Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası ben böyle bir uygulamayı çok ta uygun bulmuyorum. Cumhur bey eksoz ısısını hapsetmişsiniz resmen ayrıca eksoz gazlarının çıkışına mani olacak şekilde birde eksoz çıkışını tıkamışsınız. Oksijen sensörü bu durumda hatalı bilgiler verebilir. Termik rezistanstır zira eksoz gazlarının sıcaklığına göre beyne veri gönderir. Bana göre ilk sorun burada başlıyor olabilir. Diğer bir ihtimal ise motosikletinizin eksoz çıkışını daralttığınızdan dolayı eksoz gazlarının silindirleri terk etmesi gecikecek silindirler içerisinde yanmış gazlar bulunacak bu sebepten piston aşağı inip emme yaparken normalden daha az taze havayı içeri alacak hacim sensörü bu duruma ithafen beyne atmosferik basıncı düşük tanımlayacaktır. yani siz deniz kıyısında iken hacim sensörü "adam ağrı dağında" diyecek Oksijen sensörü "eksoz yanıyor ağa" diyecek krank sensörü ise "ben birşey hissetmedim ne oldu birşey mi oldu ne var diyecek" beyin isyan edip bu ne lan bana yüklediğiniz tablolarda böyle bir senaryo yok ne yapacam ben şimdi avans mı vereyim yakıtı mı keseyim yakıt mı göndereyim ne ayak diyecek. Yani ben böyle düşünüyorum. Bilmiyorum hatalımıyım?
    Günaydın amyant bez ile ilgili olarak aklımda hiçbir soru işareti yok o işin yanlış olmadığını çok uzun süre araştırdım örneklerini gördüm ve uyguladım. Susturucu konusunda evet bazı soru işaretlerim var. Sensörlerin ölçümünü bir depo kadar yaktıktan sonra değerlendireceğim ancak şu unutulmamalı silindir emme zamanında temiz havayı egzozdan geri almaz. Sonucunu gözlemleyip paylaşacağım teşekkürler
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial rx3 evo
    arkadaşlar mrba , benim motorda stop etme sorunu vardı garantiden akü ve regülatör değişimi yapıldı . akü ilk takıldığında biraz stop etmeden sürdüm ancak birkaç gün sonra yine stop etme başladı. motoru çalıştırıyorum devir düşdükten sonra hareket ediyorum 200-300 metre gidiyor tekrar stop ediyor bu böyle hep devam ediyor.tekrar servisi aradım bana dedği shelden benzin al würth enjektör temizleyici kat ve sür . sonra bana gel . bu bana mantıklı gelmedi enjektörde sorun olan motor tekrar çalışırmı ve giderken aniden stop edermi . arkadaşlar sizden ricam ranızda böyle sorunu olup ta çaözen varsa lütfen bana yardım etsin, çok keyiyifle aldığım motoru artık görmek bile istamiyorum hala eski 150 kn motoruma biniyorum ve beni hiç yolda bırakmadı tşkler.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı CumhurAYAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bugün Maslak Bilge Motor' da amyant bez ve egzoz susturucu uygulaması yaptırdım. Amyant bez, eldivenle ıslatılarak egzozun üzerine sarıldı. Metal kelepçe ile kelepçelendi. Kuruduktan sonra 690 dereceye dayanıklı gri boya ile boyandı. Uygulamadan sonra bezden ve boyadan kaynaklı kısmi bir koku var. Ancak zamanla azalacağı, hatta kaybolacağı aşikar. Faydası ciddi anlamda fark ediliyor. Özellikle trafiğin en sıkıntılı yerinde, egzoz borusu rüzgarla soğuyamadığı için, bacağa gelen o sıcaklık % 80-90 oranında azaldı. Tabiki radyatörden de kısmen gelen bir sıcak var, ancak bu yolla daha önceki sıcaklığın çoğunun egzoz borusundan geldiği doğrulandı. Zararı diyecek olursak, şuana kadar okuduğum danıştığım ve araştırdığım kadarıyla sadece bez ıslandıktan sonra ıslak olarak boru etrafında kalmaması için, örnek olarak stop edeceğin zaman, bez ıslaksa, kuruması için belli bir süre çalışması gerekir yönünde tavsiyeler var. Buna keza insanlar bana "bu bezin siyahı da var gri side ondan neden almadın" dedikleri zaman söylediğim şu "öylede alsam yine boyayacaktım. Mümkün olduğunca sudan izole olsun diye."

