Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım büyük oranda çözülmüş geçmiş olsun
    yok mertcan yaa, hala çözülmedi, subap ayarına bakacaz, usta ısrar ediyor subaptan değil diye benim vaktim senin paran gidecek boşa diyor ama, başka çarem yok ona da baktırmam lazım, sonra o da olmazsa sıra sisteme gelecek bakalım,
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok mertcan yaa, hala çözülmedi, subap ayarına bakacaz, usta ısrar ediyor subaptan değil diye benim vaktim senin paran gidecek boşa diyor ama, başka çarem yok ona da baktırmam lazım, sonra o da olmazsa sıra sisteme gelecek bakalım,
    daha öncede yazdım sübap yaptırmadan önce beyindeki yazılımı güncelle derim ben.. bak bir sayfa önce videoda mondial görevlisi söylemiş 2016 modellerde stop etme sorunu vardı biz onu yazılım güncellemesiyle çözdük dedi.. bence yazılımı güncelle olmassa süpap ayarını yaptırırsın.
    bursalıali ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    motor kaç binde idi
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha öncede yazdım sübap yaptırmadan önce beyindeki yazılımı güncelle derim ben.. bak bir sayfa önce videoda mondial görevlisi söylemiş 2016 modellerde stop etme sorunu vardı biz onu yazılım güncellemesiyle çözdük dedi.. bence yazılımı güncelle olmassa süpap ayarını yaptırırsın.
    abim tamam güncelleyelim de Ankarada cihaz yok. ECU yu söküp nazilliye göndermek gerekecek. gitmesi gelmesi 3 ayı bulur onun. Ben işe gidip geliyorum motorla nasıl yapacam bilemiyorum ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

motor kaç binde idi
    10 bindeyken almıştım Mertcan, şimdi 13,500 km. de
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bence nazilliyle direk fabrikayla temasa geç aradan aracıları ustaları servisleri çıkart.. derdini anlat deki böyle böyle sorunum var ne yaptıysam çözülmedi en son videoda yetkiliyi izledim böyle böyle dedi ankaradada yapan yer yok ben ecuyu söktürsem yazılımı güncellermisini size yollasam bu arada ben işe gidip geliyorum bana idariyeten kullanabiliceğim benim ecum gelene kadar bir ecu yollarmısınız ben size benimkini yolladıkdan sonra falan de bir konuş bence..

yada direk nazilliyi ara belki bize yollamanıza gerek yok şurası yapıyor ankarada der sana yada ankaraya çok yakın mesafede şu servisimiz yapıyor der..
    Kazım TOKMAK ve bursalıali bunu beğendiler.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Özür dileyerek yazıyorum.amacim kimseyi üzmek değil, yazdıklarınızı büyük bir ilgi ile takip ediyorum.
    Sonuç ; 2015 yılında elimdeki para ile bu motosiklet ti almaya karar vermiştim,fakat son anda vazgeçip 12 yaşında fakat marka bir motosiklet aldım.sizlerin sıkıntı larını okuduk ca verilmiş sadakam varmış diyorum.
    Kusura bakmayın ama şu motosiklet in olur olmaz sıkıntılarına para ve emek harciyorsunuz .bir de bir çoğunuz bu sıkıntıları "o" motosiklet te yaşıyor .
    Hakikaten ilginç .
    Kazasiz belasız günler dilerim
    galileo, Kazım TOKMAK ve ufoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    abim tamam güncelleyelim de Ankarada cihaz yok. ECU yu söküp nazilliye göndermek gerekecek. gitmesi gelmesi 3 ayı bulur onun. Ben işe gidip geliyorum motorla nasıl yapacam bilemiyorum ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

10 bindeyken almıştım Mertcan, şimdi 13,500 km. de
    aslında daha subap ayarı gelmemiş gibi bilemedim :( aldığınızdan beri var mı bu sıkıntı
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence nazilliyle direk fabrikayla temasa geç aradan aracıları ustaları servisleri çıkart.. derdini anlat deki böyle böyle sorunum var ne yaptıysam çözülmedi en son videoda yetkiliyi izledim böyle böyle dedi ankaradada yapan yer yok ben ecuyu söktürsem yazılımı güncellermisini size yollasam bu arada ben işe gidip geliyorum bana idariyeten kullanabiliceğim benim ecum gelene kadar bir ecu yollarmısınız ben size benimkini yolladıkdan sonra falan de bir konuş bence..

