Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbf 150-2016
    2016 Model 4,300 km de rx3i evo kullanıcısıyım. Motorum da özellikle 2. viteste 7-8 bin devirde kısa süreli cıyklama sesi geliyor sanki birşeye sürtüyor gibi. ani hızlanmalarda yapıyor genellikle, böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba ?
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    üzülerekte olsa bugün itibari ile motosikletimi satmış bulunmaktayım. bursa dan bir kardeşimiz gelip aldı kendisine hayırlı olsun ama şuan bir parçam eksik gibi
    bursalıali, travel ve TURAL53 bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldım bugün led far 24 lira. 2 adette çift duy led ampul onlarda 20 lira.
    Onları montajına ayrı ücret ödemekde ne oluyor.
    Kendiniz takın yerine. Yolda ampul değişimi gerekirse ne yapacaksınız
    aynen,bence de elinizden geliyorsa siz yapın,gelmiyorsa yapabilen bir arkadaşınızdan yardım alın.

https://www.kalyoncumotor.com/Mondia...i,PR-8415.html bu aparatı,motoru sıfır aldığımızda UMA'ya motorun ruhsatının fotokopisini gönderdiğimizde bize UMA hediye olarak göndermişti.siz 2.el aldığınız için,sanırım aldığınız kişi size vermemiş.aldığınız kişi ile irtibatınız var ise isteyin verecektir.yok şayet yok ise bana ulaşın ben size hediye edeyim.
    bunca yıllık motorcuyum,bu zamana kadar okuduğum,duyduğum,bildiğim ve yaptığım;her 500 km.de bir yağlanıp,her 1000 km.de bir gaz yağı ile temizlenip yağlanmasıdır.servis abartmış.sanırım sizin yapamayacağını düşünüp,sizi sık sık servise çekip para kazanma hırsı olsa gerek.
    lastik konusu benim için çooook önemlidir.çünkü bizi asfalta bağlayan (yani hayata bağlayan)tek unsurdur.işte bu yüzden önemlidir.
    bu arada ben de eski bir RX3 kullanıcısıyım.her ne kadar satmış olsam da bu sayfayı hep takip ederim.bu sayfanın benim gibi eskileri beni tanırlar.güzel günlerde kullanmanız dileklerimle.
    bursalıali ve TURAL53 bunu beğendiler.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @travel, hararet ben motoru ilk aldığımda da normalden fazla yükseliyordu, hem de havalar daha sıcak değilken. Sonra hem ben motora iyice alışınca, bir de orjinal radyatör korumayı modifiye edip, tel ızgara takınca,şimdi Antalya sıcağında bile 3 kademeye ancak trafikte fazla beklersem çıkıyor.

Eğer benim kulaklarda bir sorun yok ise, benim motorun egszoz son bir kaç gündür hissedilir derecede sessizleşti. Yani baya baya farkediyorum. Ayrıca sabah apartmanın otoparkında çalıştırdığımda komşunun arabasının alarmı ötmeye başlardı, bu sabah dibinde çalıştırdım, o bile olmadı. ????

Ayrıca bu motoru yeni kullanmaya başlayan arkadaşlar, motor alt devirleri pek sevmiyor, yani misal normal bir 125 cc commuterde 3-4. viteste 30-40 km hızla tın tın gidebilirsiniz, ama evo da olmaz o iş. Birçok stop problemi yaşayan arkadaşın sıkıntısı da bu aslında, ben 6. viteste 40-50 ile gitmeye çalışanı gördüm.
    Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Ben de Antalya'lıyım bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen,bence de elinizden geliyorsa siz yapın,gelmiyorsa yapabilen bir arkadaşınızdan yardım alın.

https://www.kalyoncumotor.com/Mondia...i,PR-8415.html bu aparatı,motoru sıfır aldığımızda UMA'ya motorun ruhsatının fotokopisini gönderdiğimizde bize UMA hediye olarak göndermişti.siz 2.el aldığınız için,sanırım aldığınız kişi size vermemiş.aldığınız kişi ile irtibatınız var ise isteyin verecektir.yok şayet yok ise bana ulaşın ben size hediye edeyim.
    bunca yıllık motorcuyum,bu zamana kadar okuduğum,duyduğum,bildiğim ve yaptığım;her 500 km.de bir yağlanıp,her 1000 km.de bir gaz yağı ile temizlenip yağlanmasıdır.servis abartmış.sanırım sizin yapamayacağını düşünüp,sizi sık sık servise çekip para kazanma hırsı olsa gerek.
    lastik konusu benim için çooook önemlidir.çünkü bizi asfalta bağlayan (yani hayata bağlayan)tek unsurdur.işte bu yüzden önemlidir.
    bu arada ben de eski bir RX3 kullanıcısıyım.her ne kadar satmış olsam da bu sayfayı hep takip ederim.bu sayfanın benim gibi eskileri beni tanırlar.güzel günlerde kullanmanız dileklerimle.
    Bora bey,

Çok teşekkür ederim. Hem nazik jestiniz hem de telefonda verdiğiniz bilgiler benim için çok değerli.

