Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Kim ne derse desin güzel motor abicim. Benim hayallerimin motoru. Umarım düşük bir fiyat açıklanır ve millet seve seve biner.
    turkish39, emc2, cenkito ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim ne derse desin güzel motor abicim. Benim hayallerimin motoru. Umarım düşük bir fiyat açıklanır ve millet seve seve biner.
    İşte sorun orda be agacım Bu kadar millet mondialin servislerini bile görmezden gelip bu motorla ilgilendi ya,aha sana fısat.Anında açıklanan o 8500 TL heryerden silindi.Facebookta gruptan atıldım Bayi bu motora grup sayfası açmıştı,fiyatta yazmıştı,bayii toplantısından motorun üstünde resim de vardı.Ben bileydim böyle yapacaklarını,o paylaşımları kopyalayıp gözlerine,burunlarına sokmazmıydım hiç.Sonra millet bana kızıyo sen de ne abarttın diye,8500 lük motoru niye kazıklanıp alayım.Böyle bi şeyi Bajajda da yaptım,millet gene bana kızdı.Ama onlara Ekrem babayı kazandırdım,servisler az çok adam oldu.1 kişi bunu yapabiliyosa hepimiz birleşsek neler yaparız ama malesef,hükümete söven ve parasızlıktan ağlaşan insanımın parası çok.Yapacak bişey yok.
    AttilaXtreme ve ismo61 bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 14'e kadar veririm beyler, 16 ya wr 250 var ama ben salağım o yüzden sorun yok yani... sonuçta rx de üçlü çanta seti var :D
    Sesli güldüm iş yerinde sağol
    Yok bizde 3 aşağı 5 yukarı, bizde 1 aşağı 2-3-4-5-6 yukarı !

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 14'e kadar veririm beyler, 16 ya wr 250 var ama ben salağım o yüzden sorun yok yani... sonuçta rx de üçlü çanta seti var :D
    Ver ver bence ustunede 3-5 bahşiş ver. Bir sene sonra degistirmek istersin birisi alır onu senden 7000 e
    ibrahimkcmz bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ey Mondial : güldür yüzümüzü.
    Ülkenin bu günlerde çok ihtiyacı var ...

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Mondial Derin dondurucu

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar 2 gün önce mondiali aradım sordum ne kadar olacak diye 10.000 civarı dediler. Bence dağılalım site yöneticileride konuyu silsin, Mondiale iyi bir ders olur ne dersiniz ?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben 8000 civarı alırım diyordum ama kendi motorumla oynamaya başladım, yakışıklı diye 10000 tl de çin motoruna verilmez, ne çıkacağı meçhul, içi beni dışı seni yakar olayları olabilir, çin motorları fiyat avantajı yoksa neden alınır ki? çin dediğin şey bir şeyin ucuza mal edilmişi değil mi? kolay mı öyle marka olmak! sonuç: almayacağım... mondiale tavsiye EĞER MOTORA GÜVENİYORLARSA sürümden kazansınlar, yani ucuza satarlarsa çok satılır, bu da Japonlara savaş anlamına gelir, hatta az yakarsa bajaj cbf ybr'nin satışlarını bile dizginleyebilirler ...
    Adem Balkan ve turkish39 bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 8000 civarı alırım diyordum ama kendi motorumla oynamaya başladım, yakışıklı diye 10000 tl de çin motoruna verilmez, ne çıkacağı meçhul, içi beni dışı seni yakar olayları olabilir, çin motorları fiyat avantajı yoksa neden alınır ki? çin dediğin şey bir şeyin ucuza mal edilmişi değil mi? kolay mı öyle marka olmak! sonuç: almayacağım... mondiale tavsiye EĞER MOTORA GÜVENİYORLARSA sürümden kazansınlar, yani ucuza satarlarsa çok satılır, bu da Japonlara savaş anlamına gelir, hatta az yakarsa bajaj cbf ybr'nin satışlarını bile dizginleyebilirler ...
    çin aslında bişeyin ucuza mal edilmişi değil. çin çeşit çeşit kalitede mallar var. iphone da çinde yapılıyor kalitesi nasıl? concord da çinde yapılıyor. tutmuyor diye mondialin en düşük kalite ürünleri getirtiliyor türkiyeye. peki iyi ürünleri yok mu? bir mx motosiklet yapmışlardı motocorss off efsaneydi. ikinci elini bile bulamıyorum. 250cc safkan bişe.. adamlar yapmış kalite dersen kalite. ama tutmadı neden? pahalı oldu. kalite var fiyat da var. ama marka yok iişte. marka yüzünden satılmadı. üretimi durdu türkiyede.. kalitelisi pahalı ama satılmuıyor bu yüzden gelmiyor zaten.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Cin-Japon savaş mı açmış???....Fare-dağ küsmüş,dağın haberi olmamış...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cin-Japon savaş mı açmış???....Fare-dağ küsmüş,dağın haberi olmamış...
    mondinin başında ben olsam savaşı görürdünüz siz bunlar az getirelim, çevrelerine bak bu da var, var mı he var demek için getiriyorlar, 100cc den 650cc ye kadar motor satıyoruz demek için ... bajajı örnek alsalar bir şeyler olacak ...

