Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı rx3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imageshack.com/a/img924/3198/wi5koW.jpg

http://www.lastikdeposu.com.tr/metze...astigi-pmu3194

http://www.lastikdeposu.com.tr/metze...WIuBoCuWDw_wcB

İyi akşamlar bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevınırım , bu lastikler nasıldır 2016 model için dusunuyorum baska onerılerınız var mıdır?
    Bu lastıkelrın daha ucuz satıldıgı bı yer bılıyor musunuz? (Ankara da olur , herhangi baska bi site olur )
    Naci abi sen kullanıyordun sanırım , arka teker ölçüleri 130/70-17 'den 130/80 oluyor bı sıkıntı yaşamadın değil mi?

umarim resimleri ve linki doğru duzgun ekleyebilmişimdir.

Ben geçen hafta antalya da 700 liraya değiştirdim sökme-takma balans ayarı ve 6 taksit dahil . Benim ufak araştırmama göre en mantıklı lastikler bunlar yada ben sadece asfalt sürerim diyorsan michelinin ankee3 serisi var sanırım . Arka lastikin 70 yerine 80 olması bende sıkıntı yaratmadı zaten herkes mecbur öyle takıyor.

Gelmişken 2'de Cumhuriyet kortejinden foto atalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ForesterUmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i evo
    Teşekkür ederim bektanist, acilen antifriz koydurmam gerekiyor demek ki, umarım geç kalmamışımdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka bir servise git.
    radyatörde antifriz yok komle suyu boşalt sadece antifriz koydur diğer soruların zaten servisi değiştirince yardımcı olurlar.
    Teşekkür ederim bektanist, acilen antifriz koydurmam gerekiyor demek ki, umarım geç kalmamışımdır. Ama sadece antifriz mi koydurayım? Yoksa belirli bir oranda karıştırayım mı
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı rx3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi sen kullanıyordun sanırım , arka teker ölçüleri 130/70-17 'den 130/80 oluyor bı sıkıntı yaşamadın değil mi?
    Ben memnunum. Hiç bir sorun yaşamadım. Şimdilik tabi. Ancak satıcı beni arka tozluğa sürtebilir diye uyarmıştı. Böyle birşey olmadı.

komle suyu boşalt sadece antifriz koydur diğer soruların zaten servisi değiştirince yardımcı olurlar.
    Sadece antifiriz konmaz. Mutlaka belli bir oranda su (mümkünse arıtma su) konmalıdır. Antifiriz kutusunun üzerinde hangi dereceye ne miktarda su ilave edileceği yazar.
    bursalıali ve rx3 bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben memnunum. Hiç bir sorun yaşamadım. Şimdilik tabi. Ancak satıcı beni arka tozluğa sürtebilir diye uyarmıştı. Böyle birşey olmadı.

Sadece antifiriz konmaz. Mutlaka belli bir oranda su (mümkünse arıtma su) konmalıdır. Antifiriz kutusunun üzerinde hangi dereceye ne miktarda su ilave edileceği yazar.
    servisim tüm suyu boşalttı sadece antifriz koyduk ne eksiltme nede ısınma yaşadım soğuk performansıda gayet iyiydi şubat soğuğunda bile bir sorun olmadı. 9 aydır gayet menmunum
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    servisim tüm suyu boşalttı sadece antifriz koyduk ne eksiltme nede ısınma yaşadım soğuk performansıda gayet iyiydi şubat soğuğunda bile bir sorun olmadı. 9 aydır gayet menmunum
    Yanlış yapmışlar. Az da olsa su konmalı. Zaten kutunun üzerine bakarsanız yazar bu bilgi. Bu şekilde işe yarar mı bilemem ama susuz antifiriz elinizi sadece sıvı sabunla ovuşturup su dökmemek gibi bir şey bence. Selamlar.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar abiler kardeşler , motorum superlight 200'u sattım ve bu motoru almayı düşünüyorum daha öncede yazmıştım bu sayfaya yine. Motoru teslim almaya giderken motorla birlikte verilmesi gerekenler veya bakmamız kontrol etmemiz gereken neler var, daha önce yazıldıysa linkte atabilirsiniz bulamadım..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    servis kitapçığı tur camı benim aklımda kalanlar bunlar ve mutlaka aldığın yer motosikletini sisteme kayıt ettirdiğinden emin ol.
    bursalıali ve Carew1928 bunu beğendiler.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    merhaba ,
    bende gruba 2016 evo ile dahil oldum , ofiste sık sık okudum yorumlarınızı ve almaya karar verdim , şuan çok memnunum ,

bir sorum var ; 183. sayfada bahsedilen elcik ısıtmadan alan ve montaj yapan oldu mu?

