Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    SAVA marka lastikleri tavsiye ederim. Hem pahalı değil hem yumuşak hamurlu, nylon degil. 2015 ölçüleri mevcut.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş bir iyilik yap hangi site olduğunun linkini ver yada nereden temin edilebilir onu söyleyiver.

MANKU arkadaşımız bu sabah kaza yapmış,tesadüfen başlıklarda gördüm,oraya da yazdım,çok geçmiş olsun.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...za-yaptim.html
    bursalıali bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bana sorarsan olur emre kardeş.100x90 ile 90x90 arasında bence çok fark yok diye düşünüyorum.
    Yani,fiyat ta daha ucuz zaten
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    İlgilenen arkadaşlara Manku (Mevlüt'ün) telefonu 0554 523 9100

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Bursa uma serisindeki Mustafa bana aynı jant üzerine iki artı iki eskiye kadar lastik takılabilir demişti. Yani 100-90-18 yerine 120-110-18 yada yine aynı janta 80-70-18 e kadar lastik takılabilir demişti. Turkish Emre kardesim anlaşılan böbrek problemi bitti ki bahsetmiyorsun.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 MONDİAL RXİEVO/ SUZUKİ DL 650
    merhaba;
    bayramda bende kırklareline geldim. araba ile istasyonun oraya baktım ama sizin motosikleti göremedim.fuarda anlaşın stantında bilgi almıştım. bu capra deseninde iddalılar.birde ırc olarak bakın sonuçta aynı fabrika. zaman varsa 17"-19" tel jantların temmuz ayında gelecegini söylenmişti fabrika.lastik işi sıkıntı selamlar.
    bursalıali ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    adanalı abi ve bursalıali abi hassasiyetniz için teşekkür ederim. ayrıca facebook sayfasına üye olmayanlar için gezi fotolarımı birde buradan paylaşmak istedim. Bu geziyi belki biraz abartıyor olabilirim kusura bakmayın. benim için çok büyük bir adımdı. buradan motoruma da selamlarımı iletiyor ve kendisine teşekkür ediyorum. beni hiç üzmedi, 1700 km de 270tl yaktı.

1700 km'lik gezinin ilk sabahı konya
    [IMG][/IMG]

ısparta eğirdir gölü
    [IMG][/IMG]

mugla akyaka yı ilk üstten görüş, akyaka da konaklama ve gezi fotoları
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

marmaris
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

fethiye ölüdeniz
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

fithiye kelebekler vadisi
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

fethiye saklı kent
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

kalkan- kaş- finike- demre
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

virajlar virajlar
    [IMG][/IMG]

kemer
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

düden şelalesi
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

aspendos antik kenti ve tiyatrosu
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

buda konya ya geri gelince
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Mevlüt km sana 15.8 kuruşa gelmiş. Fotolar muhteşem, darısı diğer gezilere inşaallah. Selamlar.
    mitmuallim bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevlüt km sana 15.8 kuruşa gelmiş. Fotolar muhteşem, darısı diğer gezilere inşaallah. Selamlar.
    Selamlar, tatil bitip iş başı yaptığımın sabahı, kurban bayramı tatilinin planlarını yapmaya başladım. uzun yol gerçekten farklı birşeymiş. Yeni insanlarla tanışmak, yeni yerler görmek, yeni şeyler yemek, ne bileyim işte herşeyiyle güzel işte. heleki karşı şeritten gelen motorcularla selamlaşmak beni mest etti valla. Allah herkese mutlu sağlıklı nice uzun yollar nasip etsin inşallah.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    mevlüt kardeş,gezi 10 numara olmuş.evet uzun geziler işte böyle keyiflidir.paylaşım için teşekkürler.
    MANKU ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlgilenen arkadaşlara Manku (Mevlüt'ün) telefonu 0554 523 9100

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Bursa uma serisindeki Mustafa bana aynı jant üzerine iki artı iki eskiye kadar lastik takılabilir demişti. Yani 100-90-18 yerine 120-110-18 yada yine aynı janta 80-70-18 e kadar lastik takılabilir demişti. Turkish Emre kardesim anlaşılan böbrek problemi bitti ki bahsetmiyorsun.
    Bayramın 1. ve 2. günü kendini hatırlattı abi,acıdı bana heralde fazla kıvrandırmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Alıntı KOBRA62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba;
    bayramda bende kırklareline geldim. araba ile istasyonun oraya baktım ama sizin motosikleti göremedim.fuarda anlaşın stantında bilgi almıştım. bu capra deseninde iddalılar.birde ırc olarak bakın sonuçta aynı fabrika. zaman varsa 17"-19" tel jantların temmuz ayında gelecegini söylenmişti fabrika.lastik işi sıkıntı selamlar.
    Aleykümselâm.Üçüncü günü motorla çıktım.Genelde Paşa Cafenin orada motor.Görüşürüz inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

http://karakusmotor.com/index.php?ro...product_id=175

http://www.lastikdeposu.com.tr/anlas...m-2016-pmu6593

Ali abi biri capra,biri capra r.Aynı gözüküyoNe dersin bu işe
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Selam arkadaşlar. Inazuma'mı sattıktan sonra yeniden bir motor arayışına başladım. Rx3i yi gözüme kestirdim