yada direk nazilliyi ara belki bize yollamanıza gerek yok şurası yapıyor ankarada der sana yada ankaraya çok yakın mesafede şu servisimiz yapıyor der..
    Abi tamda senin dediğini bu sabah yaptım. Fabrikayı aradım mal sayımı varmış, Ocağın 2 sine kadar bizde tık yok ne yedek parça yollarız ne elimize iş alırız dedi kısaca. Zaten subaplara baktıracaktım neye para vermiyoz ki varsın 50 lira da ona baktırmaya verelim. Ne kaybederiz. Zaten bakım zamanı geçti bakım yapılacaktı. Sonra o da olmazsa fabrika yollarına bakarız abim sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özür dileyerek yazıyorum.amacim kimseyi üzmek değil, yazdıklarınızı büyük bir ilgi ile takip ediyorum.
    Sonuç ; 2015 yılında elimdeki para ile bu motosiklet ti almaya karar vermiştim,fakat son anda vazgeçip 12 yaşında fakat marka bir motosiklet aldım.sizlerin sıkıntı larını okuduk ca verilmiş sadakam varmış diyorum.
    Kusura bakmayın ama şu motosiklet in olur olmaz sıkıntılarına para ve emek harciyorsunuz .bir de bir çoğunuz bu sıkıntıları "o" motosiklet te yaşıyor .
    Hakikaten ilginç .
    Kazasiz belasız günler dilerim
    Evet bu motoru almadan önce senin dediğini de çok düşündüm. Ama bişeyi atlıyorsun AŞK diye bişey var. Görüyorsun ve içine siniyor. Gece yatarken keşke böyle bir motor alabilsem diyorsun. Motor ile motorcu arasındaki ilişki araba ile şoför arasındakinden farklıdır. Baksana ismi bile şoför değil MOTORCU... O yüzdendir ki sevdiğin motorun kusurlarını da bazen halledebileceğini düşünerek bağlılığından vazgeçemiyorsun. Eşim benim bu motorda arkama 5 veya 6 defa binmiştir. Bu sabah evden çıkıp onu dükkana bırakırken yaklaşık 800 metre gittik. Önce yokuşta kesildi.Yarım debriyaj çıktım, Sonra düzde Stop etti. Sonra Tekrar stop etti. Eşim bana dedi ki senin bu motorunun yüzünden motordan tiksindim. Düşünsenize 5 defa bindi toplamda. Ama biz her sabah her akşam biniyoruz. Her seferinde başka bişeyiyle uğraşıyoruz. AAA balata bitmiş, Ya bunun ön tarafından bi ses geliyo, Yarın erken kalkayım da şunun stoplarına bi bakayım, Ön far patlak mı acaba vs vs vs... MOTORCU olmasak hangi şevk hangi heyecan bize bunu normalmiş gibi yaşatır? Ve sanırım sözü şöyle bağlayabilirim. Nasıl motor olduğu önemli değil, arıza yapmasın, başımı ağrıtmasın, şekli şemali modeli görünümü nasıl olursa olsun, beni zora sokmasın diyen adam MOTORCU değil SÜRÜCÜ dür. Tekeriniz düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

aslında daha subap ayarı gelmemiş gibi bilemedim :( aldığınızdan beri var mı bu sıkıntı
    Ben motoru aldığımda Konya Ereğliden alıp direkt binip Ankaraya getirdim. Aldığımda 1 defa stop etti Ereğli çıkışında. Motorun acemiliğindendir dedim. Ankaraya geldiğimde tabii henüz yaz aylarıydı ve hava sıcaktı. Stop porblemi öyle sık sık olmuyordu. Ama tabii havalar soğumaya başladıkça bizim nazlı kocaoğlanın da stop problemi yavaş yavaş artmaya başladı. Rahmetli Barkın abinin bir sözü vardı o geldi aklıma. Açılmamış motor diye satılanları almayın. Açılsın kardeşim motor, açılsın ki içinin bakımlarıda sürekli yapılsın. Kontrol edilsin. buna benzer bir şey söylemişti. Ben de bu sözden yanayım, Açılsın bakılsın kaçı kaç kuruş bi supap ayarının. Temizlensin ayarlansın içimiz rahat etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne bileyim, sanki bu biraz da şans işi midir nedir. Belli bir seri de mi çıkıyor acaba sorun? Allah nazarlardan saklasın; tam 16 gün sonra dün motorun marşa bastım, ilk marşta çalıştı, 150 km kadar, bir kısmı çamurlu, sulu, kumlu yolda olmak üzere gezdim geldim, şıkır-şıkır maaşallah. Üsteli son yağ bakımının üstünden 3000 km geçmesine rağmen.

