Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Stop etme problemi genelde akuden kaynaklaniyor. kimisi akuyu iyi sarj etmedikleri icin veya bozuk aku denk gelmis demesine ragmen ben hala fabrika akulerinin cok dandik oldugu yonunde fikir sunuyorum. Ben bu problemi benzin almak icin durdugumda tekrar calistirmak icin marsa bastigimda gostergeler gidip geldi buna ragmen uzunla sislerde en ufak bir guc kaybi yokdu bu nasil olabilir diye dusunurken akunun akimi stabil sekilde aktaramadigini dusunmeye basladim. Sebebi ise vurdurarak calistirdiktan 2 dakika sonra giderken stop etmesinden bu neticeyi cikardim. Sonrasi biraz cimrilik yapip sarj edim bakim olcakmiya dondu sarj ettim 1 hafta boyunca sorunsuz kullandim. 1 hafta sonra is yerinde motosikletim tekrar mars basmadi bu zamana kadarda ara ara 2 den 1 yaptigimda stop etmelerimde oldu.
    En sonunda semsiyeyi acmadan bir aku ihtiyaci belirdi unibot yuasa arasinda gidip geldim sonra vl marka aku aldim. 400 tl gorunce vlde karar kildim 200 tl idi kendileri. Herhalde 3 ayi gecmistir takali o gunden bu yana stop problemi yasamadim. Bu arada ben genelde yag olarak tercihim motuldu kullandimda 500 ve 1000 bakimini motul 2000 bakimini ipone koyduk ipone daha makinaya yaklastirmam. Castrol koyun ipone koydurmayin tavsiyemdir.
    cihangir151, bursalıali ve Erd0 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bektan Kardeşim castrol 5-40mı yoksa 10-40mı

Motosikleti
    RX3i
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaya enduro tarzı ancak 130/80-17 bulabilirsiniz. Takım lastik ben de araştırdım. Marka olarak mitas e08 mdeli ve michelin anakee II modeli benim kanımca uygun lastikler. Bunlar %80 yol %20 offroad tarzı lastikler. Metzeller konusunda önceki tecrübem çerçevesinde (çabuk sertleşiyor) tercih etmiyorum. Mitasın takım fiyatı 550TL, michelin ise 850 TL. dir. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Bunlar ne Bora bey?
    Merhaba

motolastik.com sitesine yazmıştım.

Gelen cevap ve önerileri linkte ki gibi. Umarım işinize yarar.

İyi günler Alp bey,

Arka lastiğinizi 130/80-17 yaparsak size uygun lastikler:
    http://www.motolastik.com/enduro-end...ob=0&oz=62_406
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.

december boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Bakım Periyotları garanti kitapçığına göre mi gidilmeli? ilk 500 bakımı sonrası bakım kaç km de olmalı? servisler genelde daha kısa sürede gelmemizi istiyorlar. Garanti dışına çıkmamak için bakım periyotlarında kitapçıkta yazanları mı uygulamalıyız yoksa servislerin dediği bakım periyotlarını mı?

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bektan Kardeşim castrol 5-40mı yoksa 10-40mı
    10w40 abi bir aciklama daha yapim yag degisiminde bosaltilan yagin kac lt geldigine dikkat edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Alıntı december boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım Periyotları garanti kitapçığına göre mi gidilmeli? ilk 500 bakımı sonrası bakım kaç km de olmalı? servisler genelde daha kısa sürede gelmemizi istiyorlar. Garanti dışına çıkmamak için bakım periyotlarında kitapçıkta yazanları mı uygulamalıyız yoksa servislerin dediği bakım periyotlarını mı?
    Bakim kitapcigina gore gidin ilk bakim 500 ila 750 km arasindadir 2. Bakim 1000 ila 1250 km arasindadir. 3. Bakim 2000 ila 2250 km arasindadir ve sonrasinda 4000 ila 4250 km 6000 6250 km diye devam eder. Fakat illa bunun haricinde gitmeyeceksiniz diye bir sorun yoktur bir sikayetin var isebeklemeden gitmekte fayda var. Orta sehpayi kesinlikle taktirin ara ara servis degistirin sirf yag degistirmek icin bile bunu yapmanizda fayda var bir servisin goremedigi bir seyi baska bir servis gorebilir.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    RX3i
    Yanlış hatırlamıyorsam sonrasında her 2000 km de bir. Bakım kitapçığının ilgili bölümünde yazıyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ALPAGO72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam sonrasında her 2000 km de bir. Bakım kitapçığının ilgili bölümünde yazıyor.
    Dogru hatirliyorsun 250 km opsiyonu var 2250 ye kadar garanti 2250 ustu garanti disi kalir.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru hatirliyorsun 250 km opsiyonu var 2250 ye kadar garanti 2250 ustu garanti disi kalir.
    BU bilgiye ulaştığınız kitapçığın basım tarihini söyleyebilir misiniz?