Pekçok video, forum ve yazı okudum. 2016 modellerde tam ecu ve oksijen sensörü arızası giderilmiş derken bir de başımıza bu su eksiltme mi çıktı? Soğutma sıvısının en etkili şekilde görevini yerine getirebilmesi için su-antifriz oranının bildiğim kadarıyla %50-%50 olması gerekiyor. Soğutma sıvısı donma sıcaklığını düşürdüğü gibi, kaynama sıcaklığını da yükseltiyor. Su eklersek -ki neden ekleniyor, nerede kaçak var, bu bir kronik sorun mu?- soğutma sıvısı özelliğini kaybeder. Buna dikkat edilmeli.

Bir de kullanan arkadaşlardan birkaç sorumu cevaplamasını rica edeceğim. 150 küsür sayfa forumun 30-35 sayfasını okuyabildim. Bazen bir sorun gündeme geliyor ve 2-3 sayfa sırf o sorun hakkında konuşuluyor doğal olarak. Bu yüzden forumun tamamını okuyamadım. Sorularım;

1) Çantaların hacmi kaçar litre ve istenildiğinde özellikle yan çantalar demirlerle birlikte sökülebiliyor mu?

2) Bakım aralıkları kaç km de bir? Yağ filtresi kullanılıyor mu?

3) Bakım masrafları ne kadar? Örneğin en son yetkili serviste ne kadar para harcadınız?

4) Yakıt tüketimi kaç lt/100 km. Kuruş hesabı yapmadan tüketim değeri verebilirmisiniz?

Bu soruların cevabınına göre karar vereceğim. Neredeyse internet aleminin tüm rx3i videolarını izledim. Teknik özelliklerini öğrenebildim ama yukarıda yazdığım sorulara cevap bulamadım.

Teşekkür ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Inazuma'mı sattıktan sonra yeniden bir motor arayışına başladım. Rx3i yi gözüme kestirdim

Pekçok video, forum ve yazı okudum. 2016 modellerde tam ecu ve oksijen sensörü arızası giderilmiş derken bir de başımıza bu su eksiltme mi çıktı? Soğutma sıvısının en etkili şekilde görevini yerine getirebilmesi için su-antifriz oranının bildiğim kadarıyla %50-%50 olması gerekiyor. Soğutma sıvısı donma sıcaklığını düşürdüğü gibi, kaynama sıcaklığını da yükseltiyor. Su eklersek -ki neden ekleniyor, nerede kaçak var, bu bir kronik sorun mu?- soğutma sıvısı özelliğini kaybeder. Buna dikkat edilmeli.

Bir de kullanan arkadaşlardan birkaç sorumu cevaplamasını rica edeceğim. 150 küsür sayfa forumun 30-35 sayfasını okuyabildim. Bazen bir sorun gündeme geliyor ve 2-3 sayfa sırf o sorun hakkında konuşuluyor doğal olarak. Bu yüzden forumun tamamını okuyamadım. Sorularım;

1) Çantaların hacmi kaçar litre ve istenildiğinde özellikle yan çantalar demirlerle birlikte sökülebiliyor mu?

2) Bakım aralıkları kaç km de bir? Yağ filtresi kullanılıyor mu?

3) Bakım masrafları ne kadar? Örneğin en son yetkili serviste ne kadar para harcadınız?

4) Yakıt tüketimi kaç lt/100 km. Kuruş hesabı yapmadan tüketim değeri verebilirmisiniz?

Bu soruların cevabınına göre karar vereceğim. Neredeyse internet aleminin tüm rx3i videolarını izledim. Teknik özelliklerini öğrenebildim ama yukarıda yazdığım sorulara cevap bulamadım.

Teşekkür ederim.
    1-Yan çantalar demirleriyle birlikte sökülüyor,kaç litre olduklarını bilmiyorum,anahtar takımı,yedek lastik,yedek kıyafetlerimi yan çantalar alıyor.
    2-2000 km de bir.Yağ filtresi kullanılıyor,servislerin bazıları yok deyip sallıyor,o yüzden filtre getirtip öyle bakıma gidin.
    3-2 litre yağ açılıyor,100-120 TL arası
    4-100 km de 3,5-4 litre arası şehir dışı,Şehir içi 5 e kadar çıkabiliyor.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Pekçok video, forum ve yazı okudum. 2016 modellerde tam ecu ve oksijen sensörü arızası giderilmiş derken bir de başımıza bu su eksiltme mi çıktı?
    Benim motordaki sorun su eksiltmeden değil, radyatör fanının radyatörü delmesinden kaynaklıymış. 1 hafta 10 gün kadar radyatör bekleyeceğiz fabrikadan. Zaten ben de tatile çıkacağım için gelene kadar motorum tamir edilmiş olacak.