Gelelim susturucu konusuna; zararı var mı? uçar kaçar apaçi bir sürücü iseniz evet kesinlikle. Zaten susturucu olmasa da bu risk varken motorun sıkıştırmasını bir misli daha arttırmak bu gibi riskleri fazlalaştırır. Tabi blokta kırarsınız, kolda çıkarırsınız, her şey olur. Ama benim gibi bir sürücü iseniz, en uzak yolunuz 10 km ise, giderken kaskın ön camı açık gidecek kadar hızlarla gidiyorsanız, deniz havası almayı seviyorsanız, sabah saat 8'de motor 2-3 dakika ısınsın diye beklerken, sitenin içindeki komşularınız perde arkasından size lanet okuyorsa, yarın öbür gün uzun yola giderken sökecek iseniz, uzun yolda bile gördüğünüz en yüksek hız 120 ise, 2000 km'yi geçmişken bile rodajınız yeni yeni tamamlanacak kadar sakin bir sürücü iseniz, bu tip bir malzeme sizin için biçilmiş bir kaftan. Aklımdaki soru işareti, bakalım yakıtı nasıl etkileyecek? Egzozu açtırırsan , bağırtırsan, yakar. Peki susturursan yakıt sarfiyatı düşer mi ? Ayrıca çekişte çok fazla farkedilmese de evet düşüş var.

http://i.hizliresim.com/VaoA9V.jpg

http://i.hizliresim.com/nMzkQg.jpg

http://i.hizliresim.com/1v146D.jpg

http://i.hizliresim.com/LAk2l1.jpg

http://i.hizliresim.com/rMWj5M.jpg

http://i.hizliresim.com/7g9Yav.jpg

http://i.hizliresim.com/Pk8p1Q.jpg

http://i.hizliresim.com/g8dnr2.jpg

http://i.hizliresim.com/ZkvWXZ.jpg

http://i.hizliresim.com/o3G2Xk.jpg

http://i.hizliresim.com/9oMVqN.jpg
    Guzel olmusta gumuse boyamasaymissin keske. Birde bunlarin siyah olanlari vardi onlar daha yakisikli dururdu sanki.
    Gule gule kullan usta egzosun sesini de bize bir dinletirsin artik
    bursalıali bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    rifat kardeş,METZELLER LAZERTEC lastiklerin hayırlı olsun.bizlere nereden ve kaça temin ettiğini yazarsan seviniriz.
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    [/COLOR]
    Alıntı mks346 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mrba , benim motorda stop etme sorunu vardı garantiden akü ve regülatör değişimi yapıldı . akü ilk takıldığında biraz stop etmeden sürdüm ancak birkaç gün sonra yine stop etme başladı. motoru çalıştırıyorum devir düşdükten sonra hareket ediyorum 200-300 metre gidiyor tekrar stop ediyor bu böyle hep devam ediyor.tekrar servisi aradım bana dedği shelden benzin al würth enjektör temizleyici kat ve sür . sonra bana gel . bu bana mantıklı gelmedi enjektörde sorun olan motor tekrar çalışırmı ve giderken aniden stop edermi . arkadaşlar sizden ricam ranızda böyle sorunu olup ta çaözen varsa lütfen bana yardım etsin, çok keyiyifle aldığım motoru artık görmek bile istamiyorum hala eski 150 kn motoruma biniyorum ve beni hiç yolda bırakmadı tşkler.
    Bence sorun konjektör veya aküden. Çok şükür bende şu ana kadar böyle bir problem olmadı ama, ABD'deki testlerde de akü şikayeti vardı. Akü şikayeti neden olur, ya akü şarj tutmaz ya da motor aküyü şarj edemez. Akü değiştikten sonra ilk bir kaç gün sorun çıkmaması, sanırım, akü şarjının tam olmasından kaynaklı. Şarj azalınca sorun tekrar başlamış anladığım kadarıyla. Burada araştırılması gereken akü neden şarj olmuyor sorusunun cevabı. Sıkıntı akü mü yoksa konjektör mü? Konjektör değişmiş olsa da, bence bir oto elektrikçiye gidip motorun şarjına baktırtın. Oto elektrikçi size sorunun nereden kaynaklandığını söyleyecektir. Bu forumda bazıları daha kaliteli bir akü alarak sorunlarını çözdüklerini söylediler. Sorun yine çözülmezse, mondialin sitesinden online olarak durumu merkeze bildirip sorununuzun devam ettiğini ve servisin bunu çözemediğini bildirin. yeni motorda würte mürte gerek yok. Benzininiz temizse bunu ustanın cahilliğine verin. Geçmiş olsun, selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmet olursa bu hafta içinde 2016 turuncu alıp aranıza katılmak istiyorum. Son araştırmaları yapıyorum. Sayafaları epeyce araştırdım son kez bi kaç soru sormak istiyorum.
    Malum yaz ayları, hatunu arkaya atıp Türkiye türü yapmak istiyorum. Uzun yolda yorma durumu nedir? Stop etme sorunu 2016 larda devam ediyor mu? Bu sorun yolda bırakacak kadar büyük bir problem mi? Bir de 100-130 km arası 2 kişi sabit hızda ilerleyebilir miyim?
    yok mu bi cevap
    bursalıali bunu beğendi.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok mu bi cevap
    Arkadaşım benim boyum 1,96 kilom 98 yakışıklı esmer bir adamım :D eşimde 60 kiloya yakın. Ağustos ayından beri 2015 modele biniyorum. 2-3 kere Tekirdağ'a gittim geldim için rahat olsun rahatlıkla çeker. İlk 1000 km de uzun yol yapmamanızı tavsiye ederim. Çünkü 1000 bakımına kadar 5000 devir/dk geçilmemesi teknik tarifnamede yazar. Arka çantam 52 lt givi. Dönerken köyümden ağzına kadar dolu konserve turşu teneke peynir alıp döndüm yine çeker. 120 - 130 km/saat gibi süratlere rahatlıkla ulaşırsın.

