Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .............Yukarıda bahsedilen elcik kilidi güzel bir ürün fakat ben fren veya debriyaj üzerinde sürekli baskı olmasını istemem. Takıntılıyım böyle şeylerde. Frenin sürekli sıkılı olması fren sistemi üzerinde sürekli basınç yaratacaktır. Debriyaj tarafında ise debriyaj teli sürekli gerili duracaktır. İlkinde zamanla yağ kaçağına sebep olabilir, diğerinde de tel kopabilir veya ayarı kaçıp bollaşabilir diye düşünüyorum. Kısa vadede veya kaliteli bir motorda bir şey olmayabilir tabi ki...
    Söylediklerinizin doğruluk payı vardır. Sürekli basıncın fren veya debriyaj üzerinde olumsuzluk yaratma ihtimali olabilir. Hatta kilidi takarken benim de aklımdan geçmişti "fren sistemine olumsuz bir etkisi olur mu acaba?" diye. Fakat ben de kısa vadede büyük bir sıkıntı oluşturacağını düşünmüyorum.

Ayrıca daha önce de dediğim gibi, bu kilidin beğendiğim en güzel diğer özelliği; fren/debriyaj manetine denk gelen deliğin istediğiniz gibi ayarlanabilmesi.

Yani, illa ki sıkılı konumda kilitlemek zorunda değilsiniz. Gevşek konumda kilitleyerek maneti veya gaz kolunu işlevsiz hale de getirebiliyorsunuz.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Arkadaşlar selamlar. Yakıt sarfiyatını daha önce de yazmıştım.ancak lt değil tl yazınca tabi lt fiyatı her yerde değişik olunca benim bildirimin pek anlamı olmamıştı. sağolsun cumhur bey uyandırdı bizi.Motora binmeye pek vaktim yok o yüzden hatırı sayılır km ler yapamıyorum.ama mümkün olduğunca yakıt sarfiyatını sürekli takip edeceğim ve paylaşacağım. Dün 6000 devirde 100-105km hız ile artçısız olarak 210 km yol yaptım 8,37 lt x 4,55 tl = 38 tl. O da 1 lt ile 25.08 km ve 1 km = 181 krş yakıt sarfiyatı oldu. Kazasız günler dilerim.
    bursalıali, mitmuallim ve CumhurAYAS bunu beğendiler.

Scream41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamun aleyküm yaklaşık 3 senedir kuryelik yapıyorum artık hayallerimin peşinden gitmenin zamanı geldi ben hızı severim ama öncellikli olan uzun yolda rahatsız olmak istemiyorum bu motor uzun yolda rahatmı ve parçalarında sıkıntılar yaşadınızmı ?? aklımda rx3evo veya yzf r25 var ??

Motosikleti
    RX3i evo
    Alıntı Scream41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm yaklaşık 3 senedir kuryelik yapıyorum artık hayallerimin peşinden gitmenin zamanı geldi ben hızı severim ama öncellikli olan uzun yolda rahatsız olmak istemiyorum bu motor uzun yolda rahatmı ve parçalarında sıkıntılar yaşadınızmı ?? aklımda rx3evo veya yzf r25 var ??
    Hiz seviyosanız yanlış dükkan yani r25 ile kiyaslanirsa sizi tatmin etmez! Ama bu demek değilki yavaş bi motor.. 140-150 km otalama yapabileceğiniz maksimun sürat ama rahatlik diyorsaniz doğru adres rx3 olucaktır.
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    buda motorumla uyumlu anahtarlık fenada durmuyor hani