Bende 2016 model var ama 2016 model için Basım tarihi 02/01/2015 olan kitapçık verildi. Hiç değişen bir şey yok mu ?

Bakım aralıkları

1- 500-1000

2- 2000

3. 4000 diye yazılmış.
    bursalıali bunu beğendi.
    KÜR ŞAD

Motosikleti
    Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU bilgiye ulaştığınız kitapçığın basım tarihini söyleyebilir misiniz?

Bende 2016 model var ama 2016 model için Basım tarihi 02/01/2015 olan kitapçık verildi. Hiç değişen bir şey yok mu ?

Bakım aralıkları

1- 500-1000

2- 2000

3. 4000 diye yazılmış.
    Birazdan basim tarihini veririm 2016 bldigim kadariyla jant ebatlari egzoz deve boynu ve usb cakmaklik harici hersey ayni basim tarihine bakip yazarim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Ayni tarihli basim kitapcigi bendekide az once baktim 38. Sayfada belirttigim bakim km yaziyor..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 MONDİAL RXİEVO/ SUZUKİ DL 650
    merhaba arkadaşlar;
    2015 model için 17"-19" tel jant mondial ithal edecekmi acaba bilgisi olan varmı.zira 15"-18" lastik bulmak zor
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı ALPAGO72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

motolastik.com sitesine yazmıştım.

Gelen cevap ve önerileri linkte ki gibi. Umarım işinize yarar.

İyi günler Alp bey,

Arka lastiğinizi 130/80-17 yaparsak size uygun lastikler:
    http://www.motolastik.com/enduro-end...ob=0&oz=62_406
    Arkadaşlar lastik alırken mutlaka tarihlerini sorun ve 6 aydan fazla beklemiş lastikler sizde ömrü az olur. Zaten toplam 3-4 yıl zor kullanıyoruz bir de rafta beklemişini almayalım. Bu arada bazı firmalar 2014 üretimi veya 2015 başı üretim lastikleri çok ucuza verebiliyor. Dikkat edelim. Selamlar.
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Birazdan basim tarihini veririm 2016 bldigim kadariyla jant ebatlari egzoz deve boynu ve usb cakmaklik harici hersey ayni basim tarihine bakip yazarim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Ayni tarihli basim kitapcigi bendekide az once baktim 38. Sayfada belirttigim bakim km yaziyor..
    Teşekkür ediyorum. Yanlış kitapçık verildiğini teyit etmiş olduk. Bende ki kitapçık 2015 için ve oldukça yetersiz.

Bu arada zam gelmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ediyorum. Yanlış kitapçık verildiğini teyit etmiş olduk. Bende ki kitapçık 2015 için ve oldukça yetersiz.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    bursalıali bunu beğendi.
    KÜR ŞAD

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    1000km'de bir yağ değişimi çok yakın aralık değil mi , sabit iklimlerde japonlar 12ay yada 6k-10k limitindeler,

Hadi olsun olsun yılda 2 kere 5k'de bir olsun 1000 'de bir yağ değişimi nasıl yazmışlar çok yakın