Diğer motorlarda su belirgin bir su eksiltme yok diye biliyorum ama emin de değilim.

Bir de 2016 modellerde kağıt değüil metal filtre kullanılıyor. Özkan usta temizleyip yerine takıyor tekrar.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motordaki sorun su eksiltmeden değil, radyatör fanının radyatörü delmesinden kaynaklıymış. 1 hafta 10 gün kadar radyatör bekleyeceğiz fabrikadan. Zaten ben de tatile çıkacağım için gelene kadar motorum tamir edilmiş olacak.

Diğer motorlarda su belirgin bir su eksiltme yok diye biliyorum ama emin de değilim.

Bir de 2016 modellerde kağıt değüil metal filtre kullanılıyor. Özkan usta temizleyip yerine takıyor tekrar.
    İlk filtre metal geliyo zaten 2015 lerde de,sonradan kağıt filtre kullanılmaya başlıyor.Bunun nedeni hakkında bi sürü yazı yazılmıştı bi ara.Kağıt daha mı sağlıklıymış neymiş.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    kardeş,su eksiltme gibi bir kronik sorunu yok.sadece bizim burası gibi sıcak yerlerde ve uzun soluklu hızlı kullanımda eksiltme olabiliyor.ama sıkıntı değil.daha önce de fotolarını paylaştım ama yine paylaşayım.

bursalıali ve MANKU bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sol çanta 25 lt üst çanta 25 lt sağ çanta 18 lt toplam 68 litredır. Bilgilerinize, saygılar.
    MANKU ve chetaq bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i evo
    3500km oldu neredeyse daha bir gıram su eksiltme yok! yani daha hiç ne antifirz nede su eklemedim sık sık da bakıyorum! yakıt tüketimi sana bağlı ama ortalama bi 250cc ne yakıyorsa onu yakıyor Gazlarsan 5 de olur dahada üstü zor! gazlamazsan 3 de olur ben 3.5-4 geziniyorum. bakımlar ilk 1bin sonra 2bin sonra 4bin sonra 8 yani 4binden sonra 4bin 4bin gidiyor. belki sık bakıma giriyor diye düşünebilirsiniz ama motorsiklet bu öle yamaha gibi 10bin de bir bakım saçmalık dan başka birşey değil ufak hacimli yüksek devir çeviren aletler bunlar araba değil nihayetinde sık yağ değişimi ister doğru olan bu! bakım ücreti japonlardan sonra size çok uygun gelicektir o konuda rahat olun ama fırsatçı servislerde yok değil dikat etmek gerek benden birisi 55tl alırken diğer bakımda bi diğer servi 150tl istedi fırsatçı çok ama kolayı var arayın görüşün öle gidin!

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:25 ----------

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster

özkan ustadan beklenen hareketler! o metal gibi olan filitre içinde yine kağıt barındırıyor filitre asla temizlenip geri yerine takılmaz! metal filitre diyip allah bilir ona balata sipreyi sıkıp takmıştır yerinede bir güzel takmıştır... sipreyi yiyen filitre şişmiştir bi güzel! sizede bir sonraki bakıma kadar filitresiz gezmiş kadar olmuşunuzdur... Geçmiş olsun!

Fabrika ilk filitreyi de kağıt takıyor tek farkı dışında demir bir süzgeç var! sonraki UMA nın getirttiği filitreler ise metal süzgeç yok kağıt tamamen farkeden birşey varmı aslında yok. ikisde olur ama asla temizlenmez!!!! Ya öle bırakılır elde yoksa, yada yenisi takılıp eskisi atılır! diğer iki süzgeç gibi olan metal filitreler ise temizlenip takılmalıdır!
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Cevaplar için teşekkür ederim. Haftasonu bakmaya gideceğim. Beğenip anlaşırsam yakın zamanda almayı düşünüyorum.
    Bir de son olarak bir videoda lastiklerin şambrielli olduğu söyleniyordu. Doğru mudur?
    bursalıali bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Cevaplar için teşekkür ederim. Haftasonu bakmaya gideceğim. Beğenip anlaşırsam yakın zamanda almayı düşünüyorum.
    Bir de son olarak bir videoda lastiklerin şambrielli olduğu söyleniyordu. Doğru mudur?
    Evet bizim motorlarda tel jant kullanılıyor ve lastikler şambrelli.

Bu arada bu kelimenin doğru yazılışı neydi emin olamadım. Türk dil kurumu "şambrel" olarak almış. Doğrusunu öğrenmiş oldum.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Sayin "Erd0" yanlışlık olmasın, bakım aralığı 2000 km de bir olacak.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)