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar yapmış kalite dersen kalite. ama tutmadı neden? pahalı oldu. kalite var fiyat da var. ama marka yok iişte. marka yüzünden satılmadı. üretimi durdu türkiyede.. kalitelisi pahalı ama satılmuıyor bu yüzden gelmiyor zaten.
    bende marka yok diyorum ya

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    @telike: Abi bugün mondial, asya, kuba, rks marka logoları ile, airbus getirsen bu ülkeye, pahalı ise satılmaz. Neden mi? 10 bin tl verip alacaksın, servis yok bi b.k yok. Karbüratörlü tek silindir cgyi becerip tamir edemeyen dallama nasıl yapacak daha üst düzey motoru? Bak söyleyim, mondialin dservislerinin %80 i bu motora her dokunduğunda motor eskisinden kötü olacak. Hep aynı örneği veriyorum, Ankara en merkezi servisin krankı eğri 750 tl tutar (öğrendim ki motoru şanzımanı komple o paraya değiştirebiliyormuşum) dediği motoru 20 tlye sibop ayarı ile düzeltmişlerdi sanayide. Yemez yani, ben 650 cc motor alacak olsam, tipini çok sevmiş olmama rağmen mondialinkini almam, neden mi, e servise uğrayamıycan, garanti yok bi halt yok, cacık yani.

@dyavol-77: Servis olayını adam akıllı çözerlerse (Ankara ulusta asyanın bi servisi var, kocaman cruiserleri tamir ettiriyorlar. dragstarda gördüm, shadowda adamın dükkanda ama tek işte, gerisi nane) emin ol o dağ oynar yerinden. Kaliteyi arttırmaya başladılar. Bak driftlerden şikayet yok, vultureler parasının hakkını veriyor. Yeni seriler eskiler gibi değil. Azcık daha kaliteli olur bir de servis olayı çözülürse varya canını okurlar piyasanın. Belki 500cc üzerinde olmaz bu dediklerim ama 300cc altında çok sular akar. Yukinin şıpitser (yazılışını bilmiyorum) modeli varya mesela, birçok safkan japondan yakışıklı duruyor. birazda kalite iyileşirse emin ol çok şey değişir. Ha ama çin bunu yapar mı dersen, onlar yapar, bizim distribütörler getirmez buraya.

Edit: Yuki 250 cc ss motorunu 9850, naked olanı 9000 tlye çekmiş Çok satıyodu ya zaten, tekerlerine çomak sokuyolar...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    sonuçta biz illa ucuzcu değiliz, bir şeyin ederi var, o ederi de arkasında servisi, yedek parçası varsa ediyor, hatta fazlasını da ediyor...

şimdi motor BMW kopyası, muhteşem görünüyor, yedek parça servis nasıl? güven veriyor mu? şurada sorsanız ezici çoğunluk olumsuz der heralde, ben aldım rks ustalarla rus ruleti oynuyorum gözümün tuttuğuna bir kez daha iş yaptırıyorum, motorun ederi diyelim 10000 tl, o parayı veren adam nasıl bir hizmet almak isteyecek, onu da düşünmek lazım ...
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    sonuçta biz illa ucuzcu değiliz, bir şeyin ederi var, o ederi de arkasında servisi, yedek parçası varsa ediyor, hatta fazlasını da ediyor...