Motosikleti
    Abi tamda senin dediğini bu sabah yaptım. Fabrikayı aradım mal sayımı varmış, Ocağın 2 sine kadar bizde tık yok ne yedek parça yollarız ne elimize iş alırız dedi kısaca. Zaten subaplara baktıracaktım neye para vermiyoz ki varsın 50 lira da ona baktırmaya verelim. Ne kaybederiz. Zaten bakım zamanı geçti bakım yapılacaktı. Sonra o da olmazsa fabrika yollarına bakarız abim sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Evet bu motoru almadan önce senin dediğini de çok düşündüm. Ama bişeyi atlıyorsun AŞK diye bişey var. Görüyorsun ve içine siniyor. Gece yatarken keşke böyle bir motor alabilsem diyorsun. Motor ile motorcu arasındaki ilişki araba ile şoför arasındakinden farklıdır. Baksana ismi bile şoför değil MOTORCU... O yüzdendir ki sevdiğin motorun kusurlarını da bazen halledebileceğini düşünerek bağlılığından vazgeçemiyorsun. Eşim benim bu motorda arkama 5 veya 6 defa binmiştir. Bu sabah evden çıkıp onu dükkana bırakırken yaklaşık 800 metre gittik. Önce yokuşta kesildi.Yarım debriyaj çıktım, Sonra düzde Stop etti. Sonra Tekrar stop etti. Eşim bana dedi ki senin bu motorunun yüzünden motordan tiksindim. Düşünsenize 5 defa bindi toplamda. Ama biz her sabah her akşam biniyoruz. Her seferinde başka bişeyiyle uğraşıyoruz. AAA balata bitmiş, Ya bunun ön tarafından bi ses geliyo, Yarın erken kalkayım da şunun stoplarına bi bakayım, Ön far patlak mı acaba vs vs vs... MOTORCU olmasak hangi şevk hangi heyecan bize bunu normalmiş gibi yaşatır? Ve sanırım sözü şöyle bağlayabilirim. Nasıl motor olduğu önemli değil, arıza yapmasın, başımı ağrıtmasın, şekli şemali modeli görünümü nasıl olursa olsun, beni zora sokmasın diyen adam MOTORCU değil SÜRÜCÜ dür. Tekeriniz düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Ben motoru aldığımda Konya Ereğliden alıp direkt binip Ankaraya getirdim. Aldığımda 1 defa stop etti Ereğli çıkışında. Motorun acemiliğindendir dedim. Ankaraya geldiğimde tabii henüz yaz aylarıydı ve hava sıcaktı. Stop porblemi öyle sık sık olmuyordu. Ama tabii havalar soğumaya başladıkça bizim nazlı kocaoğlanın da stop problemi yavaş yavaş artmaya başladı. Rahmetli Barkın abinin bir sözü vardı o geldi aklıma. Açılmamış motor diye satılanları almayın. Açılsın kardeşim motor, açılsın ki içinin bakımlarıda sürekli yapılsın. Kontrol edilsin. buna benzer bir şey söylemişti. Ben de bu sözden yanayım, Açılsın bakılsın kaçı kaç kuruş bi supap ayarının. Temizlensin ayarlansın içimiz rahat etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

https://i.hizliresim.com/262Xrj.jpg
    evet Barkın abinin o sözünü hatırlıyorum bakılmasında fayda tabiki var ben söktürdüğümde subap ayarlarım iyiydi yaptırmadım 6 bin kmde şuan
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Dün akşam eve gitmek üzere yola çıkmadan önce oksijen sensörünün soketini çıkarıp motoru çalıştırdım. Eve kadar öyle gittim ve bu sabah da evden işe kadar sensör soketi takılı değilken kullanarak geldim.
    Sonuç:
    1- Soketi söküp de motoru çalıştırınca arıza lambasını yaktı, soketi takıp çalıştırınca tekrar söndürdü (Demek ki ecu sinyalleri düzgün olarak algılıyor ve sensör de üzerine düşen görevi yaparak gerekli sinyalleri gönderiyor)
    2- Stop sorunu değişmedi. Yine aynı şekilde stop etmeye devam etti.

Ecu dan veya sensorden olmadığı düşüncesine sevk etti bu beni

Yine supap ayarına kaldık yani.

Gelişmelerden adım adım haberdar edeceğim sizi abilerim.
    bursalıali ve ufoz bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yahu bu meretler hep 6-7 km gidincemi stop ediyor. Benimki 7km sonra stop etmişti.

Kazım bey, RX3 üm yok ama motorda gönlüm var. Bu konunun sonu nereye varacak çok merak ediyorum...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Dün akşam eve gitmek üzere yola çıkmadan önce oksijen sensörünün soketini çıkarıp motoru çalıştırdım. Eve kadar öyle gittim ve bu sabah da evden işe kadar sensör soketi takılı değilken kullanarak geldim.
    Sonuç:
    1- Soketi söküp de motoru çalıştırınca arıza lambasını yaktı, soketi takıp çalıştırınca tekrar söndürdü (Demek ki ecu sinyalleri düzgün olarak algılıyor ve sensör de üzerine düşen görevi yaparak gerekli sinyalleri gönderiyor)
    2- Stop sorunu değişmedi. Yine aynı şekilde stop etmeye devam etti.

