Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

Biraz önce de UMA'dan Kenan Bey aradı. Çok mutlu oldum. Problemin çok yüksek ihtimal gösterge panelinden kaynaklandığını ve parçanın onaylandığını bildirdiler. Yetkili ve tecrübeli bir servise parçanın yönlendirileceğini ve servis bilgisinin bana iletileceğini bildirdi. Göndermiş olduğum video ilgili birimlere iletilmiş ve incelenmiş.

İlgi ve alaka süpper arkadaşlar gerçekten, bu makina bu ilgi alaka için bile alınırmış...

Arkadaşlar sorum gene aynı: Bu makinaların yol km vs verileri nerede tutuluyor? Beyinde tututup panele sadece veri aktarıldığını düşünüyorum ancak bu bilgi panelde de saklanıyor olabilir düşüncesindeyim. Yardımcı olabilir misiniz?

Herkese iyi haftalar...
    merhaba , beyinde tutulduğunu tahmın etmıyorum benim makinam 2015 model 11.000 km de 3 defa beyin değişti , dediğiniz gibi olsa km göstergem sıfırlanırdı. Büyük ihtimal ile sadece göstergeyle alakalı, gösterge değişirse km nin de sıfırlanacağını tahmin ediyorum.
    bursalıali bunu beğendi.
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Gösterge değişir, km sıfırlanır. Sisteme kaç km'de gösterge değiştiği işlenir, satarken siz de alıcıya "şu km'de gösterge değişti, km sıfırlandı" bilgisini verirsiniz.
    bursalıali bunu beğendi.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar cevabınjz için çok teşekkür ederim. Bu durumda gösterge panelinde bu veriyi tutan nasıl bir donanım var aceba? Elektrik bağlantısı kesildiğinde veriyi kaybetmiyorsa harici bir veri pili v.s. gibi bir batarya mı mevcut aceba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Arkadaşlar UMA dan Ankarada ki servisin iletişim bilgilerini gönderdiler. Servisi aradım, benden önce UMA servisi aramış, servise yapılacak işlemler konusunda bilgi vermiş, gösterge panelini gönderdiklerini iletmişler. Servis panel elimize ulaştığında sizi arayıp değişim için çağıracağız dedi. İnşallah çok deneme yanılma olmadan ilk operasyonda problem çözülür.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Merhaba RX3i kullanıcıları.
    Şu anda Bajaj Pulsar 150 NS kullanıyorum ve bayramda 440 Km'lik yolculuk yaptım. Çok zorlanmadım ama daha iyisi olabilirdi diye düşünüyorum. Enduro motorlara bakarken bu motoru gördüm ve 3-4 gündür neredeyse 100 sayfaya yakın okudum. Genel olarak sele yüksekliği ile ilgili çok net bir bilgi bulamadım. 795 mm olarak bir kaç yerde rastladım fakat sizlere de sormak istedim. 174 - 175 cm boy ile bu motorun 2016 modeli rahat kullanılabilir mi ?

Pulsarda yanlış hatırlamıyorsam 807 mm sele yüksekliği var ve onu rahat kullanabiliyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı mstr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda Bajaj Pulsar 150 NS kullanıyorum ve bayramda 440 Km'lik yolculuk yaptım. Çok zorlanmadım ama daha iyisi olabilirdi diye düşünüyorum. Enduro motorlara bakarken bu motoru gördüm ve 3-4 gündür neredeyse 100 sayfaya yakın okudum. Genel olarak sele yüksekliği ile ilgili çok net bir bilgi bulamadım. 795 mm olarak bir kaç yerde rastladım fakat sizlere de sormak istedim. 174 - 175 cm boy ile bu motorun 2016 modeli rahat kullanılabilir mi ?

Pulsarda yanlış hatırlamıyorsam 807 mm sele yüksekliği var ve onu rahat kullanabiliyorum.
    MERHABA , boyum 1,73 ben 2015 kullanıcısıyım çok rahat bir şekilde kullanıyorum, hatta izmirden Faruk abim geldi onun motoruda 2016 model bu motorun da jant ebatları buyuk ama lastik ebat ları 2015 e nazaran daha küçük, 2016 ya da bindim ve çok rahat şekilde ayaklarım yerdeydi herhangi bir sıkıntı olmaz ve sizde de olmayacağını sanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Arkadaşlar cevabınjz için çok teşekkür ederim. Bu durumda gösterge panelinde bu veriyi tutan nasıl bir donanım var aceba? Elektrik bağlantısı kesildiğinde veriyi kaybetmiyorsa harici bir veri pili v.s. gibi bir batarya mı mevcut aceba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Arkadaşlar UMA dan Ankarada ki servisin iletişim bilgilerini gönderdiler. Servisi aradım, benden önce UMA servisi aramış, servise yapılacak işlemler konusunda bilgi vermiş, gösterge panelini gönderdiklerini iletmişler. Servis panel elimize ulaştığında sizi arayıp değişim için çağıracağız dedi. İnşallah çok deneme yanılma olmadan ilk operasyonda problem çözülür.
    sonuçtan bizleride haberdar edersen bizde ona göre çaresine biran önce bakalım garantimiz bitmeden...
    mstr88 ve bursalıali bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK

Merhaba, boyum 1.75 motorum 2016 üstelik arka lastik 70 yanak iken 80 yanak yaptırdım (1.5 cm daha arttı). çok şükür yükseklikle ilgili sıkıntım yok. Tek sorun buysa gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO

boy 178 cm kilo 110 kg buda resim..

