Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Arkadaşlat malum kışda geldi elciklere koruma takmayı düşünüyorum ama cros motorlara takılan gibi bişey düşünüyorum. Mahsat rüzgarı kessin önerebileceğiniz uyumludur dediğiniz bişey varmı.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm motorcu abiler kardeşler bir kaç gün öce 2016 Satılık rx3 vardı bakmaya gittim sahibi sürdürmedi ama çalışır vaziyette üzerine binip gaz verdiğimde çok şaşırdım ben bu kadar az titreşim olacağını sanmıyordum biraz gürültülü çalışıyordu elimle eksozu tıkadım o gürültü patırdı gitti yani o gürültünün çoğu eksoz yeteri kadar susturma görevini yapamadığı için oluyor bence.Bazıları gürültü ses abartı sever benim motorum mümkünse hiç ses çıkarmasın orijinal haline sadık kalarak eksoza nasıl bir susturucu ilavesi yapılabilir
    https://tr.aliexpress.com/item/Evren...tailNewVersion
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlat malum kışda geldi elciklere koruma takmayı düşünüyorum ama cros motorlara takılan gibi bişey düşünüyorum. Mahsat rüzgarı kessin önerebileceğiniz uyumludur dediğiniz bişey varmı.
    Ben BUNU kullaniyorum. Ruzgar yonunden sikintim yok ama icinde metal bar olmadigi icin gercek bir koruma saglamayacaktir.
    bursalıali ve zangiff bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Kışın rüzgar ve soğuk için şu üçlüden vazgeçmem

- Isıtmalı elcik
    - Elcik rüzgar koruma
    - Kışlık eldiven

Sıcacık gidiyorum her soğuklukta.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın rüzgar ve soğuk için şu üçlüden vazgeçmem

- Isıtmalı elcik
    - Elcik rüzgar koruma
    - Kışlık eldiven

Sıcacık gidiyorum her soğuklukta.
    Isıtmalı elcik olarak ne kullanıyorsunuz? Aliexpress'den iki model buldum ama bizim gidona uyumlu mu bilemedim. Ürünler bunlar:
    Elcik ısıtma 1
    Elcik ısıtma 2

Bir de Oxford'un Premium Touring elcik ısıtmasını çok beğeniyorlar. Akü akım koruma olması en büyük artısı. Ama fiyatı 215 TL :(

Sizce hangisi daha kullanışlı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isıtmalı elcik olarak ne kullanıyorsunuz? Aliexpress'den iki model buldum ama bizim gidona uyumlu mu bilemedim. Ürünler bunlar:
    Elcik ısıtma 1
    Elcik ısıtma 2

Bir de Oxford'un Premium Touring elcik ısıtmasını çok beğeniyorlar. Akü akım koruma olması en büyük artısı. Ama fiyatı 215 TL :(

Sizce hangisi daha kullanışlı?
    Merhaba,

İlk gösterdiğinizi taktim gayet memnunum
    bursalıali ve alinahit bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

İlk gösterdiğinizi taktim gayet memnunum
    Kisaltmaya gerek kaldi mi?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Antalyada elcik ısıtmaya gerek duymuyorum rüzgarı kestimmi tamamdır.
    bursalıali bunu beğendi.

rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Bir önceki videomda ömrünü doldurmuş orj.zincirimle 162km/h hıza ulaşabilmiştim(Eğimde).Şimdi ''ognibene'' italyan zincirle aynı yolda tekrar denedim.Yani zincir çok şeyi değiştiriyor dostlar. videoda farkederseniz aşırı rüzgar var(kafa sallıyor). ve araç trafiğinden dolayı gaz kesmek zorunda kalıyorum.ki kesmesem tahmini 2-3km/h extrası olur.Bu hızlarda seyir edemezsiniz tabiki.Ayrıca 2015 modellerde hız göstergesinde sapma olmasına rağmen gayet ii gibi
    badircik, bursalıali, Tayfun_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı rifatyontar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki videomda ömrünü doldurmuş orj.zincirimle 162km/h hıza ulaşabilmiştim(Eğimde).Şimdi ''ognibene'' italyan zincirle aynı yolda tekrar denedim.Yani zincir çok şeyi değiştiriyor dostlar. videoda farkederseniz aşırı rüzgar var(kafa sallıyor). ve araç trafiğinden dolayı gaz kesmek zorunda kalıyorum.ki kesmesem tahmini 2-3km/h extrası olur.Bu hızlarda seyir edemezsiniz tabiki.Ayrıca 2015 modellerde hız göstergesinde sapma olmasına rağmen gayet ii gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=uaiMp3fo4h4
    En az 20km fazlasını gösteriyor....168 değil bu...
    bektanist ve bursalıali bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En az 20km fazlasını gösteriyor....168 değil bu...
    120 ile giderken gps net 102 gösteriyordu. 150 ile ise 132 bariz bir fazla gösterme var yani.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    170 yapmışsa arkadaş 20 km de sapma varsa demek ki son hızı 150km falan.. stabil son hızı nedir acaba yani uzun yol son hızı 5-6 saat aynı hızda gidebilicek maksimum stabil hızı. tahminim 110 falandır..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    170 yapmışsa arkadaş 20 km de sapma varsa demek ki son hızı 150km falan.. stabil son hızı nedir acaba yani uzun yol son hızı 5-6 saat aynı hızda gidebilicek maksimum stabil hızı. tahminim 110 falandır..
    stabil hızı yokuşlar dahil panelde 145 gösteriyor 145-18=127 tabi sürekli bu hızlarda gitmek rüzgarı çok olan kafayı ütülüyor. ama asıl konu bu hız içinmi üretilmiş yol içinmi bunu bilerek almak lazım şunu net olarak söyliyebilirim yolda ciddi bir keyif veriyor torku çok iyi gücünü ise toprak ve bozuk zeminde hissediyorsun. 2200 km uzun yol yapmış biri olarak söylüyorum bazen tapa gaz bazen sakin kullanımda 100 km 3.4 lt yakıt yaktı. bozuk zeminde ise 100 km 3.5 lt yaktı. uzun yolda yarım litre avantajı oluyor şehir içi 4 lt yakıyor. kısaca göstergenin yanlış göstermesi beni fazla etkilemiyor.
    bursalıali ve Tayfun_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    benimde süratle işim yokda uzun yolda malum ara sıra mecburi nedenlerden gazı açmak gerekebiliyor. ara sıra sürati arttırmak gerekebiliyor.. gerçek anlık son hızda 160 km .. stabil sın hızda 135-140 kalabilse.. on numara olurmuş..
    bursalıali ve bektanist bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde süratle işim yokda uzun yolda malum ara sıra mecburi nedenlerden gazı açmak gerekebiliyor. ara sıra sürati arttırmak gerekebiliyor.. gerçek anlık son hızda 160 km .. stabil sın hızda 135-140 kalabilse.. on numara olurmuş..
    o dediklerinde mümkün ama 250cc bu tosunun ağırlığında yetmiyor. 300 veya 350cc yeterli fakat vergisi 600cc ile aynı oluyor o zamanda 350cc almanın mantığı kalmıyor ( olsa bile) benim için az yaksın yormasın al benisi olsun diyen varsa biçilmiş kaptan bu makina birde 2016 larda göstergede 100 km/ hızda 5 veya 6 km/h az gösteriyor 2015 ler gibi değil oda janttan kaynaklı sanırım biri 19 diğeri 18 ebatında.
    bursalıali bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Acıkta renkrendirin sayfayı yahu

