Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en üstte üye kontrol panelinden

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Euro 4 2018 lerde motor gücü düşmüş 17.40 a 20 nm ağırlıkta 188 olmuş 162 idi 2016 lar
    Desene zarardasın.😁😁😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en üstte üye kontrol panelinden

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Euro 4 2018 lerde motor gücü düşmüş 17.40 a 20 nm ağırlıkta 188 olmuş 162 idi 2016 lar
    Desene zarardasın.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desene zarardasın.������

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Desene zarardasın.
    he ya gitti gene beni buldu 20 kg ne eklediniz motora şasinin içini mi doldurdunuz anlamadım ki ����
    bursalıali bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Arkadaşlar ,arada "titreşimden dolayı kontrol edılmelı" denılen vıdalar hangılerı acaba?
    bursalıali bunu beğendi.

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Yenilerde inşallah stop etme sorununu çözmüşlerdir arkadaşım yüksek yakıt ve durduk yere sebepsiz stop etmesinden dolayı memnun kalmadığı için bir kaç ay içinde sarmıştı. Birde onunda subap ayarı ile ilgili sorunu vardı. Bu motoru tasarlayan makine mühendislerinin belirlediği fabrika verisine göre ayarlanmalı herkes kafasına göre subap ayarı yapıyor çoğunluğunda da subaplar açık olduğu için ses yapıyor. Yeterli bilgiye sahip olmayan servislerin bu motorun sorunlarına çözüm bulacağını hiç sanmıyorum. Ayrıca işin aslı 5-6 bin km deki motorun subap ayarlarıyla oynamamın gerekliliğini de anlamsız bulıyorum. Subap ayarını mutlaka düzgün bir ustada fabrika verilerine göre ayarlatın ne kadar mondial yazsada zongshen üretimi bir makine var üzerinde ve bu firmada öyle sıradan bir Çinli motosiklet fabrikası değildir. Ya kılvuzda ciddi bir tercüme hatası var yada sorun yazılımsal başka bir nedenden ki 2015 modellerin bir çoğunun oksijen sensörü hatası ile değiştirildiğini de biliyoruz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    şu motorun hala neden ağırlığının 25 kg kadar arttığını bulabilmiş değilim yabancı sitelerde 2018 ler ile ilgili bir şey bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Bizim mondial teknik özellikleri yanlış çevirmiş sanırım csc motorda motor gücü aynj ağırlık 174 kg olarak geçmiş
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Çok kıymetli Erol kardeşim, rx3i evo nuzun vidaları + somunları + civataları ile oynamayınız . Niye ki derseniz EVO motosikletinizin montajı
    esnasında her bir vidasına LOKTAYT sürülerek toplanmıştır . Sen gerekli-gereksiz o vidalar ile oynamadığın takdirde kesinlikle GEVŞEMEZ. Ha bana
    dersen ki servisler açıp kapattıkları motorlarda locktyte kullanıyorlar mı ? Üzülerek cevap veriyorum, HAYIR. Belki motorunuzun servis anında sökülüp tekrar toplanan vidalarını kontrol etmenizde fayda var . Fakat üzerine yapıştırıcı ( loktayt ) sürülmüş vidayı sıkıştıracam diye açılmayacak olan vidayı, gayet rahat açılabilir hale getirmenin hiç bir anlamı yok. EVO nuz en son teknoloji ile belirli tork değerlerine sadık
    kalınarak üretilmiş bir aletdir. Diğer Çin malı motorlarla hiç bir alakası yoktur. Sevgiler.
    sezgingulmez, erolkan ve adanalı bunu beğendiler.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    vidaların gevşemesi konusunda bende muzdarib oldum. arka ayaklık vidalarını 2 tur teker teker değiştirdim en sonunda loctite ile kontra somunla tutturdum çanta vidaları sürekli düştü yan plastik grenajları sürekli sıkıyorum. şimdilerde altlarda bir vida şakırdıyor onu bulmam gerekli ve viteste gevşemeye başladı artık. bu konu can sıkıcı
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i evo
    Arkadaşlar merhaba,yaklaşık 1 yıldır 2015 RX3i evo kullanıyorum.10.200km'de aldığım motor şu an 13.600 civarında.Yaklaşık 1 ay öncesine kadar kadar motordan yana bir sıkıntı yaşamadım.Ancak, en son, uzun sayılabilecek bir şehir dışı turundan sonra -ki son 60 km'si yoğun yağmur altında geçti-,motorda karşılaşmaya başladığım problemler şu şekilde;

