Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    [IMG][/IMG]

hayırlı geceler zaman zaman paylaşmakta fayda var yeni arkadaşlara bilgi eskilere fikir versin diye

iki ayrı tüketim verisi,
    şehir içi 10 km çapında yoğun trafik
    şehir dışı izmit-istanbul otoban -e5 gideiş geliş..
    kalın selametle .. vesselam..
    bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

S.A herkese , bir süredir bu başlığı takip etsem de yaklaşık 1-2 gün için de sizden birisi olacağım hayırlısıyla .Whatsapp grubumuz varsa yetkili arkadaş beni alabilir mi ? Bir de enduro tarzı kask kullanan var mı ? http://www.abatekmotor.com/MT-SYNCHRONY-DUO-SPORT-ASKERI-YESIL-GUNES-VIZORLU-KASK,PR-3231.html şu model sizce nasıl ?
    bursalıali bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    şehir içi trafik

Kaç Km Yaptınız? 216

Depoyu Kaç TL'ye Doldurduk? 41,948 TL

1 Km'de Ortalama Yakıt Tüketimimiz: 0.1942037037037 Kuruş

1 Litre ile ortalama 26,312 Km yol gitmişiz

100 Km'de 3,8 Litre yakıt tüketmişiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Alıntı adammotorsuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A herkese , bir süredir bu başlığı takip etsem de yaklaşık 1-2 gün için de sizden birisi olacağım hayırlısıyla .Whatsapp grubumuz varsa yetkili arkadaş beni alabilir mi ? Bir de enduro tarzı kask kullanan var mı ? http://www.abatekmotor.com/MT-SYNCHRONY-DUO-SPORT-ASKERI-YESIL-GUNES-VIZORLU-KASK,PR-3231.html şu model sizce nasıl ?
    Vardır mutlaka ben pek aktif değilim şu sıralar genelde Face üzerinden toplanıyor millet kask konusunda kendi kullandığım kendinden bluetooth'lu kaskımı tavsiye ederim yalnız güneş vizörü yok.
    http://www.motosikletim.com.tr/ORIGI...PR-300856.html
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Vardır mutlaka ben pek aktif değilim şu sıralar genelde Face üzerinden toplanıyor millet kask konusunda kendi kullandığım kendinden bluetooth'lu kaskımı tavsiye ederim yalnız güneş vizörü yok.
    http://www.motosikletim.com.tr/ORIGI...PR-300856.htmlhttp://www.motosikleturunleri.com/im...-resim-231.jpg[/QUOTE]
    yoı
    Bluetooth'u intercom olarak kullanılıyor değil mi ? Aslında fiyatı makul ama alacak listem çok olduğu o fiyatlara çıkmak istemiyorum.Max.400 TL ayırabilirim kask için.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adammotorsuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosikletim.com.tr/ORIGI...PR-300856.htmlhttp://www.motosikleturunleri.com/im...-resim-231.jpg
    yoı
    Bluetooth'u intercom olarak kullanılıyor değil mi ? Aslında fiyatı makul ama alacak listem çok olduğu o fiyatlara çıkmak istemiyorum.Max.400 TL ayırabilirim kask için.[/QUOTE]

