Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çalıştırınca arıza lambaları yanıyorsa sıkıntı vardır. Kitapçığı oku. Rx3'ün göstergesi nasıl bilmiyorum ama yağ lambasıdır diye tahmin ediyorum o da yağ pompası çalışmadığından yanar zaten.
    Cevabınız için sağolun. Kitapcikta yanıp sonerse arıza vardır diyor. Bir de "Motosikletiniz EFI yakıt enjeksiyon sistemi ile donatılmıştır. Kontağı açık konuma getirdiğinizde gösterge ekranında uyarı lambası
    yanacaktır ve sönmeden kesinlikle marş düğmesine basmayınız." diyor. Ben de EFI ışığı yani "N" gostergesinin yanındaki ışık hep yanıyor. Calistirdiktan sonra sönüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı U uR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Boşta ışığının yanındaki motor ikaz lambası, motor çalışmadan sönmez. Yazdıklarınızdan bu şekilde anladım. motor çalıştıktan sonra da ışık yanmaya devam ediyorsa arıza kodu veriyordur.

Videodaki işlem doğrudur. Ancak açma kapama süreleri doğru olmalı. Çok seri aç kapa yaparsanız işlem gerçekleşmez. Kontağı açtığınızda enjeksiyon sesini duyana kadar bekleyin. Sesi duyduğunuzda kapatın tekrar açın yine sesi duyun kapatın. 3'üncü açışta arıza kodunu sayması lazım.

Debriyaj çekince ses kesiliyor demişsiniz. Buradan sorunun dişli ve zincirden kaynaklanmadığı sonucuna ulaştım. Ayrıca bu ses sadece boşta iken mi yapıyor. viteste iken ses var mı?

Sesi tırtırtır diye niteleyince ben farklı düşündüm. Ses debriyaj tasından vurma sürtme gibi değilde şırıltı şeklinde (dönen bir metalin çıkardığı gibi) bizim motorlarda da var. debriyaj tası somununu sıkılması ile bu sesten kurtulan bir arkadaşımız vardı. 1-2 sayfa geride anlatmıştı. Ancak sesin kaynağını doğru tespit etmek lazım. Gereksiz motor açmanın anlamı yok.

Kolay gelsin. Motorunuz hayırlı olsun.
    Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkürler. Ilk çalıştığında o ses yok ama dedigim gibi bi 4 5 km gidince dediğiniz gibi sanki dönen bir metal sesi geliyor. Motora yabancı olduğum için şimdiden onlem almak amaçlı sordum ama büyük bir sıkıntı değilse önemli değil. Dediğiniz şekilde bir daha arıza testi yapacağım. Gerçi calistiktan sonra sönüyor biraz fazla üstüne titriyorum 2. ve uzun zamandır almak istediğim şeydi. Umarım sorularımla canınızı sikmam
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Çalıştığı zaman yanmıyorsa sıkıntı yok
    bursalıali ve alanenes bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Enes yeni demirden atın hayırlı olsun . Ağız tadıyla kullanmanı diliyoruz. Ayrıca bu forumların en büyük amacı bilgi paylaşımı . Ukala
    işi paylaşımlar yapılmadığı müddetçe , insanları tereddütte kaldığı konularda kendi motorunun daha sağlıklı çalışması için birkaç küçük soru
    sorması en doğal hakkıdır. O konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarımız gerekli paylaşımı her zaman yapar. Tekrardan hayırlı bayramlar.
    alanenes ve sezgingulmez bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO

rx3i evo ile yunanistan yollarında 859 km :)

Yunanistan yollarında rx3i evo ile 859 km yaptım hemen paylaşmak istedim
    rotam aşağıdaki gibi
    kremasti diye bi köyde konakladım ve 3 gün aşağıdaki rotayı tamamladım.

heyecandan çok az fotoğraf çekilmişim gelince fark ettim

U uR, bursalıali, Metehan07-70 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    2016 sıfır Ankara/Eskişehir/Kütahya/afyon/Bilecik. Bu illerde satan bayi varmı 13,14 binden?