1-Geçen hafta normal kullanımda 50-70 km arası süratte hararet tavan yaptı. Stop ettim,soğutup tekrar hareket ettim.Yine aynı şey oldu. Radyatör soğuktu fanlar da çalışmıyordu.Şehir içinde olduğum için hararetin düşmesini bekleyip yavaş yavaş tamirciye gittim. Gittiğimde motor son derece sıcak fakat radyatör soğuktu.Sıvı eksiltme yoktu.Daha sonra radyatöre giden hortumlardan birini açtıklarında basınçlı bir hava çıktı ve yerine takıldıktan sonra motor çalıştırıldı. Hararet göstergesi 3 çizgiye geldikten sonra fan devreye girdi ve bir daha tavan yapmadı.
    RX3 kullanıcıları olarak durduk yerde böyle bir sorun yaşayan var mı,ya da varsa sebebini çözen oldu mu?Ustanın yorumu termostatın işlevini yerine getirmemesi şeklinde oldu ama bana pek mantıklı gelmedi.Öyle olsa aradan geçen süre zarfında yinelemesi gerekirdi diye düşünüyorum.

2-sabah ilk çalıştırmada rölantiden 1.vitese geçtiğinde motor öne atılacakmış gibi yapıp stop ediyor.Daha sonra yine denediğimde biraz gaz verip öyle 1.vitese geçiriyorum.Bu durum örneğin 10 çalıştırmada 7-8 kez yaşanıyor.

3-Diğer sorun ise motorun çalışmada gecikmesiyle ilgili. Sabah tek marşla çalışan motor, gün içerisinde değişik zamanlarda çalıştırmaya kalktığımda hemen çalışmıyor.Marş basıyor ama çalışmıyor. Buji geçen hafta NHK olarak değişti.Enjektör temizliği yapıldı.Akü kontrolü yapıldı. Yani elektriksel bir arıza görünmüyor.Usta olayın bujiden kaynaklı olabileceğini belirtti.Sebebinin de bu motorların torku yüzünden rölantide çok akım çekip bujiye hasar verdiğini,dolayısı ile de nitelikli ateşleme sağlamaması olarak gösterdi.(Bujinin porseleninde çatlak oluşması ve bu yüzden akımı erken tamamlaması vesaire sebepler sundu).Motordan pek anlamayan biri olarak pek tatmin olmadım.Eğer ustanın dediği gibi olsaydı diğer RX3'lerin tamamında da benzer buji sorunları olurdu diye düşünüyorum.Çözüm olarak şimdilik- İridyum buji siparişi verdik, o da elinde olmadığından dolayı.

4-Bu arada,forumda takip ettiğim kadarıyla 10.000 km ve üzeri motorların hiç olmazsa bir kez subap ayarlarının kontrol edilmesinin iyi olacağını okumuştum. Bu düşünceyle geçen hafta buji değişiminde subap ayarlarına da baktırdım.Ustanın elindeki sentil Mondialin verdiği 0,08 sabit ayarlı sentil,dolayısı ile giriş ve çıkış ayarları (0,07-0,09) değil de 0,08 olarak ayarlandı.Ustaya göre bu ayar normalmiş.Tabii benim içim rahat etmedi. Acaba motorun bu düzensiz çalışması,hareket halindeyken,debriyaj basıldığında rölanti ibresinin kararsız hareket etmesi,yine rölantide aynı kararsızlığı sürdürmesi vb. durumlar hepsi birbirini tetikleyen sorunlar mı diye düşünüyorum. Bu motorlarla ilgili olarak bulunduğum çevrede (Kırklareli) ulaşabileceğim etkin bir usta bulamadığım için de burada paylaşmak istedim.Belki benzer sorunları yaşayıp çözüm bulan arkadaşlar vardır ve burada paylaşırlar.

