Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    güzel işlem olmuş o zaman. aydınaltma başarılı xenon taktıracaklara örnek olur
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 senedir Bursa'dan fuara geliyorum. Bugüne kadar gördüğüm en mantar fuardı.
    Aynen abi ben ilk defa firsat buldum ona fostu yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen beğendinmi led ampulü ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

Benim tosunun aydınlatması biraz farklı

Bu kısa
    http://i.hizliresim.com/69lEDv.jpg

Bu uzun
    http://i.hizliresim.com/O035a4.jpg
    Müdür sen ne yaptin düğün projektörü gibi olmuş. Nereden aldin kaca aldin de hele bizde alalim
    bursalıali ve bektanist bunu beğendiler.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Ben bu işlemi detaylı anlatacaktım ama hem telefonun kamerasına hemde uğraştırması sebebiyle biraz canımı sıkmıştı (usta uğraştı) ben dert yaptım neyse.
    ilk önce bir umutla şu siteden bir çift aldım totalde 103 dolar verdim
    https://tr.aliexpress.com/item/3-0HQ...718087448.html
    sonrası biraz hüsran nedeni ise benim aklımdaki sistemde farın hem üstüne hemde altındaki sahte merceğin yerine takmak vardı.
    ama gel gör'ki evdeki hesap çarşıya uymadı boyut farkından sadece üste takabildik oda uğraştırdı ilk önce far camını ayırmak için iyice ısıttık çıkardık sonra merceği taktık fakat oda ne aldığım led xenonun soğutma elemanı çok uzun olduğundan farın arka bölümünde ekstra bir yer açmamız gerekiyordu gereken alanı kestik sonra bir lastik ve silikonla sızdırmazlık sorununu hallettik.

bu seferde merceğin çevresinin far camına teması yüzünden camı takamıyorduk merceğin çerçevesinde 2 farklı renkte angel led vardı keselim dedi usta kabul etmedim ledlere dokunmadan çerçevenin kasasını kestik cuk diye oturdu.
    neyse tüm bunları yaptıktan sonra farı motosiklete takmaya çalıştık farın arkasındaki ledden çıkan soğutma çeliği far yuvasının arkasına çarpıyormu aldıkmı pazardan kuru soğanı naparız derken vida yuvalarını biraz öne aldık oda oturdu sonrası mutlu son gayet güzel oldu fotoğraf çekicemde anlaşıldığı üzere cep telefonu kamerası hoşuma gitmiyor iyi bir kamera elime geçerse çeker paylaşırım.

bu mercekten 2 farkı var kırmızı olan yer bende mavi beyaz olan yer bende kırmızımsı biraz polis lambası renklerini andırıyor.
    şunu söyleyebilirim uğraşmaya değermi bence değer.

Motosikleti
    RX3i evo
    Bizim motorun far tası zaten çok tıraş tasarlanmış fener gibi aydınlatıyor ben biraz önüme düşsün sonra uzayarak aydınlatsın istiyorum lakin bizimki fener gibi 10 metre var yok ileriye ufak bi aydınltama sağlıyor e far tasını değişmez zor iş o nedenli bende bu mercek işine girmek istiyorum eminim çok çok başarılı bir aydınlatma sağlıyordur çünkü mercek güzel dağıtıyor ışığı en kalitesiz mercek bile bizim far tasından iyidir.. yanlız bu uzun kısa olayını nereye bağladınız ne ettiniz onu merek ediyorum ben şahsen bir türlü kafam almıyor öle olur böle olur sonra yok olmaz diyip oturuyorum öle en kısa zamanda foto isteriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Şimdi bir önceki sayfada gördüm mercekli hali dimi ? ışığın geniş ve güzel gidişinden belli mercek var çok ama çok güzel olmuş valla bayıldım tam istediğim gibi olmuş
    bektanist ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorun far tası zaten çok tıraş tasarlanmış fener gibi aydınlatıyor ben biraz önüme düşsün sonra uzayarak aydınlatsın istiyorum lakin bizimki fener gibi 10 metre var yok ileriye ufak bi aydınltama sağlıyor e far tasını değişmez zor iş o nedenli bende bu mercek işine girmek istiyorum eminim çok çok başarılı bir aydınlatma sağlıyordur çünkü mercek güzel dağıtıyor ışığı en kalitesiz mercek bile bizim far tasından iyidir.. yanlız bu uzun kısa olayını nereye bağladınız ne ettiniz onu merek ediyorum ben şahsen bir türlü kafam almıyor öle olur böle olur sonra yok olmaz diyip oturuyorum öle en kısa zamanda foto isteriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Şimdi bir önceki sayfada gördüm mercekli hali dimi ? ışığın geniş ve güzel gidişinden belli mercek var çok ama çok güzel olmuş valla bayıldım tam istediğim gibi olmuş
    Aynen mercekli hali sislerde kapalı vaziyette çekilmiş fotosu buradaki amaç uzun ve geniş bir aydınlatma aynı zamanda karşıdan gelenin gözünü almamak farkedildimi bilmiyorum çektiğim fotoda gidiş geliş yapılabilen bir yer yani 2 şerit olarak düşünülebilir 8 metre genişlikten bahsediyorum totalda yakın mesafede 10 ila 12 metre genişlik uzun mesafede 18 ila 20 metre genişliğinde diye tahmin ediyorum uzunluğu 50 metre düz bir çizgi olarak vermekte uzunların çalışma prensibi merceğin önündeki aynanın ledin önünden kalkması sonucu tüm ışığı merceğe vermesi şeklinde.
    anlıyacağın led herzaman yüksek güçde çalışıyor.
    Erd0 ve bursalıali bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    RX3i evo
    zaten olması gereken aydınlatma biçimi bu! Bir binek arabanın tek farı gibi oluyor tabiri caizse yani üç şeritli bir yolda gitseninz orta şerit de olduğunuzu var sayalım kendi şeridim tam anlamı ile aydınlanıcak birazda diğer şeritlere taşması gerek ki adamlar aynalardan bizi fark edebilsin ama bizim far biçiminde sadece kendi şerime belli belirsiz bir aydınlatma var gerisi yalan verdiğiniz değerler zaten olması gereken değerler bir arabanın kısaları 25 uzunları 100 metre öteye ışık sağlaması yapıyor siznkide şu an tam anlamıyla bu şekilde olmuş led hep yüksek güçde yanıyor onu biliyorum fakat bu merceğin önündeki perdenin hareketini sağlaması için sadece uzun dan gelen kabloyu bağlamak yeterlimi hareket edebilmesi için? çünkü bu h4 soket sonuçda h4 soketi h1 çevirip mi yaptınız nasıl oldu bu işler ve son sorum bu angel dedikleri zımbırtılar nerden alıyor gücünü parklaramı bağladınız?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    sistem değişiyor