peşine 500 Tl aldım fiyatda bu şekildeydi tecrübemi dinlersen kask alırken sonraki eksikleri tamamlamak için daha fazla para ve vakit kaybediyorsun. tavsiyem mutlaka bluetooth'lu olsun yolda müziğin keyfi bir başka gelen telefona durmadan cevap verebilmek daha rahat.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Haklısın aslında , peki yüksek süratlerde çok rahatsız ediyor mu rüzgar ,cross tarzı kasklar daha çok ağırlık yapıyormuş kafada sanırım sürüş esnasında ,kafayı sağa sola çevirmek güçleşiyormuş ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    yüksek hızlarda rüzgar rahatsız ediyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Daha önceki yazılarımda stop etme sorunum olduğunu ve çözülemediğinden bahsetmiştim. Bununla birlikte Evo alacaklara olumsuz referans olmuştum. Fakat ilerleyen günlerde servis müdürü Yunus Bey beni aradı ve araçlarının arkasında olduğunu ve sorunu çözebileceklerini iletti. Bu süreçlerde Allah için hep UMA müşteri hizmetleri alakalı ve takip içinde oldu, haklarını yememek lazım çok ilgililer ve arkanızda olduklarını hissediyorsunuz. UMA müşteri hizmetleri ve Yunus Beyin yönlendirmeleriyle Moto Aras ta fabrikadan gelen Ramazan ve İlker usta stop etme sorununu halletti. 1 haftadır kullanıyorum şehir içi ve dışı 1 kere bile sorun yaşamadım. Hepsine emeklerinden ve alakalarından ötürü teşekkür ediyorum. Evo alacaklar hiç düşünmeden alsınlar asla pişman olmazlar. Mondial ürününün arkasında. Özkan ustaya da teşekkürler iyi bir servisimiz var
    Naci63, bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Adamlar işi çözmüş...
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı ugury adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceki yazılarımda stop etme sorunum olduğunu ve çözülemediğinden bahsetmiştim. Bununla birlikte Evo alacaklara olumsuz referans olmuştum. Fakat ilerleyen günlerde servis müdürü Yunus Bey beni aradı ve araçlarının arkasında olduğunu ve sorunu çözebileceklerini iletti. Bu süreçlerde Allah için hep UMA müşteri hizmetleri alakalı ve takip içinde oldu, haklarını yememek lazım çok ilgililer ve arkanızda olduklarını hissediyorsunuz. UMA müşteri hizmetleri ve Yunus Beyin yönlendirmeleriyle Moto Aras ta fabrikadan gelen Ramazan ve İlker usta stop etme sorununu halletti. 1 haftadır kullanıyorum şehir içi ve dışı 1 kere bile sorun yaşamadım. Hepsine emeklerinden ve alakalarından ötürü teşekkür ediyorum. Evo alacaklar hiç düşünmeden alsınlar asla pişman olmazlar. Mondial ürününün arkasında. Özkan ustaya da teşekkürler iyi bir servisimiz var
    Merhaba, öncelikle stop sorunu kalmadığı için gözünüz aydın. Daha önceki yazılarınızda motorun bakım km'si geçtiği için garanti dışına çıkarıldığını söylemiştiniz. bakın 2 adet usta gönderdiklerine göre (Ramazan ve İlker Ustalar adanaya gelen ve benim motorun şikayetini çözen ustalardı, onlara da selam olsun) demek ki garanti dışına çıkmamış. Eğer öyleyse 2. defa gözünüz aydın diyorum arkadaşım. Son olarak, işine bağlı ve müşteri tatminini ön planda tutan UMA yetkililerinden Yunus bey ve Mesut bey gibi arkadaşlar bizler için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu konuda geçmiş tecrübelerimin ışığında ben yeteri kadar ikna oldum. Kendilerine de selam olsun buradan.
    bursalıali, ugury ve RoDida bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    rx3
    Alıntı ugury adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne tür bir tamirat yaptılar ?Değişen parçalar var mı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne tür bir tamirat yaptılar ?Değişen parçalar var mı?
    Benim durumda gelen ustalar parça değişmedi. Sadece bakım zamanı geldi dedikleri benzin filtresini değiştiler, ki bence gerek yoktu. Asıl yapılan çok hassas yapılan sübap ayarı ve doğru resetleme işlemidir. Sübap ayarında 4 sübap olduğu için ayar çok hassas yapılmalı. Emme 0.07; eksoz 0.09 mm olacak. Ancak eksoz sübaplarının pozisyonu biraz sıkıntılı yerde olduğu için normal servisler onu biraz "es" geçiyor ve bu da sönmeye varan hatalara neden oluyor. Sübap ayarı mutlaka motor stop ettikten en az 5-6 saat sonra yapılmalı veya akşam bırakıp sabah yapılmalıdır. Aksi halde sübapların tam soğuması sağlanamadığından tam ayar yapılamıyor. İkincisi ise sübap ayarı yapıp bitirildikten sonra en az 5-6 defa krank elle çevrildikten sonra(veya motor 6. viteste iken elle arka teker döndürüldükten sonra) sübap ayarları tekrar kontrol edilmelidir.[COLOR="Silver"]

Bu arada, aliexpress.com sitesinden sipariş ettiğim sentil geldi. RX3 için gerekli sentiller de var içinde. Srviste sıkıntı yaşamıştım bu sentil yüzünden. Bu nedenle sipariş ettim. 6 tl gibi bir fiyata maloldu. Her RX3 sahibine lazım bence. Linki şu:

https://tr.aliexpress.com/item/Usefu...708.4.2.1tCuil
    bursalıali, RoDida ve odo bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    tüm rüzgar sevdalılarının BABALAR GÜNÜNÜ KUTLARIM.
    Naci63, bursalıali, RoDida ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm rüzgar sevdalılarının BABALAR GÜNÜNÜ KUTLARIM.
    Ben de tüm babaların babalar gününü kutlarım.
    mitmuallim, bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @adammotorsuz
    Ben kullanıyorum şuan , rüzgarlı havalarda çok yalpalama yapıyor kafanı tutmakta zorlanıyorsun , epey ses alıyor , tipi güzel güneş vizörü güzel..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bende bütün iki teker aşıklarının babalar gününü kutluyorum.
    Aydin1966, mitmuallim, RoDida ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Günaydınlar abiler kardeşler tüm babalarımızın babalar günü kutlu olsun allah başımızdan eksik etmesin göçmüşlerimizede gani gani rahmet olsun. Aranız yeni katılmıştım daha 1 haftalık motor kullanıcısıyım motor gidişte ivmede harekette bi harika o lastiklere rağmen mıcırda bile yalpalamıyorum direksiyon büyüklüğü çok güzel kontrol sağlıyo sesi biraz fazla ama tırmalayacı değil cezbedici fakar ön siperlik büyük şeffaf siperlik galiba o var üstünde ama kaskla bile kafam yalpalıyo rüzgardan çok böle kesik kesik rüzgar alıyomuş gbiyim onun dışında harika buna çözüm varmı ve uma gerçekten ilgileniyo bakım sehpa ayaklığı dedim gerekli bilgileri alıp işleme koydular valla sağolsunlar mondial toparladı kendini baya
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.

S.A ağalar Geçen cuma itibariyle ilk motorumun sahibi oldum ve aranıza katıldım.Bu motoru almam da güzel yorumlarıyla etkisi olan herkese teşekkür ederim.İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum,istanbuliçi etkinlik düzenlemek yada katılmak isterim.Tanışalım sohbet edip çay-kahve içelim , whatsapp grubuna katılmak isterim kim ilgileniyorsa öğrenebilir miyim ? Tekeriniz düz bassın
    RoDida ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Whatsapp sohpetimi var var katılmak isteriz kabul ederseniz daha kolay olur sorun çözümü olsun Bilgi aktarımı olsun falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:00 ----------

Abiler bide şu elcik koruması hangisini alsak daha yakışıklı koruması etkili olur varmı kullanan iyi bi elcik koruması

Ağalar whatsaap grubumuz yoksa , grup açayım grupta olmak isteyenler bana özelden mesaj atsın , daha hızlı ve etkin bilgi paylaşımı olur.Ne dersiniz
    RoDida bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)