Normalde keyif alarak sürdüğüm motorumdan bu tür -belki de çok basit çözümü olan sorunlar yüzünden, soğumak istemiyorum açıkçası.

Not: Motor 2016 Aralık ayında trafiğe çıkmış,turuncu renkli 2015'in son versiyonlarından.Çoğu 2015 modellerdeki kronik stop etme problemi yok.Arada kullanıcı hatasından kaynaklı stop etmeleri saymıyorum tabii .

Cevap ya da yorum yazacaklara şimdiden teşekkürler...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yolakoyul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,yaklaşık 1 yıldır 2015 RX3i evo kullanıyorum.10.200km'de aldığım motor şu an 13.600 civarında.Yaklaşık 1 ay öncesine kadar kadar motordan yana bir sıkıntı yaşamadım.Ancak, en son, uzun sayılabilecek bir şehir dışı turundan sonra -ki son 60 km'si yoğun yağmur altında geçti-,motorda karşılaşmaya başladığım problemler şu şekilde;

1-Geçen hafta normal kullanımda 50-70 km arası süratte hararet tavan yaptı. Stop ettim,soğutup tekrar hareket ettim.Yine aynı şey oldu. Radyatör soğuktu fanlar da çalışmıyordu.Şehir içinde olduğum için hararetin düşmesini bekleyip yavaş yavaş tamirciye gittim. Gittiğimde motor son derece sıcak fakat radyatör soğuktu.Sıvı eksiltme yoktu.Daha sonra radyatöre giden hortumlardan birini açtıklarında basınçlı bir hava çıktı ve yerine takıldıktan sonra motor çalıştırıldı. Hararet göstergesi 3 çizgiye geldikten sonra fan devreye girdi ve bir daha tavan yapmadı.
    RX3 kullanıcıları olarak durduk yerde böyle bir sorun yaşayan var mı,ya da varsa sebebini çözen oldu mu?Ustanın yorumu termostatın işlevini yerine getirmemesi şeklinde oldu ama bana pek mantıklı gelmedi.Öyle olsa aradan geçen süre zarfında yinelemesi gerekirdi diye düşünüyorum.

2-sabah ilk çalıştırmada rölantiden 1.vitese geçtiğinde motor öne atılacakmış gibi yapıp stop ediyor.Daha sonra yine denediğimde biraz gaz verip öyle 1.vitese geçiriyorum.Bu durum örneğin 10 çalıştırmada 7-8 kez yaşanıyor.

3-Diğer sorun ise motorun çalışmada gecikmesiyle ilgili. Sabah tek marşla çalışan motor, gün içerisinde değişik zamanlarda çalıştırmaya kalktığımda hemen çalışmıyor.Marş basıyor ama çalışmıyor. Buji geçen hafta NHK olarak değişti.Enjektör temizliği yapıldı.Akü kontrolü yapıldı. Yani elektriksel bir arıza görünmüyor.Usta olayın bujiden kaynaklı olabileceğini belirtti.Sebebinin de bu motorların torku yüzünden rölantide çok akım çekip bujiye hasar verdiğini,dolayısı ile de nitelikli ateşleme sağlamaması olarak gösterdi.(Bujinin porseleninde çatlak oluşması ve bu yüzden akımı erken tamamlaması vesaire sebepler sundu).Motordan pek anlamayan biri olarak pek tatmin olmadım.Eğer ustanın dediği gibi olsaydı diğer RX3'lerin tamamında da benzer buji sorunları olurdu diye düşünüyorum.Çözüm olarak şimdilik- İridyum buji siparişi verdik, o da elinde olmadığından dolayı.