angeller aynen parklardan alındı gerisi şablonda belirtmiş zaten.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Veyis Hocam RX4İ'nin yaza geleceği hepimizin temennisi midir? Yoksa reel bir tüyo var mı? SAYGILARLA.
    Naci63 bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Veyis Hocam RX4İ'nin yaza geleceği hepimizin temennisi midir? Yoksa reel bir tüyo var mı? SAYGILARLA.
    Şimdilik temenniden öte diyelim Ali kardeş.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Yok ben fari komple degisecem
    bursalıali bunu beğendi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    selamlar arkadaşlar ;

motorumu satmayı planlıyorum , Heidanau K60 Lastik ve alüminyum topcase li , alan için avantajlı olacak bir motor , dosta gidebilecek bir motor , bilginize

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-3.000-km-heidanau-k60-lastik-adventure-topcase-takasli-400062065/detay/

saygılar
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bektanist kardeş,güle güle kullan,gerçekten verimli bir aydınlatması var.
    bektanist ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

hgures - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Arkadaşlar,

Tüm kış yatırdığım için doğal olarak aküsü bitmiş benim garibimin. Ama çevremdeki tüm Japon delilerini delirtecek şekilde aktarmayla pıt dedi çalıştı bizimkisi. Hakikaten ben bile şaşırdım bütün bir kış yatan aletin bu kadar kolay ve sanki daha dün kontak kapanmışçasına çalışmasına.

Havanın süperliğinden de yaralanarak biraz da akü şarj olsun düşüncesi ile 40-50 km'lik yüksek devirli bir tur attım 2-3 gün önce. Park ettim, bugün marş basayım dedim... I ııhh olmadı. Yani anlayacağınız akü sizlere ömür. Yine aktarma istiyor.

Zaten üzerindeki aküyü gözden çıkarmıştım. Şu meşhur stop etme problemi -ki çok şükür şu ana kadar hiç yaşamamış olsam da- daha önceki yazışmalarda bir ihtimal de "akündedir" denilmesi nedeni ile değiştirmeyi aklıma koymuştum.

İki sorum var.

1. Üzerindeki akü yanlış anımsamıyorsam 11 amperdi. İyi bir akü ve 11 amper sizce yeterli mi yoksa zaten değiştiriyorken az biraz paraya kıyıp daha yüksek bir amper mi seçilmeli. Ya da daha yüksek amper son derece naif olan elektrik sistemine zarar veri de kaş yapalım derken göz mü çıkartır?

2. Bir-kaç sayfa önce bir arkadaşımız yanlış anlamadıysam eğer herhangi bir elektrik soketi çıkarıldığında aletin RESET'lenmesi gereğinden bahsetmiş bunu da ustaların bilmesi gerektiğini vurgulamıştı. Sonuçta yeni aküyü takmak için mevcudu sökmek gerektiğinden resetleme işlemi yine yapılmalı mı? Daha önce aküyü değiştiren arkadaşlar herhangi bir sorun yaşadı mı? Mesela kilometre saati üzerindeki bilgiler etkilendi mi? Ve resetleme gerekiyorsa nedir arkadaşlar bu iş ben yapabilir miyim?

Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler, herkese selamlar, saygılar...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Resetten anlamam ama haftada bir kontak basip 5 dk calistirmak akuyu korur. Ben biniyorum kış mis dinlemeden ama binemezsem haftada bir 5 dk calistiriyorum
    bursalıali ve Erd0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i evo
    Üzerinde 12v 11Ah yazıyor ama 11 amper demek oluyor sanırım google da araştırdım 11Ah diyen aküler 10 amperlik genelde. Zaten 10 veya 12 amper bi akü bizim motora fazlasıyla yeticektir aperden bir zarar gelmez 12v olsun da isterseniz binek araba aküsü bağlayın hiç bir sorun olmaz! maddiyatınız iyise BS akü unibat akü veya bosch gibi aküleri tercih edebilirsiniz lakin fiayları bir hayli tuzludur. kendi aküsü GUYUE marka bir akü her nakadar kötü desek de aslında bir hayli pahalı kaldıki akünün aslında ilk takılma aşamasında nakadar büyük yanlışlar yapıldığını düşünürsek yine iyi dayanıyor kanatimce. yanlışlarıda bende altınelbiseliadam akü videosunu izleyerek öğerndim! sanmıyorum ki yeni motor alan bir kişinin akülerine bu işlemler uygulansın misal benimkine uygulanmadı sıvısı dolduruldu hop kapağı kapatıldı hemen bağlandı motora halbuki ileriye dönük iyi bir şekilde çalışması için birsürü dikat edilmesi gereken unsur varmış.
    hgures ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tavsiye vermeyi sevmem ama 1 yıldır kullandığım akü bu VLM YTZ14S-BS
    En : 85 mm Boy : 145 mm Yükseklik : 115 mm
    Rx3 orjinal akü ebatları
    En : 87 mm Boy : 148 mm Yükseklik : 111 mm
    Para gani dersen 14 Ah al ama işin özeti şu en boy oranına dikkat et Akü yuvası Kılı Kılınadır.

Bende şu ürünü takmayı planlıyorum bu şekilde Akünün yüzde kaç olduğunu anlıyacağım
    bursalıali ve 06Serhat bunu beğendiler.

hgures - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Değerli Sezgin,

Durduğu yerde uzun süreli çalıştırmanın da rölanti mişürünü bozduğu deneyimle sabit olduğundan (Hysoung GT 250 motorumda yaşadım, günlerce de yedek parça beklemiştim) bu sefer yapmadım. Tabi haftada beşer dakika kurtarıyorsa diyebileceğim bir şey yok.

Değerli Erdo ve Bektanist sizlere de detay için teşekkürler. Ayrıca şu battery meter iyiymiş... Bakayım bakalım bir dx.com'a vs bulabilirsem detayı paylaşırım.

Selamlar...
    bursalıali bunu beğendi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    merhaba
    bir sorum olacak ; 2. ve 3. viteslerde motor devirli kullanımda gazı bıraktığım zaman ekranın ordan ciddi bir titreme sesi geliyor , beni çok rahatsız etti ,

bu sorunu siz de yaşadınız mı? yoksa sadece benim motorda gevşeyen yerler mi var? (2016 - 3 bin km)
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hgures adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Sezgin,

Durduğu yerde uzun süreli çalıştırmanın da rölanti mişürünü bozduğu deneyimle sabit olduğundan (Hysoung GT 250 motorumda yaşadım, günlerce de yedek parça beklemiştim) bu sefer yapmadım. Tabi haftada beşer dakika kurtarıyorsa diyebileceğim bir şey yok.

Değerli Erdo ve Bektanist sizlere de detay için teşekkürler. Ayrıca şu battery meter iyiymiş... Bakayım bakalım bir dx.com'a vs bulabilirsem detayı paylaşırım.

Selamlar...
    Dostum ben yapiyorum suan bozulan birsey yok gerci ben biniyorumda ama detayli arastirmak lazim
    bursalıali bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Motosikleti
    RX3i evo
    Farın bağlantı soketi veya motorunuz 16 model sanırım eğer öleyse usb ve çakma girişlerinin soketleride göstergenin altında yer alıyor ve gelişi güzel orda duruyorlar! Bir kontrol edin derim belki yüksek devirden bir anda kompozisyon bırakılınca titreşim den dolayı tirim sesi yapıyor olabilirler. veya tur camına birşey değiyor olabilir. bunlara ek olarak tur camı ve göstergeyi tutan kısım biraz gevşek duruyor vidaların aralarında lastik vardır. Zaten kafayı şöyle hafif elinizle oynatırsanız salla baş olduğunu görürsünüz! Bu durum sizi yanıltmasın öle olması lazım sıkı bir şekilde olursa daha çok ses yapar yoldaki titreşimi bozukluğu o lastikler emmesi için biraz gevşek montaj yapılmıştır.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)