ben sipariş vermeyi düşünüyorum 22mm kalınlığında , bence kışın mutlaka gerekli
    bursalıali, dogueksi, Carew1928 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ,
    bende gruba 2016 evo ile dahil oldum , ofiste sık sık okudum yorumlarınızı ve almaya karar verdim , şuan çok memnunum ,

bir sorum var ; 183. sayfada bahsedilen elcik ısıtmadan alan ve montaj yapan oldu mu?

ben sipariş vermeyi düşünüyorum 22mm kalınlığında , bence kışın mutlaka gerekli
    Yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız, mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle...

Ben de elcik ısıtma konusunda kararsızım. Ya aliexpress'den 10 dolara alacağım. Ya da 100 dolar verip Oxford Premium Touring alacağım. Oxford'un en büyük artısı akü koruması olması. Akü voltajı 11,6V altına düşünce akü koruma moduna geçiyor. Bir de motoru vurdurup çalıştırmak zorunda kalmayalım.

Bu arada gidon yükseltme taktıran arkadaşlara bir sorum var, BU ÜRÜN bizim motorlarar uygun mudur? 28mm ile 22 mm arasında kaldım.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben de elcik ısıtma konusunda kararsızım. Ya aliexpress'den 10 dolara alacağım. Ya da 100 dolar verip Oxford Premium Touring alacağım. Oxford'un en büyük artısı akü koruması olması. Akü voltajı 11,6V altına düşünce akü koruma moduna geçiyor. Bir de motoru vurdurup çalıştırmak zorunda kalmayalım.

Bu arada gidon yükseltme taktıran arkadaşlara bir sorum var, BU ÜRÜN bizim motorlarar uygun mudur? 28mm ile 22 mm arasında kaldım.
    https://tr.aliexpress.com/item/Motorcycle-Bar-Clamps-Handlebar-Bar-Risers-For-28MM-1-1-8-Fat-Bar-Pit-Dirt-Bikes/32380174480.html?scm=1007.13338.58753.0&pvid=e7362 ec5-8f5c-45de-96e0-eec8c1cbbcdb&tpp=1

oda uyumlu buda ama bence benim yolladığımdan al bendede aynısı var gayet menmunum.
    bursalıali bunu beğendi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra

aliexpressten ürünü satın aldım , bakalım nasıl bişey çıkacak , tahminim bir ay sonra gelir ,
    sonucu buraya yazarım
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK

Bizim gidonların orta bölge kalınlığı (yani gidonun motor gövdesine bağlandığı yerdeki kalınlık) 28 mm dir. Ben sizin gösterdiğini tarz bir şey almıştım ancak gövdeye vidalanacak delikler tam karşılık gelmediği için delikleri genişlettirmek zorunda kaldım. bektanist arkadaşımızın kullandığında bu sorun olmadıysa bence ondan alın. Hem daha kalite duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende gruba 2016 evo ile dahil oldum
    Hayırlı olsun arkadaşım. Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Alıntı Carew1928 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar abiler kardeşler , motorum superlight 200'u sattım ve bu motoru almayı düşünüyorum daha öncede yazmıştım bu sayfaya yine. Motoru teslim almaya giderken motorla birlikte verilmesi gerekenler veya bakmamız kontrol etmemiz gereken neler var, daha önce yazıldıysa linkte atabilirsiniz bulamadım..
    Alacağınız 2016 model ise üzerinde zaten tur camı var. Siz ruhatın bir resmini whatsapptan veya mail adresinden mondiale gönderdiğinizde size birkaç hediye gönderecekler. Motoru alırken tüm vida ve somunların tam sıkılmış olduğundan emin olun. Yan ayaklık motoru biraz dik tutunca otomatik kapanıyor. Bana göre sıkıntılı bir durum. Eğer isterseniz yan ayaklıkta bir yeri hafifçe törpüleyip ayaklığın kendiliğinden kapanmasını engelliyorlar. bunu teslim aldığınız servis yapmalı. Hayırlı olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Arkadaşlar bu gün aklıma geldi bizim motorun arka dişliyi bir tık küçültsek ne olur.