[IMG][/IMG]
    polo34 ve bursalıali bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Alıntı GÖNDEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA , boyum 1,73 ben 2015 kullanıcısıyım çok rahat bir şekilde kullanıyorum, hatta izmirden Faruk abim geldi onun motoruda 2016 model bu motorun da jant ebatları buyuk ama lastik ebat ları 2015 e nazaran daha küçük, 2016 ya da bindim ve çok rahat şekilde ayaklarım yerdeydi herhangi bir sıkıntı olmaz ve sizde de olmayacağını sanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

sonuçtan bizleride haberdar edersen bizde ona göre çaresine biran önce bakalım garantimiz bitmeden...
    Sayın Gönden arkadaşım;

Aynı sorun sende de var mı? Formu tamamen herşeyiyle okuyorum, henüz 127. Sayfadayım, bu sıkıntıyla karşılaşana rastlamadım.
    bursalıali bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Benim için halen lastikleri balon olan yani 2015 modeller.Zevk meselesi bunlar tabi.

İlk çıktığında çoğu arkadaş lastik ölçülerini eleştirmişti,sonra lastik ölçüleri isteğe göre yapılıp satışa sunuldu,ben şahsen beğenmedim ama bu halini beğenenler çok oldu tabi.Dediğim gibi zevk meselesi.
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk çıktığında çoğu arkadaş lastik ölçülerini eleştirmişti,sonra lastik ölçüleri isteğe göre yapılıp satışa sunuldu,ben şahsen beğenmedim ama bu halini beğenenler çok oldu tabi.Dediğim gibi zevk meselesi.
    Sevgili Turkish39 Emre kardeş. Lastik ölçülerini eleştirenlerden birisi de bendim. Ama bu eleştirilerim lastik boyutundan çok bu boyuttaki jantlar için kaliteli enduro lastik (michelin, metzeler vb) bulunmamasıydı. Bulunmuş olsaydı sıkıntı olmazdı. En azından benim için. Selamlar. ( haa, bir de turuncu renk takıntım olduğu için eleştirmiştim. Çünkü mondial zongshenin 5 rengi olmasına rağmen sadece 2 renk getirmişti)
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Turkish39 Emre kardeş. Lastik ölçülerini eleştirenlerden birisi de bendim. Ama bu eleştirilerim lastik boyutundan çok bu boyuttaki jantlar için kaliteli enduro lastik (michelin, metzeler vb) bulunmamasıydı. Bulunmuş olsaydı sıkıntı olmazdı. En azından benim için. Selamlar.
    Biliyom abim Almandaki büyük etkenlerden biriydi zaten lastik ölçüleri.Her fırsatta dile getiriyodun zaten.1 yıla kalmadan da yaptılar ya isteğini.O zaman tebrik etmedim şimdi edeyim.Benim için önemli olan kullanıcıların isteklerine cevap veren ve umursayan bi Mondial görmekti,bu da büyük ölçüde oldu çok şükür.1 iken iki çeşit RX3 oluverdi Böyle güzel şeyleri başarmaya herkes destek olsa,daha neler olur neler.
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Lastik ebatlarını eleştiren çok kişi oldu. Eğer Mondial bu eleştirileri dikkate aldıysa bu hepimizin başarısıdır. Ama bu arada sizin de bu forumdaki emekleriniz takdire şayandır. Çok kişiye vesile oldunuz. Ben de size teşekkür ederim. Selamlar.
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bir iki foto atak,kimse atmiyur

buda boooonus
    bursalıali ve badircik bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Kardeşim Emre bizleri unuttun sanmıştık. Şaka şaka Latife yapıyorum. Senin bizleri hiçbir zaman
    unutmayacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Vites dişlileri geldimi? Tekrar aramıza hoş geldin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Bu arada kedini özlemiştik, oda aramıza hoş geldi.
    turkish39 bunu beğendi.

rx3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar ,
    turkish39, hocam motorunuz 100.000km de mi ben mi yanlış görüyorum

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    sondaki sıfır yüz metrede bir atar. yani onbin hocam.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Sayın Gönden arkadaşım;

Aynı sorun sende de var mı? Formu tamamen herşeyiyle okuyorum, henüz 127. Sayfadayım, bu sıkıntıyla karşılaşana rastlamadım.
    Sayın Zengibar evet aynı sorun bendede var ve sanırım bütün rx3 dostlarımızda da olabilir 2015 modeller olarak, servise götürüp kontrol ettirecem bakalım ne sonucc çıkacack.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim Emre bizleri unuttun sanmıştık. Şaka şaka Latife yapıyorum. Senin bizleri hiçbir zaman
    unutmayacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Vites dişlileri geldimi? Tekrar aramıza hoş geldin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Bu arada kedini özlemiştik, oda aramıza hoş geldi.
    Eyvallah hocam.Vites değiştirme teli kırılmıştı 0.26 kuruşluk,komple vites milini istemiş servis,tanımlayamadığım bi gariplik var hayırlısı artık.12 gün uzak kaldım motorumdan.Mondialde parça yönünden sıkıntı yok şu an fakat,kullanıcı servis arasında iletişimi beceremedik.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    2015 MONDİAL RXİEVO/ SUZUKİ DL 650
    antalya için akdeniz motor murat usta iyi ustadır yetkili servistir 15/50 castrol yagı tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

merhaba Emre kardeşim lastikler hakkında bir araştırma yaptınmı. bilgi verirsen sevinirim selamlar
    bursalıali ve turkish39 bunu beğendiler.

rx3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayna639 Teşekkürler hocam motordan 1 aydır uzak kaldım unutmuşum .
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)