Ecu dan veya sensorden olmadığı düşüncesine sevk etti bu beni

Yine supap ayarına kaldık yani.

Gelişmelerden adım adım haberdar edeceğim sizi abilerim.
    ben oksijen sensörünü söküp takınca kendi sönmemişti ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bu meretler hep 6-7 km gidincemi stop ediyor. Benimki 7km sonra stop etmişti.

Kazım bey, RX3 üm yok ama motorda gönlüm var. Bu konunun sonu nereye varacak çok merak ediyorum...
    merak etme abicim adım adım hepsini paylaşacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

ben oksijen sensörünü söküp takınca kendi sönmemişti ?
    Mertcan motor kapalıyken söktüm ve kapalıyken taktım bunu göz önüne alarak, sökünce arıza lambası yaktı, taktıktan sonra arıza lambası yakmadı, Sonra durup dururken arıza kodu sorgulatim dedim. 0031 ve 0132 arıza kodu verdi. O2 sensör pinleri bağlı değil gibi falan bişey yani. Sonra ecu yu resetledim (Her resette bora abiye teşekkür edecem ) Sonra tekrar arıza kodu tarattım temiz çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Dün akşam hanımın kaskına ufak bi aksesuar yaptım. İnternette görmüştüm çok hoşuma gitmişti Aliexpresste de vardı yaklaşık 50 liraydı ama ben 5 liraya kendim yaptım. Fena da olmadı hani

bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Dün akşam itibarı ile motoru sağolsun Bora abimin anlattığı gibi resetledim.Öncelikle Bora abime tekrar teşekkür ederim.
    (Her resette bora abiye teşekkür edecem )
    motorcu dost ve kardeşlerime ufacık bir faydam olduysa ne mutlu bana.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili benim gibi emekli arkadaşım, nacizane bir tavsiyem olacak ; evo yerine zongshen rx3s e bir bak
    derim. Çift silndir 380 cc 36 hp 36 nm . Görüntü evo ile neredeyse aynı. Fuarda UMA Motovento'ya getirir diye düşünüyorum. Benim şu an ekonomik durumum uygun olsa bir dakika bile tereddüt etmezdim.
    Sanırım mart- nisan gibi bayilerde vitrinde olacak . Hürmetlerimizle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Yakıt olarak da Uma yetkilileri neredeyse evo ile aynı olacağını söylüyorlar.
    RoDida ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Bora abi ben şu ecu sıfırlama kısmını kaçırmışım nasıl oluyo o sayfa kaçta bende genel bakıma sokucam motoru yağ zincir sensötir temizliği ustaya çekip subab kontrölü yapıcam motor bazen benimde gazı keaince sönüyo ve dalgalanma var rölantide çalışırken bi kaç seferde rölantide drank diye stop etti stoplarda hafif ses var ayar istiyo ama ecuyuda sıfırlayıp motoru düzeltmek lazım artık
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Şenol , Senin aradığın bilgi (Bora'nıñ paylaştıkları) rx3i evo kullanıcıları sayfa 302 - 6023 nolu yazı. Ayrıca bu bilgileri bütün evo kullanıcılarıyla paylaştığı için Bora kardeşime de sonsuz şükranlarımı sunuyorum . Rabbim tuttuğunu altın eylesin Bora. Selamlarla.
    RoDida ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şenol , Senin aradığın bilgi (Bora'nıñ paylaştıkları) rx3i evo kullanıcıları sayfa 302 - 6023 nolu yazı. Ayrıca bu bilgileri bütün evo kullanıcılarıyla paylaştığı için Bora kardeşime de sonsuz şükranlarımı sunuyorum . Rabbim tuttuğunu altın eylesin Bora. Selamlarla.

Sağolasın ali abi buldum valla Allah bu bilgileri paylaşan bulmama yardım eden herkesten razı olsun çok teşekkür ettim tekrardan abi ufaktan bakım işlemleri başlasın yarın yağ alıp öbürgün işlemlere başlarım artık

Motosikleti
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Günaydın abilerim, Cumartesi motoru bakıma bıraktım. Subap ayarı da yapılacak genel bakımı da yapılacak. Abi senin şu sentil çakına bi bakim dedim. İzeltaşın standart sentil çakısı 0,05 - 0,10- 0,15-0,20 diye gidenlerden. Abi bize 0,06 - 0,08 lazım dedim. Yav sen çok noktalı virgüllü konuşuyon ben öyle anlamam sen bırak ben onu hallederim dedi. ) Çekirdekten yetişme usta. Tabii ki her motorumda olduğu gibi güvenip bıraktım. Çıkarken bi isteğin var mı dedim. ''Sabır'' dedi. Çünkü biliyorum ki motorun işini 1 haftadan önce bitirmez. Bakalım artık bir süre otobüsle devam )
    RoDida, bursalıali, ufoz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)