Bilgisi olan varsa sevinirim.
    bursalıali bunu beğendi.

erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Arkadaşlar 2016 model mondıal rx3i evolarda kombıne fren varmı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Herkese Merhaba,

Yapmış olduğum kısa Yunanistan turu ile ilgili
    https://utkuozanocak.com/2018/06/18/yunanistan/
    blogumda daha detaylı bilgiler paylaştım
    merak edip gitmek isteyen arkadaşlar varsa bakabilirler ve istedikleri kadar soru sorabilirler
    bursalıali bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı erolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2016 model mondıal rx3i evolarda kombıne fren varmı?
    Ayni anda on ve arka frene basarsaniz var 😜

Saka bi' yana, bildiginiz duz fren sistemi var. Kombine, abs vb yok.
    bursalıali ve erolkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kıymetli S3cond Bursa Moto limite bir bak . Veya profilimdeki telimden bana ulaş. limitte varsa 2016 sana haber veririm. Her şey gönlünüzce
    olsun.

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Gün geçtikçe motora bağlanıyorum resmen :D son bir sorum olacak :

Topcase olarak önerileriniz nelerdir İnternetten Maxem SL 45 bana fiyat olarak da boyut olarak da çok uyuyor. Minimum 2 kask alması benim için önemli. Tabii ki dizayna da biraz dikkat etmiyor değilim.

Fiyat aralığı MAXIMUM 150 TL olan ve bu özelliklerde önereceğiniz başka bir topcase varsa fikirlerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler
    bursalıali bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı utkuozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistan yollarında rx3i evo ile 859 km yaptım hemen paylaşmak istedim
    rotam aşağıdaki gibi
    kremasti diye bi köyde konakladım ve 3 gün aşağıdaki rotayı tamamladım.

https://i.hizliresim.com/Z3Vn83.png
    heyecandan çok az fotoğraf çekilmişim gelince fark ettim

https://i.hizliresim.com/GDkG6b.jpg

https://i.hizliresim.com/oVZyGX.jpg

https://i.hizliresim.com/g6Abd0.jpg
    kardeşim ne kral yol olmuş böyle valla helal olsun. inşallah başımdaki dertleri atıyorum ve sahaya iniyorum yakında

bu arada selam herkese uzun aradan sonra yazdım
    bursalıali ve utkuozan bunu beğendiler.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Cümleten selamun aleyküm,
    Uzun zamandır buralara pek uğradığım yok, facebook çıktı mertlik bozuldu umarım herkes iyidir keyfi yerindedir.
    Rx3i evo mu yaklaşık 35 000 km kadar severek sorunsuz kullandım ve sattım, alan abimiz de severek kullanmaya devam ediyor. Şimdi her motosiklet tutkunuda olduğu gibi "ne alsam acaba" sorusu geceleri uykusuz bırakmaya başladı beni bir yandan artık 600 lüklerin tadına bakmanın zamanı geldi diyorum, bir yandan da evo neyine yetmiyordu yine bir evo al devam et diyorum. Bir yandan crf al, tak bi çanta, birazda onunla dolaş diyorum. Ama cc büyütmek aklıma daha çok yatıyor. Büyütünce de xt 660r yada 2004-2006 arası f650 gs almayı düşünüyorum. F650 gs çok güzel motor ama arıza çıkartır mı, beni uğraştırır mı bilmiyorum. Öve öve bitiremeyeni de çok şikayetçi olanı da çok. Xt 660r da genel olarak bir şikayet göremedim ve sağlam sorunsuz motor gibi duruyor. Ama onun da yakıtı muamma. Fazla yaktığı söyleniyor. Ne dersiniz? Ben genelde sakin ve düşük devirde kullanırım.
    Kafamdaki karmaşayı gidermeye yardımcı olursanız minnettar olurum. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim. Sevgilerimle.

