görmezden gelmekle bu iş malesef olmuyor.İnsanlar bu motoru almak için çoğu şeyi görmezden geliyor ama sonu hayırlı olsun.

Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motor bloğunda pas'mı?? bende zs177mm kullanıyorum (apachi sm/cross) ne asıymış bu bende meraklandım valla, blok komple ALÜMİNYUM ne pası yahu? , mondi'ye demir türevimi satmışlar aceb?????

[ Şapşal'ca ekliyyeyim kendi egom için, ne bir firma ile, ne ticari hiçbir bağım/faaliyetim yoktur, sadece eğri otururum doğru konşmaya/yazmaya çalışırım]

Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Bugün Gürsel beye mondial tarafından test amaçlı verilen motoru inceleme şansım oldu. Her ne kadar sürmek nasip olmasa da sağına solun baktım üzerine oturdum. Kullanma şansım olmadığı için gördüğüm kadarıyla yorumlamak istiyorum.
    Öncelikle 10500 TL nin yanına bir plaka masrafı birde lastik masrafı kesinlikle konulmalı. Üzerindeki lastiklerle kullanılamaz mı diye sorarsanız bence kullanılır ama uzun süre değil ancak bir mevsim idare eder. Kısacası lastikler kötü. Motoru çalıştırdım. sesi bir 250 cc olmasına rağmen iyi geldi. titreşim yok deniliyor. ama rölantide titreşim vardı. yolda bu devam eder mi etmez mi bilemem. çantalar malum, arka çanta ve sol yan çanta aynı boyutta. Arka çantaya Nazi kaskı ancak sığar. Sol yan çanta egzozdan dolayı biraz daha ufak kalmış. Motor aksamı üzerinde yer yer boya dökülmeleri ve paslanmalar gördüm. Ön cam bence kısa olmuş. Benim boyum 1.88 dolayısıyla bu motor bana biraz küçük geldi. Resimlerde görüldüğü üzere. 1.75 boy için ideal olacaktır zannedersem. Motor koruma demirlerinin üzerinde gelmesi çok güzel ama bunların vidalarla birleştirilmesi bence olmamış.Göstergesi güzel bence yeterli. Kablo bağlantıları temiz görünüyordu. Yani ortalıkta açık kablo falan göremedim. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Ben bu motoru alır mıydım. Hiç zannetmiyorum öncelikle boyumun uzun olmasından dolayı tercih etmezdim. Bunun dışında bence dağ fare doğurdu.

Bu yazdıklarımı face deki Rx3 sayfasın da yazdım ama henüz onaylanmamıştı. orada resimleri de var.

http://i60.tinypic.com/313ppo9.jpg
    Valla hocam bende motoru inceleyen arkadaşın yalancısıyım pas konusunda,,,

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    belki şase demek istemiştir deneme motoru olduğu için böyle hasarlı defolu bir motor kullanılmış olabilir mındar etmiyelim hemen

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

motorun dişli ortanları biliniyormu teknik verilerde yazmıyordu sanırım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bana göre hala en önemli soru işareti titreşimdir, gerisine sonra bakarız. M1nsk'in kalite olarak bundan "çok çok" fazla olması diye bir şey sözkonusu olamaz. Olsa olsa M1nsk kendine özel bazı değişiklikler istemiştir. 17" jant gibi mesela...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Neden ciddiye alıyorum kendi adıma söyleyeyim: Motor büyük, rahat, uzun yola uygun, yeterince güçlü ve alternatifsiz. Facebook sayfasında bazıları fiyatının ikinci el Japonlara yakın olduğunu yazmışlar. Merak ettim hangi ikinci el Japon'dan bahsediyorlar ? CBR250R mı yoksa ? Benim 2005 KLE500 veya 2000 F650GS'ler gibi (en yumuşak ifadeyle) eski modelleri kesinlikle almayacağımı varsayarsak, bu motorun yerine ne alınabilir ? Olabilecek tek Japon alternatifi çanta takılmış Inazuma GW250F, o da çantalarıyla beraber 16 bin TL'yi buluyor. O sebepten fiyatı yüksek bulsam da, Mondial marka bir motora o paralar verlir mi diye düşünsem de ilgilenmeye devam ediyorum. İlk alan olur muyum ? Kesinlikle olmam ama iki sene piyasada tutunsun, alanlar da servisinden, motordan çok memnun olsunlar o zaman hala istiyorsam alırım. Keşke 8500 TL'ye satılsaydı da bunlar hiç tartışılmasaydı. Ayrıca boyu ortalamanın üzerinde olan bir arkadaşımıza motor küçük geldiği ve bir iki paslı nokta görüldüğü için bazı arkadaşlarımızın yaptığı gibi motoru yerden yere vuracak değilim. Bilhassa önümde bir dolu olumlu yabancı site yorumu, incelemesi varken.

