Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın herkese,
    abicim ilana baktım da bu malzemeye 450 lira vermem ben olsam
    tabii ki belki kalitelidir belki markadır falan ama o işi görebilecek daha uygun fiyatlı malzemeler var piyasada
    bir kaç örnek atayım bak ben sana
    https://urun.n11.com/modifiye-urunler/universal-cam-uzatma-fume-seffaf-deflektor-asansorlu-P252757199 175 TL ve asansörlü
    http://www.ruzgarmotor.com/product/on-cam-uzatma-aparati-seffa-marka-uyumlu/ 140 TL
    http://eyupto.com/urun/universal-difuzor-tur-cami-uzatma/ 100 TL
    https://tr.letgo.com/tr/i/motosiklet-oen-cam-uzatma-tur-cami-def-lektoer_4b9d7f2e-cb94-49ea-80bf-4774ddc4a9ae BAK BU DA LETGO DA 2. EL VE İSTANBULDA 110 TL
    Bence böyle bir şeye ihtiyacın varsa daha uygun fiyatlı muadillerine baksan daha iyi olur
    En azından ben olsam öyle yapardım
    Selametle
    Çok teşekkürler yanıtınız için.

Baktım linklere, bunlardan birini alacağım sanırım.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı travel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bu ürün tüm motosikletlerle uyumlu sanıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...01344722/detay

Kullanan var mı? Memnun musunuz?
    Bence de gereksiz pahalı, birazcık vaktim olsa kendim yaparım, maliyeti max. 50 lira olur.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    temizken bir foto paylaşayım dedim :D

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Bu sabah motorum altımda yokken trafik çevirmesine girdim )

sabah ofisin camından bi baktım park halindeki tüm motorların başında trafik polisi...
    eyvahhh kızılay merkezde park halinde duran motorlara ceza mı yazıyorlar yoksa???
    benim motor biraz daha ilerideydi
    koşa koşa motorun yanına gittim
    bindiğim gibi ulusu turlayıp geldim (o zamana kadar giderler düşüncesi ile)
    velhasıl gitmişler
    Sonra merak ettim
    Motoru uzağa park ettikten sonra elimde kask sallana sallana polislerin yanına gittim

Ben- Napıyonuz abi? Parktan ceza mı yazıyonuz?
    Police - Yok bea kota verdiler şu kadar araç sorgula diye 10 motoru bir arada görünce tek kalemde bitirelim dedik )
    Police - Senin plaka var mı?
    Ben - Var abi
    Police - Söylesene seni de sorgulayalım şuraya yazalımda bari kota dolsun

velhasıl yazdırdım gitti )

)
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kazım yine de ucuz atlatmışsın. Verilmiş sadakan varmış.
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu sabah motorum altımda yokken trafik çevirmesine girdim )

sabah ofisin camından bi baktım park halindeki tüm motorların başında trafik polisi...
    eyvahhh kızılay merkezde park halinde duran motorlara ceza mı yazıyorlar yoksa???
    benim motor biraz daha ilerideydi
    koşa koşa motorun yanına gittim
    bindiğim gibi ulusu turlayıp geldim (o zamana kadar giderler düşüncesi ile)
    velhasıl gitmişler
    Sonra merak ettim
    Motoru uzağa park ettikten sonra elimde kask sallana sallana polislerin yanına gittim

Ben- Napıyonuz abi? Parktan ceza mı yazıyonuz?
    Police - Yok bea kota verdiler şu kadar araç sorgula diye 10 motoru bir arada görünce tek kalemde bitirelim dedik )
    Police - Senin plaka var mı?
    Ben - Var abi
    Police - Söylesene seni de sorgulayalım şuraya yazalımda bari kota dolsun

velhasıl yazdırdım gitti )

)
    o banada olmuştu motordan indim arabadaki polis çağırdı her şeyin tam mı dedi evet dedim ruhsatı getirsene kota dolduruyoz dedi ��
    bursalıali ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Vakit buldukça çekimlere devam...
    https://www.youtube.com/watch?v=uGrEo9XEwdw" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    bursalıali bunu beğendi.
    2016 Mondial RX3İ EVO 250 CC

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Arkadaşlar merhaba,

6000 km oldu makine. En son yazdığımdan bu yana bir durum raporu vereyim...