4-Bu arada,forumda takip ettiğim kadarıyla 10.000 km ve üzeri motorların hiç olmazsa bir kez subap ayarlarının kontrol edilmesinin iyi olacağını okumuştum. Bu düşünceyle geçen hafta buji değişiminde subap ayarlarına da baktırdım.Ustanın elindeki sentil Mondialin verdiği 0,08 sabit ayarlı sentil,dolayısı ile giriş ve çıkış ayarları (0,07-0,09) değil de 0,08 olarak ayarlandı.Ustaya göre bu ayar normalmiş.Tabii benim içim rahat etmedi. Acaba motorun bu düzensiz çalışması,hareket halindeyken,debriyaj basıldığında rölanti ibresinin kararsız hareket etmesi,yine rölantide aynı kararsızlığı sürdürmesi vb. durumlar hepsi birbirini tetikleyen sorunlar mı diye düşünüyorum. Bu motorlarla ilgili olarak bulunduğum çevrede (Kırklareli) ulaşabileceğim etkin bir usta bulamadığım için de burada paylaşmak istedim.Belki benzer sorunları yaşayıp çözüm bulan arkadaşlar vardır ve burada paylaşırlar.

Normalde keyif alarak sürdüğüm motorumdan bu tür -belki de çok basit çözümü olan sorunlar yüzünden, soğumak istemiyorum açıkçası.

Not: Motor 2016 Aralık ayında trafiğe çıkmış,turuncu renkli 2015'in son versiyonlarından.Çoğu 2015 modellerdeki kronik stop etme problemi yok.Arada kullanıcı hatasından kaynaklı stop etmeleri saymıyorum tabii .

Cevap ya da yorum yazacaklara şimdiden teşekkürler...
    geçmiş olsun dostum.
    1. problem hakkında fikrim yok

2. problem debriyaj ayarı gibi gözüküyor basit bir işlem herhangi bir usta bile yapabilir.

