Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bügün ilk kez motorum kendi kendine istop etti durup dururken daha önce hiç başıma gelmedi 🤔 kronik sorundan dolayı mı yoksa aşırı yoruldu motor ondan dolayımıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Cebeci Kardeşim , evoyu Sen yoramazsın . Bu alet her halükarda görevini yapmaya devam eder .
    Ancak evo temiz olmayan benzini hiç sevmez. Niyekine dersen evonun az yakmasını temin eden enjeksiyon
    sistemindeki delikler ve memeler çok incedir . Bütün evocu arkadaşlarıma acizane tavsiyem yakıtlarını
    temiz ve kaliteli benzin satan büyük bayilerden almaları. Kenardaki, köşelerdeki , genellikle traktörlere motorin satan bayilerden benzin almayın. Ben hep tertemiz benzin aldım amma bu evo başka bir sebepten stop etti diyorsan bana profilimdeki telimden ulaş. Yardımcı olmaya çalışayım. Selamlar.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bizim evolar boşta sabit gazda devir dalgalanması yapıyor mu yoksa sadece bende mi var
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    Bende 2015 evo var. Bende olmuyor. Oksijen sensörü bozulduğunda yapıyordu. Bosch sensor taktım düzeldi. Bir seferde subap ayarını sıkı yaptığımızdan dalgalı ve yüksek devirde çalıştı..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 180 Zone S & Mondial RT 100
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o var normalde e yanıp sönmeye başladıktan bir süre sonra benzin ışığıda yanıyordu onu demek istedim
    Hayret, gerçekten benzin ışığı yanmıyor mu? Mondial web sayfasında bence her model yılı değişiklik lerini belirtmesi lazım.

Tesadüf sonucu kullanıcılar sonradan fark edip bu bilgileri paylaşması güzel ama esas olan üretici/satıcı bunu beyan etmesi gerekir!

Acaba başka ne farklılıklar var?

Benzin ışığı bence digital göstergeden daha dikkat çekici.isik göze batar ama grafik çizgiler???

Elektronik enjeksiyon yazmışlar 2018 lerde. 2015 ve 2016 elektronik değilmi? Acaba hangisi iyi? Bunları bilemiyoruz maalesef.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Cebeci Kardeşim , evoyu Sen yoramazsın . Bu alet her halükarda görevini yapmaya devam eder .
    Ancak evo temiz olmayan benzini hiç sevmez. Niyekine dersen evonun az yakmasını temin eden enjeksiyon
    sistemindeki delikler ve memeler çok incedir . Bütün evocu arkadaşlarıma acizane tavsiyem yakıtlarını
    temiz ve kaliteli benzin satan büyük bayilerden almaları. Kenardaki, köşelerdeki , genellikle traktörlere motorin satan bayilerden benzin almayın. Ben hep tertemiz benzin aldım amma bu evo başka bir sebepten stop etti diyorsan bana profilimdeki telimden ulaş. Yardımcı olmaya çalışayım. Selamlar.
    Uzun yoldaydım bilmediğim bir petrole girmek zorunda kaldım 20 liralık benzin aldım o benzinden sonra 2 kez stop etti genellik bp ve Shell’den alıyordum kırmızı ışık yanınca yaklaşık 250 km yol yaptım yakında benzinlik yoktur diye mecburiyetten aldım ondan sonra benzinle 20 km gittim 2 kez stop etti sabah tekrar çalıştırdım stop etti sonra bir bp buldum şimdilik stop etmedi hiç bir sorun çıkarmadı acaba dedim motor çok ısındı sürekli nerdeyse sıcaktan 3. Derecede hararet durunca motor yoruldu acaba kaldıramadı mı diye düşündüm. Bir de motorumda 3. Viteste 51 52 km hızla az gaz vererek gitmek isteyince motor ufak ufak tekleme yapıyor birde diyelim motor boşta Işık’ta boş gaz veriyorum devir saati 5000 4000 3000 die inerken 3.000 devirde 3-4 saniye takılı kalıyor
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Jant telim nasıl yamulmuş yahu 😂

bursalıali ve levend84 bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Cebeci, belli oldu . İlk 100 km içinde motorun bir kaç defa daha stop ederse de üzülme . İçindeki kirli benzin yanar gider. 100 km sonunda tertemiz benzinle başbaşa kalırsın .
    Mertcan nasıl becerdin o teli yamultmayı? Senin motorun konusunda ne kadar hassas olduğunu bilmesem
    ( her genç kızın başına gelir böyle hadiseler) deyip geçecem . Selamlarla.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Jant telim nasıl yamulmuş yahu ��

https://i.hizliresim.com/VDRzBR.jpg
    Yamulan telin sıkılık ayari(Akort) digerlerinden gerginse,sert ve hizli girdigin çukur kasis vb.yoldan kaynakli olabilir.

En kotu ihtimal birisnin ayagiyla vurmasi lazim buda olabilir,olmaz deme piyasa yavşak kayniyor.
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Sanki gerginliğin fazla olmasından kaynaklı darbeyi emmeyerek yamulmuş gibi duruyor, farketmiş olman güzel en kısa zamanda yeni bir tel ile değiştirmelisin.. kolay gelsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

https://kedaigemok.blogspot.com/2016/05/zongshen-nc250-workshop-manual.html?m=1

malezya daki bizim motorun face grubunda gördüm , motoru tanıtıyor faydalı olur umuduyla paylaşıyorum, özellikle teknik ve mekanik bilgisi ve olan arkadaşlar için yorumlama fırsatı olur ..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamulan telin sıkılık ayari(Akort) digerlerinden gerginse,sert ve hizli girdigin çukur kasis vb.yoldan kaynakli olabilir.