eskilerden bir kaç foto, hey gidi günler hey

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    bursalıali, sezgingulmez ve erolkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Manku , gelecekteki motorunla sana mutluluklar.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Çok teşekkür ederim abi. Bitanesin.
    bursalıali bunu beğendi.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Bu motor değişimi oldukça zor iş.
    Yumuşak araziye giriyorsan crf al. Ama
    Uzun yolu ve artçılı yolculuğu düşünme bile.
    Gs ide çıkar bence.
    En iyisi xt660. Onunda temizini bulman ve geçmişini
    İyi bilmen gerek. Sonra evoyu çok ararsın.
    bursalıali ve MANKU bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor değişimi oldukça zor iş.
    Yumuşak araziye giriyorsan crf al. Ama
    Uzun yolu ve artçılı yolculuğu düşünme bile.
    Gs ide çıkar bence.
    En iyisi xt660. Onunda temizini bulman ve geçmişini
    İyi bilmen gerek. Sonra evoyu çok ararsın.
    Anladım, çok teşekkür ederim. Zaten f650 gs yi eledim. Bulabilirsem güzel bi xt 660r alacağım. Bulamazsam da yine evo ya dönerim. Çünkü evo da çok kahrımı çekti, güzel ve sağlam motor.
    bursalıali bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım, çok teşekkür ederim. Zaten f650 gs yi eledim. Bulabilirsem güzel bi xt 660r alacağım. Bulamazsam da yine evo ya dönerim. Çünkü evo da çok kahrımı çekti, güzel ve sağlam motor.
    Mevlüt Kardeşim, ben ce f650 gs es geçme, ama tabi iyi araştırman, geçmişini biraz kurcalaman gerekir. Evet sorun çıkardımı iyi çıkarır, fakat gerekli müdaheleyi yapınca başka modellere göre değiştirilen/onarılan parça çok daha uzun dayanır. Ha bu arda 660 ı kötülemiyorum, taş gibi alettir, fakat bi 650 gs in yanında en büyük handikapı yakıtıdır. Gs in kullanımı 660 a göre daha yumuşaktır ayrıca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Arkadaşlar bu yeni çıkan Rx1 i inceleyen oldu mu acaba? Bu modelin tur camı bizim rx3 e uyar mı ki? Üst taraftaki kıvrım iyi düşünülmüş, çünkü bizimkinde camdan seken rüzgar direkt kaskta patlıyor. Aslında benim en çok istediğim Tracer900 lerin uzun tur camı, alsak bi tane uydurabilir miyiz bizimkine.

Rx1 demişken, 125 cc bir motor neden 162 kg olur arkadaş? Fakat gösterge paneli ve egsozun alta alınması çok güzel.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MANKU kardeşim f650 gs ler eski model artık tamam sağlam makineler ama yorgunlar ve aldığın zaman kesinlikle elden geçirmen gerekecektir ve nereye ne masraf etmen gerektiğini bilmen önemli kaldi ki birde şaft olayı var
    xt660r da benimde gözüm var aslında tam güvenemediğimden yada bilgi sahibi olmadığımdan iskeleye yanaşamıyorum. ama bunların dışında bütçene mukabil transalp bakabilirsin bence makine nin adı japonca da taş demek

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevlüt Kardeşim, ben ce f650 gs es geçme, ama tabi iyi araştırman, geçmişini biraz kurcalaman gerekir. Evet sorun çıkardımı iyi çıkarır, fakat gerekli müdaheleyi yapınca başka modellere göre değiştirilen/onarılan parça çok daha uzun dayanır. Ha bu arda 660 ı kötülemiyorum, taş gibi alettir, fakat bi 650 gs in yanında en büyük handikapı yakıtıdır. Gs in kullanımı 660 a göre daha yumuşaktır ayrıca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Arkadaşlar bu yeni çıkan Rx1 i inceleyen oldu mu acaba? Bu modelin tur camı bizim rx3 e uyar mı ki? Üst taraftaki kıvrım iyi düşünülmüş, çünkü bizimkinde camdan seken rüzgar direkt kaskta patlıyor. Aslında benim en çok istediğim Tracer900 lerin uzun tur camı, alsak bi tane uydurabilir miyiz bizimkine.

Rx1 demişken, 125 cc bir motor neden 162 kg olur arkadaş? Fakat gösterge paneli ve egsozun alta alınması çok güzel.
    Abi teşekkür ederim söylediklerini dikkate alacağım. Çok sağol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MANKU kardeşim f650 gs ler eski model artık tamam sağlam makineler ama yorgunlar ve aldığın zaman kesinlikle elden geçirmen gerekecektir ve nereye ne masraf etmen gerektiğini bilmen önemli kaldi ki birde şaft olayı var
    xt660r da benimde gözüm var aslında tam güvenemediğimden yada bilgi sahibi olmadığımdan iskeleye yanaşamıyorum. ama bunların dışında bütçene mukabil transalp bakabilirsin bence makine nin adı japonca da taş demek
    Transalp için çok yaktığı söyleniyor, biliyorum çok sağlam motor ama yakıt fazla. alırsam tüp taktırmam lazım
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi teşekkür ederim söylediklerini dikkate alacağım. Çok sağol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Transalp için çok yaktığı söyleniyor, biliyorum çok sağlam motor ama yakıt fazla. alırsam tüp taktırmam lazım
    honda nın çok yaktığını gördünmü hiç
    MANKU bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)