Motosikleti
    RX3i
    Oynamayın derim. Mühendisler hesaplamıştır. En uygun oranlar için hesaplamaları yapmışlardır.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Motorun bir yerleriyle feci oynayasım var dişli geldi aklıma.

Motosikleti
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun bir yerleriyle feci oynayasım var dişli geldi aklıma.
    koltuğuyla oyna uzun yolda kaseyi hafif bir okşuyor yumuşacık yaptır. ben baya zorlandım uzun yolda minderlerle geldim.
    dişli de 40 bu arada benim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    https://www.bizimmotor.com/page.php?act=urunDetay&urunID=7935&name=enduro-rx3i-evo-250-performans-arka-disli

Bunu taksam nasıl olur sizce artısı eksisi ne olur.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli Bektanist senin Cumhurla diyalogun vardı diye hatırlıyorum
    Cumhur eski bölümlerde evonun koltuğuna Maslak sanayide çok güzel bir
    işlem yaptırdığını fotolar ile anlatmıştı.Bende bu yaz Bursa Izmir
    Çeşme yolculuğumda koltukdan yana büyük sıkıntı yaşadık eşimle birlikte. Cumhura ulaşabilirsen yardımcı olacağına eminim. Bu arada
    Evoya yeni kavuşan bütün kardeşlerime demir atlarıyla saadetler
    diliyorum.Hepiciğinize en tatlı ýollar en tatlı yıllar. SELAMLAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Bursa'ya döndüģümde bende her iki koltuğu elden geçirtmeyi düşünüyorum.
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıymetli Bektanist senin Cumhurla diyalogun vardı diye hatırlıyorum
    Cumhur eski bölümlerde evonun koltuğuna Maslak sanayide çok güzel bir
    işlem yaptırdığını fotolar ile anlatmıştı.Bende bu yaz Bursa Izmir
    Çeşme yolculuğumda koltukdan yana büyük sıkıntı yaşadık eşimle birlikte. Cumhura ulaşabilirsen yardımcı olacağına eminim. Bu arada
    Evoya yeni kavuşan bütün kardeşlerime demir atlarıyla saadetler
    diliyorum.Hepiciğinize en tatlı ýollar en tatlı yıllar. SELAMLAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Bursa'ya döndüģümde bende her iki koltuğu elden geçirtmeyi düşünüyorum.
    sayın hocam cumhur kardeşim yaptırdı ben fiyatı pahalı bulduğum için pek yanaşmadım açıkcası. fakat gece yolculuğu yaptım 800 km o an dedimki kendime çok cimrisiniz beyefendi şimdi popişi rahatlat bakalım nasıl olcaksa diye. o gece baya zor geçti soğuk olacağınıda hesaplamadım yarım eldiven ve zifiri karanlıkta çok üşüdüm tabi hepsi ders oluyor bizlere.
    gelirkende minderle geldim rahattım açıkcası müzik dinleye dinleye geldim. bluetooth kaskın faydasını gördüm bu seferde telefon arızalandı. Allahtan motosikletin hiç bir arızası olmadı. saygılar hocam.
    bursalıali ve Zengibar bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.bizimmotor.com/page.php?act=urunDetay&urunID=7935&name=enduro-rx3i-evo-250-performans-arka-disli

Bunu taksam nasıl olur sizce artısı eksisi ne olur.
    Değişim 2/44= %4.5 hız artışı ve aynı oranda tork azalışı olur. Hızınız reel olarak 5 km artar. Ama eğer motorunuz 2016 model ve lastik te değişecekseniz, arka lastik mecburen 130/80-17 olacak (orjinali 130/70-17). Bu da aynı oranda (%4.5) değişim sağlıyor. Hem dişli hem de lastik değişirse ciddi bir güç kaybı yaşarsınız.
    bektanist ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)