3. problem için eğer akü orjinal aküsü ise sen yinede değiştir muhtemelen ondan sebep değilse bile yarın yolda bırakacak seni kesin başka iyi bir marka ile değiştir rahat olsun kafan. belki problemi de çözeceksin
    bursalıali ve yolakoyul bunu beğendiler.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Merhaba arkadaşlar 2015 model evo için far ampulu tavsiyesi alabilirmiyim(Gerçekten göremiyorum)
    Teşekkürler..
    bursalıali bunu beğendi.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Merhabalar. Önümüzdeki yıl yaklaşık 15.000 km lik bir avrupa turu projem var Aslında nc 750 x düşünüyordum ancak çıplak bir motora 40 milyar verip sonrada üstüne 5 milyar ekleyip onla bu turu yapmak doğrumu diye düşünüyorum son günlerde Sonuçta çadır ve orta sınıf otellerde konaklayacağım ve öyle pahalı bir makinayı avrupa da olsa güvenle bırakıp yanından ayrılabilirmiyim. bakımları vs vs de çabası. Son bir kaç haftadır bu modele bakıyorum özellikle 2018 modeline. Çin malları konusunda hiçbir zaman önyargılı olmadım. Ki daha önce iki tane motorum oldu Çin malı ikisinde de hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bu bağlamda acaba bu turu bu motosiklet ile mi yapsam diye düşünüyorum. Tur bütçesinden 20.000-TL de cebimde kalır Özellikle 2018 modellerde şu yukarda bahsi geçen stop etme vs tarzı kronik sorunlar oluyormu? Ayrıca aramızda böyle uzun bir rotada deneme şansı olan arkadaş oldumu.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 MONDİAL RXİEVO/ SUZUKİ DL 650
    2015 sahibiyim yaklaşık 25oo km yunanistan bulgaristan arçılı gezim oldu motosikletin sınırlarını 90-110km zorlamasan hiç sıkıntı yaşamazsın ayrıça şehir dışı içi sürekli kamplı arçılı dolaşıyorum konfor olarak tel jant olması süper tek prob.iç lastik olması patlarsa bunu tamir etmeyi öğren bunun için iyi bir bisiklet ponpası 2 adet levye lastik yaması ve latik yapıştırıcı sabır ve beceri birde sıfır almana gerek yok 2016 düşük km lastikleri yenilenmiş bir sürü motor var.yedek gaz ve debriyaj telini koy gazla aklına kötü şeyler getirme olursa japondada selamlar
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    dişli değiştiren var mı motorda sanki 6. vites redline a çabuk giriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı y.selimbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Önümüzdeki yıl yaklaşık 15.000 km lik bir avrupa turu projem var Aslında nc 750 x düşünüyordum ancak çıplak bir motora 40 milyar verip sonrada üstüne 5 milyar ekleyip onla bu turu yapmak doğrumu diye düşünüyorum son günlerde Sonuçta çadır ve orta sınıf otellerde konaklayacağım ve öyle pahalı bir makinayı avrupa da olsa güvenle bırakıp yanından ayrılabilirmiyim. bakımları vs vs de çabası. Son bir kaç haftadır bu modele bakıyorum özellikle 2018 modeline. Çin malları konusunda hiçbir zaman önyargılı olmadım. Ki daha önce iki tane motorum oldu Çin malı ikisinde de hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bu bağlamda acaba bu turu bu motosiklet ile mi yapsam diye düşünüyorum. Tur bütçesinden 20.000-TL de cebimde kalır Özellikle 2018 modellerde şu yukarda bahsi geçen stop etme vs tarzı kronik sorunlar oluyormu? Ayrıca aramızda böyle uzun bir rotada deneme şansı olan arkadaş oldumu.
    2018 kullanıyorum daha 350 km de stop etmedi daha
    sezgingulmez ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı y.selimbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 2018 şuan pek fazla kullanan yok aramızda ufak ufak artar ama. ben sana 2015 2016 lar için konuşayım. stop etme denilen problem biranda yolun ortasında stop edip uzun süre çalışmayıp seni mağdur etme değil; genellikle ışıklarda veya ani vites değişimlerinde (ki bu da 2015 lerin ilk versiyonlarında vardı )oluyor tekrar çalıştırıp yoluna devam ediyorsun. ve bu aman aman bir sıklıkta da olmuyor nadiren oluyor. kalkışlarda ani gaz vermeyip onden devrini aldırırsan stop etme neymiş bilmezsin bile. ve bunun için bazı önlemler var, mesela rölantiyi 1700 lerde tutmak sabahları 1 dakika ısıtmadan yol yapmamak debriyaj ayarını iyi yapmak gibi.
    ama bunların dışında sana bu kadar uzun yol için bazı önerilerim olabilir. mesela aküyü direk değiştirmen gibi başka bir marka akü senin için o yolda daha sağlıklı olacaktır. far ampülünü kuvvetli bir led ile değiştirmen ve iyi aydınlatacak sis farları takman. bu motosikletlerde şambrelli lastik kullanılmıştır ve haliyle patlarsa iyi uğraştırır seni, yanında tamir için ekipmanın olması yararına olacaktır. ve tabi bunu yapabilmek için çift ayak lazım onuda yaptırmalısın. gidon için Mehmet miyasoğlu abimizin yaptırdığı gibi bir gidon yükseltme aparatı ve daha rahat bir sele de konforun için iyi olacaktır. ve birde yan çantaların hacimleri sanırım aynı azlıkta ek çantlar gerekli
    baktığında çok iş var gibi ama nc ye 5000 vermekten iyidir gibi sonrası aydınlık çünkü.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı KOBRA62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 sahibiyim yaklaşık 25oo km yunanistan bulgaristan arçılı gezim oldu motosikletin sınırlarını 90-110km zorlamasan hiç sıkıntı yaşamazsın ayrıça şehir dışı içi sürekli kamplı arçılı dolaşıyorum konfor olarak tel jant olması süper tek prob.iç lastik olması patlarsa bunu tamir etmeyi öğren bunun için iyi bir bisiklet ponpası 2 adet levye lastik yaması ve latik yapıştırıcı sabır ve beceri birde sıfır almana gerek yok 2016 düşük km lastikleri yenilenmiş bir sürü motor var.yedek gaz ve debriyaj telini koy gazla aklına kötü şeyler getirme olursa japondada selamlar
    BU anlatılanları yapmış olrak 5 gün önce 2500 kmlik türkiye gezimi tamamladım, harfiyyen katılıyorum.

vesselam..
    bursalıali, antikor ve Metehan07-70 bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Mondial 180 Zone S & Mondial RT 100
    Merhaba Arkadaşlar,

RX3i nin orjinal Ampülü hangi versiyondur?