Motosikleti
    Arkadaşlar az önce UMA ile görüştüm. 19ve17 jantın sipariş verildiğini alüminyum jant bu sene
    olmayacağını telli jantın yaklaşık temmuz içinde
    gelebileceğini bildirdiler. Ayrıca Manisa'da kendisi de endurocu Erkan Türkkan Ustamız var, atölyesinde muhtelif motorlara çok sağlıklı gidon
    yükseltme aparatları üretiyor. Bilgilerinize, hürmetler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Kıymetli MrJ 2000 kmden sonra her 2000 km de bir bakım aralığıdır.
    KOBRA62 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i evo
    Stop etme problemi genelde akuden kaynaklaniyor. kimisi akuyu iyi sarj etmedikleri icin veya bozuk aku denk gelmis demesine ragmen ben hala fabrika akulerinin cok dandik oldugu yonunde fikir sunuyorum. Ben bu problemi benzin almak icin durdugumda tekrar calistirmak icin marsa bastigimda gostergeler gidip geldi buna ragmen uzunla sislerde en ufak bir guc kaybi yokdu bu nasil olabilir diye dusunurken akunun akimi stabil sekilde aktaramadigini dusunmeye basladim. Sebebi ise vurdurarak calistirdiktan 2 dakika sonra giderken stop etmesinden bu neticeyi cikardim. Sonrasi biraz cimrilik yapip sarj edim bakim olcakmiya dondu sarj ettim 1 hafta boyunca sorunsuz kullandim. 1 hafta sonra is yerinde motosikletim tekrar mars basmadi bu zamana kadarda ara ara 2 den 1 yaptigimda stop etmelerimde oldu.
    En sonunda semsiyeyi acmadan bir aku ihtiyaci belirdi unibot yuasa arasinda gidip geldim sonra vl marka aku aldim. 400 tl gorunce vlde karar kildim 200 tl idi kendileri. Herhalde 3 ayi gecmistir takali o gunden bu yana stop problemi yasamadim.
    Bende daha önce söyledim olay aküden kaynaklanıyor şimdi akü değiştirdik yine aynı problem oldu diyenler var ama nasıl ve ne marka akü takıldı tekrardan acaba? kaliteli bir markanın aküsü tercih edilmeli siz yine aynı veya benzeri dandik bir akü takarsanırz sonuç yine aynı olucaktır! şu an bende üstünde gelen akü ile devam ediyorum ama arada olsada yapıyor stop olayını ve 2016 kulanıcısıyım! 15-16 yok bu işin.. Başıma zamanında gelen bi hadiseden bahsedeyim eski çalştığım yerde 250cc honda foresight kulanıcısı bi arkadaş vardı ve aküsü dandik çin malı bi aküydü havalar soğuktu birtürlü çalışmıyordu çalışsada zarzor çalışıyordu en sonunda birgün akü şarj tutmamaya başladı sürekli giderken stop etmeler başladı dedim bu akü nanay! akü arayışı içine girdik lakin orjinal aküsüne bundan 2 sene önce 380 tl para istediler bosch markaydı haliyle fiyat dan dolayı alamadık ama bize söylenen o motorun en az 10 yada 9 amperlik bi akü istediği ve o amper değerlerinde olmazsa verim vermiyceği söylendi nereye sorduysak. Bizde 9 amperlik bi unibot akü bulduk yuvasına az biraz ufak gelsede motor daha önce hiç çalışmadığı gibi canlı ve tek marşda çalışır hale geldi yani şunu demek istiyorum bu aletler araba gibi değil akü konusunda hassaslar! eğer stop probleminiz nezaman motor düşük veirde veya boşa attığınızda yaşanıyorsa anlayınki akü yetersiz arkadaşlar bu sadece bizim rx3 ler için değil geneli bu yönde bilmiyorum benim başıma hiç böyle 3bin 5 bin vs devir bandında giderken gelmedi nezaman ışıklarda duruyorum tık stop ediyor neden yüksek devir olmuyor sorusunada şöyle yanıt vereyim yüksek devirde uretilen elektirik akımı fazla o yüzden aküye yük çok binmiyor nezaman devir düştü aküde zayıfsa stop ediyor... Zayıflıkdan kastım güç anlamında belki siz bu aküyü alıp 125cc bi motora taksanız senelerce götürür sizi ama 250cc bi makina için yetersiz kalıyor kanatimce saygılar sevgiler ha yağ konusuna gelirsek çokda düşünmeyin derim motul koyun gerisini düşünmeyin ben castrol türkiyede dolduruluyor lafını duyduktan sonra dedim motul koy gitsin gayet de verimli çalışıyor yani cbr1000rr olan adam da bu markayı kulanıyo şikayetçi olan görmedim çokta abartmaya gerek yok iyi bir yağ alın deveam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı december boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçıkda ne yazıyorsa öyle ilerleyin yanı aslında 500 bakımı diye birşey yok