Adana'ya gelince mutlaka rahatsız edeceğim. Siz de İstanbul'a gelirseniz lütfen haber verin.

Sevgiler,
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili kaleli motorundaki sesi servisine bir göster . Belki de ileride oluşacak daha büyük problemlere şimdiden önlem alınabilsin. Selamlar.

TURAL53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2 (2007)
    İyi akşamlar forum sakinleri
    Geçtiğimiz bayramda 5 motosikletle fırsat bulup günübirlik İstanbul-Tekirdağ gezisi yaptık ve döndük (350 km).
    Motorum şuan 13 bin km civarında ve 12 bin km dir orijinal zincir dişli ve lastiklerle son hızlarda 138 km/sa üzerini göremiyor olmam biraz canımı sıkmıyor değildi. İlk sahibi olduğum motora rodaj sürecince aşırı dikkat ettim ve ısrarla son hızlarda çok da yormak istemedim. Amacım kısa süreli de olsa görebileceği son hızları test edebilmekti. Biraz daha teknik detaya inecek olursak;
    *10000 km bakımında değiştiğim CZ marka zincir ve arkaya 45t* dişli (sonradan değişmeyi düşündüğüm 80 yanak (orijinal 70 yanak) Anlas Capra lastiklerle güç/tork dengesini koruyabilmek için*);(orijinal 44t)
    *11300 km de değiştirdiğim Anlas Capra lastikler
    *11700 km de fabrikaya yazılım güncellenmesi için gönderdiğimiz Ecu (stop sorunu için)
    Yukarıdaki bilgileri motorun gidişini ve son hızlarını dolaylı olarak etkilediği için not düşmek istedim.
    Ayrıca bir de ek olarak yola çıkmadan önce bu zamana kadar hiç kullanmadığım Würth yakıt sistemi ve enjektör temizleyici (40 ml) kullandım.
    Sonuç olarak kısa süreli güzel değerler yakalamış olmam beni hayli mutlu etti. Tecrübelerimi de sizlerle paylaşmak istedim.
    'Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur'

antikor bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    2016 model olup 156km hız ilginç, ben 120 yi pek aşmadım, redleın dip yaptı sanırım bu hızda..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Aslında benim de tuhafıma gitti hocam, bu hızlara ulaşacağını pek düşünmüyordum açıkçası
    2015 model 18 inç ön lastikle neredeyse r25 hızlarına çıktığını düşünen ve savunan birçok kullanıcı arkadaşlarımıza şahidiz
    Bırakınız benim motorum 170-180 görmesin ki görmesini de istemem malum durduramayız aleti
    Bir de bu hızlara tabiki de redline yaparak ulaştık aksi zaten imkansız. Yine devir saatine dikkatli bakacak olursanız 10 bin d/d' nın biraz üstünde görülüyor. Redline dip yapabilse, gücü yetip o kadar devir çevirebilse belki 2015 modeller kadar gidebiliriz
    SAYGILARIMLA!
    bursalıali bunu beğendi.
    MONDİAL MR VULTURE (2012-2016) // MONDİAL RX3İ EVO (2017-2019)