Sayfayı takip edenlerin bildiği üzere Stop etme sorunu sonrasında garantiden O2 sensörünü değiştirmiş ve bu sorundan kurtulmuştum.

2000 km lik süreç içerisinde;
    - artık benim debriyaj tasından da ses geliyor.
    - Radyatör Fan müşürü arıza verdi. sürekli fan açık geziyordum. garantiden değişti.
    - arka firen lambası müşürü arıza verdi. arka fren lambası yanmıyordu. garantiden değişti.
    - yaklaşık 500 km dir makine stop ediyor. O2 sensör soketini çıkartıp denedim stop etmeye devam etti. daha önce durmaya yakın debriyaj çekince stop ederdi. şimdi gazı kapatınca rolanti devri 1500 lere iniyor ve stop ediyor. ilk çalıştırmada motoru ısıtırken yine 1500 devire iniyor ancak motor stop etmiyor. sürüş esnasında durmam icap ettiğinde debriyaj ile birlikte gazı kapattığımda motor sönüyor. tam tespitini yapamasam da uzun sürüşlerden sonra aynı devirlerde stop etmiyor makine. kışa doğru beyni fabrikaya göndeririz o sırada da sübap ayarlarına bakarız diye planlamıştık servisim ile. ancak kışa kadar bu şekilde idare edebilir miyim bilmiyorum.
    - yakıt tüketimim benim hiç bir zaman düşük olmadı. 100 km de 4,2-4,5 litreler civarında tüketimi olurdu. son bir aydır tüketim 100 km de 5,15 litre civarında. yakıt tüketimindeki artış stop etme problemi ile birlikte başladı.

-Kısa vadede hava akış sensörünü temizleteceğim. rölanti ayar vidası benim makinede sonuna kadar sıkılmıştı zaten. ısınınca 1600 devirde sabitlenirdi. Şimdi 1500 lere iniyor. Bu vidayı daha uzunu ile değiştirip rolantiyi biraz daha arttırmayı planlıyorum. Sübap ayarına girişirsek 0,07 - 0,10 yapmayı düşünüyorum. yapabilirsek 0,07 net. 0,10 biraz sıkı tarafta 09-10 arası bir noktada ayarlatacağım.

Gelişmeleri buradan aktarırım.

Kolay gelsin.
    bursalıali, RoDida, galileo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı U uR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - yakıt tüketimim benim hiç bir zaman düşük olmadı. 100 km de 4,2-4,5 litreler civarında tüketimi olurdu. son bir aydır tüketim 100 km de 5,15 litre civarında. yakıt tüketimindeki artış stop etme problemi ile birlikte başladı.
    Ben de gecen sene tam da bu sebepten Rx3i XT660R ile takas etmistim. Yakiti 250cc ye gore bana gore fazlaydi. Simdi 660 lik motosikletle sehir icinde 5 litre yakiyorum. Hatta sabah olmasa da aksamlari Maslak-Levent trafiginde dur kalk gidiyorum. Su ana kadar gitmem dedigi yer de gormedim.

