Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    rx3
    Yeni geziler hazır evonuz. Fotoğrafları bekliyoruz😙

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Subapları 0.07 emme 0.09 ekzoz olarak mı yaptırıyorsunuz.
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düm motoruma 10.000 bakımını yaptırdım. Sübap ayarları 6000 km de iken yapılmıştı. Kontrol edildi ve aynı, değişmemiş. Ama bence biraz yüksek çünkü bariz sübap sesi var. Ben çinden sübap ayarı için sentil satın almıştım. Ustanın elindeki sentile göre daha ince. Usta bu yanlış dedi. Daha sonra bir yedek parça satıcısı arkadaşımın dükkanında dijital kumpasla ölçtük, benim sentiller doğruymuş. Demek ki ustanınkiler yanlış. Ancak usta kabul etmiyor bunu. Bu nedenle sübaplar biraz sesli çalışıyor.

Sübap ayarlarına hiç dokunmadık ayarı kaçmasın diye. Bunun dışında yağ değişti ve tüm vida somunlar sıkıldı. Pek bir gevşeme yoktu somunlarda. Yalnızca eksoz manifolt flanşının bir somunu biraz gevşemiş. Onu da sıktı. Hava filtresini, yağ filtrelerini temizledi. Motorumun zincirini götürdüğüm gazla temizledi ve ön fren balatasını çıkarıp temizledi. Freni sıkınca balatadan biraz titreşim hissediyordum. En sonunda da motoru yıkayıp teslim etti. Adana Cem motora ve servisine, özellikle de gösterdiği ihtimam nedeniyle Volkan ustaya teşekkür ediyorum.
    benim ön ve arka balatalar değişti,birde benzin filtresi (deponun altında onu değişti. 10.000 km bakımında .. sübapları açamadı bile bakalım12000 bakımında neler olacak.. kazasız ve keyifli sürüşler.. hepimize..
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni geziler hazır evonuz. Fotoğrafları bekliyoruz��

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Subapları 0.07 emme 0.09 ekzoz olarak mı yaptırıyorsunuz.
    İnşallah. Cesaretimi toplarsam 2500 km'lik bir gezi planım var.

Sübapları ben 0.06'ya 0.09 mm yaptırmak istedim. Ancak daha önce Nazilliden gelen ustaların yaptığı ayarı hiç bozulmamış olarak görünce sübapları elletmedim. Çünkü eksoz sübaplarının ayarı çok zor (bulunduğu yer sebebiyle) Zaten sönme sorunu bu eksoz sübapları nedeniyle de ortaya çıkabiliyor. Sırf sönme sorunu tekrarlamasın diye, ayar bozulmadığı için, sübapları elletmedim. Ama bir dahaki sefere kısmetse kendi sentilim ile yaptırtacağım.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Abiler aylar önce buradan yazmıştım almayı düşünüyorum diye hatta adanalı abinin motoruna taliptim ama motosikleti getirebileceğime inanmadım adanadan ankaraya ve gidip pulsar aldım buradan şimdi motoru pert ettik çok şükür bende bir şey yok maddı ve fiziki olarak. Karşı taraf yola atladı tam kusurlu çıktı. Sigortadan paramı alır almaz aranıza katılmayı umuyorum. Hepinize kazasız sürüşler aman ekipmansız gezmeyin. Kasktan bota belliğe her şey olmasına rağmen 2 hafta boynumu zor oynattım.
    Hepinize selam vermek istedim.
    bursalıali, msaltin ve RoDida bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alp geçmiş olsun kardeşim . Allah bir daha göstermesin. İşine gücüne devam edebiliyor musun? Seni
    aramızda görmekden mutluluk duyacağız. Selamlar.
    alp010 ve msaltin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler aylar önce buradan yazmıştım almayı düşünüyorum diye hatta adanalı abinin motoruna taliptim ama motosikleti getirebileceğime inanmadım adanadan ankaraya ve gidip pulsar aldım buradan şimdi motoru pert ettik çok şükür bende bir şey yok maddı ve fiziki olarak. Karşı taraf yola atladı tam kusurlu çıktı. Sigortadan paramı alır almaz aranıza katılmayı umuyorum. Hepinize kazasız sürüşler aman ekipmansız gezmeyin. Kasktan bota belliğe her şey olmasına rağmen 2 hafta boynumu zor oynattım.
    geçmiş olsun kıyafet önemli imiş.. vesselam..
    bursalıali, alp010 ve msaltin bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Büyük geçmiş olsun. Allah bir daha kaza bela vermesin.
    bursalıali ve alp010 bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

msaltin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeni yol arkadaşını arıyor :)
    Büyük geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun. Korumanın önemini ben de her zaman çevremdeki motosiklet sevdalısı arkadaşlara vurgulamaya çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Alıntı kaplan66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki stop sorununuzu çözebildinizmi.