En kotu ihtimal birisnin ayagiyla vurmasi lazim buda olabilir,olmaz deme piyasa yavşak kayniyor.
    teşekkürler hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:13 ----------

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki gerginliğin fazla olmasından kaynaklı darbeyi emmeyerek yamulmuş gibi duruyor, farketmiş olman güzel en kısa zamanda yeni bir tel ile değiştirmelisin.. kolay gelsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

https://kedaigemok.blogspot.com/2016/05/zongshen-nc250-workshop-manual.html?m=1

malezya daki bizim motorun face grubunda gördüm , motoru tanıtıyor faydalı olur umuduyla paylaşıyorum, özellikle teknik ve mekanik bilgisi ve olan arkadaşlar için yorumlama fırsatı olur ..
    vesselam..
    teller nasıl değişiyor bu arada
    bursalıali bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

antikor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 gv 250 ,2018 rx3i evo , 2019 agility 125
    Selamlar,

Merkezi söküp temizlemek yarar sağladı mı?
    Geçen gün benim arka teker benzin istasyonuna girerken fren takılı kaldı. 15-20 mt. gitmek zorunda kaldım ve balatalardan duman çıktı.
    Bir süre benzincide soğumasını bekledim. Ancak bu seferde arka fren tamamen boşa çıktı. sadece ön frenle gitmek zorunda kaldım.
    Ardından sertçe arka freni pompaladım ve tekrar fren çalışmaya başladı. Tekrar kilitler korkusuyla hiç kullanmadım.
    Zannedersen benimde arka fren merkezini değiştirmem gerekecek.
    Bazı arkadaşlar cross motorların arka fren pompasını kullanmışlar ve gayet memnunlar. (yaklaşık 35-40 tl)
    acaba alsam kendim değiştirebilir miyim diye düşünüyorum. internette araştırdım fakat fren merkeziyle ilgili detaylı bir anlatım bulamadım.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Maalesef Levent Hocam haklı. Kasti bir şekilde vuranda olabilir. Senin el becerin ve yatkınlığın mevcut. Bir motorcuya götür, onlar değiştirirken sen zaten öğrenmiş olursun. Bir dahakine kendi işini kendin görürsün her zamanki gibi
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    motoe gücü 1.74 kw ve 20 nm ye düşmüş abs ve arka çanta gelmiş ağırlık yaklaşık 20kg artmış

bu bilgi nekadar dogru? Mondialin kenddi sayfasinda 2016 ve 2018 modeli karsilastirma yapinca motor gücünde hicbir fark göstermiyor!
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gamalulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bilgi nekadar dogru? Mondialin kenddi sayfasinda 2016 ve 2018 modeli karsilastirma yapinca motor gücünde hicbir fark göstermiyor!
    sizce ne kadar doğru
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı antikor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Merkezi söküp temizlemek yarar sağladı mı?
    Geçen gün benim arka teker benzin istasyonuna girerken fren takılı kaldı. 15-20 mt. gitmek zorunda kaldım ve balatalardan duman çıktı.
    Bir süre benzincide soğumasını bekledim. Ancak bu seferde arka fren tamamen boşa çıktı. sadece ön frenle gitmek zorunda kaldım.
    Ardından sertçe arka freni pompaladım ve tekrar fren çalışmaya başladı. Tekrar kilitler korkusuyla hiç kullanmadım.
    Zannedersen benimde arka fren merkezini değiştirmem gerekecek.
    Bazı arkadaşlar cross motorların arka fren pompasını kullanmışlar ve gayet memnunlar. (yaklaşık 35-40 tl)
    acaba alsam kendim değiştirebilir miyim diye düşünüyorum. internette araştırdım fakat fren merkeziyle ilgili detaylı bir anlatım bulamadım.
    evet faydalı oldu yumaşadı ve kullanmaya devam ediyorum
    antikor ve bursalıali bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    sizce ne kadar doğru
    Mondialin verdiği bilgi yanlış mı ozaman?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gamalulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialin verdiği bilgi yanlış mı ozaman?
    oda doğru
    levend84 ve bursalıali bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sıkıştırma oranindaki +/- tolerans çok geniş.

Doğrudan dikkatimi çekti ve aklima Devir bandinin yükseltilip(Map ile oynanarak) daha performansli olacak şekilde upgrade´ye elverişli olacagi görüsündeyim.

Ratio bu şekilde

11.1 12.00 (0,9)

Yani kisaca;kagit uzerinde 7000Rpm de 20nm tork ureten makinanin 7.500-8.000 Rpm cevirterek 22-23Nm yapilabilir,uzun yokuşlarda faydasi olacaktir.

Üstadlar ne dersiniz?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Hemen Dominar'a baktım sıkıştırma oranlarını görünce. Hiçbir yerde yazmıyor. Daha ne kadar fazla titretebiliriz motoru die düşünmedim değil
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)