RX3İ de stop etme sorunu demek bence çok objektif bir tespit olmayabilir. İlk aldığım zaman bende de evet ilk çalışmada yada 2-3 gibi bir vitesde giderken kasiste 1 e düşecek kadar yavaşlayınca evet bende de stop etme vardı. Buna hiçbir müdahale yaptırmadım. Ancak şuan böyle bir sorun yok. Bu tip elektriksel arızaların varlığını tüm sosyal medya unsurlarından takip ediyorum. Gördüğüm duyduğum okuduğum kadarıyla bu tip sorunlar %10-15 ve bunlar çözüme ulaştırılabiliyor. Şuana kadar hayır yardımcı olmadılar garanti dışı dediler yapmadılar diyen bu forumda 1 facebookta 1 kişi gördüm takdir sizin. İyi günler
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    yok mu bi cevap
    Motorun istihap haddi 175 kg. kendisi de 175 kg. Dolayısıyla toplam 350 kg'yi geçirmedikçe izin verilen sınırlar içinde kalmış olursunuz ve sorun olmaz. Selesi (bana göre) uzun yolda bir süre sonra sıkıntı olabilir, koyun derisi veya yumuşatıcı bir şeyler koymak konforunuzu artırır. Bu motorun max. hızı zaten 140 civarı. Bu nedenle bence sürekli gidilecek makul hız 100 km civarı olmalı. Stop etme sorunu genellikle 2015'lerin problemi diye biliyorum ama 2016'larda da tek tük bu sorunlar oldu. Size en detaylı bilgiyi 1 yıldır kullanan turkish39 nikli arkadaş verebilir. Aslında forumun tamamını okusanız birçok sorunuza da cevap bulabileceğinizi düşünüyorum. Selamlar.
    bursalıali ve turkish39 bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Sol yan çantanın en boy ve yükseklik ölçülerine ihtiyacım var ama yardımcı olabilirmisiniz aklımda farklı bir proje varda.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ben yardımcı olayım.
    murat 60 ve bursalıali bunu beğendiler.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yardımcı olayım.
    http://i.hizliresim.com/Pk8Ma5.jpg
    arkadakı cantaya bır kask sıgdırılabılecek kadar buyutulse bence eksık bır noktası kalmaz gayet guzel
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    RX3İ EVO nun sol çantası yaklaşık 25 ,sağ çantası 18 litre. Aklımdan şöyle bir şey geçer: Egzos borusunu tamamen sağ çantanın altından monte ederek sağ çanta taşıyıcı demirini , sol çanta demirinin tam simetriği haline getirebileceğimi ve üst çantayı sağ çantanın yerine takmayı ve bir başka topcase ile yola devamı düşünüyorum. Ne dersiniz ? Volkanmet kardeşim üzerinize afiyet ben birazcık 125 kiloyum eşim 85 kilo yanımıza, yaklaşık 40 kilo bagaj ile Bursa'dan Yalova -Topçular-Eskihisar- Ataşehir'e geldik. 90-110 arası kilometrelerde ( Eşim sürati sevmediğinden). Çok da rahat bir seyahat oldu. İstanbul'a gelmişken Özkan ustamızın bir çayını içmek istiyorum. Nasip olursa bir hafta İstanbul'dayım .En güzel günler ,en güzel geceler sizlerin olsun.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Cumhur bey supap bindirme dediğimiz bir zaman dilimi var ki eksoz supaplarının da emme supaplarının da açık olduğu ana tekabül ediyor. Özellikle çoklu silindir sahibi motorlarda supap ayarı yaparken bir silindirin süpapları sente durumunda iken diğer silindirin süpapları bindirme durumunda olur ve doğru ayarı buradan tayin ederiz. Ayrıca eksoz gazlarının basıncı yer yer 4-5 atm. basınca kadar çıkıyor oysaki emme yapan pistonumuz sayesinde silindir içinde 0,8 atm. civarı bir basınç var emme supapının arkasında ise en iyi ihtimal deniz kıyısındaysanız 1 atm. basınç mevcut. Bu durumda ne yaparsanız yapın piston o gazların tamamını süpüremez. Tekerinize taş değmesin iyi günler diliyorum.
    CumhurAYAS bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Selamlar arkadaşlar. Ben bu foruma resim ekleyemiyorum. bir yerlerde yanlış yapıyorum galiba . rica etsem nasıl resim eklerim tarif eder misiniz? Teşekkür ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    ressim.net sitesinden yüklemiştim ben ...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Kanımca resim depolama ve yükleme sitelerinin en kalitelisi photobucket. www.photobucket.com da üyelik aç. Upload kısmından resimleri yükle, daha sonra yüklediğin resimlerden forum veya başka bir yere aktarmak istediğinin üstüne tıklayarak açılmasını sağla sağda açılan share this photo kısmında en alttaki IMG kutusunu üstüne tıkladığında kutu sarı renk olacak ve copied yazısı çıkacak linki doğrudan foruma kopyala.
    bursalıali bunu beğendi.

emrcbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Herkese merhaba arkadaşlar, uzun süre daelim roadwin 250r kullandıktan sonra bi hafta önce motorumu sattım, pulsarla rx3 arasında kaldım, pulsar 8 bin, rx3 bayi 11,5 dedi,aklıma takılan sorular var, forumuda okudum ama tam aydınlanmadım,bayiye stop etme sorununu sorduğumda 2016 öncesi 100 motordan 5inde oluyodu dedi ama bunlarda yok dedi, gerçekten öylemi, veya hadi bunlardada oldu diyelim tamamen sorun çözülebiliyormu, kimisi akü diyor kimisi oksijen sensörü falan, sorunun kaynağı bellimi, ve pulsardada buna benzer denge sensörü sorunu oluyormuş önceden ama onuda halletmişler sanırsam, aradaki 3.500 tlye değermi, ikisini kullanan varmı, tabiki rx3 şekil şemal olarak daha heybetli, büyük motor gibi duruyo ama şuan pulsarın piyasası daha iyi ve açıkçası daha çok güven veriyo, tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum, teşekkürler.
    bursalıali bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı emrcbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar, uzun süre daelim roadwin 250r kullandıktan sonra bi hafta önce motorumu sattım, pulsarla rx3 arasında kaldım, pulsar 8 bin, rx3 bayi 11,5 dedi,aklıma takılan sorular var, forumuda okudum ama tam aydınlanmadım,bayiye stop etme sorununu sorduğumda 2016 öncesi 100 motordan 5inde oluyodu dedi ama bunlarda yok dedi, gerçekten öylemi, veya hadi bunlardada oldu diyelim tamamen sorun çözülebiliyormu, kimisi akü diyor kimisi oksijen sensörü falan, sorunun kaynağı bellimi, ve pulsardada buna benzer denge sensörü sorunu oluyormuş önceden ama onuda halletmişler sanırsam, aradaki 3.500 tlye değermi, ikisini kullanan varmı, tabiki rx3 şekil şemal olarak daha heybetli, büyük motor gibi duruyo ama şuan pulsarın piyasası daha iyi ve açıkçası daha çok güven veriyo, tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum, teşekkürler.
    Hangisi sana hitap ediyosa onu al,kimseyi dinleme.Herkesin beklentileri,kullanım tarzı,malına sahiplenmesi,satın alma amacı farklı çünkü.Ben senelerce Pulsar Türkiyeye gelsin diye beklerken RX3 ü bi gördüm direk kararım değişti.Ne yakından gördüm,ne de kullandım.Aldım gitti.Ne kadar çok kişiye sorarsan o kadar kafan karışır.
    chetaq, Naci63, mitmuallim ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Rx3i azami yüklü ağırlık 350 kilo .Ben toplamda 420 kiloyla 160 km yi çok rahat tamamladım. Saygılar bütün Turkiye'ye.
    sezgingulmez, Naci63 ve CumhurAYAS bunu beğendiler.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Abi bu alet km de kac yakiyor sizde ben 20 krs yakiyomda
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)