Bekleyelim görelim.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Biz ciddiye alıyoz da Mondial almıyor,aslında alaydı iyi olurdu ama gel gör ki almıyor işte.Sattım mı sattım,ister al ister alma.Kafa rahat aga

Eğer 0 km bir alete 10.500 TL gibi para veriliyorsa ve 0km alette gerçekten boya dökülmeleri, pas oluşumu doğru ise bu gerçekten ciddiye alınacak bir durum,verilen böyle bir paraya böyle bir kalitesizlik mevcut ise açıkçası yerden yere vurulacak bir durum bence,
    Çanta takılan inazumayı 16.000 TL demişsizniz,
    Ben bu motoru alacak olsam uzun yol yapmak için alırım,zaten bu çantaları söküp yeni çanta masrafım olacaktır mutlaka,
    Düşünsenize bu motorla eşinizle tura çıkıyorsunuz, kasklar elinizde mi dolaşacaksınız,
    katilkoala bunu beğendi.

Artık Suzuki İnazuma ile Mondiali birbirieriyle kıyaslamayalım diyorum. Touring Enduro motor şehir içi motoru değildir gezi motorudur ve kaliteli materyalden üretilmelidir. Dağın başında abuk subuk arızaya sebebiyet vermemesi önem arzeder. Çinliler nabza göre şerbet veriyor. Avrupaya bu kalitede ürün göndermezler satılmaz. Türkiye pazarındaki distributor Mondial ve kalite algısı ve beklentisi düşük bir distributor olduğu için bu hassasiyeti gösterdiğini hiç sanmıyorum.

Sadece bu sebepten bu motor alınmaz. Ha alırsın ben bakımınıda yaparım, serviside ben olurum, herşeyiyle ben ilgilerinim dersen ayrı. 10 bin TL verdiğim motorun bağlantı yerlerinde vida koşelerinde sağında solunda pas , boya sökülmesi vs göreceksem şahsen çok mutsuz olurum.

8 bine gideri var diyorum.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    https://www.facebook.com/mondialturkiye

Dilek ve isteklerinizi iletmekten çekinmeyin arkadaşlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Siz Mondial'in satacağı en fazla 150 - 200 tane motor için, Zongshen'in kalitesi düşürülmüş özel motor üreteceğini mi düşünüyorsunuz ? O ucuzlatma dediğiniz ve firmaların imajını sıfıra indiren detay parçaların (civata, bağlatı demirleri vs) motor başına tümünün maliyeti olsa olsa 1 - 2 dolardır. Mondial bunun için milletten küfür yemeyi göze alıyorsa zaten bu işlere hiç girmesin. Inazuma'yı örnek vermemin sebebi, iki kişi rahatça seyahate çıkılabilecek tek 250 cc Japon motoru olmasındandır. Dikkat edin naked olanı söylemiyorum, diğerini söylüyorum ve araziye girmeden yapılacak bir yolculuk için örnek verdim.

Yine varsayımlar üzerine tartışmaya başladık. Bir ay sonra bayide kendimiz görmüş oluruz. Dün Bursa'daki bir bayiyi aradım, motorların geldiğini ve gümrük işlemlerinin yapılmakta olduğunu söyledi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)