Ankarada rx3 evo kullanan arakadas varmi hangi servis daha iyi acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

Aslinda dediginizi yaptim ankarada bayileri gezdim.Sürme degil ama üzerlerine binme imkanim oldu beni durusuyla rx3i evo cezbetti.
    2. Ele sicak bakmiyorum pek.Aklima takilan stop etme sorunu yasarmiyim birde 2.el satislarina baktigimda en fazla km yapan 5000 alan 1000-2000 -3000 km sonra satiyor.hani aklimdan gecirmiyor degilim niye bu kadar dusuk kmlerde nie satiyorlar diye
    Merhaba kaplan66,

Ankara'da motosiklet toplam tecrübesi 1.300 km'den ibaret bir acemi olarak ben çok memnunum. 2016 kasımında 2.el aldığım motorum 10.000 km'de idi ve şu ana kadar hiç sorun yaşatmadı, önceki sahibi de bilinçli bir sürücü idi ve ona da hiç sorun yaşatmamış. Servis konusuna gelince; Ankara'da da açıkçası tartışılabilir bir konu bu. Fakat şimdilik 20 kişiden oluşan whatsapp grubumuzda her türlü bilgi ve tecrübe paylaşımı ile çoğu kez servise uğramaya gerek kalmadan ufak sorunları çözüyoruz. İşten güçten vakit bulursak arada gezi organizasyonları da yapıyoruz. Kalbinizin sesini dinleyip RX3 alırsanız bence pişman olmazsınız.

Son olarak RX3 ya da başka herhangi bir motor alsanız dahi sizi de grubumuzda görmekten memnuniyet duyarız. Telefon numaramı da mesajla ileteceğim, ararsanız aklınıza takılanları konuşabiliriz, bilmediklerimi de arkadaşlara sorabilirim.

Selamlar.
    alp010 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Çok sevinirim hocam gruba alırsanız. Allah korudu diyebilirim. Sıcak olmasına rağmen ekipman tam gezerim hep ,acemilikte var zaten. Çok şükür kalıcı bir şey olmadan atlattım. Boynum zedelenmiş kırık çıkık yok o da 2 haftaya düzeldi.bi hafta da ayak bileği şişliğinden birazcık topalladım.Şimdi hiçbir şeyim kalmadı Allah'a şükür keşke motoru yatırsaymışım kurtarmaya çalıştım ama en son ön kapıya girceğime arka kapı depo arasına girdim. Ekipmansız bakkala bile gitmemek lazım. Belliğime kadar takarım mutlaka biz çok iyi de olsak birden önümüze atlayan bir otomobile çarpmadan kurtarmak çok zor aman sizler de takın hele Ankara'da. Hepinize kazasış sürüşler ilginiz için çok sağolun
    bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

Motosikleti
    Çok sevinirim hocam gruba alırsanız. Allah korudu diyebilirim. Sıcak olmasına rağmen ekipman tam gezerim hep ,acemilikte var zaten. Çok şükür kalıcı bir şey olmadan atlattım. Boynum zedelenmiş kırık çıkık yok o da 2 haftaya düzeldi.bi hafta da ayak bileği şişliğinden birazcık topalladım.Şimdi hiçbir şeyim kalmadı Allah'a şükür keşke motoru yatırsaymışım kurtarmaya çalıştım ama en son ön kapıya girceğime arka kapı depo arasına girdim. Ekipmansız bakkala bile gitmemek lazım. Belliğime kadar takarım mutlaka biz çok iyi de olsak birden önümüze atlayan bir otomobile çarpmadan kurtarmak çok zor aman sizler de takın hele Ankara'da. Hepinize kazasış sürüşler ilginiz için çok sağolun
    Sayın alp010 size de bir mesaj gönderdim ama özel mesajları giden mesajlar klasöründe göremiyorum ya da görmeyi beceremiyorum. Mesajım geldi mi acaba?

Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    yakıt aldığınızda depo kapağını kapatıp anahtarı alıyoruz ya.. kapandı sanıyoruz bir kaç dolumdur anahtarı çektekten sonra bastırıyorum tık diye bir kademe dah kapanıyor,100 km de 5 lt den 4 lt ortalamaya düştü şehir içinde .. meğer bizim benzin zamana bağlı olrak havaya uçup giidyormuş..
    bilginiz olsun istedim..
    vesselam..
    bursalıali ve adanalı bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Büyük geçmiş olsun alp. Allah bir daha hiçbirimize kaza bela vermesin.evet koruma çok önemli.