H4 mü? Uzun ve kısa Far içeren tek Ampül mü?
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Savaş , ben far ampulünü 2.5 sene önce led yaptım . Orijinali de yedeklerin içinde duruyor. Yarın cumadan sonra ikisini birden whatsapp dan sana
    gönderirim. Selamlar.
    gamalulu bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 180 Zone S & Mondial RT 100
    Teşekkürler Ali Ağabey,

Bende zaten yeni H4 LED var, arkası Fanlı.

Muhtemelen olacaktır diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:40 ----------

Tavsiye edebileceğiniz orta ayak varmı?
    bursalıali bunu beğendi.

erdogani2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO 2016
    2016 rx3i ile yaklaşık 1000km sonunda bazı düşünceler :

önce olumsuz:

- otoyol/şehiriçi karışık benzin tüketimi 4.5-5.0 litrelerde geziyor.. belki yüksek sürat ve devir alışkanlığından..
    - arka amortisör gıcırdıyor, servis biraz sıktı saplamalarını azıcık azalma var.. takoz lastiklerinden dendi
    - çakmak/usb şarj çıkışlarının salakça bir algoritması var.. önce kontak aç sonra fişi tak şeklinde.. tersi durumda şarj etmiyor ve güneş altında farkedemiyorsunuz şarj olmadığını..
    - motor/egzos çok gürültülü ve düşük devirler pancar motor sesi üretiyor :D çok sevimsiz.. egzos saplamalarının bir tanesini 3 tur sıktım ses ve yağ terlemesi biraz kesildi gibi..
    - led h4 ampul takmak için fanı yüzünden far arka plastik delindi ve takıldı, ancak far ayarı için yükseltmek imkansız hale geldi, on metre önüme düşüyor kısa hüzme.. uzun iyi gibi, sis farları da mükemmel destek ve farkedilme sağlıyor.. gündüz herşeyim uzun ve açık..
    - ön fren stop lamba sensörü çok uzun müdahalelerden sonra ancak idare eder hale geldi.. merkezi garantiden değiştireceklerdi ama 4-5 gün serviste yatacağını söyledikleri için vazgeçtim.. fren fonksiyonu kusursuz..
    - kontak/direksiyon kilidi zor ve sert..
    - viteste boşu bulmak bir dert, boştan vitese geçirmek iki dert.. ama debriyajsız vites çok seri yükseltilebiliyor :D (tersi imkansız)
    - aşırı girinti çıkıntı yüzünden ciddi bir temizlik zaman alıyor
    - sinyal kapatma (orta konumda basarak) çok sert ve zor. sevimsiz ve dikkat dağıtıcı..

olumlu yönleri:
    - çok güzel tasarlanmış, havalı ve yakışıklı bir motor
    - sollamalarda bile gücü ve torku yeterli, tabi yarışçı değilseniz.. benim seyir süratip otoyolda 110-120 tek şeritli asfalt duruma göre 80-100.. 4-5000 devrin altına düşmemek gerekiyor, vitesle aktif oynamak lazım..
    - ağır oturaklı ve dengeli, sert yan rüzgarlarda bile..
    - sesi, kornası ve farlarıyla farkedilmemesi imkansız.. birkaç hayvan haricinde kimse beni zor durumda bırakmadı
    - süspansiyonu jantları ve hatta fabrika lastikleri çok rahat ve konforlu
    - dev bir top-case, depo çantası ve orj. yan çantaları ile nefis kampçı bir kapasiteye sahip..
    - vites göstergesi harika bir ayrıntı
    - stop mtop da etmiyor hiç (ben ettirmezsem :D )
    - şortla bile sağ ayağım aşırı sıcaklamıyor (özel sıcak günlerde yavaş seyir hariç)
    - uzun yol için selenin biraz daha desteklenmesi lazım

sonra devam ederiz.. önce bir fikirlerinizi alalım da.. ;)

mitmuallim, U uR, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı gamalulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

RX3i nin orjinal Ampülü hangi versiyondur?

H4 mü? Uzun ve kısa Far içeren tek Ampül mü?
    hs1 35 watt philips marka orjinali acaba osramın yada philipsin daha fazla ışık yapan ampulleri var taksak nasıl olur birse far çok yere bakıyor :(
    bursalıali bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)