[IMG][/IMG]
    CumhurAYAS, Erd0, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3i evo
    Ya bana onun sarısını yolamışlar benim motor kırmızı ama turuncu motoru olup kırmızı anahtarlık elinde olan varsa paslaşalım
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, Regal, Keeway
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur bey arka tekeri kitlediğinizde gelen seslerden bahsetmiştiniz. Söz konusu şikayet evvelce gerek yurt içi gerekse yurt dışı kullanıcılar tarafından bir kaç kez aktarılmıştı. Ancak bloktan ya da kapaktan yağ kaçağı problemini ya hiç duymadım veya ben bu konuda uyumuş olabilirim. Motor yağı seviyesini her gün kontrol edin. Aşırı eksilme olursa yine hemen servise müracaat. Kıymetli ogeday35 tahminen 40 gün sonra 2 aylığına EVO'm ile İzmir Çeşme Çiftlikköy'de olacağım. İzmir'de görüşme ve RX3İ'yi tecrübe imkanı olabilir. Türkiye'de hiç bir Mondial bayii deneme sürüşüne sıcak bakmıyor. Farınız açık, ekipmanınız tam, motorunuz ve yaşam sevinciniz daima ON olsun.
    bu forumları alabilir miyim sizden? ya da ses neymiş tam olarak?

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mithat Hocam bu anahtarlık UMA'danmı? yoksa çarşı malımı?Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Onur Bey biricisi :ben uzman mekaniker ya da servis sorumlusu olmadığım için sizi yanlış yönlendırmek istemem.Sadece bu formun her sayfasını birkaç defa okumuş 36 senedir büyük araç,11 yılda motor kullanan bir arkadaşınız olarak aklıma gelen
    ihtimalleri aktarmıştım.Zaten Türkiye'nin problemi uzman olmayanların uzmanmış gibi
    yapmaları değilmidir? ıkincisi kendi kulağımla duymadığım bir sesin nereden geldiğini
    şuradan geliyor demekten haya ederim. Eminim bulunduğunuz ilde iyi bir servis vardır.
    Selamlar.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    [QUOTE=bursalıali;3918078]Mithat Hocam bu anahtarlık UMA'danmı? yoksa çarşı malımı?Selamlar.[COLOR="Silver"]

Evet Ali hocam eşantiyon sağolsunlar ben çok beğendim..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Mondial, Regal, Keeway
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mithat Hocam bu anahtarlık UMA'danmı? yoksa çarşı malımı?Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Onur Bey biricisi :ben uzman mekaniker ya da servis sorumlusu olmadığım için sizi yanlış yönlendırmek istemem.Sadece bu formun her sayfasını birkaç defa okumuş 36 senedir büyük araç,11 yılda motor kullanan bir arkadaşınız olarak aklıma gelen
    ihtimalleri aktarmıştım.Zaten Türkiye'nin problemi uzman olmayanların uzmanmış gibi
    yapmaları değilmidir? ıkincisi kendi kulağımla duymadığım bir sesin nereden geldiğini
    şuradan geliyor demekten haya ederim. Eminim bulunduğunuz ilde iyi bir servis vardır.
    Selamlar.
    Ali Bey; mekaniker ya da servis sorumlusu olmadığınızın farkındayım. Uzmanlık vasfını size yakıştırarak ahkam kesmenizi de rica etmedim. Zaten her forumda okuduğumu mantık ve bilgi süzgecinden geçirmeden motoruma da uygulayacak değilim. Neden bu kadar olay yaptınız onu da anlamadım Alt tarafı, o forumlar nereler ve ne diyorlar diye basit bir soru sordum Fazla yormuşsunuz kendinizi.... Kolay gelsin.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Benim bahsettiğim form RX3İ EVO KULLANICILARI Motosiklet net sayfa 1 den sayfa 137 ye.
    Bir de Facebook gurubu var.Fakat ben feysi takip etmiyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Dün ilk defa stop sorunundan tırstım .. 10 km lik kullanınımda 3 kere stop etti. ilki yavaşlayıp durmak istedim 2. vitesde debriyajı çektim stop..
    2. çalıştırdıktan sonra hazırlanırken 20sn sonra stop ..bunlarda bir şey yok çalıştırdık yola devam.
    3. ü ise ilk defa oldu, kalabalık tarafikde arabaların arasında yol alırken stop edince kaldık yolun oratsınd arabaların arasında ve Allahtan yavaş akan bir trafikdide arkadakilerden bir darbe almadım..çok şükür.. korkmadım desem doğru olmaz..
    bu sorunun ivedilikle çözülmesi gerektiğine inandım.. Servisden gelecek cevabı bekliyorum.
    Allah Kaza bela ve sıkıntı vermesin hiç birimize..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Beyler orjinal lastiklerini değiştirenler yorum yapabilir mi? hangi marka lastik taktırdınız? Mitasın fiyatları çok uygun tercih edenler yorum yaparsa sevinirim