AKO rüzgar saptırıcımı taktım,ciddi faydasını gördüm.telefon tutucu da tamam,artık tam bir turing oldu.manavgat festivalinde stand açmıştı.bildiğiniz gibi burada bilgilenmek isteyen arkadaşlarla bu ürünü paylaşmıştım.görünce hemen aldım.

DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun alp. Allah bir daha hiçbirimize kaza bela vermesin.evet koruma çok önemli.

AKO rüzgar saptırıcımı taktım,ciddi faydasını gördüm.telefon tutucu da tamam,artık tam bir turing oldu.manavgat festivalinde stand açmıştı.bildiğiniz gibi burada bilgilenmek isteyen arkadaşlarla bu ürünü paylaşmıştım.görünce hemen aldım.
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Telefon tutucuyu ne kadar ve nereden aldınız? Bir de ekran ebatı nedir, hangi telefonlara kadar uyumludur acaba? Son olarak fuardan AKO rüzgar saptırıcı camı ne kadara aldınız merak ettim.

Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/JlzoPn.jpg

https://i.hizliresim.com/OLz1QA.jpg

https://i.hizliresim.com/zBpPd4.jpg
    Merhaba, şimdi resimleri görünce aklıma geldi 2014'te aramadığım yer kalmamıştı Xj6f yoktu en son Tuna'da bir adet beyaz kalmış oda başka bayiden gelmiş vs. O günler geldi aklıma baya maceralar yaşamıştık çamurlara saplanmıştık dağ, bayır gidiyorduk. Sonra bir servis minibüsünün hatası yüzünden kazaya karıştık çok severek bindiğim motordan soğudum. Two bros egzoz, arka çanta, telefon tutacağı aklnıza gelecek herşeyi yapmıştım bende Allah kaza bela vermesin.
    bursalıali bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı msaltin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Telefon tutucuyu ne kadar ve nereden aldınız? Bir de ekran ebatı nedir, hangi telefonlara kadar uyumludur acaba? Son olarak fuardan AKO rüzgar saptırıcı camı ne kadara aldınız merak ettim.
    Selamlar.
    teşekkürler.telefon tutucuyu aliexpresten aldım ama fiyatını inan hatırlamıyorum fakat çok değildi.5.5 inç için.rüzgar saptırıcı 150 tl.,kartla 159 tl/6 taksitti.

Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, şimdi resimleri görünce aklıma geldi 2014'te aramadığım yer kalmamıştı Xj6f yoktu en son Tuna'da bir adet beyaz kalmış oda başka bayiden gelmiş vs. O günler geldi aklıma baya maceralar yaşamıştık çamurlara saplanmıştık dağ, bayır gidiyorduk. Sonra bir servis minibüsünün hatası yüzünden kazaya karıştık çok severek bindiğim motordan soğudum. Two bros egzoz, arka çanta, telefon tutacağı aklnıza gelecek herşeyi yapmıştım bende Allah kaza bela vermesin.
    bende motorumu çok severek kullanıyorum.eşimle uzun/kısa gezilere çıkıyorum,tam bir turing olması için ihtiyacım olan herşeyi ekledim.ALLAH herkesin gönlüne göre versin.
    msaltin ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Selamunaleyküm akadaşlar... Ben Mersin Silifke'den Mustafa GERBİŞ. İngilizce öğretmeniyim. Allah izin verirse @mitmuallim hocamın desteğiyle ben de bir tane alıyorum ve aranıza katılıyorum. İnşallah yarın siparişi vereceğim artık ne zaman gelirse. Rabbim hepinizi korusun ağız tadıyla binmeyi nasip etsin inşallah. Herkese hayırlı akşamlar diliyorum...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı gerbiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleyküm akadaşlar... Ben Mersin Silifke'den Mustafa GERBİŞ. İngilizce öğretmeniyim. Allah izin verirse @mitmuallim hocamın desteğiyle ben de bir tane alıyorum ve aranıza katılıyorum. İnşallah yarın siparişi vereceğim artık ne zaman gelirse. Rabbim hepinizi korusun ağız tadıyla binmeyi nasip etsin inşallah. Herkese hayırlı akşamlar diliyorum...
    Hoş geldiniz. Allah kaza bela vermesin.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldiniz. Allah kaza bela vermesin.
    Çok teşekkür ederim. Hoşbuldum...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı gerbiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, huzurla ve sorunsuzca kullanman dualarımla..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, huzurla ve sorunsuzca kullanman dualarımla..
    Allah razı olsun hocam çok teşekkür ederim. İnşallah hayırlısıysa olur. Yarın sabah vereceğiz siparişi. Sayenizde karar verebildim. Üzerimden çok büyük bir yük kalktı. Gerisini Allah'a havale ediyorum. Her şeyin hayırlısı diyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)