badircik, bursalıali ve bektanist bunu beğendiler.

rx3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

http://www.lastikdeposu.com.tr/metze...astigi-pmu3194

http://www.lastikdeposu.com.tr/metze...WIuBoCuWDw_wcB

İyi akşamlar bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevınırım , bu lastikler nasıldır 2016 model için dusunuyorum baska onerılerınız var mıdır?
    Bu lastıkelrın daha ucuz satıldıgı bı yer bılıyor musunuz? (Ankara da olur , herhangi baska bi site olur )
    Naci abi sen kullanıyordun sanırım , arka teker ölçüleri 130/70-17 'den 130/80 oluyor bı sıkıntı yaşamadın değil mi?

umarim resimleri ve linki doğru duzgun ekleyebilmişimdir.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı rx3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imageshack.com/a/img924/3198/wi5koW.jpg

http://www.lastikdeposu.com.tr/metze...astigi-pmu3194

http://www.lastikdeposu.com.tr/metze...WIuBoCuWDw_wcB

İyi akşamlar bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevınırım , bu lastikler nasıldır 2016 model için dusunuyorum baska onerılerınız var mıdır?
    Bu lastıkelrın daha ucuz satıldıgı bı yer bılıyor musunuz? (Ankara da olur , herhangi baska bi site olur )
    Naci abi sen kullanıyordun sanırım , arka teker ölçüleri 130/70-17 'den 130/80 oluyor bı sıkıntı yaşamadın değil mi?

umarim resimleri ve linki doğru duzgun ekleyebilmişimdir.

Resim ve linkler duzgun gorunuyor. Ben de arkada 130/80-17 kullaniyorum. Sorun yok. Biraz aklinizi karistirmak isterseniz Continental TKC70 bakabilirainiz. Cok fazla memnun kullanici var. Ben disli lastik istedigim icin Heidenau K60 aldim.

Metzeler'de karar verirseniz mutlaka uretim tarihini ogrenin. Bir forumdan okudugum kadariyla Tourance modeli artik Tourance Next olarak uretiliyordu. Bu durumda sizin baktiklariniz eski tarihli olabilir. (Tabi ben de yanlis hatirliyor olabilirim.) Bir de Ankara gibi kisi sert gecen iklimlerde M+S lastik daha saglikli olur diye dusunuyorum.

Zor karar. En azindan ben cok zorlanmistim
    bursalıali ve rx3 bunu beğendiler.

ForesterUmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i evo
    Arkadaşlar herkese merhabalar,hem formda hem de motorsiklette yeni bir kullanıcıyım. 2016 model Rx3i evo aldım ve 900 km yol yaptım. Rodaj süresi benim için çok sıkıcıydı, 7000 devire 800 km sonra çıkmaya başladım tam zevk almaya başladım mevsim sonuna geldik. Rüyalarımda bile kullanıyorum ve çok doğru bir motorsiklet aldığımı düşünüyorum.Sizlere sormak istediğim bir kaç soru var ve cevaplayacağınızı umuyorum.
    1-öncelikle motoru kışın kullanmayacağım, Ankara'da benim gittiğim yetkili servis pek de yetkin biri gibi gelmedi ama bakımını yaptık. Ancak burada havalar eksilere düşmeye başladı. Antifrizi ekletmeli miyim? Yoksa zaten radyatörde antifriz var mıdır fabrika çıkışında?
    2- Orjinaline benzer kare arka çanta Öneriniz var mı? Tabii ki hesaplı olursa iyi olur
    3- Kask kamerası önerebilir misiniz.
    4- servis sis takamayacağını söyledi, Ankara'da sis nerede taktırabilirim.

Çok teşekkür ederim şimdiden
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    başka bir servise git.
    radyatörde antifriz yok komle suyu boşalt sadece antifriz koydur diğer soruların zaten servisi değiştirince yardımcı olurlar.
    bursalıali ve ForesterUmut bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)