Abiler gittim bir bayiye burda bir abimiz boy olarak biraz sıkıntı yaşayabilirsin demişti fakat üstüne bindiğimde ayağım yere tamamen basıyordu sıkıntı yok yükseklik açısından ama şöyle bir sorun var olan motorlar 2015 model ve sorduğum da 2016ları sipariş etmeyeceklerini söylediler fiyatıda 11.400 olarak verdi açıkçası çıkan sorunlardan dolayı 2015e sıcak bakmıyorum.Başka yerler de 2016 arayacağım.2016 da stop etme sorunu tamamen çözüldü mü acaba?
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bk_26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 da stop etme sorunu tamamen çözüldü mü acaba?
    Büyük ölçüde çözülmüş durumda. Ayrıca başka artıları da var. Arka çamurluk, uzun ön çamurluk, çakmak/usb soketleri ve fazladan bir renk seçeneği daha. Üstelik büyük jantlar da var.
    bursalıali ve bk_26 bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ölçüde çözülmüş durumda. Ayrıca başka artıları da var. Arka çamurluk, uzun ön çamurluk, çakmak/usb soketleri ve fazladan bir renk seçeneği daha. Üstelik büyük jantlar da var.
    Aynen öyle ben en iyisi 2016 bulayım başka bayilerden,teşekkür ederim cevabınız için o para mondiale verilir mi diyenlere üzerimde baskı kurmaya çalışan insanlara karşı hala bu motosiklet için direniyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

O parayı Mondial e değil Dünya nın en büyük motor üreticilerinden biri olan fabrikanın ürettiği Amerika da Polis motoru olarak da kullanılan motora veriyorsunuz.Alın güle güle kullanın.Bu link den yada rx3 Police yazarak Polis versiyonunun videosunu seyredebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=n6pq_nADNR8

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Kartal56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O parayı Mondial e değil Dünya nın en büyük motor üreticilerinden biri olan fabrikanın ürettiği Amerika da Polis motoru olarak da kullanılan motora veriyorsunuz.Alın güle güle kullanın.Bu link den yada rx3 Police yazarak Polis versiyonunun videosunu seyredebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=n6pq_nADNR8
    Biraz abarttığını düşünüyorum güzel makina hepsine eyvallahda körü körüne dünyanın en büyük üreticisi bu bayağı abartı olmuş...
    bk_26 bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Evet dostlar bugun motosikletimi garanti disi birakmis durumdayim.cok iyi niyetli firma yetkilileri ile telefon trafigimiz olsada 2 ay once yetkili servis kardesimize ariza kaydi actirdigim benzin samandirasi icin kimseden ses yok (ben halledecem diyenlerden bile) bende isciligi berbat olan ve derdi insan kazanmak degil para kazanmak olan servisin elinde makinemi garantide tutacagima isciligini bildigim ve altina imza atabilecegim cok parayla degil cevresindeki adiyla isi olan ustamin elinde garanti disi birakmayi tercih ettim. Allah herkezin gonlune versin. Allahtan makine iyi de sikinti yasamiyoruz.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    geçmiş olsun ara ara kanıma girmiyor değil bu garantiden çıkmak...
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)