Motosikleti
    Cemal , Senin gösterge doğru çalışıyor. Ben motorumda ilk 2 yıl 100-90-18 ,son bir buçuk yılda ise 100-90-19 lastik kullanıyorum. 2015 lastik yaklaşık
    % 15 fazla gösteriyor . Yani 2015 ile göstergede 150 km görünüyorsa aslında o motorun gerçek hızı 132-133 km dir. Senin motorun zaten 2016 . + 45 diş +
    80 yanak + enjektör temizlik ve katkısı senin bu rakama ulaşmana sebep olmuş.
    odo bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cemal , Senin gösterge doğru çalışıyor. Ben motorumda ilk 2 yıl 100-90-18 ,son bir buçuk yılda ise 100-90-19 lastik kullanıyorum. 2015 lastik yaklaşık
    % 15 fazla gösteriyor . Yani 2015 ile göstergede 150 km görünüyorsa aslında o motorun gerçek hızı 132-133 km dir. Senin motorun zaten 2016 . + 45 diş +
    80 yanak + enjektör temizlik ve katkısı senin bu rakama ulaşmana sebep olmuş.
    Ali Abim, 2016 larda da var, sapma, ben 3-4 kez gps ile test ettim,%6 gibi bir sapma mevcut
    bursalıali bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    24 bg motor dan ne istiyorsunuz ??
    Ne o 150 km - 160 km - 170 km hız lar ...
    Sonra motor arizalaninca ;
    Avuvvvvvvvvvvvvv !!!!!
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avuvvvvvvvvvvvvv !!!!!
    ben 110 120 takılıyorum nadirde olsa 130 😂
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Çınar en azından 2015 den yüzde 8 daha doğru gösteriyor diye düşün. Hani bardağın dolu mu yoksa boş mu olduğu örneği gibi. Zaten yüzde yüz doğru söyleyen gösterge neredeyse yok gibi. Selamlarla.
    TURAL53 bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çınar en azından 2015 den yüzde 8 daha doğru gösteriyor diye düşün. Hani bardağın dolu mu yoksa boş mu olduğu örneği gibi. Zaten yüzde yüz doğru söyleyen gösterge neredeyse yok gibi. Selamlarla.
    Ali Abi ben rakama çok takılmıyorum ekrandaki, ben vücuduma vuran rüzgara göre hesaplıyorum hızımı
    Hani şu 250 cc motorlarla yok 190 yaptım, yok driftle 150 yaptım, evo ile 165 gördüm diyen arkadaşlar var ya, daha bir tanesinden gps görüntüsü alamadık.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 MONDİAL RXİEVO/ SUZUKİ DL 650
    Ali Abi ben rakama çok takılmıyorum ekrandaki, ben vücuduma vuran rüzgara göre hesaplıyorum hızımı
    Hani şu 250 cc motorlarla yok 190 yaptım, yok driftle 150 yaptım, evo ile 165 gördüm diyen arkadaşlar var ya, daha bir tanesinden gps görüntüsü alamadık.
    alamazsın çünkü yalan
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    eskiden hyolarda kesici konulmamış serilerde çok krank kırardı.. nedenide insanların devamlı redline girip 170-180 hatta 200 yapma tutkusuydu..

250c.c 170-180 yapar ama sağlıklı olmaz .. her motorun hacmine göre stabil bir hızı vardır onun üstü yapamaz değil yapar ama motorun ömründen yersin.. normalde belki standart limitlerde kullanıcığın bir 250c.c lik motora 10 yıl elin içine girmiycekken sen devamlı aleti kesiciye sokarsan redline dayata dayata götürürsen 2-3 sene sonra motoru komple alırsın kucağa ..

ortalama 250c.c lik makinenin sağlıklı maksimum yapması gereken hız bence 150-160 dir stabil uzun yol hızı 100-110 dur tabi motoruna göre değişir çok kaliteli güzel enjeksiyonlu teknolojik v twin motordur 110 değilde 120 de yapabilir uzun yolda stabil sağlıklı son hızı 170-180 olabilir bunun tam zıttıda olabilir tabii ne 250 lik makinalar var tam eşşek..

zaten bu hızlarda karayolları hız sınırlarının fazlasıyla üstünde.. motorsikletin bölünmüş yolda maksimum yapabiliceği hız 90 otobanda 100.. çift yönlü yolda 80 ..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Ali Abim, 2016 larda da var, sapma, ben 3-4 kez gps ile test ettim,%6 gibi bir sapma mevcut
    Doğrudur ben de gps ile test ettim sapma mevcut; lakin r25 ile yanyana kullandım o da bizimkiyle aynı gösteriyor. O zaman Japonlar da hatalı be usta
    Hatayı hep motorlarda arıyoruz ki gps de hata olmayacağı ne malum? Hadi 156 olmasın 146 olsun sizi mi kırcaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:45 ----------

Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avuvvvvvvvvvvvvv !!!!!
    Sayın yayan bey kardeşim;
    24 beygirin hakkını vermesini istiyorum sadece başka ne isteyebilirim ki!
    Üstelik o yazdığınız rakamları henüz göremedik. Reel de ancak 146, o da 250 cc 24 hp bir makine için çok olmamalı diye düşünüyorum.
    Defalarca ve üstüne basa basa söyledim ki; bu rakamlar sadece deneme amaçlı görülmüş olup sadece 30-40 saniyelik bir durumdan ibarettir. Hani siz de biliyorsunuzdur zaten bu hızlarda stabil bir şekilde seyredilemeyeceğini. Bu tamamiyle yazıyı nasıl okuyup yorumladığınıza bağlı bir durum. Bu benim ne ilk motorum, ne de son motorum olacaktır vaktimiz el verdiği sürece. RX3 hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz bilmiyorum ama bu motor benim gibi bir insanın altında kolay kolay dağılmaz bundan da emin olabilirsiniz. Biz bu aletin yapabileceklerini kullanıcılar olarak sizlerden daha iyi bildiğimiz kesin! Öyle bilip bilmeden, laf olsun torba dolsun diye yorum yapmak kolay tabi... Bence siz kaldığınız yerden, yayan devam edin hayatınıza ve bizler de forumumuzu el verdiği ölçülerde bilgilendirmeye devam edelim. Başta iyi başladınız ama sonunu iyi getiremediniz yazık ki ne yazık! Bizler olası bir arıza durumunda sabırla elimizden geldiğini yapmaya çalışırız. Öyle serzenişte falan da bulunmayız, siz rahat olun yayan olmak en iyisi, en azından kafanız rahat!
    bursalıali bunu beğendi.
    MONDİAL MR VULTURE (2012-2016) // MONDİAL RX3İ EVO (2017-2019)

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Alıntı TURAL53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur ben de gps ile test ettim sapma mevcut; lakin r25 ile yanyana kullandım o da bizimkiyle aynı gösteriyor. O zaman Japonlar da hatalı be usta
    Hatayı hep motorlarda arıyoruz ki gps de hata olmayacağı ne malum? Hadi 156 olmasın 146 olsun sizi mi kırcaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:45 ----------

Sayın yayan bey kardeşim;
    24 beygirin hakkını vermesini istiyorum sadece başka ne isteyebilirim ki!
    Üstelik o yazdığınız rakamları henüz göremedik. Reel de ancak 146, o da 250 cc 24 hp bir makine için çok olmamalı diye düşünüyorum.
    Defalarca ve üstüne basa basa söyledim ki; bu rakamlar sadece deneme amaçlı görülmüş olup sadece 30-40 saniyelik bir durumdan ibarettir. Hani siz de biliyorsunuzdur zaten bu hızlarda stabil bir şekilde seyredilemeyeceğini. Bu tamamiyle yazıyı nasıl okuyup yorumladığınıza bağlı bir durum. Bu benim ne ilk motorum, ne de son motorum olacaktır vaktimiz el verdiği sürece. RX3 hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz bilmiyorum ama bu motor benim gibi bir insanın altında kolay kolay dağılmaz bundan da emin olabilirsiniz. Biz bu aletin yapabileceklerini kullanıcılar olarak sizlerden daha iyi bildiğimiz kesin! Öyle bilip bilmeden, laf olsun torba dolsun diye yorum yapmak kolay tabi... Bence siz kaldığınız yerden, yayan devam edin hayatınıza ve bizler de forumumuzu el verdiği ölçülerde bilgilendirmeye devam edelim. Başta iyi başladınız ama sonunu iyi getiremediniz yazık ki ne yazık! Bizler olası bir arıza durumunda sabırla elimizden geldiğini yapmaya çalışırız. Öyle serzenişte falan da bulunmayız, siz rahat olun yayan olmak en iyisi, en azından kafanız rahat!
    Sn; Tural 53 böyle red line denemelerine devam ederseniz ; büyük ihtimal çok benim gibi " yayan " kalacak siniz.ve kafaniz da benim gibi rahat olacak ..

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu makinelerde sanırım çinli enduro kafasıyla düşünmüşde 250c.c de neyine torka abanıcaksın 500 lük 600 lük makine değilki. bütün performansı ve gücü sürata doğru orantılı beygire vermeleri lazımdı..

kaç kişinin ciddi bu tür endurolarla dağa taşa giriceğini düşünmüşlerki bunlardan güzel uzunyol asfalt endurosu olurmuş ama onuda tam becerememişler..

buna halbuki hep dedim v twin çift silindir şöyle güzel 30 beygirlik bir motor takıcaklardı ilk geldiğinde ben bile gider alırdım.. en azından motor sorunsuz ve çok verimli performanslı çalışırdı.. çinlilerin v twinlerinde sorun sıkıntı olmuyor çok ve verimli yapıyorlar..
    bursalıali bunu beğendi.

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Merhaba arkadaşlar.
    Mondial yeni fiyat listesini açıklamış ve RX serisinde güncelleme yapmış.
    2016 model RX3 siteden kaldırılmış.
    2018 model;RX3- 19.290 TL RX1- 12.490 TL olarak belirlenmiş.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)