size 500km den sonra 1000km geçmiycek şekilde gelmeniz öneriliyor! yani 500km doldu haydi servise diye bir muhabet yok!! zaten ybr bile alsanız size bu şekilde tavsiye edilmekte ama bence ilk bakım 1000km de olmalı yani 500km de giderim bi yağ değiştiririm sonra 1000km de gider yine değiştiririm derseniz tabiykide karar sizin ben 960 km de gittim yağımı değiştirdim bir sonrakinide 2000km de gidicem ilk rodaj aşamasında nakadar yağ sık değişirse okadar verimli olması olası ama malum birde maddi imkanlar var işin ucunda.. ama ilk bin ve ikibin bakımları mutlaka zamanında gidip yapılmalı! hem servise nakadar sık gidilirse sizin içinde okadar iyi olur tabiyki illaki sizin görmediğiniz bi sıkıntı olabilir zaten öyle astıronomik rakamlar çıkartmıyorlar size.
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    S.a rx3i kullanıcıları konuya biraz baktım ama bütün sayfaları okuma imkanım olmadığından direk mevzuya giriyorum 600 cc racing kullanıcısıyım cc ufaltıp tarz değiştirmek istiyorum. şu an kafamda rx3 veya pulsar 200 ns var ( pulsarı ustam tavsiye etti) dün bi tane rx3 sürdüm kısa bi süre fena değildi. şekil olarak gerçekten doyurucu bi motor mini GS gibi. Sizler ne diyorsunuz benim sürdüğüm motor da sanayi içinde 5 dk da 3 kere stop etti sahibi kranik dedi ve burda yazılanlardan bunu da pekiştirmiş oldum. Akü ile halledilecek bir problemdir inşallah. hadi fikirlerini bekliyorum
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i evo
    Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a rx3i kullanıcıları konuya biraz baktım ama bütün sayfaları okuma imkanım olmadığından direk mevzuya giriyorum 600 cc racing kullanıcısıyım cc ufaltıp tarz değiştirmek istiyorum. şu an kafamda rx3 veya pulsar 200 ns var ( pulsarı ustam tavsiye etti) dün bi tane rx3 sürdüm kısa bi süre fena değildi. şekil olarak gerçekten doyurucu bi motor mini GS gibi. Sizler ne diyorsunuz benim sürdüğüm motor da sanayi içinde 5 dk da 3 kere stop etti sahibi kranik dedi ve burda yazılanlardan bunu da pekiştirmiş oldum. Akü ile halledilecek bir problemdir inşallah. hadi fikirlerini bekliyorum
    kıyaslama yapılıcak motorlar değiller yani ben iki motoruda denedim de rx3 e karar kıldım ns200 de çok güzel bi motor naket seven bi insansanız benim gibi hele ama amaca hizmet diyorum ben siz ne bekliyorsunuz motordan ben artık rüzgar yemek istemedim mesela nakat la gezerken tokat üstüne tokat bazen illalah dedirtiyor! ama rx3 de böyle birşey yok ama ns200 de evlere şenlik eğer şehir içinde sadece takılıcam arada bir ufak gezilerim olur deseydim ns200 derdim alırdımda hiç düşünmeden ama gezmeyi uzun yol yapmayı seviyorsanız rx3 candır gerisi heycan ha şehir içinde gezemezmi geziyor gayet güzel yani ne beklediğiniz önemli ns200 de biraz araştırın aynı benzer sorun onda da var! mühim olan çözülebiliyormu? öyle kronik bu deyip kestirip atmak olmuyor akü değişmişmi? üstünde yok! o olmuşmu yok kontorole gitmişmi yok eee stop ediyo bu diyip atıyolar kenara canım motoru! milet azının suyunu akıta akıta bakıyor sonra ne mu diyolar mondial diyorum KÜF! tutar bu deyip arkasını dönüyor bizim insanımız biraz tuhaf ciddi düşünüyorsanız sonuçta para vericeksiniz oturun üşenmeyin bütün sayfalara göz atın derim
    halilom ve bursalıali bunu beğendiler.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. Beni bilirsiniz boyu 196 cm olan uzun boylu bir 2015 rx3i binicisiyim. Fabrikanın gönderdiği ikinci camı taktıktan sonra bile rüzgarı tam göğsümde hissediyordum. Sonra yaptığım araştırmalar sonucunda izmirde bu işi çok profesyonel yapan bir arkadaş ile tanıştım. 65 cm tur camımın ücretini pazartesi sabahı gönderdim salı sabahı ürün elime ulaştı. Aynı gün Maslak servisi Bilge motorda camın montajı yapıldı. İlk izlenimler evet cam baya uzun ancak önden gelen rüzgar sıfıra indi. Evet kafayı biraz sallıyor bu sebeple bir destek düşünüyorum ancak ürünün kalitesi işçiliği muazzam. Adam aldığı ücreti sonuna kadar hakediyor. Apaçi kullanıcılar yanaşmasın sakin kullanıcılar için birebir.