Asil sorunum su, gunde ise git gel 50 km yol yapiyorum, bir de ustune kopru parasi derken ayda 600 liraya yakin yol masrafim oluyor. Sirf bu yuzden 125-150 cc ye gecis yapabilirim. Hatta motosikletim de sahibinden ilanda.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    yan ayaklık müşürünü nasıl iptal ediyoruz bilen varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan ayaklık müşürünü nasıl iptal ediyoruz bilen varmı
    hallettim.
    bursalıali bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Motoru aldığımdan beri ipone zincir yağı kullanıyordum bir kez mondoil zincir yağı denedim bir fark hissedemedim sıçrama vs de yok boşuna mı 2 kat vara veriyordum acaba
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mertcan Sen zincirini motosikletinden çıkardığın eski motor yağıyla yağlasan da o zincir bozulmadan görevini yapmaya devam edecektir. Yeter ki sen bu zinciri zamanında yağla , kurumasına müsaade etme. En çok yapacağı etrafa sıçrayan yağ kirliliği olur. Zincirlerinizi hangi yağ size en yakınsa onunla
    yağlayın , belki daha kısa aralıklarla yağlamanız gerekebilir. Selamlarla.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mertcan Sen zincirini motosikletinden çıkardığın eski motor yağıyla yağlasan da o zincir bozulmadan görevini yapmaya devam edecektir. Yeter ki sen bu zinciri zamanında yağla , kurumasına müsaade etme. En çok yapacağı etrafa sıçrayan yağ kirliliği olur. Zincirlerinizi hangi yağ size en yakınsa onunla
    yağlayın , belki daha kısa aralıklarla yağlamanız gerekebilir. Selamlarla.
    dridtğn zincirini motordan çıkan yağ ile yağlıyordum çünkü set 100 tl idi 30 40 lira zincir yağına vermek gereksiz olur fakat rx in zinciri pahalı olduğu için biraz daha bakım yapıyorum ��
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    valla Ali abi ben de çıkma motor yağıyla yağlıyorum. Eccik sağa sola sıçrıyor ama endurocunun şanındandır kir pasak deyip geçiyorum Kirlenmek güzeldir.

Ha bu arada benim stop etme problemi baya artmaya başladı özellikle sabahları (motoru ısıtmadan çıkmıyorum ama ) ilk 15 dakika her ışıkta bi cebelleşiyoruz bizim kocaoğlanın stop etme problemiyle. Sonra çözülüyor. Her sabah aşağı yukarı iki üç defa stop ediyor yolda durduğumda
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250-Mondial Rx3
    valla Ali abi ben de çıkma motor yağıyla yağlıyorum. Eccik sağa sola sıçrıyor ama endurocunun şanındandır kir pasak deyip geçiyorum Kirlenmek güzeldir.

Ha bu arada benim stop etme problemi baya artmaya başladı özellikle sabahları (motoru ısıtmadan çıkmıyorum ama ) ilk 15 dakika her ışıkta bi cebelleşiyoruz bizim kocaoğlanın stop etme problemiyle. Sonra çözülüyor. Her sabah aşağı yukarı iki üç defa stop ediyor yolda durduğumda
    Selamlar
    benimki subap ayarı yapıldıktan sonra düzeldi.

Motosikleti

subap ayarı gibi

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo

Şu an benim makinede de aynı sorun var.

160 km lik bir gezimiz oldu hafta sonu. marş basıp direk yola çıktık dur kalk olmadı. bir kere bile sönmedi. şehir içinde ve ışıklarda hala sönme devam ediyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaşlar şu amortisör ayarını bana anlatabilecek biri var mı
    bursalıali bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, bir kaç sorum var. Bazıları sayfada konuşulmuş lakin tam cevaplar bulamadım.
    -Bizim ön balatanın ölçüleri nedir? Ebc veya Brenta da uyan model hangisi bilen var mı?
    -Zincir bakla sayısı kaç? (110 diyen var 118 diyen var)
    -https://www.**********.com/CRF-250-L-On-Cam-2013-2018,PR-2637.html (gp kompozit) Bunun gibi bir ön cam takmayı düşünüyorum, delikler kolayda eğer kıvrımlar uymazsa kırmadan esnetip bizim camın şekline uydurabilmenin bir yöntemi var mı?
    -Daha kaliteli (uyumlu) hava filtresi ne var?

Kazasız belasız sürüşler. (Ben fırtınadan 2 gündür binemedim).
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu amortisör ayarını bana anlatabilecek biri var mı
    Mertcan biz onu Bursaliali abiyle araştırdık
    Slow ve fast ayarı var amortisörde
    hem önde hem arkada tek olanda mantık aynı
    Amortisörün sertlik veya yumuşaklığını ayarlamıyor
    Amortisör yaylandığında geri yerine gelme hızını ayarlıyor.
    Mesela gezi için süreceksen slow tarafa çeviriyorsun. tıs tıs gidiyor yavaş yavaş yaylanarak
    spor süreceksen fast tarafa çeviriyorsun daha hızlı tepki veriyor
    hepsi bu
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)