Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ns200
    Merhaba arkadaşlar,
    Bügün göztepe yolunda rx3 evo kullanan bir arkadaşımızı durdurup kısa da olsa bilgi aldık Burda ise teşekkür ederim kendisine..
    İzmir / Buca tarafında kullanıcı olan varsa görüşme imkanımız var mı ?
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli MRT-35 yaklaşık temmuz ayının ilk 10 günü içinde demiratımla Bursa'dan Çeşme'ye gideceğim. Senin
    için geç bir tarih olmazsa geçerken uğrayabilirim. Ancak elektronik kullanma özürlüyüm . Netden adıma
    gönderilen özel mesajları bile bulup açmakta çok zorlanıyorum . Telim profilimde var.tel veya watsapp ile arayana ya da mesaj atana dönerim. Görüşmek üzere , iyi geceler.
    msaltin bunu beğendi.

asertcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Wonder, RX3İ EVO, VSTROM 650
    Yağmur altında da Rx3i EVO test edildi onaylandı kanıtı aşağıda .Maşallah diyelim yola devam

msaltin, bursalıali, gokangunes ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

msaltin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeni yol arkadaşını arıyor :)
    Alıntı asertcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmur altında da Rx3i EVO test edildi onaylandı kanıtı aşağıda .Maşallah diyelim yola devam

Maşallah tüm görüntüler kartpostal gibi, çok keyif almışsınızdır eminim, yamaçlarda karlar bile duruyor. Müzik de harika, ama tarih 2029 kalmış
    bursalıali bunu beğendi.

asertcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Wonder, RX3İ EVO, VSTROM 650
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

[/COLOR]
    Alıntı msaltin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah tüm görüntüler kartpostal gibi, çok keyif almışsınızdır eminim, yamaçlarda karlar bile duruyor. Müzik de harika, ama tarih 2029 kalmış
    Teşekkür ederim kameranın bataryası çabuk bittiği için sıfırlıyor bende uğraşmıyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Bir problemdir bitmedi gitti. Sente subap ayarları tamam , benzin püskürtme, ateşleme tamam çalışıyor, ama yanma yapmıyor, çalışan motor sadece conta yaktı ve hasar verdi diye taşlama yaptık . 0.30 yazıyordu adamın aletinde ve sonrasında her şey yine eskisi gibi yapıldı ama çalışmıyor , denemediğimiz şey kalmadı , lütfen fikir veriniz , özelden de yazabilirsiniz iyi günler dilerim.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Arkadaşlar 2016 modelin ön fren balatası ihtiyacım var. orjinali hariç başka marka kullanan var mı ? Tavsiye ederseniz sevinirim. Motosikletim 8500 km de. ilk sahibiyim. Balata tam bitik değil ama ben sürekli ön fren kullanıyorum. Kafam rahat etsin diye değiştirmek istiyorum. Kaliteli ürün arayışındayım.
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    tüm islam aleminin RAMAZANI'nı kutlar,hayırlara vesile olmasını dilerim.
    dogueksi, Naci63, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar cümleten selamlar. Yaz okulu ücretimden dolayı motosikletimi üzülerek de olsa satıyorum. Düşük cc pulsar felan alıp kalanı okula vermek zorundayım. Motosiklete izmirde 553 485 25 93 numaradan bana ulaşıp görebilirsiniz. Ne kadar titiz olduğumu burada anlatamam bile. Motor kusursuz temizlikte ama dediğim gibi satmak zorunda kaldım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-tertemiz-bol-ekstrali-bakimli-ve-garantili-2500km-443126992/detay/
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba,
    2015 model motosikletime yaptığım değişiklikler ve sonuçlarından bahsedeceğim arkadan öne doğru gelelim
    - Top case çok ufak olduğu için Shad SH40 taktım ve tablasının altına extra led stop şerit taktırdım. Farkedilmek önemli
    - Yan çantaların üzerine şerit led taktırıp sinyallerden bir kablo da onlara çıkarttım. Farkedilmek önemli
    - Jantlara kırmızı jant şeridi ve jant pipeti diye bulabileceğiniz sert tek tarafı yarık pipetlerden taktım
    - Arkaya normalde orjinal olan 44 dişliyi 42 'ye düşürerek yüksek devir ve şehir içindeki 1-2 vites dengesizliğini düzelttim.
    - CZ marka x-ring zincir taktım ( 110 bakla 5.20 ölçü ) bu da uzun ömürlü ve en kaliteli zincirler arasındadır.
    - Egzozu carbon fiber ile kapladım. Bu işlem yazın egzozun ayağı yakmasını büyük ölçüde engelledi.
    - Elcik korumalar taktım. Rüzgar ve el koruması olarak kullanabilirsiniz, uzun vadede hava sıcak bile olsa rüzgar parmak eklemlerinde kireçlenmeye neden olabilir.
    - Öne 4000 lumen 40watt led ışıklandırma taktım. Artık gecelerim gündüz.
    - Lastik olarak Anlas CAPRA modelini tercih ettim. Bunun sebebi lastiğin hem yumuşak hem uzun ömürlü ve en önemlisi Türk Malı olması.

bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Egzozu carbon fiber ile kapladım. Bu işlem yazın egzozun ayağı yakmasını büyük ölçüde engelledi.
    Bu yüzden motorunuzun hararet artacaktır. Bence gecikmeden geri sökün.
    bursalıali ve kdiner bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli arkadaşlarım biraz geç de olsa ben de Ramazanınızı tebrik ediyor ve bu mübarek ay vesilesiyle Rabbimden bütün islam alemine hayırlar, sağlıklar ve saadetler nasib etmesini diliyorum.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Biraz açıklar mısınız abi ? @Naci63
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Biraz açıklar mısınız abi ? @Naci63
    Öncelikle şunu söyleyeyim: Eksozun deve boynu, yani sardığınız yer, dış bölümde motorun hararetinin en yüksek olduğu yerdir. Daha silindir ısınmadan orası ısınır çünkü yüzlerce derecedeki (sanırım 800) yanmış gazın yanma odasından sonra dışarı çıktığı ilk yerdir. Ama aynı zamanda soğumaya başladığı da ilk yerdir. Eksoz deve boynu, dolayısıyla, yapı ve üstlendiği görevi itibariyle de çabuk soğuyacak bir malzemeden yapılır. Böylece bir yandan kendi soğurken, diğer yandan da bağlı olduğu silindiri soğutmaya çalışır. Siz bunu sarıp ısıyı atmasını engellerseniz, silindirin de soğumasını geciktirirsiniz. Bu nedenle, evet ayağınıza gelen ısıyı yok edebilir veya azaltabilirsiniz ama, silindir hararetini yükselttiğiniz için de sürekli fan açık kalır ve yine de soğutamayabilir motoru.

Bunu deneyen bir arkadaşımızı da çok önceki sayfalarda aynı konuda uyarmıştım. Kendisi sanırım ilk başta bunu kabul etmek istemedi ama daha sonra motorun harareti arttığı için söktü o sargıyı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Arkadaşlar, çoktandır sorayım diyorum: Turkish39 nikli Emre arkadaşımız nerede? Çok uzun süredir foruma girmiyor. Bilen var mı?

Bir de Mitmuallim nikli arkadaşım, kuru akü uygulama sonucunuz ilk başta olumluydu. Değişen birşey var mı? Selamlar.
    bursalıali ve kdiner bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bir de Mitmuallim nikli arkadaşım, kuru akü uygulama sonucunuz ilk başta olumluydu. Değişen birşey var mı? Selamlar.[/QUOTE]

merhabalar Naci bey bende merak içindeydim akü konusunda.. ama hamdolsun şu ana kadar hiç sorun yok tek marşda motor çalışıyor..

emre de daha çok face formunda yapıyor paylaşımlarını..
    vesselam..
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Merhaba,
    - Elcik korumalar taktım. Rüzgar ve el koruması olarak kullanabilirsiniz,
    Bu elcik korumalardan bende istiyorum.çifti kaç lira ve marka model vs varmıdır?
    Bulduklarımın hiç birini beğenmedim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba naci abi, 3 çizgiye çok nadir geliyorum hararet konusunda bir problem şimdilik yaşamadım. 4000km dir bu şekilde kullanıyorum
    800 derece değil 180 derece bu arada.

Kaldera abi, beyaz renge bunu kendim boyadım bulunduğum şehirde (bursa) bir dükkanda 45 50 lira gibi bir fiyata satılıyor. İnternette de bulabilirsin. Telefondan girdiğim için link veremiyorum çok özür dilerim. Pc ye geçtiğim ilk fırsatta buraya linkleri bulup paylaşırım
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Merhaba naci abi, 3 çizgiye çok nadir geliyorum hararet konusunda bir problem şimdilik yaşamadım. 4000km dir bu şekilde kullanıyorum
    Sıkıntı yok o zaman. Güle güle binin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de Mitmuallim nikli arkadaşım, kuru akü uygulama sonucunuz ilk başta olumluydu. Değişen birşey var mı? Selamlar.
    merhabalar Naci bey bende merak içindeydim akü konusunda.. ama hamdolsun şu ana kadar hiç sorun yok tek marşda motor çalışıyor..

emre de daha çok face formunda yapıyor paylaşımlarını..
    vesselam..[/QUOTE]

İyi. Demek ki artık akü sıkıntısı makul fiyatlarla halledilebilecek. Bu fikri veren kaldera arkdaşımıza da tekrar teşekkürler.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Fren balataları hakkında bilgi verebilecek yok mu ? 2016 model. ön fren
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    http://www.kalyoncumotor.com/MONDIAL-RX3-i-EVO-EL-KORUMA-RUZGARLIGI,PR-7488.html

elcik korumlar bu sanki.. bende ki de bundan..
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)