http://www.motorcami.com/L/1987/2370...ruzgarlik.html

https://www.facebook.com/%C3%87a%C4%...59031/?fref=ts

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Uzun süre yaptığım araştırmalar sonucu 2015 modeller için olabilecek en uygun ve asfalt için en iyi performansın pirelli mt66 route serisinde bulunduğunu tespit ettim. 2015 modeller için evet yazıkki bir lastik problemi var. Ön lastiği bir marka modelde bulursan arka tutmuyor arkayı bulsan ön yok. Çok ilginç bir durum. Ön ve arka aynı marka model ve desen olacak şekilde ayrıca asfalt performansına en uygun metzeller, anlasa göre pirelli bu markayı yada direk bu modeli kullanan arkadaşlarımız varsa lütfen yorumları yapsınlar bu herkes için çok önemli 30-45 gün aralığında bu serinin yeni malı türkiye'ye gelecekmiş takip ediyorum derhal alacağım.

http://www.motolastik.com/pirelli-mt...8-56h-pmu26221

http://www.motolastik.com/pirelli-mt...t-66s-pmu26204
    bursalıali ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cumhur Komtanım 19ve17 jantı bekliyorum. Bu jant ile motorun stabilitesinin daha yükseleceğini tahmin ediyorum .İnşaallah yanılmam. Eyer UMA getirmez ise yurt dişından tedarik imkanına bakacağım. Belkide alüminyum yaparım. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Bu arada cam muhteşem olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Aluminium grey korkuluk demirleri de öyle.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi eyvallah sağolasın aleykümselam. Jant konusunda bende çok heyecanlıyım bende tel jantı tercih etmiyorum ama kiminle konuşsam şevkimi kırıyor. Arazisinde değilim asfalt sürücüsüyüm diyorum millet doğru ama istanbulun çukuru, elektrik, su, doğalgaz, telefon kapakları, kaldırımları bitmez tel janttan vazgeçmek hata olur diyorlar. Bilmiyorum çok kararsız kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Tüm üyelere sorumdur ;

2015 model Mondial RX3i sürücüsü olarak hangisini tercih ederdiniz ?

1. Metzeler Lasertec

2. Pirelli MT66 Route
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)