şimdi motor BMW kopyası, muhteşem görünüyor, yedek parça servis nasıl? güven veriyor mu? şurada sorsanız ezici çoğunluk olumsuz der heralde, ben aldım rks ustalarla rus ruleti oynuyorum gözümün tuttuğuna bir kez daha iş yaptırıyorum, motorun ederi diyelim 10000 tl, o parayı veren adam nasıl bir hizmet almak isteyecek, onu da düşünmek lazım ...
    Mevzu bu işte, ben garantili motorumu servise götürmüyorum bozulacak diye, garanti dışı kaldı. Zaten garantiliykende hiçbir halt garantiye girmiyordu. Tamam 2500 tllik motorla 3000 tllik motorla umrumda değil, verip parasını, her şeyini adam gibi yaptırıyorum. Ama enjeksiyonlu makinanın herşeyi pahalı. Sıkıntı yani. Sizin cruiser de sıkıntı o yüzden.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    mondial ona buna bayilik verip kendi markasını küçültmek yerine diğer büyük firmaların yaptığı gibi kendi servislerini açmalıdır, zibil gibi küçük küçük servilerin olmasına gerekte yok, hadi olsun diyelim ama yine de kendisi bu işe el atıp merkez servisleri olmalıdır, parası olan üç kuruş daha fazla verip Japonların servisine gitmiş (fiyat olarak değil tabiki) gibi garantili, uydurup kaktırma, yanlış teşhis almama gibi hizmet almak ister ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin cruiser de sıkıntı o yüzden.
    benimki de yamaha virago kopyası diye güvendim aldım, yurt dışından parça getiriyorum icabında nasıl aldım? ucuza buldum diye bundan iki tane gv 250 alınır diyince film koptu, 70 km'de plakasız halde denk getirmiştim, para çok olmayınca arayışta çok oluyor, denk getirmek gerekiyor ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Valla ne yalan söyleyim, bir dönem çok istediğim bir motordu, ama 2 tane cruiser ile deneyimim oldu, biri ile şehirler arası yol yaptım, istediğimi alamadım. Regal raptor daytona 250'ye afyondan ankaraya kadar 3 depo yaktırdım 4. depoyu aldık ankarada.

Yinede enjeksiyonlu olması + dır cruiserin. Zaman zaman yine ayarım bozuluyor, naked neymiş diyorum kendime, gözüm cruiserlere kayıyor. Uygun denk getirirsem acımam, alırım

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    mondial e fiyatı açıklaması için süre mi tanısak ne yapsak...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu laf edilmeseydi ses çıkarmadan bekliyordum, 10000 olunca film koptu

Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 gün önce mondiali aradım sordum ne kadar olacak diye 10.000 civarı dediler. Bence dağılalım site yöneticileride konuyu silsin, Mondiale iyi bir ders olur ne dersiniz ?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Soz konusu 10 bin + fiyatlari china uretimi tum motisikletler icin fahiş buluyorum.Acikcasi herhangi bir Japon markasinin kalibresine bu motosikletler cok uzak.Bir urun fiziksel gorunumuyle yada kagit uzerindeki verilerle iyi urun olmaz..Kaliteli urun kaliteli parcalardan olusur ve henuz safkan hicbir çin markasi rustunu ispatlamis degil.Ulkemizin vergi yuku ardina da siginip segmentinde 250 cc touring enduro motor yok diyerek buna 10 bin liralar istemek pek dogru bir yaklasim olmaz kanaatindeyim..Piyasa kosullarinda psikolojik rakamlar var ve musteri genelde buna gore hareket eder.Orn.Pulsar gecen yil bu skalada fiyat ile yogun talep ve ilgi gordu ama 9 bin TL uzerinde bu basari tartisilir..Bu motosikletin materyal ve teknik speklerinin 10 bin TL civarinda bir bedeli hakettigini dusunmuyorum.Acikcasi %100 cin uretimi henuz kaliteli bir urunle karsilasmis degilim.Suzuki Honda cinde motosiklet urwttiriyor eyvallah ancak kendi malzeme ve muhendislikleri ile ucuz iscilik avantaji icin urettiriyor. Bu motosiklet 7500 TLcivarinda talep gorur ama yinede cok satmaz..Enduro motora talep gosterecek binici bellidir.Teknik olarak hala arkada 15 inch janti anlamis degilim.Buda mevcut şasi konusundada supheli yaklasmama neden oluyor.
    ibrahimkcmz ve ajwer06 bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Beni en çok bu motorun fiyatı cezbetmişti,mondial ve fiyat çok uyumluydu.Peki sizi bu motosiklete çeken ne oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)